Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Vlastní výroba součástek a dílů

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kenja



Založen: 05. 01. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 9:03 am    Předmět: Vlastní výroba součástek a dílů Odpovědět s citátem

Zdravim

Mam dotaz ohledne vlastni vyroby dilu. Delam totiz na obrabeci dilne takze by to nebylo problem udelat,tak se ptam jestli uz nekdo neco zkousel treba hlavne nebo rail( nebo jak se tomu rika na co se pridelava kolimator nebo drzak) nebo nejakou imitaci zasobniku at uz z plastu nebo z duralu ci hliniku.diky za rady a odpovedi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar,

potřeboval bych pravý koncový díl (snandardně je tam poutko) pro X7 Phenom tak abych si sám mohl potom k tomu udělat vlastní pažbu popř. další blbosti.

http://www.military-paintball.cz/downloads/navody/Manual_X7-Phenom-Cz.pdf
strana 7, díl č. 11

Je to vlastně plocháč s hranolem a kulatinou + do toho dvě díry. Určitě na to stačí bláto 11373 nebo cokoliv ať se na to dá dále vařit.
Sám bych bral 3 ks a nejsem asi jediný kdo by chtěl řešit vlastní pažbu/pažby....
Pokud by to chtělo více lidí, tak ten plocháč by bylo rychlejší a pěknější vypálit na plazmě....
Návrat nahoru
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar tak tenhle díl by mě taky zajímal mohl bych poskytnout jako vzor ten plasovej s phenoma na kolik by to vyšlo udělat ze železa díky za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim, ze ste ho spatne pochopili
kenja se ptal, jestli to uz nekdo nahodou nezkousel

kazdopadne to bude chtit vykres Smile
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
venda



Založen: 01. 12. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tu součástsku o které mluvíte sem dál v práci, ale železo bych nedoporučoval a nebo proti gustu žádný dyšputát, ale já to mám z hliníku a je to ok, ted čekám až mi kámoš udělá pažbu abych to tam mohl napasovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě šlo o to že když by to někdo někde nechával dělat tak se přidam a je mi vcelku jedno jestli železo nebo hliník jen né plast Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

venda napsal:
Tu součástsku o které mluvíte sem dál v práci, ale železo bych nedoporučoval a nebo proti gustu žádný dyšputát, ale já to mám z hliníku a je to ok, ted čekám až mi kámoš udělá pažbu abych to tam mohl napasovat Very Happy


ja bych taky ZELEZO nedoporucoval protoze je strasne mekky ... lepsi je ocel Very Happy. ....
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
venda



Založen: 01. 12. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale ocel je taky měkká
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenja



Založen: 05. 01. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

proste_BOBR napsal:
myslim, ze ste ho spatne pochopili
kenja se ptal, jestli to uz nekdo nahodou nezkousel

kazdopadne to bude chtit vykres Smile



jo jo tak sem to presne myslel.............ale pokud to bude pekne skresleny tak si myslim ze by to problem nebyl na sichte mame selkem sikovne masiny a prace malo.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venda



Založen: 01. 12. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a co takhle šikovný ruce a pořádnou posuvku a výkres je na to tata Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martysto



Založen: 06. 07. 2010
Příspěvky: 74
Bydliště: Mrákotín /Vysočina/

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já právě sháním někoho kdo by mi tohle za rozumnou cenu vyrobil. Chci si dát láhev místo pažby, takže bych tento díl potřeboval trochu silnější kvůli závitu té lahve.
Pokud tu není žádný strojař co by to nakreslil, tak se do toho pustím sám. Jen aby to pak z mé malůvky někdo pochopil Laughing

A jako materiál bych si přál dural.
_________________
smartys - FALCON painball team

Tvůj přítel v boji je velice důležitý, dává to nepříteli možnost vystřelit i na někoho jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď se pokouším o maketu zásobník ve kterém bude expanzní komora a připojení na láhev pod hlaveň, bude to ( tak ze 70% už je) z duralu a nerezu.
Bohužel nemám k dispozici ani soustruh, tak že vrtačka, pilník. šábr atd.
Dílnu k dispozici ti fakt závidím, daly by se dělat věci ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci zkuste poptat Salfu, před nějakou dobou jsem se s ním domluvil, poslal jsem mu výkres a on mi udělal z hliníku M4 předpažbí s railama a lakem za rozumnou cenu (za cenu kousku plastu od tippmanna) Třeba se nějak domluvíte Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapi v podstatě ono není problém udělat a vyrobit cokoliv a pár věcí na úpravu zbraní a nějaký ten upgrade jsem už zhotovil.
U mě je spíše problém čas takže to nebude hned, ale klidně něco zkusim.
Rozhodně doporučuji výrobu z duralu. Materiál je to lehrý a velmy dobře obrobitelný Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

venda napsal:
ale ocel je taky měkká


ocel neni mekka ale kujna
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kenja



Založen: 05. 01. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co se treba podelit s ostatnimi o vykresy....nemam totiz zadnou predlohu podle ceho to delat nebo vychazet v tomhle sem LOSER jak cip..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kenja napsal:
A co se treba podelit s ostatnimi o vykresy....nemam totiz zadnou predlohu podle ceho to delat nebo vychazet v tomhle sem LOSER jak cip..........


Třeba bych se i podělil ale zaprvé to je dost dlouho takže ten výkres už nemám a zadruhé tu jde taky o jakejsi copyright... přeci jen když si něco vymyslíš a necháš udělat tak bys byl nerad aby to za chvíli měl každej druhej jako když si koupíš např. předpažbí od tippmanna.
Jednoduchá rada je, vymysli to a nakresli tak abys to podle toho výkresu sám pochopil natolik že bys to byl schopen udělat a samozřejmě aby to bylo možný nainstalovat na kvér Wink

já takhle sháněl na 98ku takovej ten falešnej zásobník na pažbičku že bych si podle toho vymyslel svůj, nikdo nepůjčil Sad Nadruhou stranu to chápu, když za to někdo dal prachy abych si to pak okopčil není úplně good
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenja



Založen: 05. 01. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba bych se i podělil ale zaprvé to je dost dlouho takže ten výkres už nemám a zadruhé tu jde taky o jakejsi copyright... přeci jen když si něco vymyslíš a necháš udělat tak bys byl nerad aby to za chvíli měl každej druhej jako když si koupíš např. předpažbí od tippmanna.
Jednoduchá rada je, vymysli to a nakresli tak abys to podle toho výkresu sám pochopil natolik že bys to byl schopen udělat a samozřejmě aby to bylo možný nainstalovat na kvér Wink

já takhle sháněl na 98ku takovej ten falešnej zásobník na pažbičku že bych si podle toho vymyslel svůj, nikdo nepůjčil Sad Nadruhou stranu to chápu, když za to někdo dal prachy abych si to pak okopčil není úplně good[/quote]

jo ale ja jaksi nemam zbran takze se pro to ptam co se da udelat......koncem tydne by mela dojit tak se do toho pustim ja mam nejakou predstavu o tom jak by mely ty dily vypadat ale ackoli je to moje prvni zbran tak zjistuju jak kde co jo a co zas ne.....urcite budu smerovat k AKčku ackoli se nam na chalupe objevil jeden kousek tak z toho neco stvorim pak dam vedet........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybys potřeboval s něčím poradit klidně písni PM rád vypomůžu Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kenja napsal:
Třeba bych se i podělil ale zaprvé to je dost dlouho takže ten výkres už nemám a zadruhé tu jde taky o jakejsi copyright... přeci jen když si něco vymyslíš a necháš udělat tak bys byl nerad aby to za chvíli měl každej druhej jako když si koupíš např. předpažbí od tippmanna.


ciste prakticky, Smile preco by to malo vadit? ved sam porusuje copyright tym ze kopiruje uz existujuci prvok (odhliadnuc od toho ze copyright zabija invenci)

btw, ake vsetky druhy materialov a akym sposobom vies obrabat? ciste prakticky mam velmi presne vykresy Smile len myslim ze vzhladom na zlozitost by trebalo CNC

a zaujimava je cena...dajme tomu za hodinu prace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
Kenja napsal:
Třeba bych se i podělil ale zaprvé to je dost dlouho takže ten výkres už nemám a zadruhé tu jde taky o jakejsi copyright... přeci jen když si něco vymyslíš a necháš udělat tak bys byl nerad aby to za chvíli měl každej druhej jako když si koupíš např. předpažbí od tippmanna.


ciste prakticky, Smile preco by to malo vadit? ved sam porusuje copyright tym ze kopiruje uz existujuci prvok (odhliadnuc od toho ze copyright zabija invenci)

btw, ake vsetky druhy materialov a akym sposobom vies obrabat? ciste prakticky mam velmi presne vykresy Smile len myslim ze vzhladom na zlozitost by trebalo CNC

a zaujimava je cena...dajme tomu za hodinu prace


Tak jsem to nemyslel, že by mi to vadilo. Pokud bude chtít někdo něco pro insiraci... např jak je to přidělaný atd tak to beru ale naštvalo by mě kdybych pak potkal deset lidí se stejným dílem. Btw. nic jsem právě nekopíroval. Vymyslel jsem si to sám, jak to má vypadat a poté nechal udělat. Vzor jsem neměl žádnej... o to bylo těžší to vymyslet. Musím taky poděkovat Salfovi za konzultace (a samozřejmě výrobu) jak to vykoumat. (Přeci jen nejsem strojař)
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenja



Založen: 05. 01. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
Kenja napsal:
Třeba bych se i podělil ale zaprvé to je dost dlouho takže ten výkres už nemám a zadruhé tu jde taky o jakejsi copyright... přeci jen když si něco vymyslíš a necháš udělat tak bys byl nerad aby to za chvíli měl každej druhej jako když si koupíš např. předpažbí od tippmanna.


ciste prakticky, Smile preco by to malo vadit? ved sam porusuje copyright tym ze kopiruje uz existujuci prvok (odhliadnuc od toho ze copyright zabija invenci)

btw, ake vsetky druhy materialov a akym sposobom vies obrabat? ciste prakticky mam velmi presne vykresy Smile len myslim ze vzhladom na zlozitost by trebalo CNC

a zaujimava je cena...dajme tomu za hodinu prace


Tak u nas delsme se vsim moznym od pertinaxu,silonu,teflonu,klasickeho blata(11375) pres tvrdokov nerez hlinik takze da se rict skoro vsechny druhy matrose.........jinak CNC mame samo taky a ne jedno mame jak soudruhy tak horizontky a i frezky takze slozite veci by se eventualne taky delat no. A cena za hodinu prace?? Tak to zalezi kdo si o co rekne jako nekdy za 100 nekdy za cigara...je to indiviualni no.....jen matros treba sehnat a muze se zacit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ProchHroch



Založen: 24. 07. 2013
Příspěvky: 6
Bydliště: Kozlov

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2013 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Náhodou jsem sem nahlídl a tak se podělim o zkušenost...
Vyrobil jsem si kladívko do značkovače z duralu, samozřejmě velice kvalitního, obyčejnej dural by to nevydržel. Celý to šlo do eloxu o vrstvě 60mikronů a výsledek je úžasnej. Zbraň téměř vůbec neškube, takže mi to umožňuje odost přesnější střelbu v rychlých dávkách.Váha ocelovýho kladívka byla 230g, duralový váží pouze 75g, takže jsem ještě musel vyměnit pružinu za silnější a o 1mm jsem zvětšil centrální otvor a ty otvory kudy proudí CO2 do hlavně jsem taky maličko prohloubil.

VÝSLEDEK:úsťová rychlost stoupla z 250-270 na 320-340 s tím, že zbraň neškube a střílí přesněji než před úpravami s odost větší razancí (teď to teprve krásně mlaská Very Happy ) Kontroluji stále, jestli se v místě, kde naráží kladívko na jehlu nedělá důlek, ale nedělá, elox by to měl vydržet. Samozřejmě maličko narostla spotřeba CO2, ale jen nepatrně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David.Vacik



Založen: 23. 08. 2012
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajimave tema. Jsem presvedcen, ze do par let si budem soucastky (alespon nahradni dily) tiskat sami na 3D tiskarnach Smile
_________________
| Phenom Mechanical | Lapco BigShot Assault 14'' | Bad Karma Bolt |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po srpen 12, 2013 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jsem presvedcen ze ne Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David.Vacik



Založen: 23. 08. 2012
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechame se prekvapit kdo z nas bude mit za par let pravdu Wink
_________________
| Phenom Mechanical | Lapco BigShot Assault 14'' | Bad Karma Bolt |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro me to bohuzel moc prekvapeni nebude, i kdyz bych si to pral Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tominak88



Založen: 31. 10. 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejake zkušenosti mam vyráběl jsem hlaveň na spyder mr5 a a různé doplňky z hliníku duralu a laminatu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate