Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Tippmann A5 Project PALLAS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
napis co konkretne ti na tom vadi ... clovek se rad pouci ... a treba to poupravi ...



Stále to samé... Very Happy

Dobrá vzdávám to.... Smile


p.s. vše je popsáno výše... Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

co konkretne mas namysli mechanismem zbrane ??? Smile ...



... slo nam hlavne o funkcnost a pouzitelnost pro paintball ... kazda soucaska na ty zbrani ma svy opodstatneni vcetne zasobniku z vz58 ...
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mechanismus zbraně je prostě mechanismus zbraně... Smile

Viz obr...

Použil jsem obr. známé M4, ale je to stejné u všech zbraní. Povšimni si důležité proporce celého mechanismu. Hlavně pozice zásobník-ručka. To je jedna z věcí jak jsem zmiňoval, která Pallasu chybí. Wink
Takže až to budeš předělávát prodluž předpažbí po těle A5 až k pouzdru zásobníku a zásobník pozičně umísti dle obrázku. (pozn. osobně bych ho buď prodloužil nebo trochu narovnal při zachování stávající délky, ale to je už jen moje osobní citová záležitost. Smile)

A je mi jasné, že šlo hlavně o funkčnost to je na tom i vidět a i jsem to tu už někde zmínil... Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jose



Založen: 15. 05. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vypadá to dost dobře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
Mechanismus zbraně je prostě mechanismus zbraně... Smile

Viz obr...

Použil jsem obr. známé M4, ale je to stejné u všech zbraní. Povšimni si důležité proporce celého mechanismu. Hlavně pozice zásobník-ručka. To je jedna z věcí jak jsem zmiňoval, která Pallasu chybí. Wink
Takže až to budeš předělávát prodluž předpažbí po těle A5 až k pouzdru zásobníku a zásobník pozičně umísti dle obrázku. (pozn. osobně bych ho buď prodloužil nebo trochu narovnal při zachování stávající délky, ale to je už jen moje osobní citová záležitost. Smile)

A je mi jasné, že šlo hlavně o funkčnost to je na tom i vidět a i jsem to tu už někde zmínil... Wink


zasobnik je umisten presne tak jak by vycnival origo zasobnik pokud by byl presne na miste na kterem ma byt tzn naboj v ose s komorou ma i presny sklon .... Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:

zasobnik je umisten presne tak jak by vycnival origo zasobnik pokud by byl presne na miste na kterem ma byt tzn naboj v ose s komorou ma i presny sklon .... Smile


Jestli jsem to pochopil správně - Mihal to myslel tak, že zásobník by měl být blíže ke spoušti. Zásobník by měl plynule navázat na konec spouště a tím pádem by ti krásně schoval kolínko od přívodu CO2. Díky nové pozici zásobníku by ovšem bylo nutné prodloužit předpažbí.

Jinak zbraň vypadá dost dobře, je vidět, že jsi na tom zo pár hodin makal. Líbí se mi, i když si to dokážu představit s Mihalovými připomínkami a pak bych určitě dal nějaký ten bodík navíc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš to pěkný! Plácám plácám Smile
Teď ještě nějaký ty poznatky z boje Wink

Btw, jak jsi vyřešil upevnění pažby ke zbrani? Chci si udělat vlastní dřevěnou pažbu takže si asi nechám vysoustružit ten koncovej špunt (C98) z kovu, na kterým bude táhlo co projde celou pažbou a na konci bude zapuštěná matka na utažení. Nenapadá mě jiné, lepší řešení Sad Když ten špunt bude ze dřeva tak asi pažba půjde brzo do kytek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to jsem taky pochopil .. ale n kazda zbran musi mit zasobnik tesne pred lucikem Smile navic u vz58 to tak mam ale diky rozmerum ASA adapteru na zbrani bych musel rozsirit celou zbran .. coz se mi opravdu nechtelo ...

co se tyce upevneni pazby na zbran tak jde o klasickou original zatku, ktera je presne zadlabana do dreva a prez ocelovy srouby spojena .. vesmes to drzi po hromade kvalitni epoxid .. drzi to paradne i kdyz kovova zatka by byla lepsi (casem) Smile ..

u 98 je to trochu jinak ale dalo by se to udelat hodne podobne Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
Mechanismus zbraně je prostě mechanismus zbraně... Smile



Použil jsem obr. známé M4, ale je to stejné u všech zbraní. Povšimni si důležité proporce celého mechanismu. Hlavně pozice zásobník-ručka. To je jedna z věcí jak jsem zmiňoval, která Pallasu chybí. Wink
Takže až to budeš předělávát prodluž předpažbí po těle A5 až k pouzdru zásobníku a zásobník pozičně umísti dle obrázku. (pozn. osobně bych ho buď prodloužil nebo trochu narovnal při zachování stávající délky, ale to je už jen moje osobní citová záležitost. Smile)

A je mi jasné, že šlo hlavně o funkčnost to je na tom i vidět a i jsem to tu už někde zmínil... Wink


Tak tohle jsem moc neřešil když jsem dělal muj gun Smile... poučení pro příště ..
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."


Naposledy upravil KoyoT dne pá listopad 14, 2008 8:51 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 7:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
to jsem taky pochopil .. ale n kazda zbran musi mit zasobnik tesne pred lucikem Smile


To ne, ale ze známých zbraní tomu tak není pouze u pár čínských modifikací AK. Jo a ještě tomu tak je u zbraní do roku 45....

KoyoT napsal:
Tak tohle jsem moc neřešil když jsem dělal muj gun Smile...


Ono to většina lidí neřeší, prostě, aby tam byl zásobník a jak už je druhořadé... Very Happy

Podle mě je velmi zásadní detail, který utváří celkový dojem.

Třeba Pallas...

Pokud by byl zásobník posunutý k ručce a doplněno předpažbí, byla by dodržena linie zbraně, (teď je tam takový zub) a zadní část (ručka, pažba) by působila opticky větší oproti velmi masivnímu předpažbí. A navíc by se opticky zvíšil profil zbraně což by také pomohlo celkové rozměrové dispozici.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdárek pánove mě se to libý už jen z toho důvodu že konečne kucí z náchoda přišli nato .Že puška která má i flašku pod nobo kdekoli jinde tak je kompaktnějši a podle mého názoru i víc mylitary než to mít jak na kabelu od elektriky zdar všem tunerům
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25, 2009 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

toto je velice zajímavé Smile

http://www.hogsden.net/images/gallery/index.html
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate