Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

spotřeba SP-1

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
henda



Založen: 21. 04. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 6:28 pm    Předmět: spotřeba SP-1 Odpovědět s citátem

Zdravim kolik vystřílíte kulí z SP-1 z 200 bar 0,8l či 300 bar 1,1l flašky. Mám pocit, že to žere nějak hodně, snad vystřílím víc kůlí ze své A5 než z SP-1. Nemám žádný inter upgrade. a ještě jsem jí ani nerozdělal. Jak jste na tom vy?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dady



Založen: 15. 10. 2006
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 7:30 pm    Předmět: Re: spotřeba SP-1 Odpovědět s citátem

henda napsal:
Zdravim kolik vystřílíte kulí z SP-1 z 200 bar 0,8l či 300 bar 1,1l flašky. Mám pocit, že to žere nějak hodně, snad vystřílím víc kůlí ze své A5 než z SP-1. Nemám žádný inter upgrade. a ještě jsem jí ani nerozdělal. Jak jste na tom vy?
Díky


mas spravne nastaveny mod podla pouziteho media....?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henda



Založen: 21. 04. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo mám nastavil jsem to dle návodu. dvakrát to bliklo. nemám měřák abych změřil ú.r.. ale kule lítaj standartně Spíš kolik tak vystřelej ostatní. Na flašce mám regulátor crosfire výstup 800 PSI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cactusius



Založen: 22. 05. 2006
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 10:22 pm    Předmět: spotreba SP! Odpovědět s citátem

Taky jsem mel ten stejny problem. Pripadlo mi ze ma nejakou az moc velkou spotrebu. Je teda fakt ze jsem strilel na mod CO2 ale ze by to melo az takovy vliv... Nicmene na 1.1L lahev mi to dalo tak asi neco kolem 450-500 vystrelu. Coz jsem jako pesak moc neresil. Vzhledem k prumeru vystrilene munice to v pohode stacilo na cely den. Az zkompletuji z SP1 kulomet to uz bude jina...
_________________
In vino veritas....in pivo taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se mi zdá moje sp1 žravá. Ale někdo mi poradil, ať to zkusim s HPA na dwell nastavený na CO2, takže příští akci vyzkoušim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dardanel



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 82
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 6:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,nejsem sice odborník ale není problém v regulátoru?SP-1 by měla jet na nízkotlak ne?...výstup 800psi je vysokotlak vhodnej pro A5...nemá Sp-1 makat někde kolem 200-300 psi?...všude v šopech na to upozorňujou při volbě vhodný láhve a regulátoru...jestli se pletu a SP-1 i v modu na vzduch potřebuje vysokotlak,tak se omlouvám,ale pokud máte problém s vysokou spotřebou určitě by to stálo za to prověřit...

Edit:...hele,tak sem se radši kouknul a vypadá to,že mám recht,operační tlak na vzduch je psanej dokonce 180-200psi,myslim,že jen přepnutí modu na zbrani nestačí....proto máš spotřebu jako A5.
_________________
Egon Egonovič Egonovski,politruk jednotky.
PéTéPáci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SP1 jede někde kolem 200 PSI, ale jde o to, že tlak, který ti jde dál z regulátoru na flašce se dál upravuje regulátorem v přední ručce na těch 180-200 podle toho, jak si ho nastavíš tím spodním imbusem. Jedinou šancí je snížit dwell (=doba otevření ventilu). Což sice nejde jako u IONu naklikat si přesně milisekundy, ale mělo by se to podařit nastavením na CO2, které má mít díky větší expanzi přednastaven kratší dwell. Sám to ještě nemam ozkoušené, taky mi to bylo porazeno včera, ale vyzkouším, stojí to za to.

PS: Nastavení dwellu: Vyndat baterku, držet vypínač, připojit bbaterii, jedno bliknutí CO2, dvě vzduch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GreenPop



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 215
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ra.rasch.ek napsal:
SP1 jede někde kolem 200 PSI, ale jde o to, že tlak, který ti jde dál z regulátoru na flašce se dál upravuje regulátorem v přední ručce na těch 180-200 podle toho, jak si ho nastavíš tím spodním imbusem. Jedinou šancí je snížit dwell (=doba otevření ventilu). Což sice nejde jako u IONu naklikat si přesně milisekundy, ale mělo by se to podařit nastavením na CO2, které má mít díky větší expanzi přednastaven kratší dwell. Sám to ještě nemam ozkoušené, taky mi to bylo porazeno včera, ale vyzkouším, stojí to za to.

PS: Nastavení dwellu: Vyndat baterku, držet vypínač, připojit bbaterii, jedno bliknutí CO2, dvě vzduch.


Hoj chlapi. Jak to dopadlo s tím nastavením dwellu pro CO2? Začíná to žrát vzduch až nechutně, takže každá rada drahá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedu na HPA nastavení a další zkoumání bude až s Blackheartem, co mam teď na cestě ...

Jinak jsem nepozoroval žádný rozdíl, ale test počtu kulí jsem nedělal.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

trosku vnesu svetla do problematiky

Vystupny tlak CO/HPA tankov byva 800psi - to je tlak co tece z flasky a z regulatoru flasky do hadice/zbrane.

u nizkotlaku ako je SP1 je regulator (to v tom gripe) ktory stahuje tento tlak na 160-200 psi.

Moj tlak je zmerany na presne 160.

Vyssi tlak ako 200psi utrhne solenoid.

Ciste technicky vyssi spotreba moze byt v zlom mode, ale rozidel by nemal byt nad 30%

Ina vec je skutocne mozny problem s degradaci elektornickych soucastek na boardu SP1.
Avsak, konzultoval som to s nasim odbornikom na elektroniku a hovoril ze je to hodne nepravdepodobne
plus by to skor malo dosledok na velku spotrebu elektriny a solenoid je jenom propustny ventyl, takze by sa to primo podepsalo na zmene rychlosti gulicky.

odporucam premerat tlak regulatoru, alebo to poslat do servisu

ja dam na moj hpa tank cca 600-800 vystrelov (mam trosku iny board ako je stock)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavne zkontrolovat tesnost celeho systemu, pocinaje flaskou pres pripadnou hadici az po zbran. Netesnost ve spoji ti uzere mnohem vic media nez stacis vystrilet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych hledal primárně problém v těsnění, jak regulátor, tak kolem boltu, solenoidu. Jako jedna z variant mi přijde možnost to ponořit celé do vody a hledat bublinky. Měla by to dle továrního videa vydržet. A jako vždy bych vylučoval závady od nejsnadněji opravitelných, přetěsnění zbraně, výměna regulátoru, ....

Pokud by šlo o to, že jde do solenoidu velký tlak, tak se zničí, jak už psal vegetta, pokud by byl otevřený dlouho, tak to poznáš na rychlosti, všechno je dle mě strašně viditelné. Co se týká elektroniky, tak není zase takový problém to vysápnout ven, sehnat si multimetr a (nechat) proměřit součástky. Ale je tam kondenzárot a pár drobností, takže moc nevidim, co by degradovalo tak významně během cca 2 let. A jelikož do řídícího algoritmu neni šance cokoliv nastavit, samo se to asi těžko přenastaví, tak bych tam hledal problém až jako poslední.

E: Ještě pak máš možnost to vzít na osciloskop a pohlídat si délku otevření a zavření.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate