Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Tippmann A5 s Cyklonem a použití v chladnějším počasí
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 9:15 am    Předmět: Tippmann A5 s Cyklonem a použití v chladnějším počasí Odpovědět s citátem

Dobrý den,
vlastníte někdo novou A5 s Cyklonem?

chtěl bych vědět jaké máte skušenosti s hraním venku při teplotách pod 8stupňů. Nezamrzá zbraň? Jakýma kuličkama při takové hře střílíte? Je třeba antisyfon? atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A5 s cyklonem sice vlastním, ale ne novou Wink, takže ti poradím asi než ty kule: Tomahawk Chinook Orange:). Jinak to Nox: prosím dej to Tvoje vlákno Pro začátečníky už konečně někam na oči...
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
A5 s cyklonem sice vlastním, ale ne novou Wink, takže ti poradím asi než ty kule: Tomahawk Chinook Orange:). Jinak to Nox: prosím dej to Tvoje vlákno Pro začátečníky už konečně někam na oči...


Vlákno od Noxe už mám pěkně překousané. Smile Ale i tak děkuji za rady.
Jen se zeptám,hraješ v zimě? A s CO2? Jaká pravidla při tom dodržuješ aby Ti zbraň nezamrzala,pokud vůbec zamrzá. A jakou lahev na A5 používáš. Děsím se spotřeby plynu tak uvažuji o 20Oz. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
... prosím dej to Tvoje vlákno Pro začátečníky už konečně někam na oči...

Už je to relativně kompletní, takže předpokládám, že po WZ se na to s adminy vrhnem.

Ale musím říct, že zrovna takovými otázkami se tam nezabývám...

K dotazu:
Jednu relativně novou A5 v týmu máme (rok stará), v základu je to pořád všechno stejné, jen materiály (a cena) se liší směrem dolů.
Pod - 8°C žádný problém. My používáme zimní Torrobaly a PBS Titanium.
Antisyfon... zajímavá otázka - při použití 20oz se většinou nosí na zádech a připojuje se přes hadici, kde hadice funguje jako antisyfon.

Někdo obaluje láhev ponožkou a ještě k ní přikládají takové ty hřející polštářky.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A jakou lahev k A5 ten dotyčný používá? Nevíš? A na kolik výstřelů na jedno plnění mu cca. vystačí? A na lahev počítám s koupí nějakého neoprenového obalu a samozřejmostí je,že budu po hře zbraň uschovávat někde v teplejším prostředí a ne že ji jen pohodím na promrzlou zem. Jen jsem rád,že nemáte "zatím" nikdo problémy s hraním s CO2 v menších teplotách. Prodejce mě v paintball shopu v Plzni od CO2 odrazoval. Proto se ptám radši lidí na vlastni skušenosti. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

16oz, přímo na bottom lineu. Počet výstřelů skutečně nevím, až tak se nekontrolujeme.

Největší problém v chladných teplotách je velmi rychlá expanse (např. fullauto), kdy může zamrznout úzké hrdlo mechanismu. Např. pin ventil, u A5 přívod k cyclonu.

Všechno je to ale ovlivněno více faktory, takže finální "slovo" stejně přijde až na místě boje... a kolikrát se stane, že do té doby funguje všechno 100%.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S mou C98 s cyklonem jsem s 20oz bombou při normálním počasí vystřílel kolem 700kulí a zbylo mi tam něco přes půlku.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano nové A5ky mívají přes zimu potíže ) hlavně kvůli horšímu zpracování než třeba před 3 lety) a hlavně s CO (mám podezření, že kvůli zvýšení kadence, kterou musí dnes stíhat nakrmit začali do pístku Cyclonu montovat tvrdší pružinu) a to hlavně pokud hodně střílíš ( hodně = víc jak 10-15 kulí za minutu) už tak nízký tlak vlivem okolního prostředí v lahvi (většinou je nižší než ten co vychází z vysokotlakého regulátoru na vzduchové lahvi) ještě víc klesne vlivem odpařování COčka a přestává v první řadě podávat Cyclon a pak začne kulometit.
A to že na lahev natáhneš nějakej obal tomu vůbec nepomůže jakmile se jednou ochladí vlivem rychlejší a intenzivnější střelby zase se bude hůř ohřívat na okolní teplotu (při odpařování CO se může lahev ochladit až na -72stupňů) a to co dělají někteří že k tomu přibalují gelové ohřívače je dost o hubu protože ty zas umějí vyvinout teplotu +50 a to už zase smrdí přehřetím lahve.
Co se velikosti lahve týká tak tam klesá počet výstřelů v závyslosti na teplotě v jaké budeš hrát ale na víc jak polovinu by to klesnout nemělo takže když z 12 OZ dáš přes léto 500+ tak v zimě počítej těch 250 kulí
Vzduch je určitě řešením pokud hodláš "kropit" ale také nevyřeší vždy všechno vlivem mrazu ti ztuhnou o-kroužky a hůř těsní takže tě může podobnej osud potkat i se vzduchem ( cyclon se nechce točit a kvér kulometí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
16oz, přímo na bottom lineu. Počet výstřelů skutečně nevím, až tak se nekontrolujeme.

Největší problém v chladných teplotách je velmi rychlá expanse (např. fullauto), kdy může zamrznout úzké hrdlo mechanismu. Např. pin ventil, u A5 přívod k cyclonu.

Všechno je to ale ovlivněno více faktory, takže finální "slovo" stejně přijde až na místě boje... a kolikrát se stane, že do té doby funguje všechno 100%.


O E Gripu zatím určo nepřemýšlím.A nejsem z těch so střílej jak o závod.Hraju si radši na přesnost a mačkám stejně vždy jen po 3-5 kulích. Děkuji za názor. Koukám že se to pěkně rozjelo a dozvídám se opravdu co jsem chtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
S mou C98 s cyklonem jsem s 20oz bombou při normálním počasí vystřílel kolem 700kulí a zbylo mi tam něco přes půlku.


Taky parádní info pro představu spotřeby.Děkuji. A jak jsi spokojen třeba s poruchovostí a rozborkou? Problémy s cyklonem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Ano nové ......


Tohle mě také napadlo že když láhev zahřeju a obalím,že se bude méně ochlazovat,ale při větší kadenci se to stejně podchladí a poté se to zas bude blbě ohřívat. Takže z vlastní skušenosti..... máš lahev bez obalu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z tohoto důvodu jsem si na zimu koupil 2x 12oz láhev (0,47 litru) atastované na 250 bar (ale v popisku na pbs stránkách je pro CO2, v diskusi ale píší o jejich použitelnosti na vzduch) a nechal na ně přidělat 2 regulátory 3000 psi (cca 205 bar). Láhve jsou atestovány dle normy pro vysokotlaké láhve pro technické plyny, takže ok. Celková cena 1800Kč (regulátory 1200Kč, láhve 600kč), což je paráda a nemusíte mít hadici nebo kyj na zbrani. Ještě jsem je na zbrani nezkoušel, ale vůbec se toho nebojím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sifilis napsal:
Rajko napsal:
Ano nové ......


Tohle mě také napadlo že když láhev zahřeju a obalím,že se bude méně ochlazovat,ale při větší kadenci se to stejně podchladí a poté se to zas bude blbě ohřívat. Takže z vlastní skušenosti..... máš lahev bez obalu?

jj mám jak s obalem, tak bez obalu, ale hlavně používám tu bez obalu,
jinak jak píše GeorGe už od loňska jsem na COčkovou 12" namontoval vzduchovej regulátor a podle počasí buď jedu na Co nebo si beru tu vzduchovou (to když je pod nulou)
JInak nikoho k tomu nenavádím ale já používám tu co je otestovaná na 190 bar a vzhledem k tomu že jí stejně nikdy nenaplním na 3000Psi ale max na 2700 je to bez problému
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko, nikoho nenavádíš, za stejnou cenu mají v pbshopu stejnou láhev akorát na 250bar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Sifilis napsal:
Rajko napsal:
Ano nové ......


Tohle mě.....

jj mám jak s ..... problému


A musels na zbrani něco měnit když chceš jet na vzduch? Nebo to prostě jen přešroubuješ flašky a střílíš dál?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přešroubuješ flašku a střílíš dál.

OT: Všimli jste si jak je to velmi frekventovaná otázka? Co všechno se musí udělat před výměnou na vzduch.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 11:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Přešroubuješ flašku a střílíš dál.

OT: Všimli jste si jak je to velmi frekventovaná otázka? Co všechno se musí udělat před výměnou na vzduch.


Asi to zajímá více lidí. Třeba bys ses mohl NOXi v tom tvém vláknu zmínit i o tomhle.Že není třeba dalších úprav zbraně na to aby člověk mohl střílet na vzduch.Teda myslím vnitřnosti zbraně. Smile Jen předpokládám že vzduch a CO2 nemají stejné závity,takže se musí vyměnit i Bottom line,nebo se pletu? Spíš se pletu. Smile Jsem přeci jen nováček a naprostá lama.Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 4:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Závity jsou stejné Wink
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
Rajko, nikoho nenavádíš, za stejnou cenu mají v pbshopu stejnou láhev akorát na 250bar.

Von je u té na 250 Bar problém v tom že je ještě o cca 2-3 cenťáky delší než ta 190 Bar takže když jí mám místo pažby tak se k tomu kvéru blbě dostávám při míření Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
GEorGE napsal:
Rajko, nikoho nenavádíš, za stejnou cenu mají v pbshopu stejnou láhev akorát na 250bar.

Von je u té na 250 Bar problém v tom že je ještě o cca 2-3 cenťáky delší než ta 190 Bar takže když jí mám místo pažby tak se k tomu kvéru blbě dostávám při míření Wink


Kluci,nakupuji v Paintballshopu a nikde jsem se u těch flašek nedočetl na jaký max tlak jsou?Kde berete ty informace? Děkuji. A mě by 3cm moc nevadili.Jsem dost vysokej a celkově dlouhej na to abych dokázal i na delší flašku položit xicht. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sife, s C98 PS ACT nemám absolutně žádný problém. Rozborka, sborka je otázka chvíle.. natrénoval jsem to doma na sucho Wink Mám ji dva roky a zatím jsem neměl jedinej problém. Trhlé kule byly za tu dobu tak tři, ACT opravdu funguje. Jinak s cyklonem střílím cca půl roku a zatím taky nebyl problém. Prostě to maká Smile
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tahle http://www.paintballshop.cz/zbozi/6589-12oz-co2-tank-eu-with-on-off-valve
a tahle http://www.paintballshop.cz/zbozi/6587-12oz-co2-tank-eu-with-pin-valve
je na 250 Barů je to vyraženo v té změti písmen a číset na lahvy
A tahle bývala snad to ještě platí na 190 Barů http://www.paintballshop.cz/zbozi/6891-12oz-aluminium-tank-eu-with-pin-valve
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
Sife, s C98 PS ACT nemám . Prostě to maká Smile


PS= Platinum Serie
ACT= ??????

Jsem lama a žádám trest. Rolling Eyes Embarassed
Vysvětlí mi to někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anti-chope technology

http://tippmann.com/emea/product_guide/actTechnology.aspx

Ve zkratce: mechanické "oko" - mechanicky zabraňuje trhání kuliček.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolil sem si použít text z PBShopu

Platinum Series - nová, vylepšená verze zbraně Tippmann 98 pro rok 2008. Kromě vzhledových úprav (dlouhá 20mm lišta, předělaná přední rukojeť, předělaný úchyt na popruh) došlo i k zásadnímu předělání těla a vnitřností zbraně, díky kterému je rozebrání a údržba zbraně mnohem lehčí než u předchozí verze. Zbraň je opatřena speciálním závěrem hlavně, který z velké části dokáže zabránit trhnutí kuličky v závěru hlavně, když "nestihne" zásobník podat včas kuličku

PB Platinum Series
ACT je systém proti trhnutí kuličky

Odkaz na web Tippmann http://tippmann.com/emea/product_guide/markerDetails.aspx?category=98CustomPlatinum
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Anti-chope technology

http://tippmann.com/emea/product_guide/actTechnology.aspx

Ve zkratce: mechanické "oko" - mechanicky zabraňuje trhání kuliček.

Děkuji za vysvětlení. A teď ten trest. Smile
Jinak tohle A5 nemá,že? Tam to vlastně není třeba protože je tam Cyklon,je tááák? Maximálně se kule potrhá rovnou v cyklonu,ale že by nepodal kuličku v čas by se stát vlastně nemělo. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sifilis napsal:
nox napsal:
Anti-chope technology

http://tippmann.com/emea/product_guide/actTechnology.aspx

Ve zkratce: mechanické "oko" - mechanicky zabraňuje trhání kuliček.

Děkuji za vysvětlení. A teď ten trest. Smile
Jinak tohle A5 nemá,že? Tam to vlastně není třeba protože je tam Cyklon,je tááák? Maximálně se kule potrhá rovnou v cyklonu,ale že by nepodal kuličku v čas by se stát vlastně nemělo. Confused


Náš pravdu to se takřka nestává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sifilis napsal:
Tam to vlastně není třeba protože je tam Cyklon,je tááák? ...


Ano. Trhat by neměl, ale může se stát, že třeba zásah do zásobníku několik kuliček rozbije (v zásobníku) a vrtulka je pak pěkně rozemele. Někdy se může u malých kuliček stát, že zůstanou v prostoru mezi vrtulkou a ústím do hlavně nad kuličkou, která je v tu chvíli podána (a buď zablokují cyklon, nebo to nepřežijí).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Sifilis napsal:
Tam to vlastně není třeba protože je tam Cyklon,je tááák? ...


Ano. Trhat by neměl, ale může se stát, že třeba zásah do zásobníku několik kuliček rozbije (v zásobníku) a vrtulka je pak pěkně rozemele. Někdy se může u malých kuliček stát, že zůstanou v prostoru mezi vrtulkou a ústím do hlavně nad kuličkou, která je v tu chvíli podána (a buď zablokují cyklon, nebo to nepřežijí).


Jojo,tak tohle jsem už přesně viděl. Smile Kámo dostal několi ran na zásobník a šel z hřiště.Vytáhl hadr,vyndal kule a už leštil. Smile Tak kuličky budu kupovat kvalitnější a zimní,takže se snad nenajde žádná která by měla jiný průměr než ostatní. Smile A Cyklon by to mlel na kaši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si už objednal kvér.Nemphl jsem to vydržet.
Holt si klady a zápory CO2 v zimě,létě,na podzim a jaře vyzkouším na vlastní kůži.

Objednávka za 8500kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate