Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Ebay a podvody - varovani

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 9:29 pm    Předmět: Ebay a podvody - varovani Odpovědět s citátem

Tak jsem po ctyrech mesicich cekani na Rip Clip zjistil, ze jsem se stal obeti zmrdskeho podvodnika a jen bych chtel dalsi potencionalni zakazniky ebaye varovat.

Pokud vam na ebayi nekdo neco neposle, nebo posle neco jineho, mate JEN 45 DNI na stiznost ebayi a pak se cela transakce smaze a nemate sanci nic reklamovat. Ani to vubec nejde a prijdete o penize!

To same plati u Paypalu!

Takze pokud nedostanete do 30ti dnu zasilku domu, doporucuju okamzite si stezovat pomoci ebay formulare INR - Item Not Received a srat na kecy, ze uz je to na ceste.

Me se stalo presne to same. Zasilka nesla, borec se tvaril, jakoze to odnekud musel objednat a ze to posle, tak sem cekal. Pak predstiral, ze k nam je moc velky postovny a ze mu mam jeste neco poslat, coz je proti pravidlum Ebaye - po zaplaceni nema narok na zadne dalsi pozadavky. Pak nereagoval, pak rek ze to ma a ze mi to posle. Pak chtel znovu zaplatit a nakonec prestal reagovat uplne. To mi doslo, ze me okradl a teprve pak jsem zjistil, ze si NIKDE NEMUZU NA NEJ ANI STEZOVAT a varovat ostatni!!!! Nejlepsi je, ze nejde dat ani spatnej feedback, protoze to jde taky jen do 45ti dnu. Borec je pri tom na ebayi power seller a ma 99,4 pozitivni feedback.

Takze bacha. Ja sem prisel o dva litry.

A NIKDY NEKUPOVAT u OBCHODU ALLSTORESUNITED, nebo ALOHA PAINTBALL.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 6:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

diky za tip
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 7:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

stalo se mi to samy, akorat v mym pripade se do toho primotaly vanocni svatky, takze mi to zdrzeni prislo celkem v poradku, no a stalo mi to nakonec 25 usd.
Na reklamaci mate na ebayi 60 dnu, pokud je to pres, mate smulu, napisou vam, ze je pozde a vic se tim nikdo nezabejva. Ted kdyz nemam zbozi do 6 ti tydnu doma, tak si stezuju pres item not received.

V mem pripade neposlal zbozi uzivatel jcinternational
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz to neni 60 ale 45, zmenili podminky. 60 dnu je snad u Paypalu, ale i tam je to standardně jen 45, tech 60 se vztahuje jen na neco.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Levit



Založen: 22. 09. 2007
Příspěvky: 1027
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já u ALLSTORESUNITED kupoval a vše proběhlo v pořadku, zboží jsem měl do 14 dnů.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No on borec ten Rip Clip nemel na sklade a tak nedelal nic a cekal, jestli si budu stezovat, nebo ne. Kdyz sem prosral ten limit, tak neco predstiral a pak zase nic, protoze on uz je za vodou a ja nemuzu nic. Ted sem mu rek, ze ho nahlasim na lokalni policii a bernaku a po 14 dnech mi odepsal at se nerozciluju, ze neni zlodej. Ale jako sorry, kdyz ma nekdo 4 mesice (!!!!) tvejch sto dolaru a na vsechno ma dost casu, tak to mi teda v proadku moc neprijde. A jeste po obchodu delal, jakoze o nicem nevi a takovy sracky.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A o tom je internetová kriminalita. Poslání prachů po internetu moc hranicema limitováno není, ale lokální policie docela ano. Jsem zvědav, s jakým výsledkem skončí Tvá anabáze Helboji a hlavně pokud fakt něco budeš oznamovat americké lokální policii z ČR do USA. Nemyslím to sarkasticky, fandím ti abys dosáhl kladného výsledku.
Ono podvodníci se docela rozmáhaj i na Aukru a docela často jsou to lidi, kteří si už účet obchodníka zakládají s podvodným úmyslem (většinou nabízejí elektroniku - mobily, Ipody a tak). Proto obezřetnost je vždy na místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 6:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z toho důvodu nikdy nekupuju na aukru to co se musí platit předem na účet, ale na dobírku.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nebo nenakupuji nic co není pod " značkou " obchodu, který neznám. Sice někdy koupím nějakou věc o 10% dražší - ale jsem si jistý, že můžu v klidu očekávat zásilku jak jsem objednal. Na PB si kupuji vše z čr. shopů i když zaplatím více. ( stejně co ušetřím utratím za jiné voloviny...). Tak nějakej Bay, PP, Aukro a jiní podporovači možných podnikavých hajzlíků my může " Píííp ". Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 8:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nezapomente si dobre precist, jake podminky je nutne splnit aby bylo pojisteni od PayPal aplikovatelne Sad

ad policie - nahlasit to pochopitelne muzes, jenze... 2000 ? To ani neni trestny cin, to je prestupek, navic za hranicema... ve vysledku to znamena, ze s tim budes mit spoustu opruzu s vysvetlovanim, dokladanim, a nakonec to zalozi ad acta Sad Kdyby to aspon byl nekdo v CR nebo EU...

Ale musim rict, ze na ebay jsem zatim neobdrzel zaplacene zbozi jen jednou (za cca $50, pojistka to nepokryla...), obcas jsem obdrzel neco v trosku horsim stavu ale vetsinou mi prodejce vratil po dohode nejakou cast penez nazpet... celkove spokojenost Smile

Ad aukro a platby predem - ja zase pro zmenu na aukru prodavam, a dobirku posilam vyjimecne, co jsem se bavil se znamymi tak se dost zasilek vracelo nevyzvednutych nazpet, me se to nastesti temer nestava (asi si dobre vybiram komu ano a komu ne Smile ).

Proste to chce davat pozor, zkouknout si reference, nenechat se nalakat super nizkou cenou (obvykly trik podvodniku, hodi mobil v cene 10.000 za trojku a podobne), vsimat si jestli dotycny ma slusne skore (a u nej taky ze kdy, co prodaval, jestli to neni tak ze prodal dve stovky odpadku po korune aby mel pekny rating) atd... porat je to lepsi, nez uplne anonymni nakupy pres inzerat.
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má pravdu. Jak říká Setler v posledním odstavci. Akorát bych řekl, že je v podstatě jedno, jestli zásilka předem zaplacená na účet prodejce nedojde vůbec, nebo v balíčku na dobírku přijde kus šutru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2009 12:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ja mu samozrejne nehrozil ceskejma poldama, ale udanim tam kde bydli a svete div se, hned pak se mi ozval. a hrozba nebyla plana, ja vim kde zije. jinak jak uz sem psal, borec je power seller, takze tam spis prilezitost dela zlodeje.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kanarek



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky přispěju. Já jsem na aukcích pečenej vařenej. Nakupuju i prodávám. Ty aukce jsou bohužel jen o důveře. Já se k lidem chovám slušně a naivně doufám, že to tak půjde i z druhé strany. Ze strany prodejce musim říct, že mě dost překvapilo, že na aukru si dost často někdo něco odemne vydražil a než jsem od něj dostal peníze, tak to nějakou tu námahu stálo. Ze strany kupujícího jsem měl problémy jen že jsem něco koupil v zahraničí a člověk mi to potom nechtěl poslat do čech (chyba na mé straně jalikož jsem se ho ani nezeptal jestli mi to pošle, ale nechali jsme to bejt. Nikdo nedal hodnocení a ok).

Jednou jsem si do sbírky koupil CD asi za 3000 Kč od jednoho holanďana. A přesně jako u tebe. Kecy jako je to na cestě. Ještě vydržte atd. Po dvou měsících konverzace upadala a pak ustala úplně. Pak jsem si chtěl vzít alespoň jeho adresu, že by se to přinejhorším vyřešilo ručně, ale zjistil jsem, že na ebay není kompletní, takže nic. Po tom co jsem se měsíc dohadoval s ebay, aby mi pomohla jsem zjistil, že se ten uživatel smazal. Takže prachy byly v prdeli. Nevzdal jsem se ale. Zjišťoval jsem od jinech sběratelů jestli od něj nekupil něco i někdo jinej a dopátral jsem se. Ten člověk měl ještě jeho adresu a já poštou poslal decentně výhružný dopis vě znění, že ho udám policii pomocí lidí co mi dohledali jeho adresu pokud mi nevrátí peníze nebo nepošle ty CD. No a za týden jsem měl hned e-mail, že ty CD má ještě doma a že mi je hned pošle. Po roce od zakoupení předmětu jsem ho měl doma. Jsem toho názoru tedy nikdy se nevzdávat Smile

Poslední problém byla situace kdy jsem v americe vydražil CD a ten prodejce se na mě vysral a bez řečí ho prodal ještě jednou někomu jinýmu. Dostal špatný hodnocení a seřváno odemne což ho podle jeho reakcí docela vzalo Very Happy

Jak říkám nevzdávat se a reklamovat vše co se vám nebude zdát v pořádku. Reklamace není žádná ostuda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně bacha, až budete platit kartou přes internet. Je to šílený, zneužít se to dá opravdu velmi snadno. Sám pracuju v obchodě, kda lidi můžu takto platit a bohužel řešíme tak cca 2 podvodné transakce týdně. A byly i doby, kdy jsme akceptovali platby zahraničními kartami přes net a podvodných transakcí bylo cca 10%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Hlavně bacha, až budete platit kartou přes internet.


Jistější je pokud to prodejce umožňuje PayPal, tak alespoň nepřijde tolik lidí do kontaktu přímo s údaji na kartě.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate