Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Brýle vs. maska
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:06 am    Předmět: Brýle vs. maska Odpovědět s citátem

Dotázal jsem se u prodejce, zda je možné použít tyto brýle http://www.militaryrange.com/zbozi/3470-bryle-ess-ice-goggles-armyshop-army-shop místo paintballové masky, a to z hlediska balistické ochrany.
Bylo mi odepsáno, že ano.

Máte někdo zkušenost s těmito brýlemi?
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bez termálního skla se pekelně mlží!
Nemají očnici molitanovou ale jen gumovou.
Pohodlí nicmoc. Sad

Mám jedny skladem a za 1250,- jsou tvé Smile
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no zkušenosti nemám ale je to na tobě když si koupíš masku orygo tak to máš levnějši a múžeš si zní nechat jen brejle co jsem vyskoušl skla rúzných barev tak se mi nejvíc osvědšilo bez zabarvení večrr už přez ty tmavší neuvidíš a nevím jetli budeš chodit do baráku jako první jsou to docela mrdy když to dostaneš na holej obličej my jsme s brejlema začínali pře deseti lety a nic moc do baráku
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za info - masku mám, ale v brýlích se podle mne hraje lépe. Pravda je, že tyto brýle sice mají asi lepší balistickou ochranu než maska na paintball, ale nevšiml jsem si, že mají gumovou očnici, což k pohodlí neprospěje. Termální netermální, ve finále se mlží vše.

Díky za názor.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vybral jsem snad vhodné téma, aby se nemuselo zakládat další.

Takže proč jsem se rozhodl nosit pouze brýle z masky místo celé masky?

Pro mě hlavní důvod je takový, že se mi extrémně potí obličej. Nejsem rozhodně žádný atlet, a tak se rychle zahřeji a pak je to peklo. Už po pár minutách jsem viděl úplný hovno. Určitě to znáte, na začátku hry je nutný se někam rychle přesunout, a pak mi maska už za celou hru nevyvětrala tak aby se nepotila. Rozhodl jsem se ji nenosit. Vyndal jsem si brýle (přiznám se ač nerad Smile že bojovníci z PP mě inspirovali) a hned to bylo lepší. Navíc se mi dýchalo o poznání lépe, a zrádná mlha se buď vůbec neobjevila, nebo jen za extrémních podmínek.
Tedy plus:
+ brýle se tolik nepotí jako maska
+ o poznání se lépe dýchá
+ když mluvím na někoho nebo do vysílačky je mě rozumět
Malé plus:
+ můžu za boje pít a jíst Smile aniž bych ohrozil nějak bezpečnost svých očí
+ vidím kam močím

Ale věděl jsem, že když mám jen brýle nejsem úplně chráněný. Především o nos, rty a uši jsem se dost bál. Proto jsem si pořídil helmu, obyčejnou plastovou s potahem. Vypadám v ní o dost lépe, ale schovám pod ní uši. Tedy ne úplně, ale dost na to, abych se o ně nebál. Ale o rty, tedy i zuby, a nos se bojím stále. Do tváře jsem už jednu koupil, a sice mě to slušně složilo, a týden jsem měl pěkné znamínko, ale nijak mě to neodradilo.
Tedy mínus:
- nejsou kryté uši, nos, rty a tedy i zuby

Dvě věci závěrem. Pro mě druhotný pozitivní efekt má nošení brýlí v tom, že se víc bojím někam nakukovat, tedy zvlášť v budovách jsem se naučil jen rychle se podívat, měnit pozice.
Druhou věcí, je že se víc bojím do budov, a proto si půjčuji přední část masky, tedy nosy a rty jsou zakryty. To spolu s helmou mi zaručuje opravdu kompletní ochranu hlavy a obličeje.

Tak a můžeme se pobavit o tom dále, toto je můj názor.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery napsal:

Takže proč jsem se rozhodl nosit pouze brýle z masky místo celé masky? ...
.......


Jo, jo. Ono to bude fajn do doby, než sem někdo napíše, že už příšel o nějaké ty zuby, nebo se mu stalo něco ještě vážnějšího.
Nedávno jsem četl jeden příspěvek na hudebním fóru, kde klučina popisuje, jak mu po jedné akci zalehlo v uších a slyšel permanentí slabé pískání. Po návštěvě doktora mu bylo sděleno, že pískání mu až do konce života nemusí zmizet jelikož se pravděpodobně jedná o "ušní šelest". Končil tím, že lituje, že si nevzal ochranné špunty do uší, které u těchto akcí hodně lidí běžně používá.

Prostě dokud se něco nestane, tak se experimentuje.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 10:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je dobré si taky všimnout, kdo používá pouze brýle. Jak to máme u nás: navštěvujeme pouze akce, kde je větší kontaktní vzdálenost a malé množství vystřelených kulí. A když máš mít chráněn zrak 24h, jíst, pít, někteří kouřit, tak jsou opravdu praktičtější ty brýle. Takže praktičnost, žádná frajeřina. Brýle samotné jsem začal používat cca před třemi roky a za tu doby jsem dostal zásah kamsi do obličeje asi čtyřikrát, pětkrát, což jsou asi dvě promile z kulí po mně vypálených. Vždy tedy bez následků a v týmu to mají stejně. Vlastně jsem za tu dobu ještě neslyšel, že by se někomu něco vážnějšího stalo. Za to už jsem slyšel a viděl spoustu úrazů, že člověk spadl kamsi a je zajímavé, že jsem ještě nezaregistroval že by někdo brojil proti hraní v rozpadlých budovách!
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jan_sklenarik



Založen: 05. 01. 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:07 am    Předmět: pro hrace v brylich Odpovědět s citátem

Panove, damy!

Jiste je zde dost lidi, co hraje "jenom" v brylich. Protoze mirena strelba v masce je s moji SP1 trochu sci-fi, tak o tom uvazuju taky. Pro a proti neresim, zajimaji me zkusenosti z realu.
Taky by me zajimaly reference a doporuceni na nejaky dobry brejle. Nosim jeste dioptricky bryle (cocky me drazdi), tak jestli mate zkusenosti i s timhle...
A co ochrana obliceje? Pokud hrajete "na ostro", tak kolikrat jste to schytali "na holou", co nasledky a tak. Precejom jsem chlap a bolesti se bojim :D
U sendwicze na webu jsem videl neco mezi nahubkem a respiratorem, tak jestli tohle muze byt cesta...

Poradte!

Diky,
Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě o té gumě či kůži na rámček brýlí uvažuji. Molitan se pokaždý šíleně nasákne, začne kondenzovat a uvnitř pak je pernamentní subtropické klima. Na skle stékají kapky potu ... To je podle mě největší průser celomasky. Proto bych asi volil materiál méně vstřebávající vodu třeba s kanálky, které ji propusti pod brýle. Něco podobného jsem si koupil na lyže.

Jinak do budov přehazuji na celomasku.

S výhodami souhlasím s Ferym. Při případném kontaktu jen vytáhnu šemag na úroveň nosu a pak zase rychle dolu, páč se v tom nedá moc dýchat.

PS:
Jinak ještě hodně skláním hlavu aby mi brýle kryly co největší část obličeje, až na jednu výjiku to schytaly vždy brýle. Nic tak hrozného to nebylo - 20 metrů ... jen jsem si dělal srandu, že když nechce poslouchat moje keci a dirigování, tak mi hubu nemusí zavírat zrovna kulí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja kdyz pouzivam bryle (z masky, lze pod ne pak dat i bryle dioptricke) chranim si vetsinou oblicej ceskou salou, nekdo barakudou, jiny treba kuklou, nekdo nicim (jako Svestic) zasah do obliceje boli, ne vic nez jinam, je ale videt pak v praci a jinde, coz je nevyhoda, do budov nosi bryle opravdu jen par lidi ,vetsina nasazuje masky

kluci zkouseli i chranice na zuby (klasicky boxersky) ale pak to neudejchaly a vadili jim v boji, tak se na to vykaslali... celkem je taky cesta vyrazne orezani "oplechovani" masky, aby ti zustalo jen treba na nose a na zuby (koukni se na fotky na nasich strankach , tam to ma dominik)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jan_sklenarik



Založen: 05. 01. 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
celkem je taky cesta vyrazne orezani "oplechovani" masky, aby ti zustalo jen treba na nose a na zuby (koukni se na fotky na nasich strankach , tam to ma dominik)


jestli je to jako na tyhle fotce, tak by to asi slo...
http://www.pohanskypes.cz/?q=image/view/293/_original

jinak dik za cenne postrehy. pujdu do toho.

honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ano to je ono, chrani to ty nejdulezitejsi veci, jako jsou zuby a nos, mireni to nevadi vubec
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 3:12 pm    Předmět: Re: pro hrace v brylich Odpovědět s citátem

jan_sklenarik napsal:
Panove, damy!

Jiste je zde dost lidi, co hraje "jenom" v brylich. Protoze mirena strelba v masce je s moji SP1 trochu sci-fi, tak o tom uvazuju taky. Pro a proti neresim, zajimaji me zkusenosti z realu.
Taky by me zajimaly reference a doporuceni na nejaky dobry brejle. Nosim jeste dioptricky bryle (cocky me drazdi), tak jestli mate zkusenosti i s timhle...
A co ochrana obliceje? Pokud hrajete "na ostro", tak kolikrat jste to schytali "na holou", co nasledky a tak. Precejom jsem chlap a bolesti se bojim Very Happy
U sendwicze na webu jsem videl neco mezi nahubkem a respiratorem, tak jestli tohle muze byt cesta...

Poradte!

Diky,
Honza


Zdar, naštěstí mi čočky nevadí a nosím je nejen na paintball. Řešením by pro Tebe mohlo být toto: http://www.esseyepro.com/Profile---ICE-Rx-Lens-Inserts_12_detail.html Brýle ESS splňují s balistického hlediska veškeré požadavky a mají možnost vložení brýlové korekce - dioptrická skla Ti do nich vyrobí každý solidní optik - je to ale řešení trochu polovičaté, budeš muset mít po ruce i své brýle, když sundáš masku.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co se mlžení týká, tohle je řešení http://www.esseyepro.com/Profile-TurboFan_53_detail.html

Kdo má obavu o nos, tak je tohle taky cesta http://www.essairsoft.com/Cortex-Clip_1_detail.html
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm ten první odkaz vypadá hodně luxusně skoro bych se nechal ukecat kdyby se k tomu do baráku dala připnout ochrana zbytku ksichtu. Jen bych měl pak obavy o uši po zkušenostech Bohouše Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm,uši jsou asi jedinej problém používání brejlí,koule zuby nevyrazí,zásah do ksichtu se dá vydržet ale když jsem jí dostal z půl metru do ucha ležel jsem na zemi z ucha chcala krev a slyšet sem začal pořádně po plastice bubínku.Takže uši tam je vo co bát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan_sklenarik



Založen: 05. 01. 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 3:57 pm    Předmět: maska na xicht Odpovědět s citátem

diky vsem za cenne podnety!
po zvazeni pomeru cena/vykon jsem rozhodnutej pro to, ze za 100 korun koupim nakou masku, tu orezu na nutne minimum a s prilbou to bude imho docela dobra ochrana. ne dokonala, ale postacujici.
proti mlzeni si vyrobim udelator z 25x25mm vetracku a 9v baterky.
do baraku budu mit masku druhou, celou, ale tam to imho az tak nebude vadit, protoze na dlouhe mireni tam stejne moc casu nebyva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
jan_sklenarik



Založen: 05. 01. 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Hm,uši jsou asi jedinej problém používání brejlí,koule zuby nevyrazí,zásah do ksichtu se dá vydržet ale když jsem jí dostal z půl metru do ucha ležel jsem na zemi z ucha chcala krev a slyšet sem začal pořádně po plastice bubínku.Takže uši tam je vo co bát


Uff, to je masakr...

Pro tyhle pripady mame dohodu, ze pokud je jasny, ze protivnik by nemel sanci, tak ne nej staci zarvat "MRTVEJ!" a ten se ochotne odebere na mrtvoliste. Zavedli jsme to prave po nekolika pripadech, kdy to do sebe nasili lidi z metru-dvou. Pokud se ovsem vzdat nechce (timeout je cca 1.5 sekundy), tak ji proste dostane a priste uz hopka do pryc vesele radostneji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ventilátory mám daný na brýlích dva a je to postačující .

Jen je potřeba si uvědomit , že když si kupujete " origo vojenský " brýle , tak profíkovy , když se zamlží , tak je dá z vočí a jede dál a je mu jedno jestli to koupí s nebo bez brejlí , páč to bude rozcházet stejně , ale u paintu pokud nevidíš , tak jsi tak říkajíc časovanej průser a dřív nebo později budeš donucenej si je sundat a očistit je .

Jen by mě zajímalo k čemu používají tyto brýle , protože jsem je vždy zatím viděl jen na borcích co sedí v otevřeným vrtulníku nebo jedou na nějakým přibližovadle a drží se kulasu .

A oni určitě namají potřebu mít ty brejle třeba deset hodin v kuse k vůli ochraně očí , a hejbat se u toho . To že oni jsou oproti většině znás fit nemluvě Smile .

Sám to střídám , mám celou masku , potom seřízlou ( podobně jak to má Dominik ) a potom jen brejle .

Jak to tady zmínili víše ucho je velkej problém , mít helmu je dobrý , ale má i svoje neduhy , můžeš hůř slyšet , ventilace žádná , sedět se na ní nedá ( pokud máś plast ) .

Vždy záleží na typu akce , podle toho hodně zde registrovaných vybírá .
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sifilis



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jan_sklenarik napsal:
mastodont napsal:
Hm,uši jsou asi jedinej problém používání brejlí,koule zuby nevyrazí,zásah do ksichtu se dá vydržet ale když jsem jí dostal z půl metru do ucha ležel jsem na zemi z ucha chcala krev a slyšet sem začal pořádně po plastice bubínku.Takže uši tam je vo co bát


Uff, to je masakr...

Pro tyhle pripady mame dohodu, ze pokud je jasny, ze protivnik by nemel sanci, tak ne nej staci zarvat "MRTVEJ!" a ten se ochotne odebere na mrtvoliste. Zavedli jsme to prave po nekolika pripadech, kdy to do sebe nasili lidi z metru-dvou. Pokud se ovsem vzdat nechce (timeout je cca 1.5 sekundy), tak ji proste dostane a priste uz hopka do pryc vesele radostneji Smile


"mastodont" ví o čem mluví. A to že člověk zařve že je někdo mrtvej taky nefunguje stopro. Navíc pokud seš pod palbou tak se nejdřív staráš o sebe a pak až o ostatní. A vím o čem mluvím. Přesně jak popisuje Bohouš jsem narval "Hada" cca. ze 4 metrů přes zeď na ucho namísto toho abych na něj řval že je mrtvej. Prostě zareaguješ a pak se divíš.

Krutá to nevýhoda nenošení masky. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosi, no já ty brýle viděl i na pozemních jednotkách a zrovna při takové písečné bouři je asi oceníš.

Jan Skl. - je dobré si z masky nechat ty chrániče na uši, jsou navlečené na gumě, takže by to neměl být problém.


Bohouši, v tom máš pravdu, zásah do tváře i nosu se dá vydržet, zuby to taky nevymlátí, jen to ucho, to je opravdu kámen úrazu Sad
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jsem hrál docela dost dlouho v masce ale letos v zimě mě to donutilo hrát v brejlích kvůli tomu že samotný brejle se tolik nemlží a o dost příjemnějc se v nich dejchá.
to jak to bolí sem pocejtil hned první hru kdy sem brejle vydloubal z masky Very Happy natankoval mi jí týpek v baráku z cca 5- 10 metrů přímo na hranu rtu takže sem měl pěkně voteklou hubu vyflus sem trošku krve a hromadu barvy ale jinak se to dalo vydržet popravdě myslim si že už mě některý zásahy boleli i víc ale u brejlí zustávám maj pro mě víc kladů než záporů jen asi dodělam nějakou ochranu těch uší páč o ty se celkem bojim a po vašich zkušenostech to nepotřebuju na vlastní kůži zkoušet taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
A co se mlžení týká, tohle je řešení http://www.esseyepro.com/Profile-TurboFan_53_detail.html


Tohle je snad to nejhorší, co můžeš sehnat Exclamation Má je Srnec a nadává na to jak špaček. Prej si do toho dokoupil i speciální termální sklo za nekřesťanský peníze a výsledek nula Exclamation Zlatý PB brejle. Tohle nekupovat. Údajně ani biochemický orgie na sklu nepomáhají. Okamžitě zamlženo.

Je to jednoduchý oni to totiž vetšinou vojáci používají na auto a do větru (písečná bouře) Sklo se ti nemlží díky cirkulaci vzduchu a s tím vojáci počítají. Není to jako paintball.

Doporučuju ti helmu přes uši, i když se ti trochu zhorší sluch. Osobně používám PASGT helmu (plastovou výcvikovou a maximální spokojenost. Už mi jednou zachránila hlavu, kdy sem se položil na záda za běhu hlavou o traverzu.) No a brejle doporučuju bez toho měkkýho molitanu Exclamation Ideální pod masku jsou tyto brýle s menším rozhledem: http://www.paintballshop.cz/zbozi/1360-elite-radar-field-thermal Perfektně se vejdou pod helmu a když si všichni stěžují, že nevidí, tak já sem v pohodě. Jednoduše ti pot nekondenzuje z těch nacucaných molitanů... Wink Menšího rozhledu se bát nemusíš. Je to takhle naprosto vyhovující a brýle mě ani netlačí. Cool
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan_sklenarik



Založen: 05. 01. 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:29 am    Předmět: maska na xicht Odpovědět s citátem

Tak jsem asi poresil.

Za par penez jsem koupil starsi v-force armor, ocesal z toho plasty a vcera trochu flexou "potunil".
Nechal jsem si jenom kousek chranice pred usty, seriznul pozustatek uchytavaciho mechanizmu pro ksilt do roviny s brylemi a odvnitr do masky dal vetracek 25x25mm. Vejde se tam na sirku i na vysku, ve vyhledu absolutne neprekazi. Nativne je na 12V, ale kdyz jsem tomu pustil 9V, tak se to vrtelo a slyset to bylo minimalne. Zkusmo jsem masku zamlzil a behem pul minuty byla sucha.
Jeste resim, kam s baterkou, ale asi ji nacpu do toho "nahubku". Nijak mi tam neprekazi a nabijeci baterka od Smart Parts je cela plastova, tak by ji to vlhci prostredi ani nemuselo tolik vadit. Jeste dat nekam vypinac, ale to uz bude detail...

Problem s mirenim pres kolimator to vyresilo-uz se to da pouzivat. Juchuu Smile

Mate nekdo zkusenosti s necim takovym?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
honcka



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha Klanovice

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:12 pm    Předmět: Re: maska na xicht Odpovědět s citátem

jan_sklenarik napsal:

Jeste resim, kam s baterkou, ale asi ji nacpu do toho "nahubku". Nijak mi tam neprekazi a nabijeci baterka od Smart Parts je cela plastova, tak by ji to vlhci prostredi ani nemuselo tolik vadit. Jeste dat nekam vypinac, ale to uz bude detail...

BTW cim nabijis tu Smart Parts baterii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan_sklenarik



Založen: 05. 01. 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:14 pm    Předmět: Re: maska na xicht Odpovědět s citátem

honcka napsal:
BTW cim nabijis tu Smart Parts baterii?


original nabijeckou - tou velkou pro 8 baterii. stala sice balik...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Baterii mam ze strany přidělanou jen tejpou ke gumě hned za brýlema, přilbě M1 to nevadí, nevim jak jiný tipy. A spínač mám nahoře na brýlích. Jináč o větráčcích je hafo zde: http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1836
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 3:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak píše Mlaďas brýle ESS a jim podobné nebrat. Mám je taky (stejné jako Srnec) a je to děs.
Kdyby někdo chtěl prodám Wink
Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LordKiller



Založen: 10. 08. 2008
Příspěvky: 203
Bydliště: Josefov

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pánové, to jste mě celkem nemile překvapili, páč jsem se zrovna chystal koupit ESS s větráčkem. V čem přesně je jejich nevýhoda? Pokud se zamlží, je tam právě od toho ten ventilátor takže mi to nějak není jasný. Shocked
_________________
Alea icta est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosi napsal:


Jak to tady zmínili víše ucho je velkej problém , mít helmu je dobrý , ale má i svoje neduhy , můžeš hůř slyšet , ventilace žádná , sedět se na ní nedá ( pokud máś plast ) .
.


bez helmy nehraju a bojim se jen o uši ( po opakovaných zánětech středního ucha doktoři nechápou jak s takovýma zjizvenýma bubínkama můžu něco slyšet Smile )... takže proto když mám brejle tak jen s helmou... jinak do baráku si sem tam taky masku vemu...

Jo a jinak ja na helmu normálně sedávám ( mám plastovou), ale já vím, jsem komárek...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate