Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Zbran do 6000kc (priblizne)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Shocked Ares, ja nevim co mas, tejdne nechavam plnit tech flasek u potapecu 6 a to nekolikrat(samozrejme myslim ty velky potapecsky pac jezdit tam z 50 malejma je kravina). U hasicu s tim taky nikdy problem nemeli, asi se musis umet domluvit....

Naklady na CO jsou zhruba 0,008Kč/kulička a Vzduch ma zhruba 0,003Kč. Samozřejmě při spotřebě pytel za rok to nikdo nepozna a počitam cenu v nákupce nikoli komeční.
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="A_L_F"]Njn já sem spíše na scifi tak i u zbraní se mě to líbí.

quote]

Tak to těš na to s jakým tunningem vyběhnu já až to bude hotový - dělám něco Sci-fi Gun páč se mi to také líbí Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to asi plnis u jinejch hasicu, nez ceskejch Smile. Jsou jen dve moznosti, jak by to bylo v soucasne dobe mozne-budto to nekdo plni na cerno, nebo ti to dovolil nektery z papalasu u hasicu a pokud si nevybehaval na gesci povoleni, tak je to taky na cerno a je to jen otazka nejakeho pruseru a je po plneni. Ze by meli hasici po ceske republice rozdilne regule, co se plneni tlakovych lahvi tyka, tak tomu se mi nechce nejak verit.

Co se toho vypoctu nakladu tyka, tak bych ocekaval od cloveka, ktery v oboru podnika, ze bude tu kalkulaci mit strizenou trosku podrobneji a hlavne jako obvykle, kravinu. Chces mi rict, ze naklady na vystreleni jedne kulicky s co2 jsou nizsi nez se vzduchem? Svym zpusobem ma sice pravdu, ale vztahujes to ke sve spotrebe a asi si zapomel zapocitat cenu kompresoru a jeho udrzby. Dale pak chybi udaj, pri jakem mnozstvi kulicek se na takovou cenu dostanes. To ze mas moznost plnit za pakatel jeste neznamena, ze to ma tak kazdy.

Tak holt si s tim budu muset dat praci ja, budu brat ceny v cr pro maloodberatele a vse nove, ne bazar a nakonec cenu vystrelu pri 1 milionu kuli a 10 milionech(coz by mohla byt prumerna spotreba komercniho hriste ala papez za rok), at netroskarime. Revize jsem nezapocitaval, protoze se jedna o zanedbatelne polozky vzhledem k dobe, v jake je nutne je delat.

co2:
porizeni lahve 12 oz pin 395
hasicak 30kg 11800
plnici redukce 400
napln 30kg 489
napln 12oz+5%ztrata 357 g - naplni se cca 84x, tj 5,8kc/lahev
na 1 12oz lahev dame prumer 500 kuli coz je jen v plynu 0,0116kc/vystrel
na 30kg co2 to dela 42000 kuli
do 1 mega potrebujeme naplnit 23,8x=11638kc za plyn
0,024233/vystrel pri milionu kuli
10mega 0,01289
neni zapocitana doprava na plneni velkeho hasicaku, protoze to je individualni a povetsinou se co2 da plnit pomerne blizko at je to kdekoliv


vzduch
porizeni lahve 48ci/3000psi 1645
porizeni potapecske lahve 232 bar+ventil 5200+990
plnici redukce 200 bar 1420
komresor 200 bar-nasel sem okolo 42000 a nejsem si jist, jestli ma plnici redukci na potapecskou lahev, kdyz ne je to cca 2litry navic
plneni 1 lahve 12 l cca 20 min (spis to bude vic)
pri plne lahvi 48 ci dame opet cca 500 vystrelu, problem je, ze tlakovy spad neumozni prepusteni plne lahve, takze pocet vystrelu klesa. S kazdym plnenim bych to videl na cca 10% snizeni.
tj na 12 l lahev nastrilime cca 3000 kuli(mozna je to jinak, rad to pripadne opravim)
do milionu kuli musime tedy foukat 333x tj 111Mh kompresoru-elektrika cca 500,-
udrzba kompresoru je prvni po 5timh vymena oleje 200kc, po 50ti opet olej 200+filtr 450, po 100 opet 200 olej+filtry 450 a 1395
celkem to tedy mame 49800 vybaveni a 3400 provoz
na milion kuli to vychazi 0,0532 tedy vic nez 2x tolik, nez u co2
10mega kuli 0,00838-oproti co2 je tedy zhruba o 50% vyhodnejsi.

takze vysledek je takovy, ze do nejakych 5mega kulicek je levnejsi co2 a pak vzduch. Kdyz ale vezmeme celych 10 milionu kulicek, tak cena bude jak u co2 tak vzduchu stejna. Otazka je, kolik motohodin je kompresor schopen zvladnout, nez je potreba nasypat znovu 40-50 litru a koupit novej, nebo udelat generalku. Pak u co2 naklady opet vzrostou, kdezto u co2 jsou konstantni po celou dobu zivotnosti hasicaku, ktera je tusim 40 let.

Jeste mi napadlo, ze pokud nemam kompresor, tak za plneni musim platit a cena za litr pri 200bar je zhruba 8kc, cimz mi 48ci vyjde na zhruba 6kc, jenze je tam vetsi porizovaci cena a s velkou flaskou musim na plneni vickrat, tudiz se cena jeste zvedne.
.


Naposledy upravil ares dne st říjen 29, 2008 8:53 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Potápěči ti naplní flašku se vzduchem pokud máš platný atest - to platí i pro hasiče - není to takový problém s dostupností vzduchu.
A povolení ? - dnes jsem zjistil že vůbec nějaké existuje ( měl jsem dojem že stačí mít platné zkoušky láhve ) - a i tak to funguje...

Další přilepšení k dostupnosti je v tom že si " někteří PB kluby kupují kompresor vlastní " - už to není tak drahé a nereálné si ho pořídit.
Ale i tak hraji na CO2 - protože to je měnší starost - stačí mi si naplnit 2x láhev do měho Gunu na 1 herní den a nic už neřeším... u vzduchu to tak lehce nejde musíš to prostě mít natlakované a tak jseš donucený sebou tahat velkou láhev což u COčka nemusím a jsem stím spokojenej.

A počty co se vyplatí bych neřešil - to si myslím že více lidi ten rozdíl utratí třeba za sušenky na benzínce. Každý si sám používá to co mu nejvíce vyhovuje.
Už se to tu zbytečně Spamuje, protože tyto poznatky spíše patří jinam Wink

Jeden tu píše že každá zbraň trhne kuli ( no to je jasné - to by se museli střílet jen gumovejma aby se žádná netrhla ) a další naběhnou na smeč a okamžitě reagují i když je to zbitečné. To platí i o diskusi o CO2 vs vzduchu.
A jak tak sleduji zachvíli začne Tippmann vs Kingman vs SP1/Sp8 Very Happy

Tak to neřešte a hoďte to hlavou Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Potápěči ti naplní flašku se vzduchem pokud máš platný atest - to platí i pro hasiče - není to takový problém s dostupností vzduchu.
A povolení ? - dnes jsem zjistil že vůbec nějaké existuje ( měl jsem dojem že stačí mít platné zkoušky láhve ) - a i tak to funguje...

Další přilepšení k dostupnosti je v tom že si " někteří PB kluby kupují kompresor vlastní " - už to není tak drahé a nereálné si ho pořídit.
Ale i tak hraji na CO2 - protože to je měnší starost - stačí mi si naplnit 2x láhev do měho Gunu na 1 herní den a nic už neřeším... u vzduchu to tak lehce nejde musíš to prostě mít natlakované a tak jseš donucený sebou tahat velkou láhev což u COčka nemusím a jsem stím spokojenej.

A počty co se vyplatí bych neřešil - to si myslím že více lidi ten rozdíl utratí třeba za sušenky na benzínce. Každý si sám používá to co mu nejvíce vyhovuje.
Už se to tu zbytečně Spamuje, protože tyto poznatky spíše patří jinam Wink

Jeden tu píše že každá zbraň trhne kuli ( no to je jasné - to by se museli střílet jen gumovejma aby se žádná netrhla ) a další naběhnou na smeč a okamžitě reagují i když je to zbitečné. To platí i o diskusi o CO2 vs vzduchu.
A jak tak sleduji zachvíli začne Tippmann vs Kingman vs SP1/Sp8 Very Happy

Tak to neřešte a hoďte to hlavou Wink


rozdil mezi potapecema a hasicema je v tom, ze potapky jsou kompercni, kdezto hasici jsou statni instituce a s tim spojena rada problemu. kdyz sem to resil s mistnima hasicema ja, tak mi odkazali na nadrizenou gesci, kde jim nestacilo pouze flasky ukazat, ale musi byt papirovy protokol o testu. Kdyz mi plneni povolili, tak to zkrachovalo na tom, ze neni jasne dano, kolik za to mam zaplatit, protoze zadara to delat nemuzou, ale jako statni instituce nesmi ani vydelat. Tohle byl neprekonatelnej problem a po trech mesicich telefonovani jsem to vzdal a pouzivam co2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A_L_F napsal:
Poldo, no jestli ti nejde zas tolik o "reálnej" vzhled, aby to vypadalo jako AK apod, prostě jen aby to vypadalo trochu military tak se s tim dá pohrát. Jukni se do galerie. Vím, ty co chtěj mít prostě repliky budou remcat že to je divný apod., ale nám se ty naše docela líbí, vypadá to alespoň trochu military. BTW a žádné růčo dodělávky, na to sem nešikovnej hehe. BTW někde sem měl fotky SP1 co vypadala jak nějakej plazmovej kanón, akorád už takhle ji mam dost těžkou. Njn já sem spíše na scifi tak i u zbraní se mě to líbí.

Ale jinak souhlasím s tím co si napsal. Po sezóně žádná prasklá kulička a do budov si taham základní hlaveň, střílí super a je malá (ta moje 16 je dost dlouhá přeci jen).


To máš pravdu. Jen jsem chtěl napsat, že i když nevypadá 100% jako military kladivo na čarodejnice, tak jsem s ní naprosto spokojenej a neměnil bych. Nějakou úpravu taky chystám, ale nejdřív to musím promyslet. Už jsem tam nacpal sklopku z SA 58 - foto mám v galerii taky.Takže ať si remcá kdo chce co chce já jsem spokojenej a to je hlavní. Udělali jste si je pěkně, nic přeplácanýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jediné co vypadá blbě je tech vychýlenej kolimátor a ta baňa na kuličky. To chcem nějak dořešit ale ještě se neví jak. Kupovat spešl podavače (takové ty trubkové) je pěkně drahé a mělo by to jít udělat
_________________
Smart Parts SP-1 Tactical, Red-Dot scope 30mm, 16" Palmers pursuit barrel, tlumič trinity, BT F.E. 98 stock, SP1 stock adaptér, Q Loader, Xenon Flashlight 210 lumens, vz.multicam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 30. 10. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak jsem si přečetl příspěvek papeže k hodnocení "dobývání budov" a musím říci,že tento človíček si nejen nevidí do úst, ale pokud možno a za každé situace musí mít nějakou připomínku. Neodpustím si tedy jednu já - vychvaluje omezení munice a zde se bije v prsa, kolik toho vystřílí - nemyslíš že je to schýza ??? Za celou akci vystřílel cca 70 kuliček - to se opravdu ten el.zásobník vyplatí no nic!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate