Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Nová rubrika do Veřejného fóra - "Pro začátečníky!"
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Návrhy a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 7:11 pm    Předmět: Nová rubrika do Veřejného fóra - "Pro začátečníky!" Odpovědět s citátem

Bylo by možné vytvořit do Veřejné části fóra rubriku na způsob:

"Informace pro nováčky"
"Vše o paintballu pro začátečníky"
"Paintball, začátečníci zde se dozvíte vše potřebné"
"Paintball - fakta a mýty, průvodce začátečníka"
"Paintball, vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat"
atd...

Nejlépe zvýrazněné červenou barvou...

Jde mi o to, že se tady pořád a neustále řeší to samé - v rámci dotazů nováčků - a psát: ,,Čtěte fórum, tam to najdete." Je stejně platné, jako když katolický kněz ukázal na Bibli a řekl: ,,Čtěte knihu, je tam všechno!", ale půlka věřících neuměla číst a druhá se tím nechtěla prokousávat.

Klidně dané materiály připravím, fórum prošmejdím. Klidně se o danou rubriku budu starat.
Bál jsem se, že to řeknu, ale po těch pár měsících co zde aktivně přispěvuji, už mě také přestává bavit omýlat pořád to samé stále dokola, proto se nabízím už teď, než mě to přestane bavit úplně.

Moje vize je taková, že se provede do jednoho příspěvku stráááááášně dlouhé shrnutí, přidají se odkazy, nechají se měsíc otevřená dvířka pro revizi od ostatních přispěvovatelů. Pak se rubrika doupraví, vyčistí, zamkne a ustanoví se správce, který bude hlídat aktuálnost odkazů na diskuzní vlákna o všeobecných problémech. A jak bude čas plynout, tak bude přidávat aktuální odkazy na nejnovější příspěvky.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lopéz



Založen: 02. 10. 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: chlum/pha

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lepší než jeden dlouhej příspěvek by bylo lepší větší množství specifičtějších témat - třeba nějaký seriál. Nedokážu si předstatvit diskusi následující jednomu příspěvku "o všem"..
Jinak fandím tvojí snaze Smile
_________________
web development - co dělám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo tak. Podle hesla "víc hlav, víc ví".
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Něco podobného se již plánovalo zde .. http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1308

Bohužel na to opět nebyl čas. Pokud si kdokoliv věří, že vytvoří a připraví nějaké jednoduché postupy, zásady, rady, návody apod. .. můžeme je umístit na hlavní web nebo přímo zde do fóra.

Pokud se najde jedinec či parta nadšenců .. rádi to uvítáme.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:09 am    Předmět: Paintballová psychologie Odpovědět s citátem

Tato část přepracována. Viz další příspěvky.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne st červen 10, 2009 2:22 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S podporov všech zúčastněných byla i tato část přepracována.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne st červen 10, 2009 2:23 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ty jsi rozeny spisovatel NOXi, a ja vim, ze clovek by nemel kritizovat neco, do ceho sam neni ochoten investovat energii a ten jiny clovek ano, ale rozdelovat paintball na sportovni a woodball je vice nez zavadejici a neodpovidajici skutecnosti ani vyvoji. Urcite misto slova woodball bych pouzival military, protoze takhle to nazyvame co si pamatuju a tohle oznaceni (woodball) se tu zavadelo teprve nedavno jako podkategorie militarypaintballu, ne obracene ! ale jinak dobra prace, jen se bojim, zda to vubec nekdy bude nekdo cist, kdyz uz se sem clovek dostane, tak uz podle mne tyhle veci vi
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 6:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Naprostá paráda, mě se to moc líbí a myslí že to bude mít velký úspěch. Pokud by byl zájem mohu dodat nějaké info ohledně použití pyrotechniky...
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Upraveno, přidána Poznámka pod čarou. Nejde se zavděčit všem, tak alespoň většině.
Takhle by to mělo lépe reflektovat skutečnost, děkuji za připomínky Jaroslave, je vidět, že co hlava to názor. Momentálně se přikláním více k tvému názoru.

K použití... inu prostě si myslím, že nejdřív musí zaznít tohle, ta nudná omáčka na začátek. Obsah na začátku manuálu. Bezpečnostní upozornění před hrou.
Třeba to nakonec někdo využije. Pak bych jen poprosil, aby byl uváděn zdroj.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelikož byla tato část upravena a přidána v dalších příspěvcích, byl původní text odstraněn.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne st červen 10, 2009 2:24 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I tento příspěvek už má novou podobu dále ve vlákně.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne st červen 10, 2009 2:25 pm, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele ja myslim, ze zakladni veci, na kterej se kazdej kokot pta a ja se ptal taky jsou:

Jaky je rozdil mezi CO2 a vzduchem a kde plnit a jak nebezpecne to je.
Jak se stat sniperem a kde koupit dvoumetrovou hlaven.
Jaka maska se nepoti.
Co je to kolimator.
Jak pridelam kolimator na Spyder Victor - aneb k cemu jsou dobre RIS listy.
Co je to ustova rychlost a co se stane kdyz mam 500.

A dalsi veci tohoto typu.

Takze to nemusi byt zas tak sahodlouhe kecy, protoze 90% lidi stejne neumi cist, takze to bude zbytecna prace Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsem dlouho nic kloudného nenapsal, tak se procvičuji.

Všechno bude... teď jsem u zbraní

Hmm a zrovna mě tyhle věci ani moc nezajímaly... maximálně tak to plnění a kolimátor. Laughing

Poslední slovo budou mít stejně božští admini. A jejich polobožší zástupci.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Velice slušný počin. Usnadní to život tápajícím. Chválím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 5:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Noxi pěkný až bude potřebovat některý z mých dítek dom.slohovou práci tak tě kontaktuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

camel napsal:
Velice slušný počin. Usnadní to život tápajícím. Chválím.

Usnadni to hlavne zivot nam, kteri porad dokola neco vysvetluji.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No teda Noxi .. velký kloubouk dolů! Teda to je paráda .. píšeš to jednoduše s perfektním slohem a každý si z toho musí odnést důležité informace, alespoň pokud s paintem začíná.
Určitě v tom pokračuj a dokonči započaté dílo .. stoprocentně bude celý materiál použit a bát se nemusíš .. autor textu bude výrazně označen.

A pro ostatní .. pokud máte návrhy a nápady co by bylo vhodné začínajícím hráčům poradit - informace, které jste nemohli najít vy, když jste s paintem začínali, určitě sem napište. Bude mnohem jednodušší, když zde bude nováčkovi poslán odkaz na tyto informace, než když se bude stále dokola odpovídat na stále stejné dotazy, které nás provázejí od provozu tohoto webu.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No muj navrh je dat to pak jako rubriku na titulni stranu a ne jen do fora. A rekni skidoj at se rozhoupe at predelame ten design, Ja uz mam nachystany vsechno co je potreba.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky předpokládám, že by to bylo na hlavním webu .. tam to přímo vybízí.
Skid je zasekanej .. ale prý to bude volnější příští měsíc. Bohužel to visí na něm Sad.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tento příspěk je upravován a jeho nová verze se objeví v dalších příspěvcích.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne st červen 10, 2009 2:26 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozepsal bych, ze cyklone neni elektricky, ale pohaneny plynem a jen pro Tippmann. Dale, ze Rip Clip je jediny elektricky zasobnik, ktery se da pouzit na military s mensim mnozstvim kulicek. No a pak bych rozepsal rozdily v jednotlivych elektrickych zasobnicich, protoze ty jsou dost zasadni - tlacici zasobniky co dokazou tlacit kule i nahoru (Rip Clip, Halo, Reloader B), zasobniky co jen prohrabavaji kule (levne srajdy), zasobniky co jen strkaji kule dolu, zasobniky s ocima, zvukove aktivovane atd.

Jinak dobra prace, dame k tomu nejaky obrazky a mame super mega web, kde se konecne zacnou dit i jine veci, nez registrace hracu a her Smile

Jinak takova zajimavost - feed neck vlastne neni kolinko, protoze center feed, je rovny a kolinko je logicky zahnute Smile centr feed neck, je doslova "krmici krček", kolinko je pro něj docela zvláštní výraz Very Happy
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A mě zrovna přišlo dost zbytečný rozepisovat se o principech el. zásobníků - co není, může být.

Že Rip Clip je jediný pro military atd. tam je velmi rafinovaně skryto, ale můžeme zviditelnit.

Že Cyclone Feed je pouze pro Tippmann jsem pokládal za samozřejmé, když jsem ho přidal do části o exkluzivitách pro Tippmanna, ale samozřejmě můžeme upravit.
O neelektričnosti doplním, stejně tak jeho princip (sice jsem si to chtěl nechat až k pohonným plynům, ale tady to bude lepší).

S kolínky, tortellini, fusilli a quadrucci si ještě popovídám.

Z důvodu věnování se Markovnikovu, Zajcevovu, Kharashovu, Hofmannovu a Bredtonovu pravidlu se další zásahy objeví až nejdříve zítra večer... Děkuji za pochopení... Konec hlášení. Arrow
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ber to tak, ze přijde uplny jelito, ktery nevi nic, tedy ani to, co je Tippmann. Pesne takovej sem byl i ja a ptal s tady na uplny blbosti. Nektery veci neumim dodnes a neresim je. Hlavne bych to pak jeste trochu proskrtal, protoze cim strucnejsi, tim lepsi a prehlednejsi.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně bych byl všemi 10 pro PB wiki, ale vím jak náročný projekt by to byl, takže berme toto moje spisování, jako takové první nutné zlo. Finální podobu, velikost, rozsah... určitě se vyřeší.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Já osobně bych byl všemi 10 pro PB wiki, ale vím jak náročný projekt by to byl, takže berme toto moje spisování, jako takové první nutné zlo. Finální podobu, velikost, rozsah... určitě se vyřeší.

To neni špatný nápad. A ani se nemusí vytvářet nová wiki. Stačí když by se sem na web dal odkaz na wikipedii a rozšířilo by se to málo informací co už tam je.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Treglis



Založen: 21. 07. 2008
Příspěvky: 43
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PB hraju necely rok a pravda je, ze je to fakt zajimavy poctenicko. I ted se z toho dozvidam zajimavy informace, o kterych jsem treba do ted nevedel poradne o co jde. Vysvetleno a popsano hodne zakladnich veci + spousta dalsich uzitecnych informaci, ktere clovek bohuzel zjisti nebo se setka az po nakupu a par hrach.
Jen tak dal, rad si poctu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

když jsem začal číst toto vlákno ( dnes ) - tak po 3 přízpěvcích od NOXe mě to prostě přestalo bavit ( nic ve zlém ). Je to dobře napsané, ale jako nezaujatý člověk bych začal po určité době přeskakovat odstavce.
Chce tomu dát sistém, protože než se tím ( a to si myslím že nejsou všechny informace obsaženy ) babrlat, je jednoduší ze sebe udělat blbce a zeptat se přímo na foru to co mě zajímá - vyslechnu si 2x názor ať si pročtu forum VS 1x rada, kterou potřebuji.

Můj návrh na rozpracovanost je takový : ( pokud mohu ).

Na hlavní straně udělat záložku s názvem rady pro začínajicí a mírně pokročilé hráče.. ( NESMÍ TAM BÝT OTÁZKY faq nebo něco podobného co je na všech webech - nikdo to nečte !! ).

Po odkliknutí se otevře hl. nabídka : druhy PB, Výstroj, Výzbroj atd.

A rozvětveným systémem ( Strom ) se dotazovaný dostane přesně k těm informacím, které přesně v tu chvíli potřebuje.

Příklad - Hl. Strana : výstroj : PB bezpečnost -
Doplňky -
Kamufláž-
Oděv, obuv apod -
Když chce info o maskách klikne na PB bezpečnost - Masky a zde se teprve dozví to co potřebuje ( zde je i článek ).

Tímto způsobem to má smysl dělat - na jiný se Vám prostě vykašlou, páč nebudou číst dlouhé info, než se dostanou k těm pravejm a opět budou Spamovat Forum.
Jinak good nápad Noxi - dobře napsané, ale zkus to dělat odstavcovým sistémem, aby admin. jen přirazoval k danému tématu určitý text.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Lopéz



Založen: 02. 10. 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: chlum/pha

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2009 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak, chce to strukturovat. Odkaz z hlavního webu na podstránku, kde budou jen názvy "kapitol". Po rozkliknutí kapitol text (časem třeba i s obrázky, to by bylo).
Ideální systém by byla nějaká wiki, protože ty články by mohli psát a rozšiřovat všichni. Někdo by začal, další by to doplnili nebo odstranili chyby. Takhle to musí probíhat stylem, že Nox něco napíše a ostatní k tomu dávaj komenty a on je zapracovává.. strašně neefektivní.
Ovšem s umístěním tohoto materiálu na wikipedii to moc dobře nevidím - za prvé je to encyklopedie (jde po termíchech a tedy by měla být stráčná, navíc ji nemáme pod kontrolou). Taková wiki se ale dá pořídit pro jakejkoliv web, takže by o tom admini měli popřemýšlet (osobně si myslím, že instalace nějakého takového open-source systému dá míň práce než programovat další část webu).
_________________
web development - co dělám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem


Prolog
Pozor, toto fórum není o základech stolování, zde probíraná témata se úzce váží k paintballu!

Nikdy neberte obsažené informace jako dogma!
Vždy čtěte manuál - sice je to otrava, ale alespoň se dozvíte jak měnit módy střelby (pokud to lze), udělat rozborku a sborku a jak mazat!
Cokoliv zde řečeného se může změnit. Tyto odstavce jsou určeny (úplným) začátečníkům. Z předchozího důvodu byla některá fakta schválně opomenuta, či zamlčena. Při jakýchkoliv nesrovnalostech hledejte pomoc na fóru. Primárně v již probraných tématech.

    1. Úvodní slovo
    2. Základy a pravidla

      a) To nejnutnější do začátku
      b) Malý výkladový slovník

    3. Základní vybavení
    4. Výzbroj

      a) Značkovače – funkce
      b) Značkovače – přehled
        i. Tippmann
        ii. Spyder
        iii. Smart Parts
        iv. Milsig
        v. Battle Tested
        vi. Tiberius Arms

      c) Zásobníky – funkce
      d) Zásobníky – přehled
      e) Pohonné plyny
      f) Munice

    5. Výstroj

      a) Masky
      b) Oblečení
      c) Taktická vesta
      d) Další výstroj

    6. Pyrotechnika


Čekám připomínky. Zcela určitě seznam výše není kompletní.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne út srpen 11, 2009 12:18 am, celkově upraveno 9 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 10:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Předkládám první část. Prošla drobnou revizí.
Podle Jaroslava - military paintball forever!
Podle Hellboye - některé části smazány (já se svého díla nevzdám!).
Podle Lopéze a trackera - větší důraz na strukturovanost.

Další otázka - nechávat staré části pro porovnání, nebo mazat, aby se to tu zbytečně nehromadilo několika verzemi?

1. Úvodní slovo

Buď vítán nově příchozí.
Vítán do úžasného světa základů paintballový mytologie. Stejně jako v každé lidské činnosti i v paintballu se za dobu své existence vyvinula spoustu věcí, které mohou být novým nezasvěceným hráčům skryté, či nejasné. A protože žádný učený z nebe nespadl, byl sestaven tento návod, který by měl objasnit většinu případných otázek.

Ještě než se vrhneme do samotného rozebírání ožehavých témat každého nováčka, je třeba trochu popsat psychologii samotného paintballu (z ang. paint = barva, ball = míč).

Dříve existoval pouze paintball – dnes už je všeobecně uznávané rozdělení na dvě odlišné větve – tzv. speedball (z ang. speed = rychlost) a military-paintball.

Speedball to je sportovním paintball, oficiální ligy, sponzoři a turnaje mezi nafukovacími překážkami. Speedball je ten druh paintballu, který je nejčastěji vysílán v televizi v pozitivně laděných reportážích a ten druh paintballu, kde hráči za své profesionální působení dostávají finanční odměny.

Military-paintball (dále m-p)… Vezměme to trochu zeširoka. Historie vzniku paintballu je zajímavá a neméně důležitá, avšak pro nás nepodstatná. Důležité je, že paintball se vyvinul v sport, v sport, kde je hlavním motivem vyřazení soupeře zásahem želatinovou kuličkou, pro lepší identifikaci zásahu je kulička opatřena barevnou náplní (tekutina, prášek). Želatinové kuličky se vystřelují ze speciálních zbraní (značkovačů) a k výstřelu je použita síla expandujícího plynu.

Důležité je zasáhnout hráče jakýmkoliv způsobem. Je nutné vše podřídit úspěšnému zásahu. Tyto myšlenky daly světu vzniknout první paintballové zbraně. Zbraně uzpůsobené pouze pro maximální funkčnost. Zbraně, které dnes označujeme jako zbraně sportovní. Zásobník umístěn nad tělem, aby kuličky mohli samovolně padat do těla, odkud jsou vystřeleny, pouze za pomoci gravitace. Gravitace se rozbít nemůže, tlačná pružina ano. Tělo zbraně co nejlehčí a nejmenší, je důležité vystřelit kuličku a nic víc. Tlakovou nádobu s plynem umístíme tak, aby se o ni dala celá zbraň zapřít – stabilizujeme ji a navíc ušetříme materiál. Toto je koncept sportovních zbraní. Koncept, který plní myšlenku maximálního zefektivnění principu paintballu – označit zásahem protihráče.

Jak šel paintball dál a přicházel do povědomí více a více lidem. Přišel někdo a poukázal na fakt, že paintball se nápadně podobá střelbě ze skutečných zbraní, a že by byla škoda to nevyužít. A tak si paintball přivlastnili pořádkové složky pro výcvik. Což vedlo k domněnce, že když už je paintball využíván armádou a policii k výcviku, proč by ho nemohla využívat veřejnost k simulaci armády/policie. Aby to nebylo tak jasné, se vznikem sportovního paintballu, nafukovacích hřišť atd… se určitě objevila skupina lidí, která volala po jiném prostředí. Ti druzí chtěli hrát v lese, v budovách, nelíbili se jim nafukovací překážky (nebo jakékoliv jiné umělé překážky) a/nebo na ně neměli dostatek financí. Kombinace těchto faktorů vedla ke vzniku m-p. jako samostatné větve provozování paintballu.

V m-p. zůstává důraz na maximální efektivitu zásahu protihráče, ale zároveň se stupňují požadavky na vzhled zbraní a jejich přiblížení skutečným palným zbraním. Na druhou stranu ustupuje do pozadí množství vystřelené munice a s tím spojená spotřeba plynu. Také se tolik nehledí na váhu celého systému.

Poznámka ohledně woodsballu (ang. wood = les, dřevo) a military-paintballu.
V této komunitě je označení woodsball používáno pro paintballový střet, kde se promítají vlivy dvou hraničních stylů paintballu - speedu a military. Viz. všeobecná pravidla. Nikdo ovšem netvrdí, že toto rozdělení nelze být bráno a chápáno jinak. Jak už bylo řečeno, kvůli nepřítomnosti jakéhokoliv vyššího aparátu jsou všechna ustanovení pouze kolektivní domluvou a neměla by býti brána jako dogma.

_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne út červen 09, 2009 6:05 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Návrhy a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate