Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

sp1 nebo tippmann a5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdy mi A5 nepřirostla k srdci a taky díky její nechutný propagaci v době kdy jsem si vybíral já svojí první flintu jsem si schválně koupil něco jinýho a Tippmanna jsem na protest ignoroval Embarassed . Pak jsem ale pochopil, že tu a tam i tahle firma dokázala udělat díru do painballovýho světa s něčím od čeho by to nikdo nečekal, takže jsem Tippmanna vzal na milost (díky Carbine pro) a třeba Phenom je podle mě o třídu až dvě lepší než SP1 už jen kvůli možnosti střílet i bez nabité baterie a pak je tady cyclon, kterej má už v základu, bez nutnosti nějakého bastlení Rip clipu (cena nakonec nebude zase o tolik vyšší, když se na SP1 musí ten Ripclip dokoupit a zaplatit ten šikula co to na ní nabastlí) , kterej taky žere baterky. A nakonec je to i rozumná spotřeba hnacího plynu, která se dá bez problému srovnávat i se zde protěžovanou SP1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se budeme držet tématu, pak SP1 má proti A5 ve většině vlastností výhody. Nicméně s Phenomem by prohrála právě o absenci věcí, které podtrhl Rajko.
Elektronika ve zbrani už s Phenomem taky není žádný problém, dojde baterie a on šlape v klidu i na semi.
Osobně si myslím, že podobně konstruované nízko-středo tlaky mají budoucnost ve které už moc prostotu vysokotlakům nezbyde.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Nikdy mi A5 nepřirostla k srdci a taky díky její nechutný propagaci v době kdy jsem si vybíral já svojí první flintu jsem si schválně koupil něco jinýho a Tippmanna jsem na protest ignoroval Embarassed . Pak jsem ale pochopil, že tu a tam i tahle firma dokázala udělat díru do painballovýho světa s něčím od čeho by to nikdo nečekal, takže jsem Tippmanna vzal na milost (díky Carbine pro) a třeba Phenom je podle mě o třídu až dvě lepší než SP1 už jen kvůli možnosti střílet i bez nabité baterie a pak je tady cyclon, kterej má už v základu, bez nutnosti nějakého bastlení Rip clipu (cena nakonec nebude zase o tolik vyšší, když se na SP1 musí ten Ripclip dokoupit a zaplatit ten šikula co to na ní nabastlí) , kterej taky žere baterky. A nakonec je to i rozumná spotřeba hnacího plynu, která se dá bez problému srovnávat i se zde protěžovanou SP1.


mna by len zaujimalo co myslis tym o triedu dve lepsia.

ciste prakticky, usporiadanie vnutornsoti a design SP1 je o niecom inom ako u Phenomu.
To ze phenom umoznuje strielat aj bez baterky - ok, je to vyhoda. ale uprimne, kto na military prestriela baterku? a je technicky problem vymenit pred akci baterku?

ply u sp1 ide radikalne dole ak sa kupi kvalitny lehky bolt a teraz uz nedostupny BH board. ale v tomto su to ekvivaletny.

cyclon je podla mna dost hruza vec - umiestnenie je priserne a mechanizmus fungovania je idiotsky - hadicka mimo zbran je len dalsi point of failure.

nehovoriac o tom ze z cyclonu je mixer...ale to je ina rozpravka.

co mna na tipmanoch celkovo sere je nekvalita provedeni, a teraz ako to robia vsetko v cine to je este horsie. plasty su na urovni hraciek, plechy su obranane dost nesikovne.

vnutorny mechanimus fungovania je docela dizajnovo ""vadny"" i u phenomu.

k bastleni rip clipu - da sa to stihnut do dvou hodin (posledna uprava mi tolik zabrala ale to som ich uz zopar robil). v konecnom dosledku je to dost jednoduche len clovek musi mat skusenosti a naradi

ale moj nazor treba zriedit tym ze som na SP zatazeny a Tipmany mi nesedia. jedina velka vyhoda tupmannu je v tom ze sa da dost krute kustomizovat...co je u SP kverov problem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nevím jestli bych si teď ještě pořizoval něco od Smart Parts když krachujou ale taky si mysli,že phenom je celkově lepší a i lépe zpracovanej než Sp-1.Co se týká cyklonu tek ten jsem měl na A5 a tam byla haddička k němu ještě slabší a nikdy jsem s ní neměl problém, u phenomu je vyřešená ještě líp. Baterie v ručce se dá vyměnit bez nářadí kdešto u Sp-1 ho potřebuješ.Ale asi bych se vyvaroval nějakýho porovnávání protože i ceny obou zbraní jsou dost rozdílný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono za tu cenu to je hodne zle ked Phenom je porovnatelny s SP1 a cena 1:2

a SP sice krachuje, ale vraj ho vyplatila nejaka firma a bude sa venovat prevazne military kverom. ale to su rumors...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vegetta nějak nevím co ti na to rozumě odpovědět, je z tvého přízpěvku patrné, že máš svojí Sp1 vyšlechtěnou a máš jí opravdu rád a to se cení, zvlášť pokud jsi s ní bez výhrady spokojen. Bohužel je také vydět, že ti chybí náležitý odstup, který by ti umožnil se na tyhle flinty dívat i kritickým pohledem a proto tvůj přízpěvek vyznívá jako by Sp1 byla bůh ví jaká bomba a terno a Tippmann předraženej šunt. Osobně jsem hrál na různých hrách a v různých podmínkách a proto z vlastní zkušenosti vím, že nejvhodnější zbraně pro military jsou jednoduché snadno rozebiratelné a pokud možno mechanické s gravitačním zásobníkem, který nepřekáží kolimátoru. A tomu se nejvíc blíží Tippmann Phenom. Znám i jiné zbraně které by tyhle kritéria splňovala líp, ale tady se porovnávají právě tyhle dvě, takže ty ostatní sem nemá cenu tahat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako člověk, který SP1 měl a přešel na Phenoma můžu s klidným srdcem říct, že k SP1 bych se už nevrátil. Cyklone se projevil jako vychytaná věc, která funguje bez nejmenších problémů, valve systém zase šetří tak brutálně médium, že jsem se na takovou úsporu se svým SP1 včetně odlehčeného boltu nikdy nedostal a to přitom ještě žene cyclone.
Musím říci, že obě zbraně jsou dobré, ale Phenom je prostě jasně o generaci dál.
Toto vlákno se ovšem původně zabývalo rozdílem mezi A5 a SP1 Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vám taky přidam pár postřehů. Jednoduše mi sedí SP1, narovinu přiznávám.

Ale z čistě praktického hlediska je to takto, kvér s automatickym zásobníkem:
A5 - 3950.-
SP-1 - 4690.- (já 4160.- akce) + 1100.- zásobník Halo Too (Rip Clip cca 1700.- + úprava těla)

TAkže i tyto zbraně jsou dost od sebe cenou. Určitě je výhoda, že se dá SP-1 dodělat po částech. Jenže když si to spočítam, tak jsem na ceně phenoma a možná i víc už. (4160(sp1)+1100(HALO Too)+1000(TechT bolt L7v2)+2500(BH board, který nám s Vegettou snad dojde z USA teď Wink ) je všehovšudy 8760.- Hlaveň a další věci nepočítam, to je stejná položka ať střílím čím střílím. Jedna z možností je koupit pro A5 egrip, tím se srovnají možnosti dávka/fullauto.

A co se týká úspory media díky boltu, ano, ale pouze s boardem, který má programovatelný dwell, jinak je to zbytečné, pouze snížíš kop zbraně, který sám o sobě je oproti A5 neporovnatelně nižší.

CYklon, mi se líbí, jen to prostě chce vychytat kule. A co si budeme povídat, tak kdo z militaristů hrajé s turnajovýma kulema, co praskají od pohledu? Pár her s A5 mam za sebou, je jich několik v okolí. Sem tam se stane, ale i minimálně a to za sebou máme i hraní v teplotách pod -10°C. A to nemluvím o možnosti výměny lopatek ...

Je to jednoduché A5 dostane v základu člověk s mech. zásobníkem, což je na něm dle mě super věc a i proto jsem ho zvažoval. Možnost doplnění egripem a člověk je vysmátej. Samozřejmě se s ním člověk musí naučit, odladit, nastavit, vybrat správné kule. Dolapovat vnitřek.

SP-1 zase potřebuje el. zásobník aby se využil její poteniál.


Jsem hračička a elektrotechnik, je mi bližší elektrokvér. A souhlas s vegetou, ten vnitřek SP1 je tak geniálně jednoduchý ... A že musí jet na baterku, no a? Taky mi to trvao, než jsem pochopil její náročnost na baterku, to bylo nadávek, ale dneska dam večer nabít 2 baterky, jednu ráno dam do kvéru, druhou pro sychr s sebou, ale nikdy nebyla potřeba, spíš sloužila pro kolegy .... Very Happy
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych doplnil svůj předchozí post. Pokud se mám rozhodovat mezi A5 a SP1, volím SP1 Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal napsal:
Abych doplnil svůj předchozí post. Pokud se mám rozhodovat mezi A5 a SP1, volím SP1 Wink

Nezradil Wink
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 11:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Vegetta nějak nevím co ti na to rozumě odpovědět, je z tvého přízpěvku patrné, že máš svojí Sp1 vyšlechtěnou a máš jí opravdu rád a to se cení, zvlášť pokud jsi s ní bez výhrady spokojen.

ani ne, mam vyhrady, je tam vela blbych designovych rozhodnuti ale daju sa kompenzovat nejakou tou praci...
Rajko napsal:

Bohužel je také vydět, že ti chybí náležitý odstup, který by ti umožnil se na tyhle flinty dívat i kritickým pohledem a proto tvůj přízpěvek vyznívá jako by Sp1 byla bůh ví jaká bomba a terno a Tippmann předraženej šunt.

to zalezi ako sa na to pozres.
podla mna je Tipmann sunt, nemozem si pomoct, hral som ako s A5, tak s X7 par hier a dost som z toho bol sklamany. ciste provedenim to neni nijak sofistikovany kver.

Phenom ma zaujimave technologicke prvky, ale za tu cenu tam ich zas tolko nieje. a jednoducho ten ich zasobnik a realizaciu vnutornosti nemusim, mne sa to zda hodne zly pristup.

tipmann tazi hlavne z toho ze sa da lahko kapotazovat, to je jeho hlavna tazna sila...
Rajko napsal:

Osobně jsem hrál na různých hrách a v různých podmínkách a proto z vlastní zkušenosti vím, že nejvhodnější zbraně pro military jsou jednoduché snadno rozebiratelné a pokud možno mechanické s gravitačním zásobníkem, který nepřekáží kolimátoru.

no lehko rozebiratelne - neviem. mozme porovnavat rozoberatelnost SP1 a Phenoma a zlozitost vnutornosti a myslim ze SP1 to ma docela trivilane, ako pristup k boltu tak k vnitrnostem.

blbe je ze SP1 ma zavadzajuci zasobnik.

mechanicky zasobnik u Tipmana sa mi zda docela poruchovy a zbytocne zlozity - hadicka, par tesneni.
Rajko napsal:

A tomu se nejvíc blíží Tippmann Phenom. Znám i jiné zbraně které by tyhle kritéria splňovala líp, ale tady se porovnávají právě tyhle dvě, takže ty ostatní sem nemá cenu tahat.


Phenom je urcite krok vpred. nehadam sa ze to je nejak zla zbran.

len mi jednoducho niektore dolezite prvky u Tipmannov vadia - od A5 sa v urcitych drobnostiach neposunuli nikam.

s poruchovostou - to asi neije trviialne porovnat.

a ano, mam averziu voci tipmannom, lebo mam rad zbrane s inteligetnym designom - elektropneu - a tipman mi pride strasne krepy vnutorny design.
na druhu stranu, je to zbran s dobrym tunovacim potencialom...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no nevím, A5 je u tipmanna ( aspoň i military ) již " stará " generace o proti SP -1. Porovnávejte nejdříve ( když se tu handrkujete o značkách ) porovnatelné. Zkuste A5 vs SP-8 a hned Vám vypadne A5 - kdy tyto zbraně byli ve stejnou dobu trhákem.
A když se po té bavíme o SP 1 tak zase to nejnovější od Tippmana.
Co je na tom že mají rok zpoždění s nízkotlakem - nezapomínejte na tom že v lese se převážně hrálo s COčkem a vzduch byla doména hlavně Speedu. Dnes tomu tak není.

Řeči že Sp-1 jsou neporuchové si strčte někam. Jsou poruchové stejně jako jiné PB guny stejné řady - nebo ceny. U A5 a výše stále omýlaný Ciklón a stím i praskání kuliček - Opět padají argumenty podobné Kinder asmanů že praskají kule. Pořád dokola....Přitom je to povětšinou vina hlouposti a nevědomosti hráčů ( promiňte mi ten výraz ). Jsou hráči, kterým NIKDY kule nepraskla z důvodu nějaké smyšlené závady Ciklona. Vždy praskne pokud se někdo trefí kulí do zásobníku tak že se stane.
Mě také nikdy kule nepraskla a nikoho ani neznám. A měkou vrtulku jsem si koupil jen z důvodu toho že jsem si chtěl udělat radost.

K otázce jestli SP-1 nebo A5 - z tunningového hlediska jedině A5. Z praktického SP-1 - nízkotlak je prostě nízkotlak.
Pokud bych si dnes ale vybíral jediná výhra je v podobě TP Pheona. - Je to nízkotlak ( tím výhoda SP-1čky upadá ). Dále střílí i bez baterie, boční podavač kulí - lepší vzhled. Oproti SP-1 absence jakékoliv bandasky a není nutný zásah kutil Tima aby to nějak vypadalo.
Je pravda že české ručičky umí i vytvořit něco velmi pěkného, ale zárověň i ty některé české ručičky si nedokážou přiznat že to kutilství prostě neumí a pak ty zbraně vypadají hrozně. Tím bych volil spíše jen doplňky ( milsim apod. ) - je to pořád Gun na střílení a né na Rodinou fotku. Mě to tunění taky přešlo a teď mám jen zakoupené díly a zcela vyhovuje. U SP-1čky je to prostě problém - Tam ti Kutil Timové stále můžou řádit. A taky že se děje.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No abych reagoval na tracera ano sem majitel SP1. SP1 operační tlak 180-200 PSI, X7 Phenom podle tippmena 300 PSI nekde sem četl že je to 300-400 PSI. Takže virovnání s nískotlakem je trochu liche. Dále cyklon vihoda či nevíhoda mne třeba bandaska nevadí jinak cyklon obcas kule opravdu ne trhne ale u posledních nekdy při nadskočení střihne (4 lidi odnas maj A5/X7) ale opravdu ne moc často. Jinak jsou vihody na straně cyklonu hlavne zdroj energie. Co setyče vzhledu u X7 je co zkazit/zlepšit (uš sem viděl takovejch neexistujících zbraní i zde na stránkách) u SP1 maximalně pažba a kolimátor. Jinak abych eště věci uvedl na pravou míru na jaře budu kupovat novou zbraň a rozhodně ne tippmena pač chci něco trochu lepšího http://www.boblongdirect.com/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=121. Jinak SP1 je skvěla zbran a rozhodně ji nehodlam prodavat tim všsk nechci schazovat zbraně od tippmena aš na všudypřítomnou T98. A5/X7+ jsou viborne zbraně ktere se daji vzhledem přibližit k realu a střelbou vas rozhodně nesklamou takže zaleží na každem co si vibere co preferuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no je jasné že pokud půjdeš dále, najdeš lepší trháky k pořízení značkovače do lesa. Já jsem spíše řešil nejlehčeji dostupné zbraně a to je Sp1, tippmanny. Od bena T taky nejsou vůbec špatné.

Jen jsem reagoval na pořád omílané - SP1 je bezporuchová a A5tka je pořád v řiti. To je jako kdybych porovnal Felicii s Fábií. Sám A5tku vlastním, ale sám ji dnes nedoporučuji kupovat. Pořád je tu mnoho variant nákupu i od malých PB shopů. A zakoukat se do své zbraně je sice hezké, ale neobjektivní.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maš pravdu každa zbraň je poruchova diš ji neudržuješ, čistit musíši SP1 i A5 apokud to budeš delat pořádně aspravně mazat ani zjednou nebude problem, ale to je holt na hračích. Přiznejmesi kdo po každý i malí hře zbraň rozebere avičistí. S SP1 jsem mněl jen jeden problém a to s přeplněnou lahví Cocka která mi hned po nšroubování virazila protitlakou pojistku takže sela SP1 na rozebraní. Holt každej gun ma sví mouchya záleží sčim se ti nejlíp hraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sup napsal:
...apokud to budeš delat pořádně aspravně mazat ani zjednou nebude problem, ale to je holt na hračích...


Mýlíš se, v týmu nám v poslední době začala hromadně odcházet spolehlivost SP1. Výrazně se zvýšila spotřeba zbraně, přestože se nezvýšila ÚR. Všechny byli udržovány, jak bylo výrobcem doporučeno, přesto se třetina odporoučela...
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sup: Víš něco bližšího o té firmě Bob Long?Je to sice mastný,ale vypadá to zajímavě.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal napsal:
sup napsal:
...apokud to budeš delat pořádně aspravně mazat ani zjednou nebude problem, ale to je holt na hračích...


Mýlíš se, v týmu nám v poslední době začala hromadně odcházet spolehlivost SP1. Výrazně se zvýšila spotřeba zbraně, přestože se nezvýšila ÚR. Všechny byli udržovány, jak bylo výrobcem doporučeno, přesto se třetina odporoučela...


Větší spotřeba? Už jste zjistili, čím to bylo? Cca za jak dlouho, případně záleželo na použití (kropič/sniper)?
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 7:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zatím ne, kompletně jsem rozdělal jeden kvér, ale vše je v pořádku, bez jakéhokoliv fyzického poškození. V současnosti je jedna SP1 na reklamaci a druhá se tam chystá, tak uvidím.
Tipoval bych to možná na elektroniku, která žene bolt zbytečně větším tlakem, který se pak solenoidem vypouští do ručky, protože ÚR se při výstřelech výrazně nemění.
Běžíme téměř všichni na vzduchu a na jednu plnou 48/3000 kolega dá jen cca 80-100 ran. Vzduch kolem samozřejmě nikde neuniká a nezáleží ani na kadenci.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to Burnes: Fyrma bob long je jedna ze zavedenejch firem unas bohužel zdůvodu nezajímavosti trhu nema zastoupení aspoň co se tyče nových modelů. Seženeš jen modeli strý 4roky na spolehlivost se můžeš zeptat Papeže jeden značkovač odněj ma nebo se podívat na PBnation. Jinak tenhle značkovač je přelečenej closer takže topclas speedballka zvlada 26 BPS s 4C očima i vic , na 68 flašku daš 1700 plus vistřelů operuje na 70 as 80 PSI s lepsim boltem 50 as 70 , pažby dou použit z T98. Ma to selektor semi davka full auto bez seivty aplne nastavitelny a jako trešnička na dortu se to zapína natažením. Co eště chceš vědět.

Naposledy upravil sup dne út březen 16, 2010 11:07 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

apokud chces este neco vedet tak tady je manual http://www.boblongdirect.com/downloads/M-TAC_Maual_v1.2.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Už nic, odpověď je vyčerpávjící. Bohužel je i vyčerpávajících 930dolarů za tento pěknej kvér Shocked Sad
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já teď koukal na TM15 a TM7 od BT a ty vypadají dobře, jen si dost lidí stěžuje na problémy Mini, což je kvér, z kterého přebrali princip ...

Ale je to v základu military kvér, Tuning možný, automaticky uzpůsobeno na Rip Clip, ... A cena příjemnější, ale furt 2x tolik co SP1
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal napsal:

Mýlíš se, v týmu nám v poslední době začala hromadně odcházet spolehlivost SP1. Výrazně se zvýšila spotřeba zbraně, přestože se nezvýšila ÚR. Všechny byli udržovány, jak bylo výrobcem doporučeno, přesto se třetina odporoučela...


a) mate vsetky tesnenia v poriadku?
b) spotreba zbrane sa nezvysi sama od seba, musi to byt bud technicka zavada alebo jednoducho niekde to prepusta.

co znamena "odporoucela"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sup napsal:
apokud chces este neco vedet tak tady je manual http://www.boblongdirect.com/downloads/M-TAC_Maual_v1.2.pdf


zbytocne drahe a bez podpory == fail
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
Tantal napsal:

Mýlíš se, v týmu nám v poslední době začala hromadně odcházet spolehlivost SP1. Výrazně se zvýšila spotřeba zbraně, přestože se nezvýšila ÚR. Všechny byli udržovány, jak bylo výrobcem doporučeno, přesto se třetina odporoučela...


a) mate vsetky tesnenia v poriadku?
b) spotreba zbrane sa nezvysi sama od seba, musi to byt bud technicka zavada alebo jednoducho niekde to prepusta.

co znamena "odporoucela"?


Mě to taky zajímá, co s nimi je, ale nezdá se mi, že by se elektronika sama najednou rozhodla, že bude pouštět víc vzduchu pryč, pokud by to byl ten důvod, že ti přijde větší spotřeba vzduchu při vracení boltu, viděl bych problém v některém zůčastněném těsnění - na boltu, bolt-stop kroužek, případně v tubě ...

Ty žluté hlavně, případně ty černé ...

_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi bychom tento problém měli řešit v jiném vlákně, nicméně abych předešel dalším spekulacím, rozepíši to podrobněji.
Jedna SP1 jede s defaultním boltem, druhá s boltem od TechT. Obě vykazují vysokou spotřebu vzduchu při stejně nastavené ÚR do 300fps. Po výměně těsnění na defaultním boltu se problém nezměnil, proto jsem zkusil bolt z mé SP1, která funguje výborně. I s ním má však zbraň stejně vysokou spotřebu, to mě vede k doměnce, že problém je buď v elektronice nebo regulátoru.
Zase takové překvapení by to nebylo, stačí se podívat na čínské kondenzátory, které vydrží tak rok a pak mění své vlastnosti. Netuším, kde SP buší své součástky, ale doufám, že jsme nenarazili na obecný problém, který se teď začne masově objevovat u všech majitelů, kteří mají své zbraně přes 1.5 roku.
Ještě je tu možnost zkusit přeházet board, příp. regulátor z problémových SP1 na mou, ale k tomu jsem se zatím nedostal.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je mozne ze by to bolo v kondenzatore.

v regulatore by to byt nemalo, treba ho zasrobovat do nejakeho kveru s budikem a tlak by nemal preletel 200, najlepsie cca 180
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantale, celkem mě děsíš, to se mi vůbec nelíbí.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono technicky by som fakt prv skontroloval tlak v regulatore

a skutocne by to chcelo skusit s inym boardom, nalepsie s takym kde je zname ze to funguje spolahlivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate