Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Stabilní " přesná " střelba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 1:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenhle link je jakás pomyslná bible všech "ladičů" levných semi automatů minimálně od roku 2006 takže vítej mezi těma co objevili Ameriku Wink
Nebo jinak, já jsem si nejdřív pročetl tyhle stránky a pak teprve jsem šel nakupovat svojí prví flintu.
Sice je, pravda, že v dnešní době a s těmi zkušenostmi co jsem posbíral už ne se vším 100% souhlasím, ale ten základ je pořád pravdivej a nedám na něj dopustit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem z toho článku čerpal a konfrontoval s ním své první zkušenosti a jak už psal Rajko, základ platí stále.
Doplnit se dá spousta drobností a je asi zbytečné je přepisovat, protože se tu ve fóru objevily už mnohokrát. Doplnil bych možná jednu důležitou drobnost, na kterou se neoprávněně zapomíná.

Naše zbraně ať už jsou jakékoliv, potřebují mazat. Někteří jedinci to však s mazáním přehánějí a vnitřní mechanismus zbraně pak takovým borcům špiní hlaveň rozstříkaným olejem či gelem. Špinavá hlaveň = nepřesná střelba.
(vlastní bolestná zkušenost, na kterou jsem ve svých začátcích nemohl dlouho přijít Very Happy )
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Psycho II.



Založen: 10. 08. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau
To tantal: Zrovna jsem založil podobné téma, jaké si nakousnul
a koukám, že máš kvér na vzduch, myslíš, že bys tam pro mě mohl utrousit pár mouder, budu ti vděčen
Dík

http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2632
_________________
"Nejlépe zavřené dveře jsou ty, které můžeme nechat otevřené."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Uvědomme si, že nízkotlak pracující na 180psi = 1 241 060Pa (101 325Pa je atm. tlak). To je více jak desetinásobek - takže pro vystřelení kuličky stačí opravdu málo plynu.


Zdravím kolegu a dovolím si nesouhlasit. Převod jednotek sem neověřoval, ale už samotná myšlenka porovnávání tlaku je v tomto případě chybná. Ty porovnáváš tlak pod jakým je určitý objem vzduchu přepušten do zbraně. Síla tlaku, ale nevypovídá nic o množství(objemu) vzduchu, který je při střelbě přepuštěn. Výhodou LP (nízkotlaký pohon) je, že vzduchová láhev s LP regulátorem jde snadněji namontovat a také demontovat ze zbraně. A dle mého osobního dojmu také šetrnost ke kuličkám. Nevýhodou a to významnou, je bohužel vyšší spotřeba média samotného (objem vzduchu), který je při střelbě spotřebován (ověřeno praxí). A pak také poměrně nízká rozšířenost zbraní vyžadujících LP. Odhadem 95% zbraní je dnes vysokotlakých. Takže co se přesnosti střelby týče, je debata ohledně LP a HP pohonu naprosto zbytečná. Vlastním obé, ale doporučuju HP (vysokotlaký pohon) - 1) je rozšířenější 2) méně náročný na spotřebu vzduchu 3) použít HP na zbrani vyžadující LP je s menšími úpravami možné - opačně nikoliv, vzduchovou láhev s LP regulátorem použiješ pouze a jen na zbraních vyžadujících LP. Ohledně Co2 vs. vzduch již bylo napsáno mnoho, já jednoznačně doporučuju vzduch.


Pro zvídavé trocha historie: Low pressure - nízkotlak, byl zkonstruován kvůli prvním elektro-zbraním, protože měly citlivé a poruchové regulátory a výrobci řešili především rychlost, jakou regulátor předá medium do zbraně, namísto jeho odolnosti. První kdo LP zkonstruoval byly WDP(Angel), a pak se přidali ostatní Bushmaster, WGP(Autocockery) a další. Od té doby se traduje, že LP je citlivější k regulátoru a mechanismu zbraně všeobecně. Dříve to tak bylo - dnes už to ovšem neplatí. Drtivá většina regulátorů je natolik odolná, že můžete i na LP regulátor namontovat HP láhev a ten to bezproblémů ustojí, o mechanismech ve zbraních ani nemluvě.
_________________
.
.
.
.
Angel owner - If you show me an inch I'll show you the deadbox
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 11:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych u svých nepřesných teorii ještě chvíli zůstal.

Původně jsem chtěl vytvořit modelovou situaci, ale při bližším hloubání jsem zjistil, že vůbec netuším jaký objem média je použit pro výstřel - u vysokotlaku by to šlo určitě nějak jednoduše spočítat, ale u nízkotlaku je situace horší (různá technická řešení).

Trocha fyziky - ideální plyn (tzn. velmi nepřesně vzduch) - stavová rovnice ideálního plynu pV=nRT (p = tlak [kPa], V = objem [dm3], n = látkové množství [mol], R = univerzální plynová konstanta [JK-1mol-1], T = termodynamická teplota [K]).
Pokud budeme sledovat závislost tlaku na objemu -> p = (nRT)/V. R je konstanta -> p = (nT)/V. Zanedbáme i teplotu, protože její vliv je v rámci našeho zjednodušení minimální -> p = n/V. Pokud použijeme konstatní látkové množství -> p = 1/V -> tedy, nepřímá úměra tlaku s objemem.
A tedy si troufám tvrdit, že naopak, tlak vypovídá o objemu - pokud je známo molární množství (a naopak).

Jenom pár poznámek (pro doplnění, aby jsme se shodli):
Na lahvích lze nalézt LP a HP ventily(fce: regulátor), rozlišené podle výstupního tlaku (u CenterFlagu je to např. 250/800psi).
A pak tu máme tlak vstupující do mechanismu zbraně - opět - LP/HP. Do LP vždy přes další regulátor, protože různé systémy vyžadují různý tlak, HP neřešíme, tam není nic regulováno. Některé regulátory na zbraních vyžadují LP vstup(od regulátoru na láhvi), většina se spokojí s HP výstupem. (Takto to bylo myšleno?)

U historie se bavíme o výstupu na vzduchové láhvi?
Protože pokud náhodou zamíříme i do vod prvních elektro-pneumatických mechanismů, tak se razily 2 přístupy - 1 a 2 solenoidový mechanismus (Angel byl 1 solenoidový), který byl oproti 2 sol. "bytelnější".
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 7:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se tu právě dozvěděl, že mé 1,5 násobně větší množství ran na jednu bombu na SP1 proti tippmanům v týmu je nesmysl... Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantale nevím z kterého příspěvku vycházíš, ale spotřebu samotných zbraní tu nikdo neřešil. To že SP1 nebo jiná zbraň spotřebuje méně média než Tippman, je možné, ale to že je SP1 poháněna LP neznaméná automaticky že LP je méně náročné na spotřebu. Takže asi tak........
_________________
.
.
.
.
Angel owner - If you show me an inch I'll show you the deadbox
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To Nox: Člověče že ty se do těch rovnic vůbec pouštíš Very Happy Tak co já vím tak stavová rovnice plynu slouží pouze k odhadu, nevyjadřuje přesnou hodnotu a zohledňují se i chyby při výpočtu (které nemám šajn jak se počítají). V plynárenství se používá pro výpočet přepravovaného objemu plynu speciální jendotka tzv. normální metr kubický Nm3, a ta popisuje jak sem se dočetl, stav, který by plyn zaujal při specifikované teplotě a tlaku. Do toho počítání bych se nepouštěl, vycházím v tomhle případě z praxe. Protože používám jak HP tak LP na zbraních od stejného výrobce (WGP) čili stejný vnitřní mechanismus, pouze jiný operační tlak zbraně a jiný pohon.
_________________
.
.
.
.
Angel owner - If you show me an inch I'll show you the deadbox
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate