Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Paradigm - koupit, nekoupit

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hardys



Založen: 19. 10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 10:14 am    Předmět: Paradigm - koupit, nekoupit Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, jako absolutnímu nováčkovi mi není dosud jasné, zda-li koupit, nebo nekoupit tento značkovač. Na foru jsem toho mnoho nenašel. Priorita pro mě: vzhled skutečné zbraně, funkčnost, dostřel.
díky za odpovědi.
_________________
vidět, zamířit, pálit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako úplnému nováčkovi do paintballu bych ho určitě vřele nedoporučoval.

Co se Paradigmu týče, tak krom vlákna Paradigm 09 a M-Series lze ještě použít K-Series.

Funkčnost těžko říct, jedná se o novou sérii značkovačů co ještě není mezi lidmi. A pokud jde o předchozí serii (K-Series), tak moc spokojených uživatelů není (viz. vlákno K-Series).

Dostřel nemá cenu řešit, protože se odvíjí od FPS a to se odvíjí od zbraně.

Vzhled skutečné zbraně je dost ošemetná věc - asi nejvíce se tomu blíží K-Series od Milsigu, T8 od Tiberius Arms a ještě pár dalších vlaštovek v úpravě (BT TM-7, TM-15, A5, X7 a velmi zdařilé výrobky dalších hráčů - viz. galerie zbraní). Ale člověk musí mít zavřené nejlépe všechny 4 oči.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kup si radsi RAPku nez MILSIG
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
hardys



Založen: 19. 10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
kup si radsi RAPku nez MILSIG


Výborně, díky oběma přispěvovatelům. Ale viz.výše...pro mě je lepší hodit sem nějaký odkaz, protože absolutně netuším, co je RAP:o)
Embarassed
_________________
vidět, zamířit, pálit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ty jsi zda se i novackem v pouzivani internetu, pouzij google a tam si zadej RAP paintball a uvidis sam, abych ti ulehcil praci tady mas odkaz:
http://www.rap4.com/ a tady mas mazlicka co sem si koupil ja (se Starochem) http://www.rap4.com/paintball/os/splitfire-ak47-dual-feed-p-8290.html

jinak vecny rozpor jestli je lepsi milsig nebo Rap je podobny tomu zda Losna nebo Maznak.. trenky nebo slipy, Sparta nebo Slavie...

ale jestli si uplny novacek tak sem na tebe zvedavej jak se popasujes s 18 kulema v zasobniku, kdyz nepritel na tebe bez prebijeni bude vrhat treba i 200 kuli, ja si na to teprve zvykam a to mam prupravu z pumpy !!! a stejne je to pro mne zahul (no hlavne proto, ze nemam zatim zvladnutou zbran a nevim kam poradne strili)
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne po říjen 19, 2009 12:54 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
hardys



Založen: 19. 10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
ty jsi zda se i novackem v pouzivani internetu, pouzij google a tam si zadej RAP paintball a uvidis sam, abych ti ulehcil praci tady mas odkaz:
http://www.rap4.com/

jinak vecny rozpor jestli je lepsi milsig nebo Rap je podobny tomu zda Losna nebo Maznak.. trenky nebo slipy, Sparta nebo Slavie...

ale jestli si uplny novacek tak sem na tebe zvedavej ajk se popasujes s 18 kulema v zasobniku, kdyz nepritel na tebe bez prebijeni bude vrhat treba i 200 kuli, ja si na to teprve zvykam a to mam prupravu z pumpy !!! a stejne je to pro mne zahul (no hlavne proto, ze nemam zatim zvladnutou zbran a nevim kam poradne strili)



mňo...raději se budu blbě ptát, než blbě kupovat Rolling Eyes
díky
_________________
vidět, zamířit, pálit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A v tom je právě ten zakopaný pes.
Osobně bych Milsiga (RAP) doporučil až pokročilejším hráčům. Pokročilejším ve smyslu, že ví, co od paintballu očekávají a jak ho budou hrát.

Všechny nováčky odporoučím sem http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2720 a to nejen z důvodu, že jsem autorem Smile .

V paintballu platí, více než kdekoliv jinde, že nejdůležitější je si ze začátku osahat co možná nejvíce vybavení. A zkusit si zahrát co nejvíce her zaměřených na různé styly PB (military, woodsball, scenario, HC M-P).

Hra s 18rd zásobníkem je úplně něco jiného, než s 200rd (trochu se tomu přibližuje 20/30/40/50rd Tac Cap na Cyclone Feedu).

Samozřejmě pokud nakonec opravdu budeš k Milsigu tíhnout - doporučuji podrobně vlákno o K-Serii, aby jsi věděl, co tě může potkat.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne po říjen 19, 2009 1:09 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s noxem plny souhlas, MPB ma hodne odstinu hrani, her, vnitrnich komunit a zpusobu hrani a vnimani, kup si za par korun Tipmanna A5 a zkus si postupne orezavat cyklon, az budes hrat bezproblemu s 30, pak si klidne prejdi na 18 rane zasobniky, obracene to bude znamenat tvoje trapeni.... taky zalezi na tom v jakem klubu jsi a co tam maji ostatni hraci, pokud jste vsichni na 18 kovych pak to neni takovy problem, pokud ale nejsi v zadnem klubu a chces jezdit na otevrene hry kde budou pobihat lidi s 200kama, pak si to vazne rozmysli... pamatuj si, ze vzhled je to nejmene dulezite !!! navic nevim kolik ti je, ale na zbran si klidne par let pockej, ja zasvoji PB karieru (uz skoro 15 let) vystridal jen 3 zbrane !!! a to ZGP (mala pumpa leta 1995 az 2005) Traccer (velka pumpa 2005-2009) a ted teprve testuju RAPku... jak vidis nemas jako zacatecnik kam spechat Wink
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne po říjen 19, 2009 2:06 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo tak s 18 kulema je to vcelku sranda, místo toho abych střílel, tak jsem chodil raději na bodáky a případné prozrazení až poté řešil střelbou. Nádherná vyhlídka bylo minutí prvním výstřelem a okamžitě jsi byl zasypán, což se o kadenci milsiga s 18ti nedá rozhodně říci. Také si ze mě v týmu dělali srandu, že kvůli mé neskutečné kadenci si budou muset pořídit bandasky, aby kompenzovali mé účasti na akcích Laughing Asi je sralo věčné řvaní přebýjím, stůjte! Kam běžíte vy holoto, já přebýjím Laughing

Na RAPku i na MILSIGA přeci jde přidělat dvoustovka ne? Mě teda šla, ale za ty prachy si kupovat první zbraň je podle mě zbytečný mrhání peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Treglis



Založen: 21. 07. 2008
Příspěvky: 43
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S PB jsem zacal pred rokem a neco a jako prvni a zatim i posledni zbran jsem si koupil prave Kcko (MILSIGa) a to i pres negativa, ktera jsem cetl a ktera mi zkusenejsi hraci rikali. Pro mne byla klicova vlastnost podavani zespoda, realny vzhled, flaska s plynem do pazby. Jiz tenkrat jsem taky vedel, ze se chci urcite venovat MPB pripadne woodsballu s primesi MPB.
Jaroslav ma 100% pravdu v tom, ze muzes byt nestastny z her, kde stojis se svyma nekolika 17ka zasobnikama proti 200 loadrum. Uprimne, obcas opravdu odchazim ze hry nestasten prave z duvodu tohoto handikepu. Nicmene nic ti nenavodi jeste vetsi adrenalin a zazitek ze hry, kdyz si uprostred hry musis prehodit zasobniky a do toho se snazit kazdy vystrel poslat presne na cil.
Vratim-li se ke zbrani, tak nemuzu rict, ze bych i po tom roce litoval, ze jsem do MILSIGa sel. Ale pokud bych zbran vybiral ted, na 75% bych do nej nesel. Byt nemuzu rict, ze bych mel tak vazne technicke problemy jako jsou na tomto foru popsany, uplne jsem se jim nevyhnul a momentalne mam zbran v servisu z duvodu netesnosti, kterou se navic nedari lokalizovat. A tech veci, ktere, jak se postupne ukazuje, nejsou uplne nejidealneji vyreseny, je vice. Nehlede na lehce vyssi hmotnost po nastrojeni doplnky (ale to mi mozna prijde protoze jsem takovej chcipacek Smile ).
Nemam s cim jinym srovnavat, nicmene RAPce se, co jsem mel moznost slyset ohlasy, se jeji posledni (myslim ze 6) rada udajne povedla. Jeji telo mi prijde designove lepe vyvedene a napojeni tlakove flasky v pazbe je technicky reseny lepe (jak je to s kvalitou vzhledem k funkcnosti nevim).
No ale volba by ted nejspis padla na TM-15 od BT Paintball a to i presto, ze nesplnuje ve dvou bodech me prvotni pozadavky.
Ve vsech pripadech se ale pohybujem v castce okolo 10k a vyse, takze je na tobe jestli chces na zacatek investovat tolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslovavi očividně ta Rapka střílí dobře a asi bych ji volil raději než milsiga, kvůli mechanizmu a vzhledu.

Jináč Treglis má pravdu, zažiješ si "muka" při hře. Ono je totiž znát i 18 vs 50 kuliček na MPB hrách a o dvoustovkách raději mluvit nebudu. Je pravda, že si zažiješ naprosto jiný způsob hry paintballu nebo spíše do něj budeš donucen právě malými zásobníky. Mě třeba těch pár kulí vyhovovalo, ale přeci jen jsem měl před tím na spyderovi tlačák na 20 kulí, takže ten přechod byl neznatelný.Blbé ovšem je, že tímto nikoho nepokryješ a hodně brzdíš postup věčným přebýjením.

Být tebou asi zvolím tippmanna X7, který mi šlape jak hodinky nebo dal na doporučení jiných zbraní od zkušených hráčů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už tu byla řeč o penězích, přidám něco ekonomické stránky.

Paradigm je LE - tzn. je předražený. Za ten peníz raději K Elite 09.
Zase Paradigm je M-Serie - tzn. měl by být lepší (ale dokuď mi to někdo nedá do ruky, neuvěřím).
Zásobníky taky nejsou za hubičku - osobně považuji za ideální množství 7 zásobníků.

Zásobníky musíš někam dávat, když je vybiješ - samozřejmě je můžeš dát zpátky do sumky, ale pro rychlejší manipulaci je lepší odhazovák... velký odhazovák.
Před každým bojem musíš zkontrolovat kolik máš zásobníků (a jít popřípadě hledat ztracené) a jak jsou naplněné. Vybité zásobníky musíš znovu nabít (tj. natáhnout a po 1 kuličce nabít).
Pokud použiješ pro pohon malé bombičky musíš jich mít s sebou větší zásobu. Pokud použiješ malý vzduch/CO2, musíš mít sebou velkou bombu pro průběžné plnění (nebo spoustu malých pro výměnu).

Já osobně bych svoje Kčko nedal z ruky (a nikdy jsem nelitoval, že jsem koupil). Jenže kromě Kčka vozím taky X7 (40rd - pro hry, kde to skutečně chce větší zásobník; ne, že bych si netroufnul s Kčkem, ale jak už zmínil George - závisí na tobě i ostatní).
Milsig umožňuje použití 7/8' zásobníků přes "kolínko", ale za tu cenu je to přílišný luxus.

Nechci tě vehementně odrazovat od Milsiga, ale prostě si myslím, že na něj je čas vždycky. Mě osobně ta cesta trvala 4 roky (zápůjčky -> Xtra -> X7 -> K). Když si např. nejdřív koupíš něco levného (klidně i z druhé ruky) neprohloupíš - budeš mít záložní značkovač, který se vždycky hodí.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 1:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám, že i Pohani začali inovovat zbraně. Co se stalo? Chápu.. pokrok nezastavíš Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hardys



Založen: 19. 10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže díky všem za příspěvky, myslím že v nich čtu velmi jasně. Pustím tedy do světa svojí vizi a de facto se tím zaříznu, protože to vypadá na úplně jinou filozofii, než máte vy všichni.
Tak ponejprv musím předznamenat, že se skutečně nechystám na ŽÁDNOU akci, ani NEJSEM členem žádného týmu. S paintballem jsem přišel do styku jen jednou, kdy jsem na nějaké akci vyzkoušel M4 na figurýnu a byl jsem maximálně unesen, jak vlastní zbraní, která byla maximálně realistická, tak vlastním střílením. Jsem ten typ, co si rád zastřílí buď na terč, nebo figurýnu a OBČAS bych rád zkusil s kamarády nějakou plnohodnotnou PB akci. Ovšem nejsou lidi...a když bychom se konečně všichni slezli, tak je to na dlouhý lokte.
Chystal jsem se udělat radost sobě i svému synovi, který je sice ještě malý, ovšem střílení ze vzduchovky pro něj nemá absolutního významu. Raději bych byl pro střílení kuliček z opravdu povedené pušky, což mi přijde jako hodně neškodná zábava a docela relax.
Proto jak jsem již předeslal, 200ks zásobník je pro mě nevýznamná záležitost a myslím že proto jsou vhodnější nějaké PB hřiště, kde si člověk pořádně "zakulometí".
V neposlední řadě jsem tímto zamýšlel i dejme tomu vlastní "obranu"pozemku, protože fakt nemám rád, když se mi po zahradě potulujou nezvaní hosté a barvička na zadku je určitě dosti důrazným varováním. Takže asi tak. Jak říkám, počítám s výmluvným mrskačstvím své vlastní osoby, nicméně abych nemrhal vaším časem, myslím že je fér to napsat.
Ještě jednou díky všem a pokud dostanu tip na konkrétní produkt, který se dá sehnat na českém trhu a splňuje mé požadavky, děkuji za něj. Embarassed
_________________
vidět, zamířit, pálit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 6:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Koukám, že i Pohani začali inovovat zbraně. Co se stalo? Chápu.. pokrok nezastavíš Very Happy

no stalo se jen to, ze ty zbrane se spodnim nabijenim zacinaji byt dostatecne spolehlive na to, abychom na ne prezbrojili, my o nich snili jeste driv, nez vubec nekdo tusil, ze by neco takoveho mohl zacit vyrabet Laughing ale uvidime, zatim vse jen testujeme, sice nekteri kluci si nechavaji prevrtavat sve Tipmanny na spodni nabijeni, ale jak rikam zatim je to vsechno ve stadiu testovani
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 7:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to hardys: no evidentne si jinde nez my, coz neznamena, ze te tu bude nekdo mrskat.... osobne nepovazuju PB zbran za vhodnopu pro strelbu na terc, zkus si s ni strilet trosku vic a zjistis proc (ma totiz na rozdil od jinych systemu naprosto nepredvidatelny rozptyl Laughing ) proti zlodejum a nezvanym hostum na pozemku NEDOPORUCUJI !!! neni to zbran zakonec stanovena na ochranu zdravi, majetku a zivota ale presto je to zbran, dostanes se hned o paragraf vis pokud to nekdo bude posuzovat jako neprimerenou obranu ! pozor na to, navic uvest do chodu PB zbran tohoto typu (tedy se spodnim nabijenim je prekvapive slozitejsi nez jinou, zejmena proto, ze v zasobniku nemohou byt trvale kule (ziskaji jiz behem dvou dnu takovou plosku, ze se stanou krajne nepresnymi a dokonce je diky tomu muzes i skripnout v zaveru) navic nevim jak mas velkeho syna, ale PB zbrane jsou dost tezke (tenhle typ zhruba jako realna) a muj syn s ni neni schopen strilet ani ve 12 letech ! takze muj typ je, neporizuj si vubec paintball.... pripadne pokud na tom trvas, porid si opravdu levnou vec, a pokud opravdu trvas na strileni syna, pak taky lehkou (treba Spydera MR1)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No možná by pro jeho potřeby přicházela v úvahu nějaká RAMka ty maj skoro v každém Airsoftovém krámě (třeba Bohemia airsoft) a když bude používat tz práškové kule tak je vlastně může mít naládované pořát a co se reálného vzhledu tak se to s PB zbraněma srovnat nedá je to úplně jiná liga Wink
P.S.: jen mi stále ještě nikdo seriózně nepředvedl jestli jsou i spolehlivé Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Treglis



Založen: 21. 07. 2008
Příspěvky: 43
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
S paintballem jsem přišel do styku jen jednou, kdy jsem na nějaké akci vyzkoušel M4 na figurýnu a byl jsem maximálně unesen, jak vlastní zbraní, která byla maximálně realistická, tak vlastním střílením.

Skoro to vypada, ze to co mel v ruce, byla mozna prave RAMka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.rap4.com/paintball/os/markers-rap4-c-21_158_1109.html

neco takoveho treba?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Popřípadě tady:
http://www.apsram.com/products/Real_Action_Marker.html
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate