Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Oddělení kalendáře komerčních a nekomerčních akcí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Návrhy a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 11:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A když budeš Skide čekat na shodu názoru tak si postav betonovou čekárnu Very Happy Very Happy Protože co člověk to názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skid
ADMIN


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže, dělení na komerční a nekomerční akce jsem po konzultaci s jedním neuvedeným kapitalistickým podnikatelem v oblasti komerce změnil následujícícm způsobem:

Akce pořádaná na komerčním hřišti bude moci být považována za nekomerční, pokud vybírané vstupné na akci v případě čistě venkovního hřiště nepřekročí 60 Kč a v případě indoor, či kombinovaného hřiště (tedy hřiště na němž se nacházejí budovy jenž jsou součástí hry) nepřekročí 120 Kč


Dle údajů od mého utajeného odborného konzultanta, by tato výše vstupného měla u většiny komerčních měla pokrýt režijní náklady za nájem, energie atd. - ale samozřejmě jen za podmínek dosažení určitého kritického minimálního počtu hráčů.


Vzhledem k tomu, že nikdo jiný dosud nepřišel s nějakým lepším návrhem, beru svůj návrh jako nejrozumnější - a hned jsem jej také aplikoval do zadávacího formuláře k akci.
Samozřejmě je zde stále možnost rozhodovací algoritmus doplnit o nějaké další podmínky, pokud budou nějak přínosné ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 10:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Výbornej nápad možná mám taky jeden když náklady na akci přesáhnou těch zmińovaných 60 potažmo 120 co dát pořadateli možnost obhájit výši startovného zasláním emailem některému zadminů rozpočet a na něm pak bude zda ano či ne komerce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no, myslim ze tahle pripominka je v pripade komerecnich hristi pasé, na nekomerecnich hristich jsou naklady vyssi z duvodu nejake srandy pro dorazivsi
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Skid
ADMIN


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvedená výše vstupného je platná pouze pro komerční hřiště. U nekomerční herní lokace (např. Milovice apod.) není výše vstupného na akci podstatná, protože tam stačí pouze uvést jestli výše vstupného slouží pouze pro pokrytí nezbytných nákladů na akci, nebo je akce konána za účelem zisku (ona to může být jak nějaká jednoduchá akce za 50 Kč, nebo nějaká megaakce s leteckou podporou ve scénáři klidně za 400 Kč a přesto se nemusí jednat o komerci). Podle toho se to zařadí buď do komerce nebo do nekomerce.

Tenhle mechanismus je ale pro komerční hřiště těžko aplikovatelný, protože pokud by někdo uvedl že bude vybírat 300 Kč s tím, že těchto 300 Kč jsou náklady nezbytné pouze pro pokrytí režie (nájem, energie, odměna spolupracovníkům), tak bez znalosti přesné struktury nákladů se těžko bude protiargumentovat, že v tomto případě se jedná čistě o obyčejnou komerční akci se ziskem. Proto jsem získal nějaký kvalifikovaný odhad kolik by obvyklé náklady měly zhruba být, a to jsem pro komerční hřiště nastavil jako rozhodovací kritérium. Lepší variantu zatím nemám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je vcelku jasně dáno Very Happy tak jo ať si s tím láme hlavu chvíli někdo jinej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja si myslim ze nekomercni vstupne na komercnim hristi je 150 a to je hodne levne...

a to za predpokladu, ze ti lide maji tedy vlastni kule a neudelaji ti tim padem zadny kseft.

Jde o to ze kdyz tam bude 5 hodin litat 10 lidi s vlastnim, je to 1500

Kdyz tam bude 5 hodin litat 10 komercaku je to min. 10 000

Ty jako organizator tam byt musis, sviti musis(kdyz je indoor), najem platis, takze naklady jsou v obou pripadech stejne, zisk je velice ozdilny.

Pokud sectes naklady na cestu na hriste, cas tam, najem, tak je vlastne 1. varianta porad prodelecna...

Jde o to ze asi malo lidi bydli primo u hriste, jejich cas ma taky nejakou cenu a to jsou vsechno naklady.....
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si myslim ze to jestli na tom hodla vydelat, by mel vedet organizator akce.....tezko muzes dat limit 120.....pac naklady na hriste 1000m2 a 10 000m2 zkratka nebudou nikdy stejny.

Stejne jako najem v praze nebo nekde na konci sveta je taky uplne jinej.....

A navic na tehle akcich se moc vydelat neda.....ani vetsina speedballovych turnaju, kde je startovne 1000Kc na osobu + kule od organizatoru nejsou moc vydelecne....
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a neni nakonec jedno jestli se to nazyva komercni nebo nekomerni akce ???
samozrejme vzdycky zalezi na tom co proplacis, my kdyz sme delali ted Alej vzali jsme jen pronajem prostoru a vydelili ho poctem ucastniku, to ze sme museli udelat desitky vlajek, to ze tam bylo pritomni 4 lide co zajistovali organizatorske funkce (koordinatori, mrtvoliste) stejne jako penize za papiry, budiky, tuzky, to vse se neuctovalo, ale je jasne ze se to neda srovnavat s jinymi typy her, kde je vic proprijet, nebo to proste neorganizuje tak velky klub, ktery na tyhle veci bezproblemu uvolni sve penize
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing ja myslim ze kdyz ta akce bude luxusni, tak at je komercni a nekdo na tom vydela Laughing
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nelze nez souhlasit a preci nikdo nerika nevydelavej na luxusnich paintballovych akcich nebo, ze je na tom neco spatneho. Zazil jsem hodne akci a nektere byli vydarene a nektere mene, ono military paintball zas tolik tech luxusnich veci nepotrebuje, smirime se s chrapanim venku, zradlem z domova ale hlavne s kvalitnimi scenari, a o tom tento server vzdy mel byt predevsim.

Dnes ma na 3300 clenu z toho je cca 250 tech, kteri hraji military, zbytek vsak vime, a myslim, ze se zde udelalo tak strasne ustupku aby se vyhovelo vsem, ze si nemuzes stezovat. Tvoje vizitka zde je dostatecne velka staci se podivat.

Clovek ktery hleda MP akci aby se protoukal webem plnym imbecilnich tymu citajici 2 cele muze, triliardou naprosto nezajimavych lokaci prevazne komercnich hrist i kdyz prvotne to melo slouzit ciste pro zajimave lokace k hrani MP. Kvalitní hru abys pohledal, dokud nedojdes na forum. Tam je ta aktivita MP jiz vyrazne selektovana a nakonec nas je stejne ne vice nez 250 a v tom zahrnujeme i tymy ktere hraji sve vlastni hry.

Mel se tenhle server zpoplatnit (: za vsechny komercni subjekty kteremu jsme se tak urputne od zacatku branili a dat jim dostatecny inzertni prostor pro sebe, nebot je videt, ze to jinak znamena travit cas mazanim a upravovanim nebo naopak naprostou laxnosti a ztratou energie, pak je to jako plevel na zahradce (: utnes a roste dal (: . S navstevnosti jakou tento server dnes ma by to stacilo pro objednani vrtulniku a delani vysadku. Laughing nakupu divize tanku, obnoveni spustlych letist Laughing vytvoreni vlastni armady Laughing zruseni speedu, vystoupeni z EU, vyhosteni Papa do EU Laughing

Dobrou Laughing
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2010 4:51 pm    Předmět: ? Odpovědět s citátem

http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=akce_det&aid=1090
http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=akce_det&aid=1128
http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=akce_det&aid=1166
http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=akce_det&aid=1167

Zdar chlapy, tyto dle mého názoru komerční akce přez zabezpečení viz tato diskuze prochází systémem do kalendáře MPB WB akcí , buď systém nefunguje nebo zadavatelé lžou, protože vstup je dražší než limity zde výše uvedé a to nemluvím o kuličkách za 1,- kč od pořadatele, další perly ( určeno pro nováčky začátečníky atd) si přečtěte sami na odkazech v záznamech.

P.S. Odkazy už jsou smazaný.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z administrace mi zatím nepřišla odpověď na mé mailyl, tak tím budu obtěžovat veřejně:

1) nemůžu najít, kde se zobrazují "Kulturní akce (spojeneé s MPB)" - pokud se taková akce nezobrazí, nkdo se na ní nemůže hlásit, je to jakoby neexistovala... Nechtěl jsem provokovat tím, že si hraní zpříjemníme grilováním a večer popíjením pivka, tak jsem naivně vyhověl nastavenému formátu.

2) pokud tedy akcentuji herní stránku akce a zmíním, že je doplněná o mejdan s jídlem a pitím, co hrdlo ráčí a decentně upozorním na čistě informativní rozpočet 500,- na hlavu s tím, že příspěvěk je dobrovolný, ocitne se akce v komerční záložce. Podotýkám, že akce je jen pro zvané týmy.

Na tuto skutečnost upozorním admina na uvedených adresách - bez odpovědi.
Je asi marné připomínat, že se náš klub zabývá pouze nekomerční činností, pořádáním Paintball MČR v dobývání objektu a BIGgame na Krkavci. Když chceme na konci roku poděkovat spolupracujícím týmům příjemnou akcí, ocitneme se na dně odpadkového koše stránek military-paintball.cz .

Zbývá otázka, komu to prospěje - paintballu? militarypaintball? hráčům? adminovi? Neúčast na akcích rozhodně nepodpoří jejich další pořádání.

Děkuji za komentáře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemusíš být hned takhle jedovatý, problém je, že veškerý vývoj stránek skončil ve chvíli kdy se napsala pravidla MPB a byl vytvořen protokol pro zadávání akcí. Od té doby jsem zde zakladatele tohoto portálu ani nezahlédl natož, aby proběhla nějaká úprava. Web a forum již nějaký ten pátek běží čistě setrvačností a nikam dál se nerozvíjí, protože původní zakladatelé a správci na to nemají čas. To jim, ale nemůže mít nikdo za zlé, zvlášť když to dělali zadarmo a čistě z nadšení pro věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nj, nicmene je skoda ze se to nechava usnout. rozsiril bych rady adminu, urcite se v komunite najde i nekdo takovej kdo by to byl schopnej upgradovat ci predelat aby to melo nejaky progress. chvili se mluvilo o tom ze se rodi nejaka nova verze webu, ale kdo vi jak je to daleko s tim
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za rozmrzelost se omlouvam, jsem v práci a na zítra mi zrušili volno... jen mě fascinuje, s jakou mrštností funguje cenzúra a jak laxně (čti: 0) komunikace. Akce se mi nejdřív zobrazí tam, kde má a druhej den je přešouplá do komerce. Píšu vysvětlení a prosím o její znovupřesunutí - a nic.

Možná je to tím, že cenzor nerovná se admin, že odborný dozor vykonává někdo (třeba pan Jaroslav), zatímco maily chodí někomu jinému (př. Charlie), kterej nemá čas...

No zaplať pánbůh za to, že to ostatní fachá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...mimochodem, kdyby byla možnost přispět na provoz těchto stránek, přispěju moc rád - proč ne. A třeba ať je vidět, kolik dělá konto a co se za něj plánuje udělat. Motivace je nutná a za slávu si nikdo nic nekoupí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

o penize nejde, jde o cas, ten web muze byt kdekoliv zadarmo a jestli jsem pochopil dobre, je nekde zadarmo takze to polyka jenom cas.

edit: jinak nechci byt hnidopich, tusim ze to presouva jaroslav, asi bych to taky presunul do komerecniho ackoli vim ze to neni s komerecni, jde totiz o to rozdelit tu akci na paint a chlastacku/zradlo nebo to rovnou hodit do akci se vztahem k paintu.

napsat tam: akce je bez vstupu, nasledna oziracka atd stoji 500 na dve oci, je to ok
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...no jo, ale KDE se zobrazí ta "kulturní akce" - jestli tu záložku nevidim já, tak jí může nevidět kdekdo! Já tu akci tak původně formuloval, ale to jsem to moh rovnou diktovat do záchodový mísy... těchhle akcí je přece třeba, tyhle akce jsou nejlepší prevencí neférového hraní, ...myslim.

A čas- ...jsou peníze.
(nechcete v sobotu přiject na krůtu? Crying or Very sad v pěti lidech to nesníme)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sorry jene, jsem nekde jinde rikal jsem ti to uz pred mesicem, dejte si i za me, stejne drzim linii

jo, abych pravdu rekl nevim kde se to zobrazuje, ale myslim ze normalne v kalendari, staci vyzkouset.


PS: mozna bys nas s capem premluvil pokud by jela taky tva kolegyne s vercajkem Twisted Evil
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 3:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš recht, se to zobrazuje v malinkatým kalendáři zcela vlevo, ale ne ve velkým a to mě mrzí, prostě kultúra nemá svojí záložku a věř, že bych jí plnil, až by se lesy červenaly...

Jede tam jedna veliká blondýna, ta, co se s ní Čáp fotil na MČR, ta, co je o dvě hlavy větší... jo hele, a nevim jakou kolegyňku jsi myslel, ale jednu bych tam naverbovat moh...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
cundras



Založen: 07. 01. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 12:23 pm    Předmět: věřejný dotaz to admins´ Odpovědět s citátem

Takže pokud něco organizujeme s technikou a na stránky hodím vyšší částku, v našem případě obvyklé 200,- Kč, tak abych měl šanci na pokrytí fuelu pro auta, kuliček, čokolády:) atd., tak budu zařazen do komerčních her?

Předem díky za odpověď , samozřejmě odpovědné a vše znalé osoby Smile Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ne. vstupny muzes mit jakkekoliv, pokud to bude slouzit k pokryti nakladu na akci atd.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám dojem že se tu začíná rozšiřovat činnost nepřihlašování se na akce přes MPB kalendář. Dokonce jsem i slyšel, že to co je na " millitárku " se nepočítá.
Dle mě je to škoda, začít akce řešit jen přes maily, diskuzní fora, popř. FB. Dekraduje to důležitost stránek - oproti AS dle máme výhodu že nemáme " jen " forum. Nešlo by to zase nějak vrátit nebo je to jen má mýlka ?
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tohle zalezi spise na organizatorech jak moc se prihlasovani pres web stane soucasti jejich akce
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Návrhy a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate