Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Vojna neni kojná aneb co nám vojna dala
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Já a vojna?
Ano,pouze povinná
39%
 39%  [ 28 ]
Ano,guma
4%
 4%  [ 3 ]
Ne,nevzali mě,kvůli zdr.problémům
7%
 7%  [ 5 ]
FCK vojna,modrák to zajistil
9%
 9%  [ 7 ]
Sem mladej a už jí zrušili
39%
 39%  [ 28 ]
Celkem hlasů : 71

Autor Zpráva
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já na vojně byl, a měl sem na výběr z 3 civilek, ale přesto sem volil vojnu. táta na vojně, děda na vojně, praděda a druhej praděda u dragounských pluku. Jelikož sem od 10 let jezdil na víkendy s turistákem pryč, od 14 let pak ineternát tak doma si mě moc neužili. Takže pak po 18 roce když přišel povolávák zase sem šupačil někam pryč. Nějákej rozdíl mi to nepřišlo, jak řikám z intru sem byl zvyklej vyjít s tim "nula peněz v peněžence" tak vojna mi nepřišla rozdílná. Liberec chemické vojsko neopakovatelné zážitky, kurz pruzkumníka, velitel družstva, cvičení s ostrými látkami, střelby z sa... samo že tenkrát sem to bral jako pakárnu ale chtěl sem se jí učastnit s takovou tou hrdostí.. že nejsem žádná bačkora zvládli to jiný zvládnu to i já. Hodně si myslim že má na to zásluhy i bývalý vedoucí turistáku, který ten oddíl vedl svými svéráznámi metodami, ketré se v dětsví promítli a zustali v těch lidech až do ted. Já bych nevolil jinak než stejně, když to beru zpětně to co mi dala vojan mi někdo jinej už nedá a pokud ano musel bych si tvrdě zaplatit. Co se týče kolektivu poznaloo se snadněj kdo je sráč a kdo férovej chlap, který vám pomuže když jste 14 dnízadřenej na rajonech. To bylo to nejcenější co jsme v životě poznal, lidi kteří riskovali svoje pohodlí, opravdovej kamaráčoft. Tohle vám nikdo na civilce nepřipraví... Wink byt se vojna zdála mizernou dobou myslim že to byla vynkající doba kdy se z chlapce stával chlap zkrátka to co vás nepoložilo vás posílilo.....a myslim že pravdielnej roční režim utekl rychlejší než nic nedělání na civilce.... Smile
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No neřekl bych nic nedělání. Ono je to jako všude. Když chceš, tak si najdeš. V mém případě kantorský sbor přinesl nejednu inspiraci. A když to srovnám s vyprávěním vrstevníků na vojně a jejich zážitky, rozhodně si nepřipadnu o něco zásadního ukrácen Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No55 napsal:
.....Co se týče kolektivu poznalo se snadněj kdo je sráč a kdo férovej chlap, který vám pomuže když jste 14 dní zadřenej na rajonech......


Přesně tak. Pod tlakem se hned poznali feťáci, zloději a různí nevyrovnaní jedinci. Prostě jaký každý doopravdy je. Ta zkušenost je tak osobní a komplexní, že kdo vojnu nezažil tak to prostě v sobě nemá. A každý to měl různý nejen od baterky ale řekl bych pokoj od pokoje. Stačí dvě paka ve skupině a úplně to ovlivní atmosféru kolektivu.

Takže chápu jakéhokoliv civilkáře, který napíše že o nic nepřišel.
Svým způsobem o nic nepřišel.
Na druhou stranu si to ale nemá šanci vůbec představit. To je několik tisíc hodin v zeleným bordelu.

Zkušenost z vojny neberu jako kontakt z technikou (co jezdilo kolem) nebo kdo z čeho střílel. To je velké HOVNO. Z děla i samopalu vystřelíš tak že něco posuneš o "dva centimetry". Důležité jsou ty sociální vztahy, zkušenost z kaskádového vedení, parta ve skupině, know-how dle zařazení, nezbytnost se na někoho spolehnout. Kdo následně velel, tak umět si poradit se šmejdama v četě atd. Prostě ten celkový otisk.
_________________
Nejlepší paintball na světě ? http://www.progresivni-paintball.cz/
Vyber si svou stranu: žoldák, vědec, civil, voják [LOST]
Dobrá zpráva pro lidstvo: všichni tady zdechneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 9:51 pm    Předmět: O ničem... Odpovědět s citátem

Já šel na vojnu dobrovolně,chtěl sem si zastřílet,plazit se v blátě,nechat na sebe řvát gumu. Prostě si to dát,jako si to 2 roky dával muj táta.
Ale bylo to o ničem. Dupání,mazlák,znova dělat řidičák,dupání,mazlák,učit se jak si mam lehnout,když vedle mě buchne atomovka,dupání,mazlák,a celkem TŘI ostrý z SA-58,ale dobrý zásahy (10-8-5) na to že bylo tak -10°C a klepal sem se móóóc Wink
A člověk naplno pocítí bezmoc proti "zákonu padajícího hovna", že neni šance ten zelenej bordel uklidit, že celej ten systém se snad nezměnil od dob Rakouska-Uherska, snad jen že komanči ještě přitvrdili...
A navíc přístup některejch gum, pro který nejste nic než sluha nebo levná pracovní síla. Nebýt těch pár skvělejch kámošů, co tam člověk našel, nepocítil bych týmovýho ducha, důvěru v toho druhýho nebo jiný základní věci v armádě.
Takže celkově obrovský zklamání, i když je to zkušenost k nezaplacení.
A je fakt, že kdo tam nebyl, vůbec si ten binec nedokáže představit...
HOWGH
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo na vojně,byla docela prča, a když to člověk bral s nadhledem a v Chrudimi to bylo občas potřeba,tak se to dalo přežít i se zdravým rozumem.Jinak si člověk docela zastřílel,jak Sa58 tak Sa61,pistole 52 i 82,RPG 7 i 75,granáty,semtex a nejaká ta kumulační nálož taky byla.takže to byla docela i sranda.

Spinkej spinkej starý bobře,máš to za pár to je dobře,a mi myšky za moc moc,tak ti přejem dobrou noc. Laughing

A po půl roce
Dobrou noc,ty stará vráno,mám tě v p..i,vzbud mě ráno Twisted Evil
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cactusius



Založen: 22. 05. 2006
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 7:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrou noc ty stará vráno mám v tě p.či vzbud mě ráno... no jo jen to člověk čte hned se rozvzpomíná
_________________
In vino veritas....in pivo taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kdo jste byl v Jincích ??
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate