Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Kulomet.... pravidla
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 8:52 pm    Předmět: Kulomet.... pravidla Odpovědět s citátem

Jelikož se PB scena porad vyvíjí, tak po osobních dlouhodobých zkušenostech je jasné, že sniper v pravém slova smyslu prostě nejde realizovat, a tak jsem upřel pozornost na jiné téma a to kulomet... Je pravda, že stačí si koupit elektriku, kit upravující vzhled, ale to je tak všechno.. porad jste spoutaný s kverem hadicí, nebo je flaška pod pažbou. Od ostatních hráčů se nijak neodlišujete, jen máte zásobák na 200...Velký zájem u mě vzbudili náchoďáci Venca s Edou (jeho gun jsem viděl)... to jsou podle mě ty pravé kulomety(sorry Cactus, ale až to uvidíš tak pochopíš Shocked ).... tím že upravíte zbraň pro uchycení na bombu jako předpažbí, to už jsem viděl u vícero zbraní, ale jak Eda vyřešil zásobník je jednoduché a excelentní...

Proč to tady píšu... na uzavřenějších akcích se řeší kulomet ano či ne, výhody a pod... jsou tu zbytečný hádky real, nereal...Dávám tu k diskuzi pravidlo, pokud kulomet tak podle určitých podmínek...
Jde o to že pokud do toho daná osoba vloží čas, prachy a nápady, tak ji to je k prdu, páč je tu další jouda, kterej si koupí ego, pás s 20 tubama a je na tom líp než onen šikula, co se zplavenej vláčí s 6kg kvérem a municí...

Má vize je taková, že by se stanovily pravidla jak by měl takový kulomet vypadat... kdo na to prostě nemá, tak bohužel...
V AS kulomet stojí kolem 30tis a proto ho každej nemá ... kdo by se taky rád dobrovolně tahal s těžkou mrchou... my si ho prostě musíme "vyrobit"...

Jednoduchý a účinný je už jen nápad dovážit gun na určitou váhu...
Pak jsem měl nápad, že kulometčík musí mít munici ne v tubách ale v přepravní plechový krabici na kulometný pás Smile (v krabici už je pak jedno, záleželo by o každým jestli si to do 50tek nebo 100vek... už jen fakt že je to nemotorný a nepohodlný tak ne každej by do toho šel...

Možná je to trochu hardcore miitary, ale za pokus by to možná stálo... když už se konečně ujaly granáty, tak tohle by mohla být daší meta...

Mluvím vyjímečně za sebe... ne za celý Forest Smile

p.s. Doufám že mi Náchoďáci nebudou mít za zlé, že si je beru jako mustr... Twisted Evil
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

byly by nejake fotky onech mistrnych kousku z Nachoda? Docela bych se na to rad mrkl diky.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tunningu zbraní to tam má Baba nafocene... ale jelikož je to "pouze" semi tak pro mě byla zajímavá hlavně para opěrka a celkový řešení...porad je tam bandaska nad kverem, asi hlavně kvůli zpětné kompatibilitě s jejich zásobníkovým systémem...
Eda to má zmáklý totálně..., bohuže foto jsem nenašel... Doufám že se v brzké době tady ukáže a na WZ mi za to nerozbije kokos, jak ho tu opěvuju Smile... prostě žádněj tac tap zásobník, žádná hadice, vypadá to už fakt jako lehkej kulas Smile Váhu ale nevim...

Jinak jsem znovuobjevil Flatku, která se pro účel kulometu hodí perfetně... u kulometu není důležité zasáhnout, ale přibít nepřitele k zemi aby zbytek jednotky mohl postupovat... a zvýšený dostřel a rozptyl se tu i hodí...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jen co dojde dvojnožka tak to nafotim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kulomet ma vetsinou viceclenou osadku, i to by se melo zohlednit, takze tezkej dalsi dva a lehkej jednoho, kdo tohle bude respektovat, tak at pak ma klidne zasobnik na 250 Laughing no a ted vazne, lidi co si takhle sperkujou zbran by si zaslouzili pozornost, pokud by se napriklad opravdu do sve role vzivali a strileli jen z leze, pak by se to mohlo vazne respektovat
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je něco pro mě, protože mám elektriku. Bohužel ale nemám na to, abych si ji nějak zvlášť vytunil Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nicméně, pokud se někdo zajímáte o moderní vojenské ruční zbraně, tak trend je takový, že voják by měl nést podstatně více munice než doposud. Takže palebný průměr 120ran na běžnýho pěšáka bude asi brzy minulostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
kulomet ma vetsinou viceclenou osadku, i to by se melo zohlednit, takze tezkej dalsi dva a lehkej jednoho,


pochybuju že še někdo bude tahat celý den s 10kg kvérem... a vůbec si třeba nevystřelí (např. nabíječ co to koupí dřív než střelec Smile)... mám spíš na mysli lehké kulomety s dvoučlennou obsluhou... proto ten nápad se chránkou na kule...

citace:
... lidi co si takhle sperkujou zbran by si zaslouzili pozornost, pokud by se napriklad opravdu do sve role vzivali a strileli jen z leze, pak by se to mohlo vazne respektovat


Proto jsem to tu tema rozjel, páč u granátů mě taky už nebavilo je vyrábět a pak je házet jentak pro efet že tam něco bouchne...
Planuju klubový kulomet, kdy se budou lidi na kveru střídat a ja to pak budu dávat do kupy Laughing Laughing Laughing
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Tak to je něco pro mě, protože mám elektriku. Bohužel ale nemám na to, abych si ji nějak zvlášť vytunil Sad


Záleží jakou "elektriku"... páč s vrchním podáváním jde spolehlivý přísun kulí bez klasického zásobníku udělat jen pomocí Q-loaderu, který moc military fakt nevypadá...
V uvahu připadají asi jen modely Tipmann s Cyklonem a jejich napodobeniny u jiných výrobců...

Jinak poud si většinu děláš sám, tak ceny jsou uplně jinde jak v PB shopu Very Happy ....jen za material a díly... záleží na manualní zručnosti jedince...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne myslel jsem cenu. Předpokládám, že něco bych musel dodělávat a přizpůsobovat a na to já bohužel nejsem. Kdyby nějaká adaptace na kulomet šla rovnou koupit, měl bych to jednodušší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MILSIG pracuje na elektrickem zasobniku pro Kacka, ktery bude vypadat presne jako zasobnik tezkeho kulometu. Takze pokud to ty lemplove udelaji ze to bude aspon trochu fungovat, tak mas po starostech Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 8:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Nicméně, pokud se někdo zajímáte o moderní vojenské ruční zbraně, tak trend je takový, že voják by měl nést podstatně více munice než doposud. Takže palebný průměr 120ran na běžnýho pěšáka bude asi brzy minulostí.

Já to již sleduji delší dobu a jsem zvědavej na pravidla MPB Laughing - Dokonce budeš moct střílet naráz 2x hlavní s různejma rážema _( municema ) prostě takové dvě spojené zbraně v jednom. To potom ty 50sátkový zásobníky budou k smíchu Wink

Jinak téma - kulomet - velice dobrý postřeh. Dělám taky něco podobného ( jen trochu z jiného světa ) - všechny díli dělám z duralu. např předpažbí bez zásahu ovrtávání a odlehčení mělo 5kg. po " odlehčení " už jsem sundal váhu na 1,4kg. - ale budu muset pokračovat ( cíl je 800gr ). Ve finále to nebude lehká hračka - sice sní můžeš praštit o strom - a jedině co se může vy**at je tipmann osobně Wink . prostě žádný plastový pí****ny zPB shopů.

Pokud by se hrálo na Kulomety - tak jedině ty co mají vyšší váhu jak ( třeba ) 7kg - celá zbraň ! bez flašky ! ( protože jí může mít na zádech ).
A tak bych to vyřešil - kdo chce mít kulomet a nevypadá na to - bude si muset sehnat závaží ( které si přidělá na ruce nebo gun - nebo batoh na záda ( s tím že váha bude o něco vyšší ).
Větší počet obsluhy bych nenavyšoval - dnes se dá obsluhovat i kulák bez více lidí.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/


Naposledy upravil tracker dne st září 24, 2008 9:15 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych dal dva lidi s tím že druhý by byl jako nabíječ s vlastní zbraní (ochranka kulometu+pomoc při nabíjení?) a v případě umrtí kulometčíka by nastoupil misto něj...další bod k diskuzi ...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Krasty



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dva lidi by byli fajn, s tim, ze ale funkce nabyjece je prenosna. Ten kdo nese bednu s munici je nabyjec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nabíječ kulometčíka ........ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

babuv kulomet vypada super ale ta bandaska tam proste strasi. Eduv kulomet pro pbn vypada v tomhle ohledu o moc lip a porad se na nem pracuje. Ja jsem pro pravidla treba. Min vaha se odviji od poctu kulicek takze treba. Pro 50 ran 6kg a za kazdych 50 navic pul kila. Zacinam na 50 protoze kulomety taky viz uk59.
hlaven min 16" a nozicky.

fotky edova kulometu budou na nasich strankach az bude hotovej uplne a pozdeji i planky casti kulometu. Vcetne rozkreslenyho kitu od opsgear. Na novem vylepsenem kytu se taky pracuje. Diky nemu bude mozne do predpazbi schovat lahev 12oz nebo pro samopal 9oz. Dva kyty jsou uz hotove a pripravene na testy.

doufam ze se podari prosadit pravidlo kulometu do military paintballu a z normalnich kveru zmizi bandasky.
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:

doufam ze se podari prosadit pravidlo kulometu do military paintballu a z normalnich kveru zmizi bandasky.

Kulomety jsou fajn a do mpb by byly parádní. Též podmínka váhy se mi zamlouvá a nutnost aspoň nějakého připodobnění, ale s čím s tebou Patrasi naprosto nesouhlasim je nutit lidi do toho jestli budou mít na zbrani lahev nebo ne. To už je každého osobní starost a na majiteli závysí jestli mu to vyhovuje s hadicí nebo bez ní. Jestli tam chce mířidla nebo laserový zaměřovač atd.....
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rogan napsal:
nutit lidi do toho jestli budou mít na zbrani lahev nebo ne.


Partras pod pojmem bandaska myslel zásobník nad zbraní ala spyder a pod... pokud máš na mysli toto...

mmj když dáš lahev na Gun tak ti odpadá částečně dovažování gunu...

Jinak jsem pro to i funkci kulomečíka udělat jako přenosnou, kdo má kulomet, je kulometčík... resp. padne kulometčík a nastupuje stavající jehož funkci zaujmedalší z řad normal pěšáků, padne nabíječ ve funkci kulometčíka nastupuje další nabíječ a tak dál... v realu to stejně tak rychlý nebude...

Otázka je ta, jestli si majitel kulometu nechá na svuj gun šáhnout Very Happy..
U týmové zbraně tento problem odpadá...Twisted Evil

Další nápad mám ten, že by u kulasu neplatil zásah do gunu, popř jen s určitým omezením(vyřazení na 1/2 min apod.)...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
Další nápad mám ten, že by u kulasu neplatil zásah do gunu, popř jen s určitým omezením(vyřazení na 1/2 min apod.)...


Velice dobrý nápad - jak jsem dosadil na svůj gun dvoj nožku jsem si řekl " že to je spíše na ozdobu, poněvač mě do zbraně zasáhnou a je to v pytli " - tím tento problém odpadne a já budu most si gun položit tak jak potřebuji Wink CHválím
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud už uvažujete nad kulometem rozhodně bych byl pro dovážení na min určenoiu váhu, minimální délka. Co se týče obsluhy stanovil bych střelce, podavače. Munice neomezená v upravených nosičích kterou by dobíjel dobíječ.... nejlíp by bylo kdyby kula tam strkal přímo dobíječ Laughing jinka jaroslave dobře ty kluku ušatej právnickej MG 42 má třebas obsluhu kulometu 9 členou.. resp měl... Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jeRZys



Založen: 25. 07. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 6:04 pm    Předmět: super luxus jen tak dal Odpovědět s citátem

jen jeden malinkaty problem?proc naboje - kule v nejake krabici?vim kam s tim autor miri jen je realnejsi si ten pas hodit kolem krku - samo u kulicek to nejak nejde. jen me napadlo - zmensit hrdlo na zasobniku a klidne i u tuby at to presypani trva delsi dobu.jen navrh - nikomu nic nenutim. culis j
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
opat



Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych chtěl u 59 nějak vyřešit podávání kuliček přímo z originální krabice na pás. Nevím ještě kolik mi to dá práce ani kolik to bude stát, ale řekl bych, že to bude stát za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krasty



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 8:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jerzys: nejde ani o to jak dlouho bude trvat presypavani kuli, ale o to jak je budes prenaset. Jestli pohodlne v tubach ulozenych na zadech ( byt s mensim hrdlem ) nebo budes potrebovat nekoho kdo ty tuby ponese ve velky neforemny bedne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me to s tema dobijecema uz je trochu prehnane, jelikoz kdyz uz nekdo ma relany kulomet, ma taky vetsi pruraznost, dostrel atd. takze se muzou valet dva borci v prikope a sypat to do dalky, jenze u PB maji vsichni dostrel stejny a kule zranuji/prostreluji prekazky taky stejne blbe a to je nevyhoda, kterou je potreba nejak vyvazit. Navic mam pocit, ze soucasne kulomety uz zvladne ovladat jeden clovek a dobijec ma eventuelne jenom urychlit prebijeni, kdyz je na to vodna pozice (ale to se muzu plest).
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 7:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

samozrejme existuji velmi lehkre kulomety s jednoclenou osadkou, ale ty maji velmi razantne snizene zasobniky (no proste mohou mit jen takove zasobniky, ktere muze ovladat jen jeden clovek) My se ptejme tedy k cemu ma slouzit kulomet v paintballu, a pokud se jeho ucel bude alespon z casti kryt se zbrani v armade, je nutne tomu take podridit ostatni atributy. Tedy ma li zabezpecovat kryci palbu s vysokou kadenci strelby, pak je vhodne aby mel dvouclenou posadku. Pokud je to prurazna strelba na velkou vzdalenost, jako maji kulomety v SAS, na ktere pouzivaji i jen 30 zasobniky, pak muze mit jednoclenou.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
ma li zabezpecovat kryci palbu s vysokou kadenci strelby, pak je vhodne aby mel dvouclenou posadku. Pokud je to prurazna strelba na velkou vzdalenost, jako maji kulomety v SAS, na ktere pouzivaji i jen 30 zasobniky, pak muze mit jednoclenou.


Samozřejmě u nás připadá pouze funkce krycí palby vysoké kadence s delším doletem a větším rozptylem Smile...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Predators SK



Založen: 19. 08. 2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemuzu to ted najit, ale cital som velmi zaujimavy clanok v jednom britskom mediu,kde popisuju tzv. vojakov buducnosti-specialne male komanda s mohutnou kadenciou /lahke,upravene kulomety s dvojnasobnym mnozstvom streliva.../,orientaciou a navadzanim cez satelit/vdaka zaberu zosatelitu vidi aj za kopec,kolko je tam vojakov,cim su vyzbrojeny atd/....a rozne ine vychytavky,vratane novych uniforiems vysoko oddolnymi chranicmi proti gulkam,crepinam...

Vojna buducnosti uz nebudu proste tanky a letectvo,ale male,mobilne rychle jednotky,ktore budu likvidovat superove letiska,dopravne uzly,elektrarne atd...cim vlastne zabrania alebo ciastocne obmedzia pouzitie konvencnych zbrani...
Realne to maju rozpracovane samozrejme amici,briti a rusaci,podla toho,co tam pise nejaky britsky odbornik na specialne jednotky...

Podstata ale proste je,ze zabudnite na nejakeho vojacka s dvoma sumkami nabojov...Vznik tychto jednotiek pochadza aj zo skusenosti vojenskych /zoldackych/ komand sJAR,ktore prve zacali behat s lahkymi gulometmi a dokazali s prehladom porazit omnoho pocetnejsieho supera

Pozn.autora- nehravam speedball, len ma obcas serie,ked musim z boja odist,lebo mi doslo strelivo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

TO: Predators. Dovolím si částečně nesouhlasit. Právě že letectvo a jiné létající aparáty i na oběžné dráze,
budou nést hlavní tíhu útoků. Jen s tím rozdílem, že budou bezpilotní, právě proto aby se snížily ztráty na lidech.
V kombinaci s laserovýma a pulsníma zbraněma (Sci-Fi hadra)
Když bude protistrana používat i nadále tanky, tak Ti ta Tvá malá superjednotka robocopů bude prd platná i kdyby měli hadříky ze supermegakevlaru. Tito týpci tam vždycky pujdou až po létadlech.
Jeden historický příklad: USAF si v šedesátých letech myslela, že použitím supervýkoných samonaváděcích
raket nahradí klasické kanony a kulemety v letadlech. Ovšem ve Viet Namu velice rychle z této utopie vystřízlivěli.
Ruské migy jim dali docela lekci právě taktikou boje zblízka. Takže ihned byli (F-4) Phantomy dalších verzí vyzbrojovány klasickou municí (rotační kulomet, či kanony) na vlastní obranu.
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz


Naposledy upravil marty+ dne pá září 26, 2008 3:35 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

souhlas martym+
tebou zminovana koncepce se teprve zkousi a prave jednim ze statu, kde to zkusili je Gruzie, ktera skoro nema pravidelnou armadu, ale zato 30000 specialnich sil, ktere jiz skoro 10 let cvici americany, jak dlouho tito specialove vzdorovali ruskemu letectvu a tezke technice jsme se myslim dozvedeli nedavno
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Predators SK



Založen: 19. 08. 2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Letisko,ktore bude vyradene tesne pred vyhlasenim vojny ti bude k nicomu...nedoleti odtial nic...nemal by som to tu moc rozpisovat,ale sluzil som prave u bojoveho leteckeho utvaru,kde sme cvicili podobnu ,zle riesitelnu situaciu...ked sa stretneme osobne na hre,vysvetlim Vam podstatu takej akcie-ak vas to samozrejme seriozne zaujima a nejde Vam len o to, sa tu bezvyznamne dohadovat Very Happy

Pripadne si precitajte knihu od Viktora Suvorova /prebehlika od ruskych Specnaz/,vola sa to Utvary Specnaz a tam velmi dobre popisuje tzv.obdobie ruzoveho a cerveneho teroru /doba tesne pred vyhlasenim vojny/ a s tym spojene sabotazne akcie utvarov Specnaz...a tym cela tato diskusia skonci...

Bavime sa tu o jednotkach "buducnosti" ,ktore su schopne ako PRVE ucinne takticky udriet...nie o chudakoch ktori nedisponuju vhodnymi technickymi ci dopravnymi prostriedkami ani vycvikom...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate