Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

SOG
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.novinky.cz/zahranicni/167009-cesti-vojaci-opustili-v-afghanistanu-brity-primo-v-boji.html

je to kua vůbec možný....nebo je to kachna jako sfiňa....? Shocked
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevěř všemu, co se píše... Mimochodem SOG je nelegální jednotka. Najednou se zjistilo, že zákon o Vojenské policii s ním nepočítá.

Naposledy upravil Heckler dne st duben 22, 2009 9:03 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
http://www.novinky.cz/zahranicni/167009-cesti-vojaci-opustili-v-afghanistanu-brity-primo-v-boji.html

je to kua vůbec možný....nebo je to kachna jako sfiňa....? Shocked


si vspomínám jak vypravěla teta ,že praděda bojovalza první světový na ruské frontě proti rusům tak že seděly pod kopcem na kopci byly rusové večer vylezli na kopec tam chlastaly ráno jakoby střílely (obě strany na levo) čímš netrefily zhola nic večer zase vylezli na kopec a tam s rusama chlasty no takhle ten kopec dobývaly dva měsíce než je velení odvolalo pro nezvladatelné opevnění a poslali tam německou armadu. vypadá to velice podobně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

teď jsem četl ten článek v MF. Podle mě to kachna nebude. Je to klasickej případ českýho kocourkova. Chudáci ti vojáci co za to nemohli a teď jsou za největší blbce
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kachna to neni. problemem jsou takzvane narodni vyjimky armad ucastnici se ty mise. bohuzel, je to tak, i kdyby brity masakrovali a veliten nechtel vedome porusit rozkaz, musel se stahnout. je to pitomost a picovina co z vojaku muze udelat politika, protoze je to jen politicky problem a vojaci to odnasi. asi by me zajimalo jak se ty kluci citili kdyz poslouchali rozkaz ze uz se maj zase stahnout a nebojovat :p
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V tomhle kontextu je zajimava cast dokumentu z kosova (myslim, ze to bylo v uloupene Kosovo) kdy cesti vojaci dostali rozkaz se stahnout z nejake kulturni pamatky, kterou chteli albanci vypalit a ti ji po jejich odchodu samozrejme vypalili... nejde o politiku jde o to, ze tihle vojaci jsou proste zoldaci, jako takovy nemaji zadne moralni ohledy, zadne narodni uvedomneni (ostatne proc by jej nekde v Afganu meli mit, tam by jim bylo stejne na nic, nebojuji tam za vlastni narod) jedinym kriteriem je pro ne vykonavani sluzby za kterou dostavaji penize. Proste chodi do prace, takova armada nikdy nebude delat to co delaji vojaci pod vlivem nejake ideologie (a to samozrejme jak v pozitivnim smyslu - tedy nebudou vyvrazdovat nevojenskeho nepritele tak i negativnim - tedy nejsou tak fanaticky odhodlani zemrit) Proste nemuzeme na tyhle vojaky mit kriteria ktera mame na vojaky bojujici dobrovolne treba za samostatnost sveho naroda.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale podle mě tady nejde ani tak o boj za vlastní národ jako o to, že když jdou dvě jednotky do mise s nějakým plánem který počítá s každým mužem aby tam nikdo nezůstal a bylo to pro všechny bezpečný a pak se najednou jedna jednotka stáhne a druhou nechá na pospas svému osudu, je to prasárna. Celej plán včetně bezpečnosti mise jde do prdele a ti co tam zůstanou se musí sakra ohánět aby to přežili. A myslím že to je svinstvo nejen pro ty co tam zůstanou ale i pro ty co ten rozkaz stáhnout se dostali protože soucítí se svími kolegy které tam musí nechat.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je v tom politika jaroslave, protoze tyhle vyjimky a pravidla urcuji politici, aby nebylo tolik mrtvych ci ranenych. myslim ze kdyby to bylo na vojacich samotnych, probihalo by mnoho takovych konfliktu i genocid jinak. myslim ze nelze brat vsechny vojaky stylem. hele, na co ty civily budeme chranit, radsi se stahneme, oni je postrilej a bude klid, myslim ze takhle moc neuvazujou. nebo jsem se asi moc koukal na ramba Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozdávání peněz obyč lidem ( vysoké prozento voličů ) darování 30kč, Pastelkovné a jiné dobře vypadajicí přízpěvky - které dokáží ne moc dobře informované voliče tak ovlivnit aby dali hlas. ( a přitom těžce podělali své děti a vnoučata ) = kde na to sakra vzít ? nejlépe - daň za bohatství, Daň za úspěch, Ostrouhání výdajů pro armádu ( vč. misí) a mnoho dalšího placení za nadstandartní život. ( nižší rozpočty do kultury - např. divadla ), zhoršená zdravotní politika. - vlastně omezení všeho co klasickej Dělňas ihned nepotřebuje, nebo myslí že nepotřebuje.

Všechno co se děje je naše vina - né politiků - to my jim dáváme možnost. A pak to třebas odnesou ( v tomto případě naši naivitu ) vojáci v Afgánu. Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jj,dalo by se říct "co jsme si zvolili,to máme"......že? Confused
včetně EU.....ale já byl proti! Very Happy
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jaroslav: pri vsi ucte, neznas asi moc lidi co jsou v acr, ze?
ano, je to ulambatarska domobrana, bordel a dira na penize, ale lidi co jsou v misich a valna vetsina "beznejch" jednotkach jsou snad jedina vec na kterou se da ve vetsi mire spolehnout, a kterym ja verim, a to nikoliv bezduvodne.
vsichni tam jsou za penize, ale malokdo pro penize.

tenhle problem sog neni otazka minulyho tejdne, nybrz jde o spatne maskovanou snahu sog odpalit. urcite se divate na televizi a vite o sporu v kompetencich sog vs. 601. a navrzich vytvoreni "spolecne jednotky podrizene primo ministru obrany a blablabla"...

ted jen vedet komu a jak to, mimo penez, prospeje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
V tomhle kontextu je zajimava cast dokumentu z kosova (myslim, ze to bylo v uloupene Kosovo) kdy cesti vojaci dostali rozkaz se stahnout z nejake kulturni pamatky, kterou chteli albanci vypalit a ti ji po jejich odchodu samozrejme vypalili... nejde o politiku jde o to, ze tihle vojaci jsou proste zoldaci, jako takovy nemaji zadne moralni ohledy, zadne narodni uvedomneni (ostatne proc by jej nekde v Afganu meli mit, tam by jim bylo stejne na nic, nebojuji tam za vlastni narod) jedinym kriteriem je pro ne vykonavani sluzby za kterou dostavaji penize. Proste chodi do prace, takova armada nikdy nebude delat to co delaji vojaci pod vlivem nejake ideologie (a to samozrejme jak v pozitivnim smyslu - tedy nebudou vyvrazdovat nevojenskeho nepritele tak i negativnim - tedy nejsou tak fanaticky odhodlani zemrit) Proste nemuzeme na tyhle vojaky mit kriteria ktera mame na vojaky bojujici dobrovolne treba za samostatnost sveho naroda.

Jaroslave já bojoval za Českou republiku né za prachy.Jde o to že když jsem byl v armádě tak proto že jsem věřil že můžu pomoct a co rozhodlo velení z toho mi je na blití ješte dnes.Já mám svědomí čisté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sviza napsal:
jaroslav: pri vsi ucte, neznas asi moc lidi co jsou v acr, ze?

no par jich znam, nejcerstveji jednoho kluka co se tam taky z idealismu prihlasil a ted tam narazi na neuveritelny moralni bahno a vsudepritomne "my jsme tu jen pro penize, nebudeme se navic honit, nemame zadne idealy, za tuhle zemi nehodlame zemrit"... a to ten kluk je na vojenske vysoke..... nerikam, ze je to vsude stejne, nerikam, ze jsou vsichni stejni, rikam jen ze na zoldaky neni takovy spoleh, rikal to uz starej Machiavelli a projevilo se to v cele historii lidstva, zeme, narod, clovek, ktery se spolehal na zoldaky, nakonec vzdycky (tedy pokud proti nemu existoval alespon rovnoceny nepritel" zaplakal, naopak toho nejvetsiho hrdinstvi a nejvetsi obeti prichazi od takovych vojaku, kteri jsou protchnuti nejakym idealem, nejcasteji idealem narodneosvobozujicim ... nic vic sem tim rici nechtel
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já teda bych si nedovolil - všechny hodit do jednoho pytle.
rozhodně člen, který se dostane do takové jednotky - má v hlavě více než peníze ( ono i obyčejného skladníka v AČR ta armáda kolikrát baví )
Ono se vypracovat na takovou špičku chce více než chtít peníze. A na jeho místo " čeká " další natěšený " týpci ".
Je to prostě jejich život stím, že své hobby prostě spojili z prací ( povětšinou ). Je tu pár typů co šli do AČR, protože nedokázali uspět v konkurence schopnosti práce obyč. lidí - ale tyto případy najdeme i u policie že ( a ty také povětšinou jsou na podřadnějších postech ) a ti ano jsou tam pro sociální jistoty a pro peníze.
Ale tvrdit že v Avgánu jsou žoldáci ? Když jde o špičku ?
I v dávné hystorii - byly dost dobře placení vojáci ( někdy s bonusem alkoholu a lehkých žen ). A nevidím tak důvod proč by nepatřili do " lepší " skupiny placených. Když patří mezi nej.

Celé tohle je jen Hysterie a možná i důvodné " upozornění " stran před volebním obdobím pro co největší podporu jejich programu ( třeba zrovna čssd - chce stále snižovat počet vojáků - tím ovlivní veřejné mínění a mají zase body ).
Je to jen házení špíny na toho druhého - ba dokonce zde je i využito to že gen. nepodalo zprávu o tomto " problému " ministerstvu - a co když podalo - máme to jako obyč. lidé vědět ? - něco jako vojenské tejemství asi v ČR kvůli některým kreténům bohužel platit nebude. Jen tak dál, volejte jaké máme nschopné velení v Afgánistánu - to se nepřítel určitě nedozví a určitě bude mít respekt před vojákem s našitou vlajkou ČR.

Dnes jsme to my, zítra to budou zase zhulení amíci a pozítří se bude psát jak britský princ "rasisticky" nazívá svého spolubojovníka.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/84169/start/0

ono nikdy nic neni dokonale. ale tenhle problem je jen medializovany, a jak nekdo rekl a jeden zdroj od fachy mi to potvrdil, je to jenom cilena snaha zlikvidovat jednotku protoze se to nehodi do kramku
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Něco o SOG
http://www.ceskatelevize.cz/program/10204963619-12.03.2009-13:33-24-studio-ct24-10-let-cr-v-nato.html?online=1
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jidas
Team Marklars


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave, přirovnání k "žoldákum" je přinejmenším zavádějící... netvrdím, že se v zahr. misích neobjevují lidi, kteří tam jezdí jen pro prachy, bohužel takové taky znám, ale naštěstí se tito lidé dostanou tak akorát k řízení náklaďáku z bodu A do bodu B. Pokud mluvíme o SOG, nebo o 601, 43... mluvíme o jak někdo tady napsal špičce a věřím tomu, že problém není v těch klukách, ale v jejich velení. Ono se těch postů od komanču zas tolik nevystřídalo.. spousta sviní na vysokých postech stále přežívá... jde ciste o politiku..jako vzdy.. Oproti žoldákům si nemohou vybrat, kam pojedou a co tam budou dělat... to se rozhoduje uplně někde jinde...
_________________
الحرية لسوريا
حيث كان الله في عون
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muze pls kdyztak admin z tohodle udelat novy tema? at tu nezahnivame toto

edit: fajne
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.


Naposledy upravil Uziel Gal dne čt duben 23, 2009 6:01 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

rozdelil jsem to...

jen chci upozornit, nez se tu do mne budou dalsi a dalsi poustet, ze predne nehazim vsechny do jednoho pytle, jen kritizuju soucasny koncept armady jako takove, ktera se sklada vyhradne z tzv profesionalu /v mem slovniku "zoldaci", tedy ti, kteri bojuji za zold/ a je naprosto apoliticka, tedy impotentni k moralnim hodnotam a idealum, kdy jedinym idealem je pro takove lidi a takovou armadu splnit zadany ukol, ale to je zoufale malo kdyz by meli ti lide umirat !

navic (a zas mne nekamenujte) si myslim, ze ve vyprahle zemi kdesi daleko od vlasti, ktera nas nikterak neohrozuje a nic nam neudelala nemuze nikdo kdo je normalni bojovat a opravdu si myslet, ze tam bojuje za Cechy... proste ja neverim tomu ze ti lide maji tyto idealy, oni tam jsou proto, ze si chteji vydelat, neco osobne dokazat, splnit rozkaz, ale urcite v Afganistanu nebojuji za nasi zemi, a nebo jim uz tak vygumovali hlavu, ze tomu opravdu veri a pak podcenuju lidske mysleni, a nebo je jeste moznost, ze se tam vazne bojuje za tuto zem a pak sem idiot ja, ze to nejsem schopen pochopit. Vsechny tyto moznosti jsou samozrejme mozne.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jaroslav: o "impotenci k moralni hodnotam a idealum" jsem se vlastne vyjadril vyse. proste si myslim neco jineho. nemluve o tom, ze brzy muzeme zabrednou do vysoce oblibeneho tematu o vseobecnem upadku hodnot nasi spolecnosti, a z toho je uz jen velka hadka a rozskubejme si obcanky.

chtel bych ale poznamenat, ze boj "ve vyprahle zemi daleko od vlasti" probiha prave proto, abysme se mi tady mohli (pomerne) svobodne tlachat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno ja nevim. podle me mezi regular army a zoldakama je rozdil. nevymlouvam ti tvuj pohled na dane tema, ale jak bys pak chtel pojmenovat treba lidi pracujici pro Black Water? uber zoldaci? Smile

urcite je tam nejake procento tech kteri jdou do armady za vidinu penez a nechtej riskovat, nicmene si myslim ze ty se temto jednotkam vyhybaji obloukem.

koukni se Jaroslave na Generation kill, tam uvidis peknej rozdil v psychice vojaku, jsou tam takovi jak rikas ty, ale i takovi kteri to berou trochu z jinyho uhlu, treba zbytecne nestrilet civily, spis jim pomahat atd.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sviza napsal:
chtel bych ale poznamenat, ze boj "ve vyprahle zemi daleko od vlasti" probiha prave proto, abysme se mi tady mohli (pomerne) svobodne tlachat.


no mi se vazne neshodneme Laughing Laughing Laughing rekni mi jen jedno PROC ??? proc myslis ze Talibove v Afganu nejak omezi nasi svobodu, nejak nase prava, nejak nasi moznost zvolit si demokraticky vladu, statni zrizeni ci zakony ??? mne se spis zda ze to delaji casto ti se kterymi spolecne proti tem Talibum bojujeme... kdyz NATO bombardovalo Srbsko tak ja stal na strane Srbu, i kdyz nase zeme je clenem tehle organizace a nemyslim si, ze bych byl vlastizradce... proste zajem naroda a to co prezentuje vlada jako zajem republiky nemusi byt stejne zajmy. Ale to se dostavame uz uplne jinam.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
mno ja nevim. podle me mezi regular army a zoldakama je rozdil. nevymlouvam ti tvuj pohled na dane tema, ale jak bys pak chtel pojmenovat treba lidi pracujici pro Black Water? uber zoldaci? Smile


znovu musim jen zopakovat, ze nekritizuju ty lidi (zamestnance) ale koncept cele armady postavene na tomto principu.... jinak nevim jak je nazyvat, ale podle mne to s vojakama nema nic spolecneho, jsou to normalni ochranky jen vyzbrojene silnejsima zbranema, vojenske ukoly neplni, ostatne to plati i pro SOG, ktery je policejni jednotkou (byt zaclenenou v ramci armady) plni ukoly , ktere nejsou ciste vojenske, ale spise policejniho, ochranneho charakteru.
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne čt duben 23, 2009 9:27 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A proč bychom nemohli bojovat ?? Nemusí to být tak složité za co i když je to tisíce km daleko.

Naštěstí nemají stejný názor ti co to mohou změnit.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
sviza napsal:
chtel bych ale poznamenat, ze boj "ve vyprahle zemi daleko od vlasti" probiha prave proto, abysme se mi tady mohli (pomerne) svobodne tlachat.


no mi se vazne neshodneme Laughing Laughing Laughing rekni mi jen jedno PROC ??? proc myslis ze Talibove v Afganu nejak omezi nasi svobodu, nejak nase prava, nejak nasi moznost zvolit si demokraticky vladu, statni zrizeni ci zakony ??? mne se spis zda ze to delaji casto ti se kterymi spolecne proti tem Talibum bojujeme... kdyz NATO bombardovalo Srbsko tak ja stal na strane Srbu, i kdyz nase zeme je clenem tehle organizace a nemyslim si, ze bych byl vlastizradce... proste zajem naroda a to co prezentuje vlada jako zajem republiky nemusi byt stejne zajmy. Ale to se dostavame uz uplne jinam.


09-11-2001
nechci se na to divat znova.
jak tobe byli sympaticti srbove, tak me je nesympaticky bezny nabozensky extremista. a dvojnasob pokud pozvedne klacek.
muzeme se handrkovat kdo zacal, ale me se moje (a velmi, velmi pravdepodobne i tvoje) kultura dost paci, a jsem vsema deseti za jeji udrzeni.
ze pri tom bojujici odpurce muze prijit i k uhone? to je uz holt lidska rasa...

neshodnem, no boze - nemusime Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no ono jak to pozoruji tady pomalu vznikají svatostánky jako houby po dešti. Srby tu máme - dělaj bordel, arménskou mafii, gruzínci nám taky prodávaj kradené zboží - jednou si vzpomeneme na " kulturního " Roma - který proti těmto případům je pořád spořádaný intelektuál. Wink
Toť vše.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jidas
Team Marklars


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak v tom se opravdu neshodneme... pamatujes na sebevrazedne utoky v Londyne v roce 2005? v den kdy se to stalo sem tam byl a ver mi, ze moji svobodu to omezilo velmi, pokud si nekdo mysli, ze v cechach je v bezpeci a co je za hranicema se ho netyka, je u me xxx. A pokud je mozne organizaci, ktera za tim stala zastavit, nebo alespon oslabit primo v jejim rodisti, pak jsem vsemi deseti pro. At ty kluci tam vystupujou pod nasivkou ACR, nebo zoldaci z CR, to je mi fuk. A jak pises, pokud tam delaj jen ochranku civilistum, kteri se tam snazi obnovit zaklady pro ziti obycejnych afgancu... pak je to taky dobre. A lidi co to odsuzujou at vyndaj vlajku z auta az vyhrajem ve fotbale to je totiz to prave vlastenectvi Rolling Eyes
_________________
الحرية لسوريا
حيث كان الله في عون
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jidas napsal:
no tak v tom se opravdu neshodneme... pamatujes na sebevrazedne utoky v Londyne v roce 2005?

jasne ze pamatuju a pokud vim jediny z nic hnebyl Afganec, jediny z nich nebyl Talibanec a pokud si dobre vzpominam jednalo se o domaci muslimy a to je prave to o cem mluvim, starejme se o to, aby se nam nedostavali sem a netvorili tady 5 kolonu. Misto toho podporujeme muslimskou Albanii a kosovske albance, kteri prave tou 5 kolonou v nasem Evropskem prostoru jsou. Podle mne je to vlastne jen proste jen jiny uhel pohledu na ten samy problem. Takze ta neshoda zas tak velka nakonec nebude.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
PROHLÁŠENÍ PŘÍSLUŠNÍKŮ SOG

My, příslušníci speciálního oddělení ÚSpO VP (SOG), tímto prohlášením odmítáme nepravdivá tvrzení o činnosti útvaru, která se objevují v médiích.

Pokud vznikla jakákoliv pochybení během působení SOG v misi v Afghánistánu, jsme připraveni nést odpovědnost.

Dopisem ministryni obrany, ve kterém si několik bývalých příslušníků útvaru stěžuje na situaci uvnitř útvaru, se zabývá inspekce MO a věříme, že pokud došlo k pochybením, dojde k nápravě. Je však potřeba neopomíjet fakt, že tento dopis, z něhož média často velmi bulvárním způsobem zveřejňují úryvky často vytržené z kontextu, je prací pouze několika osob, se kterými byl v minulosti rozvázán pracovní poměr nebo je v současnosti jednáno o jejich propuštění. Nikdo nám nedal prostor vyjádřit se k obviněním zmíněným v tomto dopise a nikomu ze SOG nebylo umožněno (na rozdíl od novinářů) seznámit se s jeho obsahem.

Odvolanému veliteli pplk. Krčmářovi ani jeho podřízeným nebylo do dnešního odpoledne povoleno se k nařčením vyjadřovat a není respektováno základní právo občana bránit se obviněním a být s nimi seznámen. Proto volíme tuto cestu.

Naši kolegové a kamarádi během jedenapůlročního působení v Afghánistánu velmi často čelili útokům nepřítele a v přímých bojích pomáhali koaličním jednotkám zvyšovat bezpečnost v oblasti. Nezřídka právě činnost našich příslušníků vedla k záchraně životů koaličních vojáků nebo uvolnění koaličních jednotek z křížové palby. Za toto jednání jsme byli mnohokrát oceňováni jak v zahraničí, tak i po návratu do vlasti (medaile prezidenta republiky Za hrdinství, záslužné kříže MO). Britský velitel koaličních sil v oblasti jistě neodmítne podat svědectví, jak byl či nebyl s naší jednotkou spokojen. Stěží lze také tvrdit, že by jednotka čelící problémům s velením a zbabělostí mohla být vyslána rozhodnutím MO do Lógaru s úkolem zajistit zvýšení bezpečnosti českých kontingentů PRT.

Tvrzení, že jsme bez velení vyjížděli na "lov talibanců", je naprostý nesmysl a vychází z neznalosti poměrů na bojišti. Představa, že by jakákoliv jednotka svévolně prováděla činnost bez svolení a informování velitelství ISAF, je scestná a naivní. Úkoly, postupy a restrikce jsou a musí být vždy jasně dány a jejich porušení je v době nepřetržitého monitorování bojiště jednoduše odhalitelné.

Během přímých bojových operací byl jeden náš kolega zabit, další tři velmi těžce zraněni s doživotními následky. Nařčení ze zbabělosti tak považujeme za nepravdu a největší křivdu, jaká nám mohla být učiněna. Koaliční vojska, která o pomoc požádala, jsme nikdy nenechali v boji bez pomoci. Naopak se nám několikrát stalo, že nám byla v okamžicích našeho napadení žádost o podporu odmítnuta. Během válečného konfliktu se taková rozhodnutí běžně stávají, avšak vždy po důkladném zhodnocení situace.

Žádáme proto média o profesionální chování a ověřování zveřejňovaných informací o SOG. Přihlédněte prosím k tomu, že pro vojáka je velice komplikované se podobným očerněním bránit, zvlášť v době, kdy máme důvodná podezření o tom, že naše telefony jsou monitorovány a naši příslušníci sledováni vojenskou zpravodajskou službou (o této skutečnosti bylo služebním postupem podáno hlášení 19. 3. 2009, dodnes bez jakékoliv reakce AČR). Určité tlaky, výpady a nevraživost vůči SOG v průběhu posledních 12 měsíců ze strany velitele vojenského zpravodajství jsou v kruzích AČR veřejným tajemstvím. Domníváme se, že naše jednotka dnes čelí kampani, která má za úkol zdiskreditovat naše úspěchy i důvody pro naši další existenci. Všichni stojíme za odveleným velitelem útvaru pplk. Krčmářem a odmítáme obvinění zveřejněná v médiích.

Zdroj Lidovky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Během přímých bojových operací byl jeden náš kolega zabit, další tři velmi těžce zraněni s doživotními následky. Nařčení ze zbabělosti tak považujeme za nepravdu a největší křivdu, jaká nám mohla být učiněna.


Někteří ví.. Jinak problémy se SOGem začali až po odstoupení velitele Vojenské policie. Nicméně SOG nemá žádnou oporu v zákoně a tato jednotka by vlastně neměla existovat. Až teď se to řeší ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate