Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Jakou hlaveň

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alacris



Založen: 13. 11. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 6:28 pm    Předmět: Jakou hlaveň Odpovědět s citátem

Ahoj,

teď momentálně střílím 14 palcovou HH Bang stikxx 09 hlavní a přemýšlím o prodání a koupi Milsig Marksman Barrel 18.
Jaké máte s jakou hlavní zkušenosti a co jakou by jste preferovali.

Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zeptam se jinak, co ti nevyhovuje na te HH?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá květen 17, 2013 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Repostnu sem svůj starší příspěvek shrnující poměrně přesně základy o hlavních:

Pokud ovládáš angličtinu, tak doporučuju vyhledat si ULTIMATE BARREL TEST na fóru PBNation, kde týpek za poměrně vědeckých podmínek otestoval dost důkladně asi 30 hlavní a bohužel jen asi u patnácti zveřejnil výsledky. Nejdůležitější je, že si po tom všem sám koupil hlaveň Titanium Longbow, která prostě byla nejpřesnější a je to klasická dvouprůměrovka bez drážkování. Když chčije, borec si porting zalepuje izolačkou a změnu nepozoruje Smile

Dobře dopadl i Powerlite Scepter 2000 a Scepter 2007, ktery prodávali i Empire pod názvem Revolver. Bohužel ani jedno už nejde sehnat. Já nakonec zariskoval a koupil jsem poslední set Empire kitu co měli v PB shopu, což je dvouprůměrovka se třemi různými konci, která by měla být srovnatelná s AA, nebo Ultralite. Zatím jsem jí nezkoušel, tak uvidíme.

Délka hlavně nehraje od určité délky ŽÁDNOU ROLI. ideální je 12-14 palců, cokoli navíc jen zvyšuje spotřebu média a neovlivňuje přesnost. Pokud budeš mít u 18 palců 300 a u 12 300fps, poletí obě kule stejně, jen ta 18 palců si vezme kvůli tření víc média.

Co se portingu týče, tak jediný co prokazatelně dělá, je že stišuje hluk, zvyšuje spotřebu média a když prší, tak ti skrz něj chčije do hlavně.

Z diskuse pod tím testem se dalo vyzjišťovat i mnoho dalších informací.

Především jedna nejdůležitější, vertikální přesnost zcela zásadně ovlivňuje konzistentní FPS. Jestli ti kvér střílí jednou 280 a podruhý 305, tak můžeš mít hlaveň jakou chceš a bude to střílet jednou dolu a jednou nahoru (zcela logicky). Takže vzduch a kvalitní regulátor, jinak nemá upgrade hlavně skoro cenu.

Zbraň sama o sobě nehraje na přesnost ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU ROLI. Kromě zmiňované konzistentní FPS, kterou musí zvládnout. Když se ti podaří ze Spydera Victora za litr dostat stabilní úsťovku 300 a dáš tam stejný kule a hlaveň jako dejme tomu na Autococker s uzavřeným závěrem, nebo nízkotlakou TM7, bude to střílet ÚPLNĚ ale ÚPLNĚ stejně. Protože prostě kule dostane zásah stejným množstvím plynu a proletí stejnou rychlostí, stejnou hlavní a nic jiného na kvéru tu kuli nemůže ovlivnit.

Vyskytli setam lidi co oponovali, ale jejich argumenty byly typu já mám pocit, že Cocker mýho bráchy střílí líp, než moje Electra a to oproti tomu chlapíkovi, který má vysokou školu z mechaniky bylo zcela nedostačující a roznesl je na kopytech.

Samozřejmě, dražší zbraně mají větší kadenci, jsou kvalitnější atd, ale startrek speedovej Angel za třícet tisíc, bude při 300 fps střílet stejně daleko a přesně jako Victor. Což je důvod, proč jsem tunil Mrdku a nekoupil žádnou novou vyfikundaci.

Za další, chlapík tam dost zpochybňuje účinek drážkování v porovnání s dobrou dvouprůměrovou hlavní. Netvrdí, že to nefunguje, ale že dobrá dvouprůměrovka, je lepší než vrtaná hlaveň.

Pak tam zcela rezolutně popírá další mýtus, že kule se při nárazu plynu deformuje a tím pádem kus cesty hlavní letí jako šiška a chytá rotaci. Existuje několik testů, které to vyvrátily a já jim věřím, protože se to dá zcela jednoduše ověřit. Zmáčkni kuli mezi prsty a zjistíš, že se z ní žádná šiška nestane a pružnost má zcela minimální. Buď se na ní udělá důlek, nebo praskne. To samé i když s ní hodíš o zem, takže je dost vyloučené, aby z ní udělal šišku náraz vzduchu. Pokud zahne, je to tím, že se na ní udělal nebo byl důlek.

No a pak tu pořád ještě jsou klasické kvalitní jednoprůměrovky jako třeba palmers pursuit brass, které zcela serou na nějaké spasování kule/průměr hlavně a prostě jsou jen pořádně kulaté a totálně vyleštěné a řada lidí na ně nedá absolutně dopustit. Palmer dokonce na některých hlavních ani nedělá porting a kupodivu (prý) střílejí stejně dobře jako ty s portingem jenom to dělá větší randál. Koketoval jsem s tím, že si jeden objednám, ale nakonec jsem si koupil za míň peněz ten Empire.

Ono totiž udělat kvalitní hlaveň, která bude opravdu kulatá a po celé délce rovná a dokonale vyleštěná není žádná prdel a něco to stojí. Takže možná než na všech možných marketingových blbostech typu porting, průměry a vrtání vůbec nezáleží a stačí, když ta hlaveň bude prostě jen dokonalá trubka, dokonale rovná s dokonale kulatým průměrem a dokonale hladká.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
bambam



Založen: 14. 11. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 4:17 pm    Předmět: Svata pravda Odpovědět s citátem

jj svatá pravda, moc velké rozdíly v hlavních nepoznáte, převážně rozdíly poznáte v kulích
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate