Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

A5 vs X7

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gerbyl



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: H. Brod

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 10:52 am    Předmět: A5 vs X7 Odpovědět s citátem

Zdravím, řešíme tu problém zda jít do nové X7 e-grip či A5 e-grip + W.A.S. Board. Samozřejmě, že rozdíl je cena Confused ..... oboje by šlo na vzduchu. Díky za event. názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Alespoň si ušetřím odstavec jinde.

Mechanismus má dokoce zaměnitelné díly (kromě tomb-stoneu), takže nemá cenu se vůbec zmiňovat...

Obě elektroniky mají módovou bezpečnostní pojistku, stejné módy(X7 teoreticky lepší - je novější).
X7 má výměnu baterie přes dvířka.
A5 E-grip(základní, ne HE!) má výměnu přes rozebrání rukojeti.
Elektronika je trochu rozdílná v konstrukci, ale obě fungují na el. magnet.
X7 má vnější přepínač módů (Safe, Semi, Volitelné) a programovaní klasicky zapuštěno v rukojeti.
A5 vnější jen pojistku, programování pouze přes zapuštěný čudlík v rukojeti.
Spotřeba baterie bude na podobné úrovni.
Možná jsem na něco zapomněl, ostatní mě určitě doplní.

Pokud se odprostíme i od e-gripu, tak poslední změnou je vzhled. X7 je co se vzhledu týče modulární - základ + tovární doplňky (výhodou je maximální kompatibilita, nevýhodou určitá omezenost).
A5 je už starší, takže pro změnu vzhledu nutno použít produkty 3. stran (cenově horší varianta).

Suma sumárů - E-grip má lepší X7 (HE pro A5 je totožný, takže by se rozdíl stíral). Cena základu hraje pro A5, ale při "vylepšování" vzhledu se může varianta pro A5 prodražit. No a v poslední řadě A5 má vstup do PT přes ASA (pro někoho malé plus).

Nezáležet na ceně - doporučuji X7. S ohledem na cenu... také X7, ale pozor, pouze v případě, že A5 by byla s HE E-gripem. Pokud by byla vybrána A5 se základním E-gripem, tak cena hraje pro ni (ale třeba počítat s určitou těžkopádností manipulace s E-gripem...).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gerbyl



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: H. Brod

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...děkuji moc za rozhodně vyčerpávající odpověď. Taky jsme řešili event. pozdější upgrade, ovládání e-gripu atd... no a spíše jsme se přiklonili k X7.
Jinak ohledně tvého příspěvku k First Strike Conversion Kit jsi mi nasadil velkého brouka do hlavy, rozhodně to láká zkusit. Tak ještě trochu pošetřím a pak třeba napíšu jak to s mojí T9 lítá. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky si trosku prihreji polivcicku.
Mam X7 s egripem a jsem maximalne spokojenej. Egrip naprosto v poradku, az tedy na pojistku (kdy full auto jde az na treti nastrel, coz mi trochu vadi)
Jinak X7 mohu jen doporucit
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chief



Založen: 20. 09. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Také tak, navíc má pro mě lepší dizajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to bych neresil protoze kazdej mp hrac si zbran upravi podle sve predstavy ...
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

v době kdy jsem se rozhodoval jakého tipáče koupit vyběhli i X7dmičky - bohužel byli to ( aspoň v mém okolí ) nevyladěné jebky, které se neustále porouchali. Dnes je tomu samozřejmě jinak vírobce mouchy vychytal a a5tkám zase ubral co di detailu zpracování - dnes bych řekl co do praktičnosti je lepší X7 - před 2ma roky rozhodně A5. Mimochodem jsou mraky hráčů s 98čkama a taky jsou to good zbraně, i když jde o " starou verzi ". Co se týče designu - jak píše patras většinový hráč si stejně svůj gun upraví dle vlastních vzhledových požadavků...Někdy mi příjde že stačí prodávat je základní " tělo " ( v minimální velikosti ) k tomu několik variant rukojetí " vršků /spodků a pak mraky doplňků.
Možná by za něco tálo kdyby se našel šikovnej českej vírobce a tento nápad by mohl realizovat.
Přece jenom " hotové " tělo zbraně je pořád omezení v kreativitě pblistů. Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate