Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Tippmann A5 s Cyklonem a použití v chladnějším počasí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A cos teda obědnal za hračku? A5ku?
Jinak ta verze PS je fakt luxusní na rozborku. Je rozdělenej levej bok vejpůl takže se nemusí rozebírat celej kvér.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
A cos teda obědnal za hračku? A5ku?
Jinak ta verze PS je fakt luxusní na rozborku. Je rozdělenej levej bok vejpůl takže se nemusí rozebírat celej kvér.


Objednal jsem si zhruba toto: ....

v PBshopu.


http://www.paintballshop.cz/zbozi/279-a5-basic
http://www.paintballshop.cz/zbozi/5949-16oz-catalina-tank-with-on-off-valve
http://www.paintballshop.cz/zbozi/10499-pbs-co2-fill-adapter-eu-with-on-off
http://www.paintballshop.cz/zbozi/8417-cyclone-adjustable-50-round-hopper
http://www.paintballshop.cz/zbozi/9095-rifled-barrel-14%22--a5
http://www.paintballshop.cz/zbozi/7129-titanium-premium-winter-yellow-red-lemon
http://www.paintballshop.cz/zbozi/135-anti-syphon-tube

pak ještě kolimátor,rozlišovací pásky,tuby na kule,pouzdra na kule, a nějaké další potřebné i nepotřebné věci. Smile
Jsem natěšenej a zvědavej jak si s tím poradím. Twisted Evil
A pak už jen rozdávat modřiny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3bola



Založen: 28. 12. 2008
Příspěvky: 117
Bydliště: Black Dogs Teplice

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já si udělal taky radost a koupil A5 e-gripp s kapotou mk48 SAW.20 lauf.
Po prvních zkušebních (cca 200)výstřelech mi cyklon bral vše ok a dá se říct že na full auto bral všechno.A při první hře mě zklamal.Po vystřílení několika dávek hned v laufu jedna rupla..Tak začalo čištění..a po další chvíly znova..
No měl sem dost..používal sem mam dojem zimní pbska..Neni to problém v kulích?Nebo jestli sem blbec nějakou náhodou nezanevřel dotažení laufu?
Je nutné mít na A5 antisifon?
_________________
www.cernypsiteplice.webnode.cz
BLACK DOGS TEPLICE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3bola napsal:
No já si udělal taky radost a koupil A5 e-gripp s kapotou mk48 SAW.20 lauf.
Po prvních zkušebních (cca 200)výstřelech mi cyklon bral vše ok a dá se říct že na full auto bral všechno.A při první hře mě zklamal.Po vystřílení několika dávek hned v laufu jedna rupla..Tak začalo čištění..a po další chvíly znova..
No měl sem dost..používal sem mam dojem zimní pbska..Neni to problém v kulích?Nebo jestli sem blbec nějakou náhodou nezanevřel dotažení laufu?
Je nutné mít na A5 antisifon?


Anti syfon není nutné mít.Ale dočetl jsem se že je to lepší.Je to stejně jen 120kč,takže žádnej provar. Určitě to skusím nejdříve bez něj a potom s ním abych věděl v čem jsou výhody či nevýhody. Jinak sis koupil dost dlouhou hlaveň.Takové mě nepřitahují,ale proti gustu žádnej dišputát. Smile A gule sem si objednal ty samé.Tak jsem zvědavej. A pokud se to trhá v laufu a ne v cyklonu,bude nejspíš problém jinde,ale to ti poví více zainteresovaní lidé.Já jsem lama jak prase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maznak



Založen: 05. 05. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny
také jápřispěji svou trochou do mlýna. osobne mám tippmanna 98 custom s cyklonem, a zatím žádné problémy nenastaly. můžu osobně jedině doporučit dobudoucna vyměnit power tube za kovový. má to velké plus v tom, že to docela dost sníží spotřebu plynu při zachování původní ÚR.

momentálně ještě čekám na zásilku s kompletníma střevama pro cyklon a na delrinový bolt.a az to vše dorazí tak napíšu jak to dopadlo ( mělo by to taky snížit ještě spotřebu a taky cyklon by měl točit i při nižším tlaku CO2 v lahvi). prostě se snažím maximálně zvýšit účinnost a práci s CO2. Twisted Evil
_________________
RAM MP5
RAM SIG SAUER 226
Tipmann 98 custom camo ala Thompson M1A1
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

čoveče bavil sem se s chlápkem kterej hraje už fest dlouho a ohledně těch praskajících kulí v hlavni, tak že prej se mu todle taky stalo ale že se mu to stávalo jen tehdy když měl dělší dobu načatej pytel s koulema že asi trošku přivlhli nebo tak a pak praskaj jak kráva. a co se hraní týče tak já sem jednoznačně zastáncem toho že řešení je vzduch a musim říct že zatim sem žádnej problém nikdy neměl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 4:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

3bola napsal:
...... Po vystřílení několika dávek hned v laufu jedna rupla..Tak začalo čištění..a po další chvíly znova..
No měl sem dost..používal sem mam dojem zimní pbska..Neni to problém v kulích? ......
Je nutné mít na A5 antisifon?
antišifon neni třeba. K tomu praskání. Je možný že máš přehuleno, některý kule to nemají rády. Anebo je problém v samotných kulích. Zkus Tomahawk Chinook Orange Wink Ty nepraskají za žádných okolností ...
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Arrow já se svojí A5 střílim s premiama a nebo když je zrovna maj tak premium plus nebo cobry a zatim mi sem ještě žádný pprasknutí v hlavni nezaznamenal. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Sifilis napsal:
Rajko napsal:
Ano nové ......


Tohle mě také napadlo že když láhev zahřeju a obalím,že se bude méně ochlazovat,ale při větší kadenci se to stejně podchladí a poté se to zas bude blbě ohřívat. Takže z vlastní skušenosti..... máš lahev bez obalu?

jj mám jak s obalem, tak bez obalu, ale hlavně používám tu bez obalu,
jinak jak píše GeorGe už od loňska jsem na COčkovou 12" namontoval vzduchovej regulátor a podle počasí buď jedu na Co nebo si beru tu vzduchovou (to když je pod nulou)
JInak nikoho k tomu nenavádím ale já používám tu co je otestovaná na 190 bar a vzhledem k tomu že jí stejně nikdy nenaplním na 3000Psi ale max na 2700 je to bez problému


Trochu dýl jsem zjistil tohle tema, ktery je pro me dulezity a jen se ujistím, že jsem správně pochopil. Když na tuhle lahev http://www.paintballshop.cz/zbozi/6589-12oz-co2-tank-eu-with-on-off-valve (ma tam fakt vyrazeno 250bar) namontuju a zalepim tenhle ventil co mam na maly lahvi http://www.paintballshop.cz/zbozi/8771-mini-air-system-3000psi, tak mi to neurve ani xift nebo ruku a vse bude fungovat? Hodne by mi to pomohlo, protoze mam lahev pridelanou na zbrani http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=galerie_zbrani&wid=630 a ta mala preci jen moc ran neda. S touhle bych se mohl vejit na dvojnasobek. Ma nekdo zkusenost kolik jich na to vystrili?
Díky za odpovedi
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ruce ani jinou část těla ti to neutrne skutečně je ta lahev je otestovaná na dostatečný tlak 250Bar jen to nechtějí v PBshopu plnit
A co se počtu výstřelů týká tak budeš muset vydržet s A5kou jsem to ještě nezkoušel to teprve přijde, z karabiny jsem dal cca 250 výstřelů při tlaku 2500Psi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 12:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je fofr Rajko díky!!!! Jdu do garaze predelat ventil, pisnu jak jsem dopadnul. Jak neodepisu tak....... Laughing
Podle me bych se mel dostat na nejakych 200ran. Protoze s tou 5tiOZ jsem na 90ti a tohle je víc jak 2x vetsi.
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj nějakých 200 ran dáš určitě, v láhvi 2500psi mi zbylo cca 1300psi a vystřílel jsem nějakých 150 kuliček. Jediné co mě nasralo, že po prvním použití mi hned u jedný odešel novej pravej a nefalšovanej regulátor značky PBS... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to tak vsude sleduju ty mas vubec stesti, hlavne s Hellboyem v tematu Milsig Laughing Laughing Laughing
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 5:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen pro zajimavost, jeste jsem pro jistotu napsal do Prahy do shopu jestli mi daji pozehnani na CO2 lahev pouzivat vzduch a tady jsem zkopirovla odpoved.


Dobrý den,
provozní tlak láhve je teoreticky opravdu dostatečný, ale oficiálně z výroby je to určené jen pro CO2. Takže je to vyloženě na vlastní nebezpečí, když tam ten vzduch dáte. Každopádně nějaký ten případ použití této láhve tímto způsobem již znám.
Jinak rozdíl mezi láhví určenou na vzduch a tou na CO2 je v tom, že každá vzduchová prochází samostatným hydrotestem po výrobě (např. u 200 bar láhve je to test na 300 atd.), kdežto ty na CO2 nikoliv, tam je test hromadný dle výrobních vzorku a pak jsou z každé várky zkoušeny jen vybrané vzorky . Prostě náhoda je blbec a člověk může narazit na nějakou drobnou trhlinku v materiálu, která se při běžném použití na CO2 (cca 60 bar) nikdy neprojeví, ale při opakovaném plnění 200 bar už třeba za nějakou dobu může.
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

není nic jednoduššího než si zaplatit na lahev hydrotest a mít tak 100% jistotu, že je vše tak jak má, mimochodem i ty lahve na CO musí splňovat parametry, které jsou na ní vyražené (i když ti ty chytrolíni tvrděj, že dělaj testy jen namátkově na některé) a pokud ne tak můžeš prodejce nebo výrobce zažalovat nebo uplatnit záruku - pokud to přežiješ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate