Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

SEKCE PRO SNIPERY
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 10:51 am    Předmět: SEKCE PRO SNIPERY Odpovědět s citátem

Chtěl bych tu získat pár rad, nebo naopak rozdat ohledne odstrelovacske prace v paintballu Cool
Sniperi piste a rozjedem tuto diskuzi. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Scar



Založen: 25. 07. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no ja bych mel spis dotaz nez radu ...

a to ohledne hlavne nevim jakou mam vybrat ... mam asi 2 moznosti
flatline nebo normalni dlouhou hlaven co miporadite ... poradte klidne i vyrobce a muzee se rozepsat i o vlivu delky zbrane na kvalitu strelby

mam tippmana A5 a tam je hlaven 8.5" coz neni nijak extra moc ze Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak nedokazu posoudit, jestli je lepsi Flatline, nebo obycejna "roura",ale videl sem strilet Flatline z T-98 a dostrel a presnost docela dobra. Ja mam T-98 a budu si kupovat 20ku "rouru" od firmy Smart Parts. Dalsi vec je vyvrt v hlavni, ve vyvrtu skoro nikdy nerupaji kulicky a presnost se taky zvysi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Scar.
Mám taky A5 s flatline barel a jsem s ní naprosto spokojen a s touto sestavou bojuji asi od roku 2003. Zkoušel jsem spousty úprav a modifikací, ale nic mě nenadchlo víc než flat. Viděl jsem super sestavu A5 s extrémě dlouhou hlavní a na oko super a vypadalo to jak puška PSG - 9, ale kvalita = 0. Můj názor je, že tak dlouhá hlaveˇk už kuličku brzdí!!! Viděl jsem taky novinku, hlaveň s koncovkou imitující flat... po zamáčknutí onoho bazmeku. Dobrý nápad, ale technicky a fyzikálně..... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď trochu podrobně technicky.
Flatline barrel - výhoda - ohnutá trubka, která dodá rotaci kuličky a tím stabilitu a dolet asi o 30m než u ostatních zbraní.
Nevýhoda - ohnutá trubka sníží úsťovou rychlost kule asi o polovinu než u běžných zbraní a tím dovoluje nepříteli větší možnost reakce. Když se kule rozbije, musíš vyčištit hlaveň. Není šance, že další výstřel protáhne hlaveň, ale naopak zapřičiní její bodové znečištění a tím změní těžiště kuličky při rotaci a kule letí do p.... Embarassed a to po každé než to vyčistíš. Pro flat... to chce kvalitnější kuličky a čištění v kapse!!!

Hlaveň s flat... nástavcem. Nemám odzkoušeno, ale při představě, že vystřelíš kuličku plnou rychlostí a ta po 20 - 30cm narazí do gumy co imituje flat.... a má ji roztočit....., nevěřím, že zůstane celá, ale asi to výrobce vyzkoušel. Co zvolíš je jen na Tobě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro Chronic
Upoutala mě Tvoje poznámka o vývrtu hlavně. Zřejmě nepůjde o klasické drážkování, ale o polygóní vývrt, což může být výhoda za předpokladu přesné a dokonalé kuličky, což jich moc není. Takže, jestli opravdu budeš chtít dosáhnout výsledků, tak budeš otrokem přebírání kuliček a kontroly švu (spoje) kuličky a tvaru. A tím bys měl asi i opustit CO2 a jít na vzduch. CO2 je přeměna skupenstvý a tím pokaždý jiný tlak a jiný soustřel.
A nevím jak myslíš poznámku, že v hlavni s vývrtem kuličky nerupají... Myslím si, že je to o tom jak máš nastavenou zbraň! Každý se snaží střílet daleko a pouští co největší tlak a tím si ničí koule při výstřelu sám a při rychlé palbě dochází k zamrzání a vystřeluješ nepatrné krystalky ledu, které tu kuli taky zničí.... Že by na to měl vliv vývrt??? To nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Scar



Založen: 25. 07. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no asi ten flat ma neco do sebe ...

ale co jsem prave videl sniper sestavy (u vyrobcu nebo i u hracu) tak vetsina ma prave jen trubku ... nevim jestli dlouha trubka meni dostrel nebo stabilitu strely nebo jestli deja neco uplne jinyho a vyzkouset to nemam jak .. jedine to koupit a pak se uvidi a to je trochu blby Smile
dlouhou hlavni myslim treba all american 18" dvouprumerovou hlaven ktera by kulicku brzdit nemela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhodnutí bude už na Tobě!
Jestli bys chtěl se zajímat sniperskou taktikou a dosáhnout dobrých výsledků a vymáčknout s toho co nejvíc, tak bys musel upravit vše a začít používat vzduch. Ale pro dobrý pocit v sobě a krásný vzhled zbraně ta trubka postačí a i přesnost bude lepší. Dostřel nepatrně.
Flat... je fajn, ale když budou kuličky nekvalitní, nebo staré a budou mít plošky, tak Ti to strašně rozhodí soustřel. Ale dostřel je razantně větší!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak ja si hodlam koupit tu Tactical 20ku (ani nevim jestli ma vyvrt), mozna mas pravdu,ale to poznam az sam. Jinak teda flatline je husta vecicka a to zahnutí sem videl v akci. Je to pecka a jeste presne na dalku. Mimochodem, jedes do Ralska? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to věřím, že jsi flatku viděl, myslím, že jsem Tě s ní vykostil v Ústí na akci Alligaroru nebo někoho z Vašeho teamu. Byl jsem ten magor, co tam lítal s dvěma Tippmannama A-5 jeden el. jako rychlopalka k dobití postavení a druhý sniper, kam jsem pak ulehl a vychutnával si nezbedy! Very Happy
Co se týče akce tak zatím váhám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lord Hoven
Pohanský Pes


Založen: 01. 08. 2005
Příspěvky: 45
Bydliště: Mnisek pod Brdy/Pariz/Bukurest

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nevim, ma osobni zkusenost s flatlinem je pouze ta, ze se me s ni nekdo snazil trefit, musim rict, ze na 30m je to nepouzitelna zalezitost, prave diky zpomaleni kulicky a nepredvidatelne rotaci, ktera ji je udelena pri opusteni hlavne.. kulicka je videt a vzduchem se spise vznasi nez leti, takze v pohode stihnes uhnout, pokud do ni nenabehnes nebo nejsi zady.. ani pak nemusis mit ze zasahu radost, protoze neboha obet tveho snajprostvi nemusi zasah vubec ucitit a ani nepremyslej o tom, ze by se kulicka rozbila, nebot pokud na cil dorazi rychlosti 10 fps, tak to je jako kdyz sedne moucha, coz pres vrstvu obleceni neucejtis... Navic pozice snajpra v paintballu je diskutabilni zalezitosti, protoze snajpr v paintballu ma spise plnit jine ukoly nez strilet na ohromnou dalku, kde ho hrozne limituje dostrel a prozrazovat svou pozici, navic proti organizovane skupine povetsinou nema sam sanci.. po zastreleni 1 jedince skupiny sam umira, ale o tom tady neni diskuse.. Vrele ti doporucuju dvouprumerovou 16ti palcovou All American, strili prakticky stejne jako jeji delsi sestry, jenom je lepsi do budov protoze je kratsi. Zkouseli jsme srovnani flatu a AA na 30 metru a vysledky byly docela prekvapive jasny pro AA, a to jsme strileli z pevne uchyceny zbrane a vzdalenost byla odmerena pasmem.. rozptyl flatu na 10 kuli je pres 80 cm, u AA neco okolo 40 cm.. k tomu si pripocti vyhodu snadneho cisteni a mas jasno.. Navic kazda flatlina je original, nebot uvnitr je hlaven vysypana piskem, ktery dava kulicce dodatecnou rotaci, takze si predstav system vyroby a dospejes k zaveru, ze proste kazda hlaven je jina... Navic ma flat idealni ustovku kolem 270 fps a rotujici kulicka ztraci rychlost rychleji nez normalni nerotujici... Volba je samozrejme na tobe, ale pokud hledas hlaven do kazdeho pocasi a terenu, rozhodne jdi do AA..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro Johna: Jo na Alligatoru jsem byl a pamatuju si par lidi z LBC (O.Z.I.S.),ale uz si nepamatuju ze by tam mel nekdo ty zbrane atd. A na Alligatoru jsem dostal z elektriky od zensky Embarassed od snipera ne. Ale jinak prijedte do Ralska, mozna prijede i Zdenek (Alli)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Chronik
Tak se mě ptaly i kluci z Č. Lípy co spolupracujou s Alli jestli jedeme. To jsi za celou dobu těch her byl zasažen jen jednou? Jsi tak dobrej nebo si byl tak pozádu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne parkrat sem ji chytil...nejsem extra nejakej mazak Very Happy ,ale psal sem ze si napamatuju, ze bych dostal z dalky od snipera. Je to mozny,ale uz o tom nevim no. Treba az se uvidime,tak si vzpomenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro Thomas
Docela by mě zajímalo kde jsi získal hodnoty co tu uvádíš? Je vidět, že s flat... opravdu zkušenost nemáš a jestli jsi na 30m schopný uhnout tak si opravdu dobrej a garantuju Ti ža i na 50m to pořádně cítíš! Můžeme to na akci vyzkoušet, jestli si stojíš za svým názorem!
A jakou nepředvídatelnou rotaci máš namysli? ta je stále stejná ve směru letu. Změna nastane použítím nekvalitní kuličky, kdy o šev nebo plošku dostane falešný vítr... (změna odporu a proudění vzduchu) a může se vychýlit z dráhy.
A kolik má úsťovku Tvoje zbraň?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lord Hoven
Pohanský Pes


Založen: 01. 08. 2005
Příspěvky: 45
Bydliště: Mnisek pod Brdy/Pariz/Bukurest

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro s John
Rad, vyzkousime to. Myslim, ze nas do toho od PP pujde vic.. teda jestli ti nevadi strilet na vetsi pocet cilu Laughing .. akorat musim zajistit pasmo, aby se nereklo.. Kde jsem je ziskal.. ve stare bramborarne, bezvetri, stejna zbran - pro oboje T98 Custom.. kulicky nevim, jaky jsme strileli, snad Premiumka.. flat, pravda 5 kulicek slo k sobe, 3 tak v okruhu 40 cm od stredu a 2 odlitly do okruhu 80 cm, nicmene musis pocitat i ty odlitly... jak rikam, dle vyrobniho postupu je kazda hlaven unikum, pokud bude zajem, tak to muzem po hre otestovat znovu a uvidi se, samotnyho me to zajima... rad si hraju se zbranema... Na 50m jsem od flatu jeste nedostal, takze nevim.. ale co neni, muze byt Laughing .. Nicmene jsem videl flat na tuhle vzdalenost palit a nic moc, pokud me presvedcis o opaku, tak to ocenim a zmenim nazor... S PP se na takovehle vzdalenosti povetsinou nestrilime, pac to nema cenu, radsi si dojdu bliz.. hrajem totiz na omezenou munici, 60 na hru, tudiz si dvakrat kazdy vystril rozmyslis, takze vetsina nasich stretu je v lesich na 20 - 30 m, pokud obranci zalezou do skolky, tak to jsou vetsinou blizka setkani na 2 -5 m... Kolimator mam zastrilenej na 20 m. Jooo a jaky mas zkusenosti s flatem za vlhkyho pocasi a v zime???? Docela by me to zajimalo, pac jsem slysel, ze v tom praskaji kule, ale otestovany to nemam.. sam mam 18'' AA a vim, ze kdyz snezi tak strili i kdyz prsi tak strili.. Jestli chces znat zkusenosti ostatnich hracu s flatem, projdi americky ci anglicky servery, testu je tam taky dost. Nicmene neni rozporuplnejsi hlavne mezi hraci paintballu jako je flatline.. Navic jsem zkousel i tu APEXku, jednak u Vladana a jednak u Hogiho, dostrel to ma dalekej, to jo, ale bere to fakt divny rotace a strelit s tim neco mensiho nez vrata od stodoly na vetsi vzdalenost chce umeni.. Ustovku mam okolo 300 ci 310 fps.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pokud se slezete v Ralsku, tak se rad pridam, tou dobou bych uz mel mit 20ku trubku.Muze to byt zajimave!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lord Hoven
Pohanský Pes


Založen: 01. 08. 2005
Příspěvky: 45
Bydliště: Mnisek pod Brdy/Pariz/Bukurest

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rad te uvidim na strane cilu Shocked ... vitej do party pokusnych kraliku Laughing ... Videl bych to takhle, jedna kule a cil se nechne, nebo 2 kule a cil se smi pohnout... proste tref nebo nech bejt Laughing Laughing ... Pak se role obrati Laughing Laughing ... co vy na to???? Taky bych chtel vyzkouset to nase RPG, teda co to udela, kdyz dopadne mezi lidi, jestli je to moc nebezpecny a tak, sice tam nebude nas vrchni strelec, ale zkusit bychom to mohli.... akorat je to trochu o hubu Shocked ... nicmene se dobrovolne a bez muceni hlasim do mista dopadu... holt jako vzdy na vlastni nebezpeci... Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz se potkame SLIBUJU ze klidne pudu na kolik (30,40,50 metru) a stoupnu si ti jako terc a pak to otocime Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Scar



Založen: 25. 07. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chronic napsal:
Kdyz se potkame SLIBUJU ze klidne pudu na kolik (30,40,50 metru) a stoupnu si ti jako terc a pak to otocime Laughing
no klidne na sebe muzete strilet soucasne Smile ja se taky zkusim prijet podivat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Hoven
Pohanský Pes


Založen: 01. 08. 2005
Příspěvky: 45
Bydliště: Mnisek pod Brdy/Pariz/Bukurest

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vzhledem k odezve, tak muzeme dat napoleonsky valky.. to je teprve sranda... takze, kazdy ma v komore jenom jednu kuli... udelaji se dve rady na 40 m od sebe, zakleknou a vypalej, pak postoupi o par kroku vpred, nabijou dalsi kuli opet zakleknou a vypalej a tak dal, dokud rada zije ci az se k sobe priblizej na par metru a pak hura na bodaky.. kdo je zasazen zalehava jako mrtvola a neodchazi.. fakt sranda Laughing Laughing , pac v rade kuli neuhnes a koukas druhejm primo do hlavne.. nejhorsi jsou ty posledni metry, ty obvykle bolej.. divil by ses, kolik lidi dojde az na bodaky Laughing Laughing .... adrenalin umi pekne rozkejvat musku Laughing Laughing ... a strilet pojedne kuli moc lidi neumi Shocked .. ja taky ne Crying or Very sad ....

Ale tu flatlinu chci fakt zkusit na velkou vzdalenost, vazne ze jo, uvazoval jsem o ni, kdyz jsem kupoval gun, akorat jsem si udelal par testu pro srovnani s ostatnimi hlavnemi (prece jenom mi to prislo jako docela velka investice Crying or Very sad ) a videl jsem jeji moznosti v boji a moc me nepresvedcila, mozna jsem ale nevidel tu spravne natunenou a v rukou spravneho cloveka.. Byl jsem v Milovicich a v Brne na Orechove, kde ji par maniku melo, palili ze zadnich pozic a teda moc zasahu jsem nevidel, navic ty kulicky spis plovaly nez letely, jasne si videl jak pluje vzduchem, vedle nich kule z iona ci jineho dela litaly jako formule, ale to uz jsem tu psal.. na blizko bych rekl, ze je to stejny jako obycejna hlaven, akorat pomalejsi a nevyzpztatelny, ale rad se presvedcim o opaku... Kazdopadne ja spis nez super duper hlavni a bouchacce verim na kamose po boku a poradny salvy hezky z blizka, coz zvladnu i ja Laughing ... ja holt na paintballovy snajpry zase tolik neverim, spis na recon scouty, ale to je jina kapitola... Jo nadhernej zvuk vydavaj kulicky z vrtany hlavne kdyz ti svistej nad hlavou, ale to sem taky nepatri Wink ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scar



Založen: 25. 07. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kulicky z vrtany hlavne sem urcite patri Smile
tim se dostavame k dalsi hlavni - Empire Twister 16“ s vnitřním vývrtem ... mate s tim nekdo zkusenost? udajne by to melo byt hodne presny prave kvuli tomu vrtani ... (normalni strelny zbrane sou vrtany vsechny ze Smile )
jak to vidite vy? cena je skoro srovnatelna s allamerican ... o ty sem se nedocet jestli ma drazkovani ale podle me ma vyvrt hladky jen ma vyvrtane dirky po obvodu na zpuzob zavitu (asi to tu kulicku roztoci taky)

ja nejsem primo sniper ... jen se potrebuju trefit na prvni kdyz je to nutny a to s 8.5" hlavni co je v zakladu na vic jak 10m skoro nejde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Hoven
Pohanský Pes


Založen: 01. 08. 2005
Příspěvky: 45
Bydliště: Mnisek pod Brdy/Pariz/Bukurest

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak na to se zeptej Skida ci Slepa od nas z tymu... myslim, ze jsou s ni nanejvys spokojeni a na musku si nestezuji.. to je ostatne v pripade Slepa asi to jedine na co si nestezuje, on je totiz profesionalni placka Laughing Laughing , vid Slepe????? Radsi mu ale napis dotaz, on ti to povi... Ja osobne s ni zadnou zkusenost nemam, mel jsem Armsonku, ale tu uz jsem prodal.. Kazdopadne se ujisti na jaky kalibr je hlaven delana... protoze treba Armsonka vyzaduje mensi kompaktni kule... u vyvrtu je to dost dulezity parametr, pac jinac by se ti tam trhaly kule.. Nicmene v tvem pripade bude vylepseni prakticky cokoliv Laughing ... taky jsem hodne rychle prezbrojil hlaven, pac ten rozdil oproti zakladni byl fakt zasadni.... nevim, proc tam takovej shit montujou, tech 10m je fakt maximum ucinnej dostrel... AA je dvouprumerova hlaven, takze kulicka je defacto nasana z uzsi casti do vetsi a to zpresni jeji let a ma jinou paraboliku, nicmene jde o hladkou hlaven bez vyvrtu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Thomas,
souhlasím s Tebou, že je lepší jít blíž než bezhlavě střílet na dálku. Ale teď to vemu zase po technické a fyzikální stránce. Jak jsi uvedl 270fps tak je to moc na flat.... I Ty máš podle mě přehnanej tlak. Evil or Very Mad Standart je 250 a povoluje se 300fps. Ale je toTvoje věc, jen bych se bál praskání koulí.
Já mám nastaveno 280 s normální hlavní a když dám flat tak jsem u 200 a při rychlopalbě jednou radar ukázal 260. A když vezmu rychlost 200fps = 60m/s a Ty mi chceš namluvit, že stihneš za 0,5s reagovat, když si na zmíněných 30m? Rolling Eyes Zaslechnout výstřel, uvědomit si to, poslat impuls nervové soustavě a změnit pozici? Tak to smekám! A jeden dotaz jak a čím jsi naměřil 10fps v cíly? Tam by to mělo být o dopadové energii a né rychlosti...
Co se týče sousřelu tak je to o kuličkách. A ty co jsem měl nejradši a byli super už nikdo momentálně nenabízí. Pro flat to chce bezešví a kulatý... takže žádný No name. A to se vztahuje i k vlku a zimě. Křupnutí koule není tak věcí flatu jako podavače A5 a i tak s tím nesouhlasím. U Spydera to bylo častější než u mě. Když kuličky prokřehli a udělali se plošky tak to lítalo do p.... ale zasáhl jsem i ty co se schovali za strom..... Very Happy kule to obletěla.
Zmiňoval jsi se o Tippmannu 98 s flat, že jste to zkoušeli.... a jeho flat je delší o 5cm než pro A5. A kámoš ho má a není tak spokojen jako já u A5. Ale proč tomu tak je nevím.... a co jsem s tím vypálil bylo zanedbatelný. A ten dotyčný byl i pěkný prase na čištění atd. což dělá své.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 6:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty Napoleonsky valky by nemusely byt spatne, znam par lidi, kteri by ochotne do toho sli Smile !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lord Hoven
Pohanský Pes


Založen: 01. 08. 2005
Příspěvky: 45
Bydliště: Mnisek pod Brdy/Pariz/Bukurest

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 7:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

s John napsal:
Pro Thomas,
Já mám nastaveno 280 s normální hlavní a když dám flat tak jsem u 200 a při rychlopalbě jednou radar ukázal 260. A když vezmu rychlost 200fps = 60m/s a Ty mi chceš namluvit, že stihneš za 0,5s reagovat, když si na zmíněných 30m? Rolling Eyes Zaslechnout výstřel, uvědomit si to, poslat impuls nervové soustavě a změnit pozici? Tak to smekám! A jeden dotaz jak a čím jsi naměřil 10fps v cíly? Tam by to mělo být o dopadové energii a né rychlosti...


To co tu pises bohuzel plati v tesne blizkosti hlavne, musis pocitat ze od okamziku, kdy kulicka vleti do masy vzduchu a opusti hlaven ztrati tlacnou silu a jedinymi silami, ktera na ni pusobi jsou treci sila, gravitacni sila a sila odporu prostredi, to co ji zene dopredu je jeji setrvacnost.. To co si mi tu napsal by platilo ve vakuu, kde by nebylo treni a odpor prostredi, ktere bohuzel kolem nas plati, gravitacni silu potlaci prave rotace kulicky - ma proste odlisnou paraboliku, nez klasicka kule... Vzhledem ke sve velikosti kulicka znacne zpomaluje, coz je v tvem pripade jeste umocneno prave rotaci kulicky.. pokles rychlosti je velmi znacny, coz je ostatne problem celeho paintballu,nekde na jednom serveru jsem cetl, ze u flatliny po vystreleni na vzdalenost 30 m rychlost kulicky klesne 3 - 4x, coz znamena, ze k cili vzdalenemu 30 m doleti zhruba za 1 - 1,5 sekundy... reakce lidskeho oka je 0,2 s, to znamena ze letici kulicku na tuhle vzdalenost vidis... Fakt bych to chtel vyzkouset, zkus si jednoduchy pokus, odmer 30 m, vystrel a rekni si v duchu 21, jestli kulicka doleti predtim, teorie uvedena na netu neni pravda... ja to zkousel a bohuzel to pouze potvrdilo tohle tvrzeni... mel jsem ale tu 98... Ale jak rikam, rad si na to po hre sednu a vyzkousime to.. uz se na to docela tesim Laughing .. Spravne jde o dopadovou energii, ale ta je vyjadrena hybnosti kulicky, coz je soucin hmotnosti a rychlosti, vzhledem k tomu, ze hmotnost se nemeni je tato velicina velmi zavisle na aktualni rychlosti kulicky.. vzhledem k faktum, ktere jsem napsal predtim, proste kulicka z flatu ztraci rychle rychlost a proto se nemusi na cili rozbit, nebot proste fyzicky nema dostatecnou energii, aby se jeji plast rozbil, kort jestli pouzivas chronic ci jine tvrde kule.. Rychlost dopadu na vzdaleny cil lze snadno urcit z rychlostniho profilu kulicky, na vyzadani ti ho doda vyrobce flatu... Proto dostrel, ve smyslu letu kulicky, je u flatu ohromny, ale ucinny dostrel, ve smyslu rozbiti kulicky, je mensi a musi se s tim pocitat... Jinac 300 - 310 fps mam odzkousenych, ze pri nich se mi nejmene trhaji kule a balistika je nejlepsi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no kuličce lze uhnout, nevim jestli přímo na 30 m ale pokud má sniper zaměřeno na hlavu nebo na jinou okrajovou část, tak při zaznění výstřelu lze uhnout, musí na to člověk bejt trenovanej, musí bejt ve střehu a né po kalbě Very Happy a to uhybání není žádnej kontrolovanej pohyb ale prachsprostě sebou ten člověk řízne o zem tim že se co nejrychlej podlomí v kolenou a padni kam padni, uskakování bokem nebo tak něco to se nestihne... prostě jít co nejrychlej k zemi a uvidí se Very Happy Very Happy Very Happy
na snipery taky moc nevěřim ale co je učiná věc jsou jednotlivci kteři se pohybují v terénu mnohem rychlec než skupiny o 6-8 lidech, takový hráči mohou docela dobře napadat tyhle skupiny, bohužel může se stát že maji krátkou životnost Very Happy
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 10:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pro Thomas
tak teď přemýšlím jestli flat pro 98 je tak jinej než A5!? Teď chroniky používám a nemám problém, že by nekřápla. A dokonce mě protihráči obviňují, když vidí hlaveň a neznají to, že mám neco extra, aby je to bolelo víc a když jim tvrdím, že mám nenší rychlost nevěří.... No ten test udělám a nebo to zkusíme spolu. Nikdy jsem nezpozoroval takový pokles rychlosti co píšeš, ale budu se na to soustředit!!! SLIBUJI!!! Very Happy Very Happy Very Happy Hájím flat, protože jsem s ním velice spokojen a nikdy jsem nespozoroval omezení tím, že mi někdo uhnul.... nebo tak často. Jak to píšeš tak si připadám, že vlastně s tím nemohu bojovat.... Confused A přesto bojuji a vychází mi to! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednotlivci ...... a jejich životnost! To je taky jiná debata. Takže, lepší mrtvej frajer, než živej srab! Cool
A ne, že mě vykostíte hned!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
s John



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so srpen 05, 2006 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Slep
Dostat někoho mířenou střelou na 80+m bych docela rád, ale je to nesmysl a myslím, že neexistuje standartní paintballová zbraň co by to dokázala. A i doplňky na trhu ke zbraním by tomu nepomohly....
Takže to zůstane i Tvým snem, že Tě tak někdo dostane! Ale jedna malá možnost tu je, ale je to zatím nevyzkoušená konstrukce a budoucnost ukáže....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate