Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Kulomet.... pravidla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gordon napsal:
TAk já se hlásím,mám Sp.8 s dlouhým laufem,teď jsem na to udělal těžší předpažbí a dřevěnou pažbu,ještě pár vychytávek a budu i na těch 6.kilech bez flašky.
Výhody:1.střelba dlouhejma dávkama(krycí palba)
NO a to je tak asi jediná výhoda,kterou mám,teda kromě dobrýho pocitu,že třeba hru nějak oživím.Snažím se o co nejreálnější vzhled toho kvéru.
MOžná si někdo řekne,..."je asi nějakej divnej,když se chce tahat s takovou mrchou" ale tuším ,že kojot to má jako heslo,....Když už si mám hrát na vojáky,tak se vším všudy....běhat s platovým ,místy chromovaným vyhryzem mne prostě nebaví.

Krycí palba - tady bych si dovolil paintballovou zbraň trochu zpochybnit, neboť zejména díky dostřelu, který určuje velmi malý herní prostor, je poměrně obtížné tuto palbu vést efektivně, natož z jednoho místa jednou zbraní. Klídek, neříkám, že krytí není možné. Jen si myslím, že si tyto možnosti někteří trochu malují a představují pouze teoreticky, než aby to měli prakticky vyzkoušené a hlavně nacvičené.

Vzhled, tedy tuning naprosto chápu a respektuji. Sám mám rád také ty hezké military věcičky a zbožňuji svou "malou" štěknu:). Ale to je věc jiná, funkci nijak ovlivňující.

Jinak díky za přihlášení ke kulometčíkům. V tuto chvíli vím tedy o tobě, Kaktusákovi, tuším Edovi z Náchoda a možná Trackerovi. Jsem zvědavý, jestli se najde další.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gordon



Založen: 07. 09. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je mi jasný,že vzhledem k balistickým možnostem paintbalovejch zbraní je termín"krycí palba" poněkud zcestnej a zavádějící,spíš bych řekl,že ten kdo bude mít "kulomet",bude v nevýhodě vůči ostatním a nejlepší na tom je to,že se ještě do tý nevýhody hrnem a ještě si k tomu musíme "vytunit " flinty tak,aby nám co nejvíc překážely.No ale když military,tak military se vším všudy,sice je to už pár pátků ale na vojně jsem běžně tahal Sa-58.=3,5kg.sumku 1,5kg.,malou polní,atombordel,suma sumárum takovejch dobrejch 9,5kg. no a lítali jsme s tím po lesích od rána do večera,popřípadě po opičárně.Třeba mám sado masochistický sklony a nějak se tím vracím do mládí. I když musím říct,že na Mordlochu jsem se nechal slyšet,že říct mi někdo,před 30.lety,když jsem byl na vojně,že to jednou budu praktikovat o volnejch sobotách a ještě k tomu dobrovolně,poslal bych ho kamsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlastníkem kulometu nejsem a v dohledné době to ani neplánuji.

Ještě se ani pořádně nerozjela pravidla o 50kovém zásobníku a už vymýšlíte další zlepšení, které v dohledné a ani vzdálenější budoucnosti nemá téměř význam. Kolik potřebujete kulometčíků? Kolik kulometčíků bude vyhovovat pravidlům? Kolik vám jich z celé republiky dorazí na akci? To byste jich potřebovali v ČR minimálě 50 a to je opravdu otázka velmi vzdálené budoucnosti, vzhledem k tomu kolik je military hráčů.

Nejsem zastánce názoru, že pravidla kulometu si utvoří jejich vlastníci. Vždyť je to naprostá kravina. Utvořte si tedy co chcete, ale věřte, že finální rozhodnutí je na organizátorech a proto by se z velké části měli zapojit do diskuse a na jejich názory brát ohled. Oni akce dělají pro vás, nikoliv obráceně. Výše zmíněné mi přijde, jako když řeknete, že vlastníci automobilů si vytvoří vlastní pravidla silničního provozu ... Zamyslete se trošku. Zařazením kulometu způsobí, dle mého názoru, uzavírání více a více her.

Narážka na běžce byla mířena na mou osobu. Jen si prosím uvědomte, že zařazení kulometu je další potenciální problém k dodržování pravidel. To si budeme brát na paintball váhu a převažovat zbraně? Zmínění běžci jsou pro mě opravdu velkým problémem. Co jsem se zatím setkal s takovýmito hrami, tak kulometčíci stříleli za sprintu a to bez výjimky!!! A netvď mi, že s 6kg zbraní se za běhu nedá střílet nebo že ji neudrží, sám mám pěkně těžké pádlo a vím, že to jde.

Kulomety by měly být viditelně označeny a určen přesný počet na každou stranu zahrnutý v pravidlech, která organizátor vydává zde na fóru a to s dlouhým předstihem. Protože, když řeknete přímo na akci "Červení 10, modří 10", nejsem si až tak jist, že jich bude dohromady 20, spíše bych řekl 30 a více. Prostě a jednoduše, pokud organizátor chce do své hry zahrnout kulomety, musí pro ně také vytvořit pravidla a dle toho co vlastně od nich na své akci očekává. A tím se opět dostáváme k otázce, kdo by měl o této záležitosti také rozhodovat.

K čemu vám budou pravidla kulometu na WB, kde bude rozdíl ve zbraních jen hmotnost? Proto nechápu příspěvka trackera, který vlastně ani nemá touhu hrát military podle pravidel zde na stránkách nebo jsem ho na takovýchto akcí vůbec neviděl. Čím ti prosímtě pomůže kulomet na WB, vždyť na většině WB jsou povoleny pro všechny 200 zásobníky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vladik napsal:
Mám pocit, jakoby si měl nějaký mindrák z toho, že ti někdo šlape po velkém zásobníku.

Teď mi prosím zastánci kulometu zodpovězte následující otázky:
1. Proč chcete zavádět kulomet. Co má přinést?
2. Přihlašte se všichni, kdo máte zbraň vyhovující těm "pravidlům". Myslím, že se nespletu, pokud řeknu, že jich není více než dva. Trochu málo na uplatnění těchto pravidel, nemyslíte?
3. Skutečně se domníváte, že větší zásobník je taková výhoda, která si zaslouží nějaké další technické znevýhodňování? Nemá být náhodou kulomet výhodou pro jednotku? Proč tuto minivýhodu tedy potírat?
A.


Mindrák nemám - mám na své zbrani stovkový zásobník, páč s dvoustovkovým by byla zbraň hnusná. ( v mém případě ).

1. zavést ho nebyl sice můj nápad, ale zdálo se mi good všechny kuláky sjednotit. prostě zavést normu pro další vírobce kulometů. Dále vzhledem k tomu že na akcích jsem kolikrát zaslechl - každý desátý je kulometčník, tak proč by nemohl i tak vypadat?. Přinese dle mě pěkné tunning výrobky a poaintball je opět o něco pestřejší.
2 přihlašuji se - komplet zbraň je kovová, 1m dlouhá, dvounoha pažba - předpažbý, orig kulomet zásobník ( jen design ), přez 6kg a celé je to zabalené že není ani vidět co je to za typ Gunu.
3. Větší zásobník není zas tak velká výhoda, sám mám jen 100kulí a jsem srovnaný stím že budu klasický hráč s celkým dělem. pokud budu nijak zvýhodněn z důvodu kulometu uvítám, ale nepočítám stím. Jinak nějaké markantní zvýhodnění nelze očekávat, zdůvodu obav zneužití pravidel - pro kropiče. to si myslím že je největší brzda.

For George :

sice hraji WB, ale situace je taková že se od hry ke hře snižuje počet kulí a dosti se blíží k military pravidlům. A sám zaznamenávám i tím kvalitnější hru. Ano organizátor určí pravidla kulometu - ale ušité pro danou lokaci. Proto jsem spíše chtěl kulomety ze standartizovat - vytvořit jakousi normu výroby a stím může po té pořadatel pracovat. ( prostě pokud se hraje v mýstech kde není silnějšího stromu za který se může hráč schovat, neuplatním nutnost střelby v lehu.A pokud bude hřiště s vysokou trávou - leh může být nutnost atd. atd. ).
Jinak řeším pravidla kulometů pro military pb, protože za čas bude více her k tomuto stylu podobný. Jinak osobně vyhledávám hry kde kropicí hráče nenajdu.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl bych ještě jeden dotaz.

Shodujeme se na 6kg, že je dostatečná váha. Nedá se prakticky mířit ze stoje, páč 6kg je opravdu hodně a většině se tu nechce zalehávat, že je to zbytečné. Tak proč máte na kulometech kolimátory??? Logicky tedy chcete mířenou střelbu ze stoje, kleče, o které tvrdíte, že se prakticky nedá aplikovat kvůli velké hmotnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já tam mám kolimátor z toho důvodu, že budu hrát i na hrách, kde kulomet nabude a zařadím se mezi normální zbraně. tím pádem normálně před střelbou zalícím. Váhu neřeším je to můj problém stím se budu muset nějak vypořádat. ( jinak má zbraň má 6kg - a mířit sní ještě leze a to docela dobře ).
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě proto o tom píši. 6kg tedy asi není až tak velká hmotnost, aby donutila nepoužívat mířenou střelbu po celou dobu hry. Kulomet se pak stane jen těžší zbraní s více munice, se kterou můžete zalícit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak jestli se ti zdá těch 6 kg málo tak si vem tedy 6 kg činku do ruky ( pokud nemáš samozřejmě takovou váhu zbraně ) a promenáduj se třeba 6 hodin po lese : zalehávej , zaciluj atd. jako se zbraní a udělej to tolikrát jak si myslíš že bys to mohl udělat při nějaké větší hře a pokud se ti to bude zdát že těch 6 kg takové omezení oproti ostatním zbraním není tak si vem 10 kg činku jako mají Žoldáci z Náchoda a pak sem napiš jaký si měl z toho pocit. Mohu ti říct že já mám kulomet o váze něco okolo 6 - 7 kg, sám vážím 115 kg a myslím si , že něco unesu. Na WZ08 jsem měl z toho pěkně vytahaný ruce a po 4 hodinách neustále manipulace s kulometem jsem ho už přenášel jen na rameni, protože se to už nedalo nosit ani na popruhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co na to říci. Nevím, kolik váží moje zbraň a ani jsem se po tom nepídil. Každopádně lidé z týmu, mi říkají co to mám za těžkou mrchu. Toď k mé zbrani.
Nejsem ani expert přes palné zbraně a ani jsem z žádné nestřílel. Můj pohled na věc je takový, že v reálu asi těžko vedeš podpůrnou palbu ze stoje a ještě k tomu mířenou. Ale jak jsem psal, nemám o reálných zbraních ani šajn, tak mě prosím opravte, zda lze splustit palbu třeba 30 ran při zalícení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palbu 30 ran při zacílení spustit samozřejmě jde, ale taky trefíš leda tak hovno. a to nepotřebuješ ani kulomet a bude ti stačit vz. 58. Tady se ale přeci bavíme o kulometu pro military paintball a jeho možnostech . A pokud tady někdo oponuje s tím, že v reálu s kulometem se budě těžko střílet ve stoje atd. tak s tím souhlasím. Ano trefil bys asi taky hovno , ale v reálu jsou třeba taky trochu jiné kapacitně zásobníky u běžných zbraní jako mp5,g36,m16a1, ak47 a to vesměs 30 nábojů. V military paintballu je z toho max. 50kovej zásobník. - takže se to taky uzpůsobilo k potřebám pro military paintball. Zdar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky myslím že po určité době ( záleží na fizické dispozici majitele ) - bude z důvodu váhy problém se chovat se zbraní standartně.

Chápu Georgeho - že se tu naskýtá možnost zneužití pravomoce kulometčníka, ale přeci jenom více omezovat je zase nemyslitelné pro PB kulomet.

On hráč - kulometčník se dá dobře zapamatovat že se při hře chová jako kretén a nechová se jako kulometčník. A tak může nést i důsledky.

A pokud se pravidla sjednotí hned na začítku výroby zbraně jak jsem psal znormuje se PB kulomet všichni kulometčníci budou na tom takřka stejně a pořadatel ví moc dobře s čím počítat a může stěmito pravidly pracovat jak je libo ( třeba dát nutnost lehu, nebo nemožnost mít tuby na náboje - s tím že mu je ponese družstvo a jiné omezení ) - ale základ co navrhoval Mihal bych nechal. Je to jednoduché a tím i nejméně diskutovatelné o chybě.

Dále vzhledem k nákladněší práci a ceně dílů vůbec, se určitě nestane tato výroba kulometů masovou. Tím se i eliminují " problémový " hráči.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu shrnu. To, že na hře pořadatel řekne každý desátý je kulomet jsem také párkrát slyšel, nicméně pak ve hře jsem nikdy nepozoroval, že by se podle toho někdo choval a že by tohoto prvku nějak využíval pro tým. Byli to řadoví hráči, jen měli větší zásobník. To je ale spíš špatný odhad pořadatele o využitelnosti.

Snaha o realistické napodobování vzhledu čehokoliv je dobrá, nicméně nenastal čas, aby se to nazývalo pravidly. Proč zrovna kulomet má mít pravidla, když je ostatní zbraně nemají? Nemá je ani jiná výstroj. Tedy se místní "pravidla" dají brát jako doporučení pro tuningáře.

Prozatím registruji 4 kulometčíky na scéně.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš recht Vládíku. Také celou tuhle diskusi nechápu. Kulomety by si měl hlavně nastavit pořadatel, podle toho jak mu zapadnou do scénáře. Samozřejmě máš pravdu, když si to pořadatel takto nastaví, měl by se zároveň i postarat o to, aby kulomety plnily svou funkci a dodržovaly se pravidla. Je to pořád ta samá písnička, v pravidlech hry se píše o kulometech a jejich množství, nic více. Pak na akci přijede 2-3x více kulometů a hra se zvrhne ve frašku, kdy každý třetí má kulas...

Pravidla pro MPB s počty munice a jejím množství je jedna věc, ale co s tím má společného kulomet? Raději bych třeba ještě razantněji omezil zásobníky, řešil použitelnost granátů atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pak na akci přijede 2-3x více kulometů a hra se zvrhne ve frašku, kdy každý....


no právě proto by měly bejt obecný pravidla pro kulomet, váha, vzhled, množství munice atd. a pořadatel by si doplnil další svoje omezení nebo výhody. Nebo vůbec kulomet na jeho akci nepovolit. ale nejdříve musej bejt ty pravidla. Nevím o čem se tu furt hádáte. Hlavně neříkejte, že pokud by pravidla prošla tak hned každej třetí si ho udělá to je přeci blbost. A i kdyby tak furt ten pořadatel má v tom právo určit kolik jich na hru bude. Bude akce a řekne se že na 60 hráčů jsou povoleny 3 kulomety . Nebudeš mít pravidla a co. Podle čeho se budeš řídit. Budeš hnedle tunit aby jsi na tuto akci vyrobil kulomet podle požadavku pořadatele asi né že. Takže když pravidla budou tak s tím může počítat jak pořadatel tak hráč, kterej si tu zbraň podle toho
udělá.

Pravidla pro MPB s počty munice a jejím množství je jedna věc, ale co s tím má společného kulomet? Raději bych třeba ještě razantněji omezil zásobníky, řešil použitelnost granátů atd...

tak tuto otázku fakt nechápu. Tedy co má společného kulomet s pravidly MPB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě je to fakt jedno. Jen mi přijde naprosto zbytečné dělat pravidla pro kulomet. To by se mohly vymýšlet také pro rpg apod.

Co v obecných pravidlech bude? Vždyť to nedá ani 4 řádky, protože se zde shodneme pouze na munici, vzhledu a hmotnosti. Další věci jako nošená munice, obsluha dvou lidí apod. je už úplně o ničem, páč na konci se stejně napíše, že jsou to jen obecná pravidla a vše si určuje pořadatel. Proč prostě nepřipíšete do pravidel MPB:

kulomet - zásobník 100 kuliček, hmotnost min. 6kg, military vzhled, konečná pravidla určí pořadatel.

Fakt mi přijde, že se tato diskuse až moc zveličuje. Vždyť je to jen kulomet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale kulomet je kulomet Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tě chápu, ale prostě každý pořadatel si kulomet nastaví dle svého scénáře... Jaroslav by vás nechal zalehávat, já bych vám zase povolil jen mechanická mířidla, další by dal více munice, jiný by zase nebazíroval na hmotnosti ... a vše jen podle toho s jakým scénářem počítá.

Nakonec lidi budou řvát, že jsou nastolena pravidla a pořadatel si je ohnul podle svého, i když na to má právo. Určitě byses ozval, kdyby kulomet neměl předepsanou hmotnost, viď Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to si piš ale hlavně bych na takovou akci asi nejel protože by to zavánělo tím jak jsi psal každý třetí kulomet. ale na druhou stranu si nemyslím, že zrovna s váhou by šel pořadatel dolů. já nemám absolutně problém s tím že musím hrát s kulometem. Do teď jsem hrál se zásobníkem na 30 kulí a ostatní členové našeho týmu tak hrajou dál i když je limit na MPB 50. a jak říkáš já bych byl i pro to aby se těch 50 snížilo na 30. Ale ten posun z mega bandasek na 50 je tady krok ku předu a tak kuli tomu nijak neprudím. Kulomet jsem si postavil jako zpestření hry a věř že když hraješ s 30 kulema v zásobníku tak ten kulomet zpestření je. Toď vše . Naštěstí z našeho tréningu mě nikdo nevyhodí za to že mám zásobník na zbrani né na 30 ale na 100 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

EDA napsal:
ale kulomet je kulomet Twisted Evil
Laughing Laughing
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

EDA napsal:
Kulomet jsem si postavil jako zpestření hry a věř že když hraješ s 30 kulema v zásobníku tak ten kulomet zpestření je. Toď vše . Naštěstí z našeho tréningu mě nikdo nevyhodí za to že mám zásobník na zbrani né na 30 ale na 100 Very Happy


Jj pro mě jsou všichni na WB akcích těžkej kulomet a na MPB lehkej. Asi tu K-4 dám do sběru, to přebýjení je fakt hrozný, člověk si ani pořádně nevystřelí a už nemá munici Very Happy V PB shopu už dávno měli mít maketu zásobáku kulometu na 100 kuliček. Na to se těším víc jak na dovolenou Very Happy Bohužel to bude plast...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

EDA napsal:
to si piš ale hlavně bych na takovou akci asi nejel protože by to zavánělo tím jak jsi psal každý třetí kulomet. ale na druhou stranu si nemyslím, že zrovna s váhou by šel pořadatel dolů. já nemám absolutně problém s tím že musím hrát s kulometem. Do teď jsem hrál se zásobníkem na 30 kulí a ostatní členové našeho týmu tak hrajou dál i když je limit na MPB 50. a jak říkáš já bych byl i pro to aby se těch 50 snížilo na 30. Ale ten posun z mega bandasek na 50 je tady krok ku předu a tak kuli tomu nijak neprudím. Kulomet jsem si postavil jako zpestření hry a věř že když hraješ s 30 kulema v zásobníku tak ten kulomet zpestření je. Toď vše . Naštěstí z našeho tréningu mě nikdo nevyhodí za to že mám zásobník na zbrani né na 30 ale na 100 Very Happy

To je správný military přístup. Svůj kříž si táhnu sám Smile. Jinak aby zde nevznikl pocit, že tu někteří bojují proti kulometčíkům, tak to určitě není. Myslím, že v této fázi vývoje je správný čas na to založit si něco jako "KK - kulomet klub", kde se budou řešit věci, jako v této diskusi. Zde probíraná pravidla by totiž celé komunitě zatím moc nepřinesla, jen omezení. Uvidíme v budoucnu, jak se takovéto věci vč. dalších veledůležitých, jako jsou ty granáty, vyvinou. Na nynějších hrách můžete oslovit pořadatele s tím, co máte a pokud bude ten pořadatel rozumný, jistě vás rád začlení do hry. Já vás na každé hře s omezenými zásobníky rád podpořím při prosazování.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

proboha lidi uplně jste se zbláznili... Cool se takhle rozohnit Twisted Evil
Diskuzi jsem zakladal jednak proto, že by to mohlo být zajímavé tuto funkci začlenit a pak z ucty k lidem, co se s tím těžkým krámem, se kterým se dělali půl roku, dali do toho svoje nápady a čas, tahají ho celou akci a jsou dnes jen lehký, těžko se pohybující cíl...ale když pak na akci budou třeba jen 3-4 kulomety, omezená munice na 100 kuli/hra/hráč a u kulometu 1000 kulí/hra a bude moct s ním střílet kdokoliv... bude to lepší jak 8-10 radobykulometů, páč se s nima pak musí počítat...

Rozhodně to neměl být impuls k obecnému MPB pravidlu... PŘEČTĚTE SI MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK A UVIDÍTE JAK JSTE MIMO OD PŮVODNÍHO ZÁMĚRU...

Ale platí jak si sam určil pravidla MIHAL Very Happy ..... jinak kulomet má smysl pouze při MPB a HCMPB... WB do toho vůbec netahejte... na našich hrách bude doufám určitě platit pravidlo ohledně zásahu hráče a zbraně, viz bod-"určuje pořadatel"
já už jezdím pouze na akce kde budou lidi které znám a můžu jím věřit (a že už jich je pěkná řádka!!!), tudíž neshody odpadají, vše se řeší na místě a hraje se fair-play. A pokud je pak taková skupina lidí, může se laborovat s čímkoliv...
Nabíječe jsem po úvaze taky vypustil.. pravidla jsem připisoval jak mě napadly... ohledně opory zbraně uvidíme

Výhody kulometu:
krycí schopnost bez přebíjení
přenosnost funkce
při použití flatky i dostřel


...nic vic mě nenapadá, pak jen samé nevýhody... A proto je tu ta diskuze co s tím...A granáty jsou myslim už dávno vyřešený (na Syberii to šlo jak po másle)...

Takže se tu nehadejte o blbostech ohledně real a nereal, je to o zážitku ze hry kterrý by to mělo umocnit.

to je vše...



....zatím Twisted Evil
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 11:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A máme po pr...i Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tojo Embarassed
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak koukám, že KoyoT to zde ukončil a toto téma jest minulostí a všichni ty kulomečníci co se tady hlásili nějak vymizeli ze scény. Takže krom nějakejch drobností jste se vlastně k ničemu nedobrali Very Happy.
Takže pravidla pro kulomet viz Mihal.
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 5:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic jsem neukončil, jen nemá cenu tu doslova pitvat jestli je něco real nebo nereal, Pravidla nastavil rázně Mihal, takže pokud k tomu něco někdo máte klidně sem pište, ale k tématu... Twisted Evil
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 5:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno já bych zakázal na kulometech používat jiná než mechanická mířidla. Ať je také ta střelba za pohybu a ve stoje krapet složitější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
Nic jsem neukončil

Já to nemyslel ve zlém Very Happy . Měl jsem namysli tvůj poslední věcný příspěvek. Todle téma mě zajímá tak je škoda, že to utichlo.
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To George Nevim proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 12:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
Mno já bych zakázal na kulometech používat jiná než mechanická mířidla. Ať je také ta střelba za pohybu a ve stoje krapet složitější Wink

To mi přijde ulítlí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate