Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Plnění CO2: Jak a na jak moc
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nic nevážím......vždycky to narvu co to dá....kousek odpustim a rup šup trdá tydýt.....a taky to jde Laughing Laughing Cool
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to jak myslis: co to da. ved to moze kedykolvek prerazit poistku Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Delame to stejne, celej klub .) vetsinou pocitam do desiti, a bombu vypoustim jeste doma, abych ji neplnil zmrzlou, pak strzeni pojistky hrozi. Da se samozrejme dat silnejsi pojistku a mit bombu na mrazaku, ale to je pro me zbytecny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze u me to nakonec dopadlo tak, ze jsem dneska zajel koupit bombu, 6kg sice repas ale po tech kontrole. zivotnost mi bylo receno 20-30 let. cena 1000+150 napln, bohuzel bez stupacky, tak to bude o neco slozitejsi Smile
Kazdopadne jsem ted plnil 16oz a dopadlo to tak, ze jsem pul hodky mrazil, naplnil dostal se na pulku naplneni, tak jeste primrazil a a naplnil na nejakych 85% kapacity vzhledem k vaze, coz mi bohate staci Smile
Kazdopadne jsem byl napoprve celkem nesvuj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zivotnost neni 20-30 let, ale 20 let od data vyroby, ktere je vyrazene u ventilu na tele lahve.
a ty, ktere jsou po zivotnosti nebo bez revize je problem nechat naplnit, malokdo si to jeste riskne. stejne jako zacina byt problem plnit ruzne upravovane lahve, co se casto pouzivaly pro svarece - jedina firma, ktera je jeste plni je v Brne a i mistni prodejce svarecskeho vybaveni je vozi az tam (!!).

holt je to tlakova lahev a malokdo si to jeste dneska vezme na triko, navic se zmenily predpisy diky vstupu do EU.

BTW: vite o tom, ze i ty lahve co mate na zbranich by mely jednou za 5 let projit tlakovou zkouskou? ja vim, ja vim, malokdo to dela a zatim se nic nestalo. ale zakon hovori jasne...

lahev bez stupacky je treba otocit vzhuru nohama a je to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muzete mi nekdo napsat,stale nechapu jak plnite sve flase jen tak od oka, kdy vite ze uz je dost??? nechapu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

setler napsal:
zivotnost neni 20-30 let, ale 20 let od data vyroby, ktere je vyrazene u ventilu na tele lahve.
a ty, ktere jsou po zivotnosti nebo bez revize je problem nechat naplnit, malokdo si to jeste riskne. stejne jako zacina byt problem plnit ruzne upravovane lahve, co se casto pouzivaly pro svarece - jedina firma, ktera je jeste plni je v Brne a i mistni prodejce svarecskeho vybaveni je vozi az tam (!!).

holt je to tlakova lahev a malokdo si to jeste dneska vezme na triko, navic se zmenily predpisy diky vstupu do EU.

BTW: vite o tom, ze i ty lahve co mate na zbranich by mely jednou za 5 let projit tlakovou zkouskou? ja vim, ja vim, malokdo to dela a zatim se nic nestalo. ale zakon hovori jasne...

lahev bez stupacky je treba otocit vzhuru nohama a je to Wink


no bylo mi receno, ze je po revizi a zivotnost je tudiz tech 20let (nejsem si jisty, jestli rikala 20 nebo 30)
na lahvi jsem nasel v te spouste informaci jediny udaj, ktery vypada jako datum a to je 05.10.06 lahev opravdu vypada, ze je v dobrem stavu, tezko rict, nevyznam se v tom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
muzete mi nekdo napsat,stale nechapu jak plnite sve flase jen tak od oka, kdy vite ze uz je dost??? nechapu


No proste a jednoduse pocitam do desiti, sam poznas ze ke konci tam plyn uz moc nepujde. Neni to jako s kompresorem na vzduch, kde plnis na tlak, C02 je v kapalne forme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2007 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zitra se pokusim naplnit svoji 20OZ PIN flasu, dnes mi dojela postou a prechodku na plneni uz mam vysustruzenou, dodrzeli sme vsechny rozmery, tak doufam ze vsechno bude pasovat a pujde to.

Drzte me palce Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 3:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

posli nam fotku tvych rukou prosim, mozna je to nase posledni sance Laughing
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak plnenie probehlo OK, aj udelany CO2 plnic sedi super, no s velkou flasou CO2 ktore sa pouzivaju na zvarackach CO2 sa mi podarilo naplnit svoju flasku len na 100g zo spominanych 560g, dal som flasku do chladnicky a potom se mi podarilo narvat tam 190g, no to je stale malo, kolega svarac povedal ze vo velkej svarackej CO2 flasi je slaby pracovny tlak /5mpa/ a ked sa v obidvoch flasiach tlak vyrovna tak sa mala flasa uz dalej neplni Confused

No ale vysustruzenym plniacim adapterom som usetril 560SK a plnenim sa usetria dalsie SK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 11:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci mam dotaz, vite to nekdo prosim vas Wink . Vite kolik vazi prazdna 12OZ od firmy PBS? Je s ON,OFF ventilem. Very Happy
http://www.paintballshop.cz/zbozi/6589-12oz-co2-tank-eu-with-on-off-valve
A kolik se da pouzit CO2 (váha) z plnyho hasicaku, kolik ma kapacitu CO2 hasicak kdyz je plny a kolik tam zhruba zustava CO2 kdyz uz je prazdny? Very Happy Very Happy Very Happy
DIKY MARTY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ako si urcite cital, do 12oz mozes dat 340g CO2, ja mam 20oz flasu, ta ma prazdna 900g.

no neviem ci sa ti flasku podary plnit doma, ako som uz pisal,mam problem s plnenim, moju 20oz flasku sa mi dary naplnit len okolo 180g, namiesto 560g, pretoze vo velkej CO2 flasi a mojej 20oz flaske sa vyrovna tlak,a dalej sa uz neplni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 9:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
ako si urcite cital, do 12oz mozes dat 340g CO2, ja mam 20oz flasu, ta ma prazdna 900g.

no neviem ci sa ti flasku podary plnit doma, ako som uz pisal,mam problem s plnenim, moju 20oz flasku sa mi dary naplnit len okolo 180g, namiesto 560g, pretoze vo velkej CO2 flasi a mojej 20oz flaske sa vyrovna tlak,a dalej sa uz neplni


A zkusil si treba podchlazovat pb lahev nezji zacnes plnit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolik do ni mam dat vim ale nevim kolik vazi prazdna. Chci to vedet protoze nevim kolik mi v ni zbyva CO2 abych si to spocital. Koupil jsem ji plnou. Mam tri bomby 2x12OZ a 20OZ ale ta je tezka jako krava. Nosim ji totiz na zbrani a uz mi vsude docházi CO2 tak budu muset poprve sam 3x plnit tak radsi zjistuju situaci. Ta tvoje 20OZ jak vazi 900g je taky od firmy PBS s ON,OFF ventilem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
ako si urcite cital, do 12oz mozes dat 340g CO2, ja mam 20oz flasu, ta ma prazdna 900g.

no neviem ci sa ti flasku podary plnit doma, ako som uz pisal,mam problem s plnenim, moju 20oz flasku sa mi dary naplnit len okolo 180g, namiesto 560g, pretoze vo velkej CO2 flasi a mojej 20oz flaske sa vyrovna tlak,a dalej sa uz neplni


zdar, popisu ti jak to delam ja Smile (plnim z velke lahve 15kg CO napln + fill station, ale to neni podstatne) nasroubuju lahev (jakoukoliv) spricnu do ni par gramu COcka a pomalu ho vypustim, tim lahev namrazim jak pic..!!! zduraznuju NAMRAZIM!!! (v lednici ji nenamrazis) kdyz se to nepovede napoprvy tak napodruhy 100% pak to do ni pustim a naplnim ji az po okraj (ta lahev se uplne teteli jak to do ni lita Smile ) garantuju ti ze pri plneni pojistku neprerazis ani nahodou !!! prerazis ji na 100% kdyz si takhle nazinkanou lahev soupnes doma pod postel Smile
pokud z ni neco vystrilis je to OK! pokud bys ji nepouzival staci trochu upustit a je to taky OK!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no skusit to mozem, pre istotu a kontrolu naplnenia si zoberem zase vahu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
no skusit to mozem, pre istotu a kontrolu naplnenia si zoberem zase vahu Smile


jasne, taky sem to zezacatku vazil Smile
vzasade jde jenom vo to, ze kdyz se ti nedari fouknout lahev naplno, je pouze malo namrazena! nic vic nic min Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim
Tak jsem uspesne doplnil moje tri lahve CO2 (12OZ pin,120Z on-off a 20OZ on.off) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Dal jsem je po obede do mrazaku (-28C) a po ctyrech hodinach jsem jednu po druhy plnil. Na nove naplneny hasicak se stoupackou jsem je nasrouboval a NE UPLNE PRAZDNY (v kazde bylo asi ctvrtina) jsem je uplne v pohode na poprve naplnil na spravnou vahu. Iten pin sel jak po masle Very Happy Very Happy Very Happy . Protoze jsem to delal poprve tak jsem jeste nemel ten spravny odhad tak jsem dal asi o 50g vic. To jsem upustil na presnou vahu a vse bylo do 5min vyreseny. Vahu mam digitalni kuchynskou asi za petikilo a dobre se osvedcila.
Pisu svoji zkusenost pro ty co se toho boji. Ja mel z toho strach podle toho co jsem cetl a NIC TO NENI!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja som dal flasu do mrazaku v chladnicke v robote, ale asi je slaby mrazak, podarilo sa mi to naplnit len na 200gramov Confused

A keby som mal flasu v mrazaku doma, kym dojdem rano z domu do prace a zacnem plnit,tak sa mi to rozmrazy Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím..chtěl bych se zeptat..vyplatí se to vůbec?!

http://whttp://www.hasici-pristroje.com .. tady sem našel hasící přístroj na N2 (dusík) zkoušel ste na to někdo střílet?! Cool

kolik tak naplníte lahví z jednoho hasícího přístroje?
http://www.hasicipristroj.cz/hasici-pristroj-penovy-p9p-p-93.html kolik lahví bych si naplnil z tohodle přístroje? a jakou redukci dokoupit abych mohl vůbec naplňovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

strielat z N2? a nemrzol bi celi znackovac?

z hasicaku naplnis flase podla objemu alebo vahy co2 v hasicaku, samozrejme ak nedojdes k problemu s vyrovnanymi tlakmy v oboch flasiach pri plneni, potom to mrazak isti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fluffy napsal:
Zdravím..chtěl bych se zeptat..vyplatí se to vůbec?!

http://whttp://www.hasici-pristroje.com .. tady sem našel hasící přístroj na N2 (dusík) zkoušel ste na to někdo střílet?! Cool

kolik tak naplníte lahví z jednoho hasícího přístroje?
http://www.hasicipristroj.cz/hasici-pristroj-penovy-p9p-p-93.html kolik lahví bych si naplnil z tohodle přístroje? a jakou redukci dokoupit abych mohl vůbec naplňovat?


Zdravím. Já se obávám, že tebou vybrané hasičáky nebudou to pravé. Toto jsou už nové typy s pistolovým závěrem/ventilem a pro paintball se používají staré hasičáky s kulovým závěrem/ventilem. Takže pochybuji, že by ti tento nový jako plnič Co2 fungoval. Ale nevím, třeba je možnost jak to zprovoznit. Ale zkušenost s tím nemám. Je potřeba shánět staré 6kg hasičáky.
Co se týče kapacity plnění .. každý bude mít asi jiné zkušenosti, záleží na velikosti Co2 paint lahve.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže si trochu taky přidám.... máme už asi 3 rok hřiště, takže jsem už nejakou tu stovku flašek naplnil a narovinu rikam, že bez vážení nikdy neplním.... stačí obyčejná kuchynská váha...jelikož mám 16oz tak ty plním na nějakých 1,05-1,1 kg včetně lahve, což je podle výrobce udávaná váha.... vystačí podle zbraně na 500-900(Rodeo- taky jsem nechápal Smile ) ran...
Postup plnění: přes noc dám flašky do mrazáku (-20°C) a ráno je plním. Mám 6kg hasičák, tak ho položím vodorovně na zem (ne vzhuru nohama, jak tu radíte- nasypete si do lahve všechen teoretický bordel co v hasičáku je Wink ) aby přepoušták byl vertikálně. Zvážím, našroubuju flašku a plním odhadem podle sluchu na požadovanou hmotnost. Chce to cvik jinak flašky vždycky přefouknete... Smile... po naplnění zvážím a pokud je to moc tak odpustím ( dělám to šroubovákem, pozor na CO- už jsem měl kus rzi v oku, tak je lepší zavřít oči nebo brýle...).... a je to... neplýtvám CO při napuštění pro namrazení, to je dobrý do polních podmínek....Wink... tuhle hmotnost pojistky udrží i při 30°C, takže v pohodě... Wink ...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 1:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec.

Taky přidám něco teorie a praxe o plnění CO2.

1.Nikdy bych nepoužil plnící armaturu:
a) poskládanou z vodovodních armatur protože jsou dimenzovány na cca max. 3 Mpa a CO2 v hasičáku má cca 7 Mpa
b) z toho samého důvodu bych nespoléhal na výrobek od kámoše co mi to stočil na soustruhu (pokud to není machr kterej ví co má použít za jakost materiálu a jaká síla stěny je dostatečná).
Tomu všemu se vyhněte (pokud ovšem netoužíte po nějakém opravdu nevšedním zážitku.... otázkou pak je čím budete po tom zážitku mačkat spoušť Confused )

2. Jak je výše uvedeno, hasičák vám natlačí na cca 7 Mpa (neboli 70 atmosfer neboli 70 baru) samozřejmě že se uvažuje normální teplota okolí, tedy 20 st. Celsia. Pokud tomu přitopíte tak tam nebude 7 Mpa ale třeba 30 .......
Při plnění tím pádem dostanete do malé flašky zase jen těch 70 baru.

3.Nevím jak na vašich flaškách ale já na té své zřetelně čtu že je určena na tlak 190 baru (tedy 19 MPa), pojistka snese tlak 200 baru a pak prdne a tlak bezpečně odsyčí......

4. Plnění:
-flašku nechladím ani nemrazím v mražáku.
-naplním jí trochu - tak 2 - 3 vteřiny, tak ji shodím z plnící armatury a plyn vypustím.
-tím se flaška parádně ochladí - udělá se na ní jinovatka a zaručeně se do takhle vychlazené lahve vleze minimálně to množství CO2 které tam patří (záměrně píšu že minimálně protože se ji pokaždé povede přeplnit jak ukáže závěrečné zvážení)
-a následuje to druhé, finální plnění. Znovu s ojíněnou flaškou na plnící armutůru a plníme. Nezáleží na čase ale na tom kdy se vyrovnají tlaky v obou lahvích, tzn. že víc už do té své malé nedostanete. To vyrovnání se pozná tak že zmizí to ojínění malé flašky - téměř okamžitě, cca během vteřiny to zmizme a vy máte lahev natlačenou stejně jako tu z které to plníte Very Happy
- no jaxem psal někde nahoře - téměř na tuty (pokud vám nedochází plyn v té větší -plnící lahvy) tam teď máte víc CO2 než by tam mělo být. Takže na váhu s flaškou a upouštět a upouštět až tam zůstane to co tam má být.
Konktrétně na mé 12 oz lahvy je vyraženo že tam patří 0,32 kg CO2. Zvážení prázdné lahve bylo zmíněno už několikrát v předchozích příspěvcích - je samozřejmě nutné Wink
-ještě upozorním na jeden zřejmý ale občas opomíjený fakt - na flaškách je většinou také vyraženo kolik váží prázdná lahev, je to ale váha bez ventilu (pokud se někdo bude řídit tím údajem při výpočtu váhy správně naplněné láhve tak se na váze náplně ošidí právě o váhu ventilu)
Opět příklad s mou flaškou - údaj o váze lahve je 0,5 kg ale s ventilem mi váha ukazuje 0,56 kg + 0,32 kg CO2 je 0,88 kg. Váhu naplněné lahve před upouštěním mívám vždy přes 1 kg a upouštím na 0,9 kg.

Toť vše a přeji hodně zdaru při plnění Wink

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 1:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
Takže si trochu taky přidám.... máme už asi 3 rok hřiště, takže jsem už nejakou tu stovku flašek naplnil a narovinu rikam, že bez vážení nikdy neplním.... stačí obyčejná kuchynská váha...jelikož mám 16oz tak ty plním na nějakých 1,05-1,1 kg včetně lahve, což je podle výrobce udávaná váha.... vystačí podle zbraně na 500-900(Rodeo- taky jsem nechápal Smile ) ran...
Postup plnění: přes noc dám flašky do mrazáku (-20°C) a ráno je plním. Mám 6kg hasičák, tak ho položím vodorovně na zem (ne vzhuru nohama, jak tu radíte- nasypete si do lahve všechen teoretický bordel co v hasičáku je Wink ) aby přepoušták byl vertikálně. Zvážím, našroubuju flašku a plním odhadem podle sluchu na požadovanou hmotnost. Chce to cvik jinak flašky vždycky přefouknete... Smile... po naplnění zvážím a pokud je to moc tak odpustím ( dělám to šroubovákem, pozor na CO- už jsem měl kus rzi v oku, tak je lepší zavřít oči nebo brýle...).... a je to... neplýtvám CO při napuštění pro namrazení, to je dobrý do polních podmínek....Wink... tuhle hmotnost pojistky udrží i při 30°C, takže v pohodě... Wink ...


Zdarec Smile

By mě zajímalo kde v těch polních podmínkách ve kterých neplýtváš CO-čkem na namržování flašek sháníš ten mražák na chlazení Wink

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fluffy napsal:
Zdravím..chtěl bych se zeptat..vyplatí se to vůbec?!

http://whttp://www.hasici-pristroje.com .. tady sem našel hasící přístroj na N2 (dusík) zkoušel ste na to někdo střílet?! Cool

kolik tak naplníte lahví z jednoho hasícího přístroje?
http://www.hasicipristroj.cz/hasici-pristroj-penovy-p9p-p-93.html kolik lahví bych si naplnil z tohodle přístroje? a jakou redukci dokoupit abych mohl vůbec naplňovat?


zadnou. to, ze je na necem napis hasici pristroj, jeste neznamena ze je uvnitr CO2. Takovym pristrojum se pak rika snehove! Tady u toho je hasivem specialni pena. A hasicaky na CO2 maji uplne jiny tvar, tyhle jsou stejne jako vodni na prilis maly tlak - CO2 by je roztrhalo na takove krasne male, kroucene kousky.

Ad N2 - nektere zbrane to dokonce oficialne podporuji. Ale prijde mi to jako zbytecnost, uz jen kvuli tomu ze je na nem jiny zavit a cenove ty lahve nevyjdou moc jinak.
To uz mi prijde zajimavejsi smes pouzivana v hospodach na staceni piva. Ale opet - jiny zavit, takze je potreba radukce.


Naposledy upravil setler dne ne leden 28, 2007 11:23 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cofey napsal:
1.Nikdy bych nepoužil plnící armaturu:
a) poskládanou z vodovodních armatur protože jsou dimenzovány na cca max. 3 Mpa a CO2 v hasičáku má cca 7 Mpa
b) z toho samého důvodu bych nespoléhal na výrobek od kámoše co mi to stočil na soustruhu (pokud to není machr kterej ví co má použít za jakost materiálu a jaká síla stěny je dostatečná).
Tomu všemu se vyhněte (pokud ovšem netoužíte po nějakém opravdu nevšedním zážitku.... otázkou pak je čím budete po tom zážitku mačkat spoušť Confused )
Cofey


ma pravdu, predseda! Stydim se, zapomel jsem na tuto vec upozornit. Ja to holt moc neresim, protoze muj soustruznik pracuje ve firme, kde delaji prave a jedine vybaveni pro ostatni na rozvody technickych plynu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cofey napsal:

Zdarec Smile

By mě zajímalo kde v těch polních podmínkách ve kterých neplýtváš CO-čkem na namržování flašek sháníš ten mražák na chlazení Wink

Cofey

Doma Smile tam dycinky plním, na akce většinou hasičák netahám, radši beru naplněný flašky, který pak pujčuju... je to rychlejší a zabirá to mín mista Smile ....jinak v terénu samozřejmě použivám vypouštění Wink... radši prostě flašky plnim doma... Mr. Green
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

neviem si predstavit ze by moju sustruzenu prechodku o prumeru 50mm, v ktorej je 5mm prechod roztrhlo CO2 s 5 MPa pri plneni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate