Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Plnění CO2: Jak a na jak moc
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
neviem si predstavit ze by moju sustruzenu prechodku o prumeru 50mm, v ktorej je 5mm prechod roztrhlo CO2 s 5 MPa pri plneni


Tak to je dobře - že je to dobře udělané Wink
Já nedokážu posoudit jestli 5 mm je dost či ne (asi dost záleží na materiálu - jsem staveř ne strojař).
Je otázka jestli to je dobře udělané nebo máš jen malou představivost Wink keď si nevies predstavit

Já jsem jen info poslal dál tak, jaxem před časem slyšel od jednoho revizního technika hasičáků u kterého plním - ukazoval mi ruplé plnící homemade redukce a jednu bouchlou flašku (byla plněná doma bez vážení a neměla na ventilu pojistku).
Ta flaška údajně u jednoho z nás solidně uklidila v noci ve sklepě kde naštěstí byla když se rozloučila se světem...... (byla nachystána na komerční akci....)
Od té doby ten kolega údajně velmi pečlivě váží.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DefaceeviL



Založen: 10. 02. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 11:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A je možné (alternativa k hasičáku) užít tuto tlakovou láhev ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DefaceeviL napsal:
A je možné (alternativa k hasičáku) užít tuto tlakovou láhev ?

To uz mas doma nebo to chces za ty penize kupovat? hodne vysoka cena dle meho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DefaceeviL



Založen: 10. 02. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bajn napsal:
DefaceeviL napsal:
A je možné (alternativa k hasičáku) užít tuto tlakovou láhev ?

To uz mas doma nebo to chces za ty penize kupovat? hodne vysoka cena dle meho


Nemám to, ale můžu to mít za 2000,-- tak proto se ptám. Zajímalo by mě jaká je (i podle ceny) nejvhodnější tlaková láhev na CO2. Uvažoval jsem i tomhle hasičáku.

V hasičáku může být prý "bordel". A tlak. láhev na potravinářské CO2 jsem do 3000,-- zatím neviděl. Tak proto se ptám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 1:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

na to se vybodni-je to drahy, sezen lahev na potravinarsky COcko, omrkni inzeraty, poptej se na obchodnich (sbernych) mistech LINDE technoplynu na jety lahve apod. ........ja sem sehnal lahev (napln 15kg) za 1000,- od typka kterej rusil stanek s pivem nekde na koupalku Laughing
.....jo jeste sem si do ni nechal udelat "stoupacku" za 150,- Shocked


Naposledy upravil migus dne po únor 12, 2007 1:13 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 1:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdravim.
sem našel na netu firmu která pučuje lahve, který sou vratný takže na nějakou zálohu, se stlačenym CO2 určenym pro pohon piva. 6litrů 300 kč potravinářskýho Co2
http://www.pivnimajak.cz/pages/plyn.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

.. tohle dělají i některé chemičky, já vím, že v Chebu nám taky dali 6kg bombu, jen jsme museli zaplatit zálohu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

migus napsal:

.....jo jeste sem si do ni nechal udelat "stoupacku" za 150,- Shocked


mno,viděl jsem maslostroj v akci a je to super.....žádný žonglování s bombou!!! Very Happy
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme pořídili velkou 50kg CO2 láhev (svářecí) za 1000,- a máme dřevený stojan do kterého šoupneme flašku dnem vzhůru a už jen plníme. 50kg náplň stojí 1000,-
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
My jsme pořídili velkou 50kg CO2 láhev (svářecí) za 1000,- a máme dřevený stojan do kterého šoupneme flašku dnem vzhůru a už jen plníme. 50kg náplň stojí 1000,-



to je levny, kde to plnite ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neplníme, ale vyměňujeme v Linde tech. plyny. Tady v Humpolci.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no to je husty Shocked ja davam v Linde v RK 640,- za 15kg napln Evil or Very Mad





aha Idea


Naposledy upravil migus dne út únor 13, 2007 1:46 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je stejné jako u nás. Čím menší láhev tím je dražší, protože velkou položku ceny tvoří revize, která je u všech lahví stejná. Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
DefaceeviL



Založen: 10. 02. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
My jsme pořídili velkou 50kg CO2 láhev (svářecí) za 1000,- a máme dřevený stojan do kterého šoupneme flašku dnem vzhůru a už jen plníme. 50kg náplň stojí 1000,-


Je třeba k této láhvi nějaká redukce k připojení přepušťáku? Pokud ano tak jaká? Díky za odpověď. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ano je....levnější verze-

http://www.paintballshop.cz/zbozi/548-co2-fill-adapter

a dražší verze-

http://www.paintballshop.cz/zbozi/144-co2-fill-station-deluxe
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)


Naposledy upravil Fila dne pá únor 23, 2007 1:38 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně my používáme tu dražší variantu jelikož nás plní 8 tak je to rozhodně lepší.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
DefaceeviL



Založen: 10. 02. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám tuhle http://www.paintball-obchod.cz/obchod/indexmain.php?&kodc=2268-AAA-AA

ale zajímá mě jestli to namontuju na tu láhev od Linde, nebo budu potřebovat ještě nějakou redukci (třeba z colky na půlcolku - nevyznám se v tom)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

My máne asi to samý a je tam stejný závit jako na Linde láhvi. Takže bez redukce. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
DefaceeviL



Založen: 10. 02. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak mi to nepaslo musel jsem si koupit redukci a to 3/4 col (na láhvi linde) a do přepušťáku 1/2 col
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme to kupovali v PBS Troja a pasuje to bez redukce. Shocked Na beton, mám to doma, to je zvláštní.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 1:46 pm    Předmět: Co2.... Odpovědět s citátem

Zdravím, my máme 6o Kg bombu co pojme 3o Kg náplňě, určenou na Corgon a po koupi Co2 fill station deluxe z paintballshopu jsme také potrebovali redukci. Řešil jsem to výměnou matky, která na systému byla. Matka rozměrově byla v pořádku, šlo o vnitřní závit - my potřebovali Whitworthův závit. Šikovný zámečník mi ho vysoustružil během 15 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 8:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosim vas vysvetli mi nekdo jestli premyslim dobre??? Shocked
Prez zimu jste mi radili ze kdyz je velka zima venku tak kolem 0C (letosni zima nastesti silnejsi nebyla) tak ze mam dat lahev CO2 do ponozky nebo do nejaky izolace. Nejak jsem nad tim nepremyslel proc, ale myslel jsem si at si drzi co nejdyl svou teplou teplotu. Ale i ta se v zime strilenim snizuje a pak je chladnejsi nez okolni vzduch. Jako ta bomba a ponozka to chladno drzi. Dneska bylo hezky (na slunicku vedro) a strilel jsem a stale jsem daval CO2 do ty ponozky asi ze zvyku. No a po par davkach jsem mel lahev uplne ledovou temer namrzlou a ponozka to chladno drzela. Tak muj selsky rozum rika proc si drzet lahev co nejdyl studenou, kdyz tepla drzi vyzsi tlak a lip funguje a to jak v zime nebo v lete. Nejak CO2 mi nejde narozum.
Vysvetli mi nekdo jak to ma fungovat v zime jak v lete a jaka teplota CO2 je na strelbu nejlepsi???
DIKY MARTY
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
henie



Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Vsude mozne

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marty

ciste teoreticky - pokud strilis s CO2 tak cim vic strilis tim vic se snizuje teplota - a kdyz se dostanes na urcitou hodnotu tak zkapalni, tudiz je uz nema charakter plynu a k strileni ti je k hovno. Proto se v zime tou ponozkou snazis zabranit tomu aby ti venkovni zima snizila teplotu CO2 zasobniku

cim vic je CO2 zahraty tim vic plynu ... nejakej zakon termodynamiky, ze plyne skupenstvi expanduje pri ohrivani. proto kdyz treba hrajes v lete, sestelujes si to na 280 fps, pak to nechas nekde na slunicku ohrat, tak budes mit pres 300fps aniz bys na to vubec sahal

tudiz a tak potrebujes mit CO2 jakztakz konstantni, ale rozhodne ne moc studeny

esli tu zvanim nesmysle tak me nekdo opravte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo ted je mi to jasny. Nevedel jsem ze prilis studeny CO2 zkapalni. Zrovna jsem asi chybel ve skole Laughing Jinak s tim teplem to vim.
Diky MARTY
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bu11eT



Založen: 28. 01. 2007
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 3:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2 :henie

Pokud je za normalni teploty 20 C tlak v lahvi 850PSI = 59 baru
a CO2 je tedy kapalne tak ve zbrani musi byt tlak nizsi protoze potrebuju aby CO2 zplynovalo je to tak ? Pokud ano zna neko priblizne tento tlak , pak by se dalo urcit (vypocitat) jaka teplota je uz kriticka a CO2 ve zbrani zkapalni.

Nebo je to tak ze v lahvi ja kapalne CO2 ale nahore se drzi cast zplynovaneho CO2 ktere uz nezkapalnelo a to se vlastne vzdy pusti do zbrane.

Kdyz jsem precetl tvuj prispevek snazil jsem se pochopit termodynamiku plynu ale porad v tom mam nejasnosti a je po 3 rano tak jdu spat

Tak kdyby mi to nekdo mohl alespon zhruba vysvetlit jak to je diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henie



Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Vsude mozne

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak v tom pripade je to kapalina, a ja jsem celej nejakej zmatenej

ted koukam na tohle

http://www.chemicalogic.com/download/co2_phase_diagram.pdf

a mam v tom jeste vetsi bordel nez jsem mel Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyborna tabulka, na ni jasne vidis, ze zbran by musela mit -57°C aby ti ve zbrani COcko zkapalnelo Smile pripadne vyvyjiet na jiz plynne COcko tlak co mas uvedenej v tabulce.
COcko je i v lahvy kapalny, leda by nebyla naplnena poradne, jde o to, ze pokud je lahev promrzla, pak tlak pod kterym jde COcko ven je vyrazne nizsi. To ze ti je fusekle po prochladnuti lavhne k nicemu je zrejme fakt. Mozna kdybys min kropil, a flaska se ti ohrivala min Smile ........

Pokud se ti jde do zbrane kapalny COcko, pak to poznas nepomerem rychlosti strely mezi sebou. Prave v nachylnosti na pocasi (teplotu) je podstatnej rozdil mezi CO a vzduchem . Jestli se totiz nepletu, vzuch je v lahvy v plyny podobe a diky tomu ze neprechazi mezi skupenstvími ani v minusovejch teplotach ma tlak mnohem konstantnejsi.

ze skoly sem uz dlouho tak uz ani z ty fyzikalni chemie nak moc nevim ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, vzduch je v lahvi v podobe plynu... Surprised)
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henie



Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Vsude mozne

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no prave ze to nemusi byt -57C, protoze to je jeste zavisly na tlaku, nekde sem se docetl ze bezne je v lahvi 50-70 baru, to znamena ze by plyn mohl kapalnet uz na 15C

mam v to ted opravdu bordel, kdyz si jeste k tomu pridam ze kapalina je nestlacitelna, tudiz pokud by cela lahev byla kapalina tak by tam teoreticky nebyl zadnej tlak?

jediny co z toho grafu je jasny je jak prechazi CO2 mezi ruznym skupenstvim, ze to je zavisly na tlaku a teplote

a ted uz nekdo vysvetlete jak to teda je s paintballem a CO2, vzduchem a tim vsim Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

henie napsal:
no prave ze to nemusi byt -57C, protoze to je jeste zavisly na tlaku, nekde sem se docetl ze bezne je v lahvi 50-70 baru, to znamena ze by plyn mohl kapalnet uz na 15C

no ano Smile a to tedy znamena, ze plyn v lahvy je v kapalnem stavu, tim jak mu povolis z lahve uniknout, zacne se automaticky roztahovat do skupenstvi plynneho pac je razem v jiny teplotni urovni a kdyz vystrelis, tak to ma tendenci vyrovnavat rozdil v tlaku uvnitr zbrane a venku. - CO2 ti do zbrane samozrejme muze uniknout kapalny, ale spis to tam jen prskne- . nu a protoze se to chova jako kapalina, tak kdyz otocis flasku bombou nahoru, natece ti to az do gunu....... prodavaji proti tou takouvou svinu, antisifon se to menuje
citace:

mam v to ted opravdu bordel, kdyz si jeste k tomu pridam ze kapalina je nestlacitelna, tudiz pokud by cela lahev byla kapalina tak by tam teoreticky nebyl zadnej tlak?

Ano, ten tlak by tam opravdu nebyl, kdyby jsi mel lahev v teplote -60°C (nebo kolik .. )
pak se pomer mezi teplotou a tlakem potrebnym ke zkapalnenim vyrovnavaji. Ty mas ovsem teplotu s CO2 nekde v rozmezi -20 az +40 to znamena ze ti tlak kolisa o docela dost. (nechtej po me abych to prepocitaval na Bary ... Smile

citace:

jediny co z toho grafu je jasny je jak prechazi CO2 mezi ruznym skupenstvim, ze to je zavisly na tlaku a teplote

to dela kazda latka, p dela to i ten vzduch, ovsem kapku na jiny urovni. Pokud tomu stale nerozumis, prejdi na vzduch Razz budes mit jasno, a nebudes mit problemy v zime, ani v lete Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate