Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

ALEJ PROKLETÍ 09
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chlapy - chlapy, mne je to jedno ja je nepouzivam ale chudak Láďa se uz tesil Laughing ale tohle mi vazne nedelejte, doufam, ze je to posledni namitka proti pravidlum abychom nemuseli posledni den pred akci nekterou vec zase resit, uz pred dost dlouhou dobou sem upozornoval aby jste se detailne seznamil is pravidli a doufam ze se tak stalo, takze LAĎO nema cenu kluky k tomu nutit, prosim PRASKOVE KULE TEDY NEBERTE
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Šmajdalf



Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 24
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave prosimte jak je to s tou pyro? budou se moct pouzivat napr. sadrove granaty? nebo je to omezeo pouze na ty dymovnice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Šmajdalf napsal:
Jaroslave prosimte jak je to s tou pyro? budou se moct pouzivat napr. sadrove granaty? nebo je to omezeno pouze na ty dymovnice?

no jelikoz pravidla neznaji system zasahu granatem je pouzivani sadraku podle mne nadbytecne, nicmene pokud si tam chcete udelat nejaky hluk vhozenim sadraku asi to neni problem Laughing at se k tomu vyjadri i ostatni, ale osobne mam rad co nejjednodusi pravidla, na aleji uz tak dost komplikovanych tim zabiranim jednotlivych linii a recyklaci
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já určitě pro sádráky sem. Dělá to hru v budovách zajímavější a pravidla o tolik složitější nejsou. Sám si jich chci pár přivíst.
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laďa
Pohanský Pes


Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice já žádný rozdíl mezi práškovou a normalní kuličkou nevidím (zkoušel jsem to), ale podřídím se pravidlům Sad .
_________________
http://www.pohanskypes.cz/

Jediný prostředek, jenž přináší nejsnadnější triumf nad rozumem: teror a násilí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když vidím, jak se tu reagovalo na práškové kule, tak v zájmu toho, aby se předešlo nějakým nedorozumněním na místě bych rád krom doporučení obecného studia pravidel upozornil na to, že slzný plyn je povolen.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak na ten se těším ze všeho nejvíc Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Šmajdalf



Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 24
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jen doufám že se se slzákem nikde nepotkám páč opravdu plynovou masku nemám..ale je mi trochu líto že se začíná jít už trochu do extrému jelikož už ty práškový kule jsou celkem proti srsti v některých týmech a teď ještě slzáky. beru to jako zpestření Aleje jen ale doufá že to nebude pravidlo. PB by měl být přeci jen o zábavě. Jak obyč komerce tak přeci jen i HCMP. No jsem zvědavej na ohlasy po skončení Aleje. Ale už se moc těším na hru. jak zlikvidujem protivníka taktikou boje Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

slzak je vyjimecny prostredek a jelikoz jsou vsechny body mimo budovy predpokladam, ze vubec k jeho pouziti nedojde, pokud ano, tak krajne omezene, osobne nase lidi budu instruovat aby jej pouzili vyjimecne jen pokud nebude jina alternativa, urcite se nebudou konat nejake chemicke orgie...

na vasi taktiku boje se tesim, myslim ze system tri bodu v linii dava netusene moznosti a muze to byt opravdu zajimava akce, pokud se vezme za spravny konec
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laďa napsal:
Sice já žádný rozdíl mezi práškovou a normalní kuličkou nevidím (zkoušel jsem to), ale podřídím se pravidlům Sad .

Kamaráde, nechal jsem se trefit z asi 10m zezazu a když už se střelec asi po 3 kuli trefil, tak do lokte tak šikovně že jsem pustil gun... to se mi z normální kulí stát nemůže... zabolí ale neochromí... a to se nerozbila kámo...
co to udělá s ůsměvem s odhalenými zuby... no nevím... k masce se už vracet nechci a na nový zuby opravdu nemám... pokud jsi někdy hrál jen v brýlích, tak určitě potvrdíš, že je to nesrovnatelně lepší a člověk má ještě větší respekt před střelbou... i když já už ani tohle nevnímam Very Happy...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tezko rict Koyote, my je ted obcas michame mezi normalni kule, protoze litaj i v desti a zatim sme nezaznamenali nejaky problem s vetsi ranivosti
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Laďa
Pohanský Pes


Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koyote, hraju také v brýlích, hrál jsem i proti práškovým v brýlích,dostal jsem to již do koulí a koule mi to neustřělilo (15 až 20 m).Je to věc názoru.A proto tady byl ten dotaz na používání a já zákaz práškových respektuji.
_________________
http://www.pohanskypes.cz/

Jediný prostředek, jenž přináší nejsnadnější triumf nad rozumem: teror a násilí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ík
Pohanský Pes


Založen: 04. 09. 2006
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laďa napsal:
...


Láďovi stačí, že sám sebe doma místo večeře střílí práškovkama před zrcadlem do koulí! A to nemá trenky! Twisted Evil

Jen přidám svůj názor (též nechávám práškovky doma): rozdíl v bolesti při zásahu kule nesleduji, a to sem jich už pár slízl! Záleží na situaci, i klasická kule z 2m udělá neskutečnou paseku, viz. natržený uši, popraskaná kůže na obličeji do krve apod. Zkuste si malej test, vemte kule klasický (nemyslím sportovní) a práškovky a střelte si ze stejné vzdálenosti na nějaký měkčí terč, výsledek po zásahu dle mne prakticky stejný. Rozdíl je v přesnosti, práškovky v jisté vzdálenosti zahýbají a nelze s nima střílet na delší vzdálenost, jejich výhodou je průlet porostem o kousínek lepší než klasická kule, ikdyž některé zimní kule též nejsou k zahození. Navíc je prášková kule schválené střelivo pro paint... Ale nikomu nic nenutím, respektuji pravidla, budu se střílet s práškovkama do koulí jako Láďa. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sadraky si klidne vemte, ale v letosnim roce jsou pravidla jasna, nema to zadny ucinek krome zvukovych efektu. nicmene je to jedna z moznosti na rozvijeni pravidel priste, pokud se soucasne veci osvedci a zaziji, da se pridavat...
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chico



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 245
Bydliště: grupe: S.P.A.S.

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sádráky se úspěšně zaváděj už od loňské Siberie a zatim sem nezaznamenal nikde žádnej problém když se na ně hrálo. Ani nějaký řešení jestli to dotyčný schytal nebo ne. A když to fungovalo i na takových hrách o 230 lidích jako bylo letošní MPCC....
Je to dosti užitečná věc přibližující zase drobet realitě a účinná zejména v barákách a hustym porostu, tudíž tady by se taky šikla Wink (kdyby se na ně hrálo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chico napsal:
... barákách a hustym porostu, tudíž tady by se taky šikla Wink (kdyby se na ně hrálo)


nezavedli nahodou kuli v niku do baráku pohani slznej plyn ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud bude na obou stranach zajem muzeme se rano domluvit na zmene pravidel ohledne sadraku, zatim tu potrebu nevidim a druha strana o granaty nejaky enormni zajem nejevi
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

teď už je asi trochu pozdě něco měnit den před akcí, když není čas na výrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také bych ráno před akcí pravidla neměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mne je to jedno, byla to jen nabidka, kdyby mel vetsi pocet lidi zajem a meli by i co hazet... ja osobne nemam ani jeden granat a nasi lidi (mysleno PP) je taky nepouzivaj, takze to urcute neni nejaka snaha nam zjednat nejakou vyhodu... a pokud jsou hlasy proti, o to jednodussi... jinak kdo jede dneska tak se tam uvidime na mrtvolisti na jihu, par nas tam bude prespavat a ocekavat zitrejsi usvit...

jinak naposledy zadam velitele vsech tymu aby pripravili presne obnosy na uhrazeni nakladu (60,- na cloveka) at nasi lide nemusi schanet drobne na navraceni, nejsme bankomat, diky za pochopeni....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud by se s touto nabídkou přišlo týden před tak by asi nebylo co řešit. ty granáty samo hru ještě více oživí tak snad příště ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak komentář jsem dal již přímo k akci, ale pastnu ho i sem,¨

Alej prokletí 2009

Dá se říci, že vcelku dobrá akce, které scházelo nasazení a koordinace bojových sil. V tuto chvíli si veškeří zúčastnění klepou na čelo se slovy "Není ten člověk magor". Nejsem, musím vás přeci nějak navnadit a rozpálit, před čtením tohoto článku. Moc dobře vím a na vlastní kůži jsem okusil dění v Milovickém prostoru dne 15.8.2009. A teď tedy po pravdě, Alej se nesla v duchu nekompromisního dodržování rozkazů, neochvějné důvěry ve velení a spoluhráče, atmosféra se dala místy krájet a nechyběly ani zábavné vsuvky. Co více dodat, než nejlepší military paintball hra zaměřená na střety bez květnatých scénářů a podobných umělých přikrášlení. Tlupa SZ čítající 8 bojovníků byla začleněna do obranné skupiny, co jsme měli za úkol, je všem asi naprosto jasné. Zpočátku nám dělal obavy přidělený prostor. Chránit bod uprostřed lesní školky cca 100x50m s okolní kambodžou a přilehlým patrovým barákem se mi moc nezamlouvalo, a tak jsem doufal, že prvotní plán dobít první soupeřovo ležení vyjde a nebudeme se muset bránit v terénu, který byl nejslabším článkem naší obrany. Mé obavy se během půl hodiny hry rozplynuly, útočná skupina prolomila soupeřovu obranu a vyvěsila na protivníkově bodu rudou vlajku. Věděl jsem, co bude následovat, a tak rozkaz o přesunu SZ přes půl Milovic mě vůbec nepřekvapil. Drobné zdržení při svolávání zakopaných členů v porostu a rychle podpořit spolubojovníky, myšleno samozřejmě během. Modásci mezitím obsadili strategické pozice pro přísun posil a naše trasa se prodloužila ještě o nějakou tu minutku pro vyhledání nejbezpečnější cesty. Od této chvíle bylo prvořadým cílem obranných týmů starat se o tento bod a za žádnou cenu ho nepustit. Modří, kteří doposud pouze blokovali posily, se pokusili o obchvat přes západní parkoviště a po nějakém čase přišel i útok do našich pozic. První vlna nepřátel byla s přehledem odražena, díky včasnému varování od předsunutých jednotek. Dle počtů padlých nepřátel velení usoudilo, že přišel ten správný čas, vydat se na válečné hrátky na další soupeřův bod. Tomuto nápadu se nedalo nic vytknout, rudá čisticí četa vyrazila na steč. To, co nastalo, se dá nazavat naprostoru řeží. Říci pouhé "Palba neustávala", by situaci spíše degradovalo. Zvuky výstřelů desítek zbraní se slévaly v jedno monotóní hučení, které trvalo neuvěřitelně dlouho, ovšem někdy přestat samozřejmě muselo. Netrpělivě jsme čekali, jak tento masakr dopadne. Vrchní velitel obrany přijímá hovor o výsledku útoku, chvilka napětí, a úsměv na tváři. Obsazen další nepřátelský bod a další rudá zástava vlála na počest padlých. Nastává čas recyklací a nikomu se ani nechce věřit, že zde panuje lítý boj, spíše by si každý řekl "To je krásné počasí na piknik, ach ten klid". Jenže Modří nechtějí svou kůži dát zadarmo a srocují své síly opět na západě. Z vysílaček se ozývá pravidelně hlášení o přesunech nepřátel. Tentokrát byl útok o něco úspěšnější, ale přesto odražen. SZ operující v těsné blízkosti vlajky utrpělo těžké ztráty a žádosti o zrychlení recyklace stažením přeživších na mrtvoliště nebylo dlouho vyhověno. Držte pozice než dorazí posily, pár minut jsme se krčili za stromem v mraveništi a vyhlíželi nepřátele. Konečeně. "SZ můžete vyrazit". Zpráva nás sice potěšila, ale moc dobře jsme věděli, že nás nečeká lehký úkol. Protivník vytvořil linii mezi námi a naším mrtvolištěm, proto jsme zvolili delší trasu s přespritovnáním krizových míst a snaha byl odměněna. 20 minut na svačinu, rozvržení strategie přesunu a hurá zpět. Volba návratu znovu delší trasou, tentokráte přes západní hranici herního prostoru. Vystřídání útočné skupiny, která za nás vzala černou práci v podobě bránění, rozmístění se a vyčkávání dalšího konfliktu. Ten opravdu přišel, pro Modré v tu nejméně vhodnou dobu. Opevnění podpořili chlapi z MPV. Soupeř udeřil, asi si oblíbil západní stranu a opravdu jsem ho litoval. Situace se vyvíjela následovně. Útok na střed přes budovu, MPV odráží a přinutí protihráče přimknout se ke stěně budovy, v tu chvíli přichází Pohani a na chudáky zaútočí ze severu. Panikařící protivník se začíná stahovat a šetři síly na další útok. Jenže... Peruni se přesouvají a dávají jim z jihu poslední totálně decimucují ránu. Modří hromadně recyklují a začíná opět pikniková fáze trvající hodinu. Z ničeho nic šílená střelba na vedlejším bodě stejného kalibru jako při našem druhém útoku, za to s daleko rychlejším utichnutím a absolutním zdecimováním jeho obrany. Veškeré bojové síly přesouváme na jediný bod narušující soupeřovu linii a snažíme se pročistit cestu pro příchod posil, v tom nám Modří dělali po celou hru velké problémy. Očekáváme zdrcující útok, stavíme barikády, protivník se nás snaží rozhodit nahodilou kulometnou palbou, ale pořád klid. Z obrany se začíná ozývat "Útok přijde v 18:00". Čekání je ovšem příšerné, krátíme si chvíle kecáním o filmech a dalších kravinách. Ona hodina nastala, ale nic se neděje. Dalších 5 ... 10 ... 15 minut, pořád nic. Velení se rozhoduje, zda završit úspěšný den posledním útokem, který si tentokráte vychutnají obranné skupiny. Jdeme do boje, nedaří se nám, Modří tlačí na vedlejší bod a stahujeme se zpět. Soupeřům už o nic nejde, ale přesto neútočí, pouze ukrutně zadýmý silnici až se na ní začala tvořit kolona automobilů a nešetří munící. Kuličky prosekávají zarostlý terén, tím hra končí.

PS: Úmyslně jsem vynechal ztrapňujcí scénu, kdy Jaroslav panicky naprosto rozsřílí člena SZ, za řevu "K vlajce se plazí protivník, hejkááál. To jste všini slepí, střílejtéééé!!!" No uznejte, to bych přeci na Jaroslava nemohl prásknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky spoluhráčům i soupeřům za skvělou hru. Rovněž velké díky pořadatelům. Rád bych se tímto omluvil protihráči modrých, který ode mne dostal asi šest zásahů v baráku z okna (okolo třetí hodiny), zatímco se přestřeloval se skupinkou pohanů přes chodbu, ale já se po zásahu snažil trefit toho za ním (ten už byl mimochodem mrtvý, jak se pak ukázalo) a jak jsem byl vyklepanej, tak jsem bohužel pořád trefoval jenom jednoho. Takže ještě jednou sorry, mrzí mě to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

diky vsem za dobrou hru ... jak modrym spoluhracum tak protivnikum Smile, proste vsem kteri vcera zmaceli pudu Boziho Daru svym potem Smile (a ze ho bylo)
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za hru a organizátorům za odvedenou práci. Po včerejším důkladném rozboru co se přes den dělo s našimi lidmi i s Jaroslavem a velením rudých si dovolím krátké, doufám že nezaujaté zhodnocení z pohledu modrých.

CO SE POVEDLO:
1. Taktiku Jaroslava jsme dopředu odhadli prakticky na 100%. Celý den dělali rudí přesně to co jsme si mysleli, že budou dělat.
2. Drtivá většina hráčů byla disciplinovaná a spolupráce fungovala vcelku bez problémů
3. Obrana bodu SION I zvládla dvakrát odrazit útok
4. Záškodníci dost úspěšně zatápěli rudochům v týlu a okolo dvanácté to došlo tak daleko, že nepřítel neměl skoro žádné lidi v boji.
5. Znovudobytí bodu SION II bylo povedené a přesně takhle mělo proběhnout i to ostatní dobývání.

CO SE NEPOVEDLO
1. Podcenili jsme terén. Nebyli jsme letos skoro nikdo v Milovicích a netušili jsme jak moc se to tam změnilo a jaká džuble tam teď je.
2. Úvodní útok nepřítele dopadnul totálním fiaskem, přestože jsme ho očekávali a na SION III dali nejvíc lidí. Ano, PP sice útok na místě secvičovali, ano my jsme to tam neznali, prostě vlastní chybou jsme byli v nevýhodě, ale prostě by se asi nemělo stát, že 25 útočníků porazí skoro beze ztrát 20 obránců na bodě, který se později pro nás stal ještě navíc prakticky nedobytný. Očekával jsem, že se velitelé jednotlivých bodů mezi sebou nějak domluví, ale to se nestalo i když nemyslím, že by to byl av tomhle případě hlavní chyba, nepřítel zaútočil ze 3 stran a ani dvě strany, které jsme údajně bránili nepostřehly, že jsou obcházeny. Tohle byl prostě průser a dá se říci, že hlavní důvod naší prohry.
3. Následná ztráta bodu SION II je to samé v bledě modrém. Přesně si teď nepamatuju kdo všechno tam v onen okamžik bránil, ale i když jsme okamžitě poslali na místo posily aby vpadly nepřátelům do boku, tak jsme o bod přišli.
4. Vyvěšení nepřátelské vlajky na špatném baráku a tím pádem naš dojem, že máme zpět bod o který jsme přišli na začátku. To byla taky dost fatální chyba i když vzhledem k terénu a blízkosti obou bodů poměrně pochopitelná.
5. Dlouho jsem meditoval nad tím, kde jsme udělali chybu a dospěl jsem k názoru, že to bylo celkově ne příliš dobrou komunikací. V průběhu hry to vypadalo poměrně v pohodě, ale když to srovnám s loňskou Warzonou, je zde jeden podstatný rozdíl. Velitelé na Warzoně do detailu hlásili do vysílaček situaci, pozice svoje a nepřítele a také co potřebují a co se chystají udělat. Letos byl proíblém z nich dostat i přesný počet jejich lidí, nebo dokonce polohu. Posilám často trvalo neuvěřitelně dlouho, než se dokázaly spojit s tím komu šli pomoct. Často někdo řval do vysílačky, že je na něj útočeno a zburcoval tak strašný poplach, aby se po odeslání posil ukázalo, že útočníků je míň než obránců a zase se stáhli a posili odcestovali zbytečně.
6. Nerozhodnost a pasivnost polních velitelů. Vím, že velet lidem v poli je dost často dost nevděčná funkce, ale přišlo mi, že nějak často slyším, že tady nemůžeme zaútočit, protože je tam všude "plno" nepřátel a moc husté křoví (přičemž nepřítel neměl problém nám stejný bod dobýt), nebo že tudy nemůžeme chodit, protože tam je nepřátelský snajpr. Snajpr v paintu neexistuje a přijde mi dost ujeté, aby dvacet lidí něco obcházelo celý den kilometrovou oklikou, protože ráno tam někoho překvapil jeden člověk. Mám pocit, že dvacet lidí by mělo být schopných vyndat jednoho blebečka ze křoví aby si uvolnilo cestu. Když jsem se byl na jeden útok podívat osobně, tak jsem se v tom jen utvrdil. Když se skupina zastavila, všichni začali okounět a poflakovat se, místo aby se kryli a zaujmuli nějaké postavení. Když se řeklo, jde se dopředu, šlo dopředu pět lidí a zbytek čekal jak to dopadne. Když se hodila dýmka, tak se všichni zastavili uprostřed koruře a nikomu se nechtělio z něj ven a výkřik "Přestalo to kouřit, stahujeme se!" v okamžiku, dky nebylo na krok vidět, mě opravdu, ale opravdu nepotěšil.

Za takové situace, když nám nepřítel je schopen vyndat ve dvaceti lidech obranu 20ti lidí prakticky beze ztrát a pak bez problémů stejné místo brání proti našim třiceti útočníkům v deseti lidech jsem byl jako velitel praktiky bezmocný a popadlo nás oba s Lubanem čiré zoufalství.

Po poledni jsme se nějak vzpamatovali a po dobytí bodu Sion II jsme několikrát zkusili útok na Sion III. Když jsme ale zjistili, že se nám útočníci vrací prakticky všichni mrtví a že nemáme šanci ten bod dobýt, protože počet všech našich lidí v boji byl odpoledne cca 44 a i kdyby jsme je tam všechny nahnali, stalo by proti nim minimálně 30 obránců, což vzhledem k předchozím pokusům smrdělo strašlivou katastrofou, radši jsme se rozhodli k partizánskému boji a dohnat naše ztráty vyzobáváním nepřátel v jejich týlu.

Celý zbytek odpoledne nám docházely zprávy, že se to daří. Naše mrtvoliště bylo prakticky prázdné a každý kdo se vrátil hlásil, že počet těch které jeho jednotka zabila je minimálně dvojnásobný, než o kolik přišla lidí. Znělo to relativně povzbudivě a to že kvůli našim čtyřem sabotérům se rozhodli rudí čistit všechny budovy podél cesty z jejich mrtvoliště a vyhradili na to poměrně dost lidí mě utvrzovalo, že to má smysl.

O to strašlivější pro mě pak bylo, když jsem slyšel výsledky 146:120ti mrtvolám bylo dost špatné až jsem nechtěl věřit, že je to možné. Později jsem to ale rozebíral s Jaroslavem a ukázalo se, že po druhé hodině byl počet mrtvol opravdu v náš prospěch o necelých 15 a kdyby to Jaroslav spočítal někde od čtyř, byl by zřejmě ještě lepší. Ty strašlivé ztráty nám tedy způsobil nepovedený začátek na bodech III a II a několik zkrachovalých útoků na bod III.

No, pro mě z toho plyně několik poměrně důležitých poučení pro příště a doufám, že pro ostatní taktéž. Jinak myslím, že když odhlédnu od výsledku, tak hra byla zajímavá a mnohem akčnější, než jsem si původně myslel a všichni si to snad užili na 100%.

Pokud měl někdo připomínky k našemu velení, tak si je rád vyslechnu.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se povedlo - záškodníci...

Prosím ty jednotky červených, co zaznamenaly ztráty od záškodníků, aby zde přibližně zveřejnili čas a počty. Já se totiž domnívám, že dopad akcí záškodníků byl minimální. Co je ale pravda je to, že nám znatelně znepříjemňovali přísun posil a proto jsme náš týl i čistili. K tomuto ale docházelo až odpoledne po převzetí Sionu 2 (bod 11) zpět do rukou modrých a po následující červené recyklaci jsme měli až 90% sil na obraně Sionu 3 (bod 10). A tam až do konce dne neumřel kromě mě myslím nikdo Smile.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy: Hlavu vzhůru, já bych to odvelet ani nedokázal... Confused ... jinak se ještě jednou omlouvám za nečekané oslabení Forestu Sad ... doufám, že to kluci ustáli...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no efekt minimalni nebyl, samozrejme nepodporen hlavnim utokem nemel zadny vyraznejsi efekt, ale zhruba kolem poledne (asi ve 12:20) opravdu znamenal velke problemy .. sila zaskodniku v prubehu dne slabla, nebot sme na ne zareagovali... pro zajimavost uvadim, ze jednotky urcene pro boj se zaskodniky meli v nasem tymu ty nejvetsi ztraty (i 7 smrti za cely den) a stejne tak ale kdyz se clovek podiva na ty kdo delali zaskodniky (Nachod) tak jsou sami na 6 smrtich, proste nekam prisli a nez tam stacili dlouhodobe pusobit tak je likvidovali k tomu urcene jednotky... osobne odhaduju efekt zaskodniku zhruba 1/2.... nicmene tahle hra je o velkych formacich a v tomto ohledu spolehat na zaskodniky (kteri mohou byt maximalne doplnkem) je proste chybou (coz neznamena ze to delala druha strana, ale kolem toho poledne sme takovy pocit meli, na bodech nebylo vic jak 6 muzu v tylu se zdalo, ze jsou silne formace zaskodniku, ale na vlajku nikdo opravdu nezautocil) tady nepritel spis jen nemel dost informaci o nasi katastrofalni situaci.

jinak bych samozrejme chtel podekovat, mamince, tatinkovi, protihracum, spoluhracum a vzdyt to znate Laughing musim ale se vsi vaznosti rict, ze pusobeni vsech jednotek v ramci nasi RUDE skupiny se blizilo tomu, co jsme vzdy od ALEJE ocekavali, my jsme opravdu vytvorili kompaktni jednotku a ja vam za to drazi bratri v boji dekuji.... to vitezstvi pak bylo jen tresnicku na dortu, i kdybychom prohrali, tak tim co jsme ve svych hlavach a srdcich vytvorili, vcetne toho ze si tri tymy poridili BW uniformy abychom je meli jak cela jednotka jednotne, sme udelali kus dobre prace... takze JSEM NA VAS HRDY, od velitelu rot, cet az po ty nejmensi vojaky
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Náchod byl při záškodnických akcích vyřazen 3 x. Další tři vyřazení byli při hromadných útocích na bod 3. při pokusu o znovudobytí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 9:10 pm    Předmět: hodnocení Odpovědět s citátem

Tak i já se samozřejmě připojuji k děkování a to hlavně na stranu pořadatelů. Hra byla opravdu dobře připravená a myslím si že ty tři body v linii byla velká změna a celou hru to oživilo.
Ty recyklace fungovali taky výborně takže další plus.

Děkuji také všem protihráčům za krásnou hru, i když tedy nechápu jak jste mohli vydržet asi dvě hodiny před koncem hry být zakempený za silnicí a prostě jen tak střílet. Nevim jestli si tam někdo ladil kulomet nebo co tam prováděl, ale efekt teda vůbec žádnej. O zadýmení silnice a útoku, který nepřišel a těch naprosto zbytečných dělbuchách ani nemluvě.
Před koncem to byl risk a modří neměli v podstatě co ztratit. Já osobně bych zformoval síli a o útok bych se pokusil.

Pochopitelně děkuji i spoluhráčům. Všichni jsme fungovali opravdu jako jedna velká jednotka a hlavně se mi opravdu líbilo, že vše co se řeklo tak se vojáci prostě snažili na 100% to splnit i za cenu, že tam někdo chcípne a to je pro mne opravdu potěšující a všech si vás vážim.

Sice jsem si moc nezastřílel, ale kluci si zahráli výborně.
Já měl jinej úkol viť Jaroslave Laughing a ten byl jasný.
Opravdu jsem si to užil SLÁVA VÍTĚZŮM A ČEST PORAŽENÝM

2 Jaroslav: fotky budou zde a nebo u vás na webu?
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate