Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

REALNE SKUSENOSTI , Vycvik,Mise,Legia
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Predators SK



Založen: 19. 08. 2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 11:33 am    Předmět: REALNE SKUSENOSTI , Vycvik,Mise,Legia Odpovědět s citátem

Borci je tady nekdo,kdo ma realne skusenosti jako byvali vojak-profesional,vysadkar,Legionar,clen policejni zasahove jednotky,clen zahranicnych misii OSN a pod??

Jde mi o vymenu skusenosti,nazory na mnozstvi munice a vsechno kolem,cim by sme se mohli v paintballu priblizit alespon trochu realu??

Nepiste sem prosim ale takovi,co nemate realne skusenosti a ctete jenom knizky a koukate filmy...

pripadne kdo se nechce zverejnovat,poslite mi mail na info@predators.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 11:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak treba my mame dva vojaky. Irak, Bosna, Kosovo. Pak tady obcas je jeden, a ted jsem zapomel jeho nick, ten spadnul dokonce v jugosce s vrtulnikem, pokud se nepletu - PB Brezova myslim... Legracni je, ze vojaci resi zasobniky nejmin Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 3:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm tak odkud začít, abych podráždil co nejmíň lidí Laughing
Za tu dobu co PB hraju (není důležité jak dlouho) mě nic a nikdo, teda až na jednu vyjímku, nepřesvědčilo o tom, že by se paintballem dalo přiblížit realitě - něco jiného je co se okolo vlastního "hraní" děje (tím mám na mysli pobyt a přežívání v přírodě, případně sebeobrana a trénink taktiky pro reálné zbraně atd.) nic z toho, ale podle mě nemá výraznej vliv na to jak dobrej budeš hráč Paintballu.
Teda až na jednu vyjímku kterou už jsem zmiňoval a tou je souboj s PB pistolemi (je už jedno jakými, ale nejvěrnější je Tiberius a RAMky) ten se stejně jako přestřelka s reálnými zbraněmi odehrává na zhruba stejnou vzdálenost, přebíjení a pudové míření je taky stejné jen tam chybí ten zpětný ráz jako u reál zbraně.
Jinak samotnej paintball má podle mě k reálu stejně daleko jako hraní stříleček na počítači k paintu. Wink
Už jsme s klukama hráli s různými lidmi a nikdy se nestalo, že by jsme narazili na někoho kdo si prošel realitou (a je jedno v jakém oboru, jestli armáda nebo policie) a nějak výrazně v paintballu svými dovednostmi převyšoval ostatní.
Takže na závěr bych to shrnul asi tak, že kdo chce hrát paintball ať se věnuje tomu jak se pohybovat v paintballu a kdo chce trénovat realitu tak ať jde do armády Wink a nebo se od ní aspoň učí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 5:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

My to vidíme velmi podobně jako to tu popisuje Rajko. Jen k tvému doplním, že na to má vliv několik faktorů, ale asi nejdůležitější jsou technické parametry našich zbraní. Přesto je PB hra, která má svá přesná specifika jako třeba hokej....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing 100% souhlas s Rajkem a Mihalem, paint je hra! Pac kdyby ne, uz bych byl moooockrat mrtvej Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jupííí odborníci se slétají jako vosa na bombón Laughing a to bez ohledu na úpěnlivé přání tazatele, aby sem psali jen ti co mají skutečné zkušenosti z bojového střetu.... takze Usama bin Papez a plukovník Rajko, případně polní velitel Šamil Mihal... a ted pridam neco do mlyna take ja, podporucik Vladimir Jaroslav (překlad - stejna lama jako ti tři předemnou)

musim vas ujistit, ze armada vas na skutecne bojovy stret pripravi velmi podobne jako MP pokud MP budete delat v urcite kvalite..... proc ??? prave proto, ze na bojovy stret se da pripravit skoro minimalne.... tak si to vemte, co uci armada sve lidi:

krome zdravovedy, pripadne znalosti vybusnin (coz delaji casto i lide z civilu) je to zejmena duraz na fyzickou pripravu a s tim spojene fyzicke vypjeti, ktere ma za cil dostat cloveka k takovemu stupni vycerpanosti, ve kterem bude zkousena jeho vule (to muzete delat i v civilu a nemusite u toho byt v armade) dalsim prvkem, ktery armada cvici je taktika a strategie boje a tady si dovolim opravdu vazne zapochybovat nad kvalitou tohoto vycviku ! Setkal jsem se podobne jako Rajko uz s hodne profesionali a nikdo z nich zatim nemel tak rozsahle zkusenosti s pohybem na bojisti a vzajemne kooperaci jednotky jako prumerne paintballove kluby.. proč ??? protoze armada poradne necvici s nicim, co by jim odhalilo jejich nevhodne formalni postupy a tady se dostavame k tomu hlavnimu, na co se tazatel asi psal, a to jsou vlastnosti zbrani a ty jsou, jak spravne plukovnik Rajko zminil opravdu vyrazne ruzne, at uz co se tyce hmotnosti, chovani zbrane, jeji udrzby, tak i ucinku strelby. Samozrejme pri bojich na male vzdalenosti se mnoho techto atributu stira. Jedno se vsak neda nacvicit a na tuto skutecnost naucit a to je strach, strach ze ztraty vlastniho zivota, strach ze zraneni, strach z bolesti... to vas nenauci ani paintball ani vycvikovy kemp armady, proste to bud budete schopni potlacit nebo ne. Vzhledem k charakteru nasazeni nasi armady v dosavadnich "konfliktech" Predatore hledej jedine v tomto ohledu snad sdeleni od prislusniku cizinecke legie, ale ti zase, nejsou tak moc hovorni, jako my, pseudovalecnici.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 8:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale ale Jaroslave nikdy neviš jake elitni komando hlida tvuj klidny a poctivi spanek Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přátelé nechci se moc angažovat ale po přečtení vašich příspěvků si dovolím poznamenat že máte pravdu v podstatě všichni v tom že se armáda a paintball nedá hodnověrně srovnat.Podle mých zkušeností pou ze přiblížení k budově a vyčištění budovy dává prostor pro nějaké srovnání.Je ale třeba vzít v potaz že armádní komanda se secvičují dlouhé roky než jdou do jakékoliv akce. potom nikdy jsem neviděl hráče paintballu který má srovnatelné vybavení jako armáda(granáty,granátomety,RPG) a v tom spatřuji největší rozdíl. Hrajme paintball a přestaňme myslet na válku není to nic co normální čověk přežije nepoznamenán.Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, čekal jsem až to nějaký odborník začne Smile. Jako major Vládík Maximus vám k tomu řeknu toto. Ostatní se vyjádřili rozumně a bylo by zbytečné, aby se tu rozhořela nějaká vášnivá diskuse real/paintball. Armáda a nedejbože válka jsou takové zkušenosti, které si ráda odpustí většina populace vč. nás paintballistů. Zůstaňme u toho, co nás baví - hra paintball a klukovské hraní si na vojáčky = military paintball. Chápu, proč se na to Predator SK ptá, ale tudy cesta nevede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak VLádíku, říkám ti to po 100 a naposledy !!! NENÍ OTÁZKOU ZDA VÁLKA BUDE, ALE KDY BUDE !!! a nekteri z nas vyuzivaji paintball jako schudnou variantu na jeji pripravu, a to zejmena s ohledem na krajni neduveru, kterou mame k ozbrojenym slozkam tohoto statu ! Nikdo z nas se na ni asi netesi, sli bychom do ni asi stejne radi jako do prace Wink Wink.......... a ted Rajko reaguj HA-HA nebo jeste lepe Trackere, ten tu v tehle plodne diskusi totiz schazi spolu s Hellboyem (ale ten ma asi dovolenou, jinak by neco napsal o pripravenosti USA) Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak si tady čtu tu diskuzi tak se mi vybavuje film "Slavnosti sněženek"........"máte štěstí že jdu zrovna kolem.......vytomu rozímte?.... no říkájí o mě že sem odborník.........." Laughing

dokonce bych řekl že kvalita naší armády je nižší o to že většina lidí to dělá pro peníze...je rozdíl někde bojovat pro peníze a pro přesvědčení. Pro peníze nikdo zemřít nechce, kvuli principu a názoru kolikrát ano.....
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I na toto jsem Jaroslave myslel. Nechtěl jsem právě, aby si mi to říkal po sté Smile. Zkusím ještě jednou. Dle mého nejde paintball jak jej známe svou podstatou přirovnávat, přibližovat armádě. To je ta slepá ulička, o které jsem mluvil. Kdo se o to pokouší nemá moc rozhled. To nevylučuje to, že si painballem nemůžeš cvičit nějaké dovednosti, které by se ti jako vojákovi hodili. Něco jako jednosměrná ulice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vladik napsal:
Kdo se o to pokouší nemá moc rozhled.

ty dacane z Čejova Laughing Laughing Laughing tím chceš říct, že nemám moc rozhled, až budeš mít takovej rozhled jako já, tak ti začnu teprve tykat, ty hovňousku Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja nemam dovolenou a jako plukovnik Helbojus Curus vam rikam, ze podle me CQB je velice blizko realu a problem vidim spis v pravidlech her, ktere si sami tvorime, nez v samotnem paintu. Samozrejme, ze dostrel a prustrelnost je problem, ale souhlasim s generalisimusem Jaroslavusem, ze priprava na real je to asi nejlepci co existuje, krome dovolene v Afghanistanu.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vladik napsal:
I na toto jsem Jaroslave myslel. Nechtěl jsem právě, aby si mi to říkal po sté Smile. Zkusím ještě jednou. Dle mého nejde paintball jak jej známe svou podstatou přirovnávat, přibližovat armádě. To je ta slepá ulička, o které jsem mluvil. Kdo se o to pokouší nemá moc rozhled. To nevylučuje to, že si painballem nemůžeš cvičit nějaké dovednosti, které by se ti jako vojákovi hodili. Něco jako jednosměrná ulice.


Vládíku, dobře ty. Jen Jaroslavovi dej pořádně do těla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladík.... no jako MP má společné s armádou poměrně dost ale vše se týká disciplíny, schopnosti jedinců zatlačit svojí individualitu ve prospěch kolektivu, uznávání autority, plnit ukol atd. pokud tohle myslíš tak tebe omlouvá to že se netorickej kecal, kterej musí každej svuj rozkaz s každym probrat co si o tom myslí Laughing pokud se tvuj příspěvek týkal technických možností vybavení, výstroje atd tak máš samo pravdu...
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Vladik napsal:
Kdo se o to pokouší nemá moc rozhled.

ty dacane z Čejova Laughing Laughing Laughing tím chceš říct, že nemám moc rozhled, až budeš mít takovej rozhled jako já, tak ti začnu teprve tykat, ty hovňousku Wink


Vladiku to si pis.... byl jsem u Jaroslava doma a ma rozhled jako krava.... Laughing
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vůbec jste kluci nepochopili, o čem jsem psal. Ale neva, stejě mě baví s vámi diskutovat Smile. Přečtěte si to ještě jednou a zamyslete se. Navíc jsem nevyvracel nic z toho, co jste tu přede mnou psali. A jak si hned každou narážku Jaroslav bere na sebe kluk jeden Smile. O tobě jsem v tomto případě skutečně nemluvil. S Jendou nesouhlasím. S Hellboyem ano, to je ale poznámka k technické stránce věci. Ne k vlastní podstatě.

Zkusím ještě jinak vyjádřit svou myšlenku. Hlavně Jaroslave. Skutečně se domníváte, že se paintballová komunita může svým působením jakkoliv přiměřovat k skutečné armádě? Nemluvím o jedincích, jež bychom mohli nazvat magory, či blázny vyžívajících si v těch nejtvrdších military libůstkách. A i těch pár je ještě dost daleko od vojenské reality. Mluvím o celé naší komunitě skládající se z normálních průměrných paintballistů/civilistů. Jak chcete vedle svého běžného civilního života dosáhnou zkušenosti života vojáka, který je vojákem 24 hodin denně? Hraním paintballu s recyklací, grilem a pivem na parkovišti? To že váš kvér bude vážit 8kg nic nepřinese. To se stále bavíme o hře na vojáčky. Víte snad, o čem tu mluvím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ehm podle mě vyhrává ten kdo má větší diciplínu, kdo má větší diciplínu má větší vuli vyhrát, a vyhrá ten kdo poráží ty tou menší diciplínou.. konec konců furt tady řešíme trumpety kterým řekneme tady hlídej a pak tam nikdo neni a jak hellboy vladík tak se nad takovým chováním tady všichni rozčilujou..... a to pánové je právě opak tý části discplíny... Wink
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si proste myslim, ze kdyby byla valka a nastal stret lidi, kteri hraji casto PB a vojaku s beznym vycvikem (a nepouzivali se pri tom tanky atd.) tak lidi co hraji PB maji MNOHEM vetsi sanci zvitezit. A mysli si to dokonce i sami vojaci se kteryma jsem se o tom bavil (pred valkou s panem okresnim hejtmanem) a ve valce byli, na rozdil od nas teoretiku Smile

(safra, uz me tady par lidi dohani s poctem prispevku, musim pridat Twisted Evil )

A mam pocit, ze o tom to je. Pripravi te hrani PB na mozny stret? Budes mit vyhodu proti skutecnemu nepriteli? A co udelat proto, aby ta priprava byla lepsi? Mam pocit, ze timhle smerem se ubirala prvotni otazka.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ve valce neexistuje "nepouzivali" .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale my se s nimi VLadíku uz nekolikrat pomerovali, na ruznych bojistich jsme je porazeli (at uz PP nebo jiny klub) a to dost drtive, jejich prekvapeni ukazovalo jak moc jsou nepripraveni, mluvime tu o armade, ktera nikdy nebojovala !!! a jejich disciplina je zavisla jen na skutecnosti, ze nechteji prijit o zamestnani !!! s kym se to tu chces porovnavat ??? co maji lepsiho nez my.... ty mluvis o cele komunite, to ja ale nemluvim, mluvim o tech nekolika lidech, co pouzivaji MP jako vyukovy prostredek, nebot ti maji vetsinou take nejakou motivaci pro to co delaji a tudiz vuli, kterou prave nasi "profesionalove" nemaji, nebot pro ne je to pouze zamestnani. Vzdyt se zeptej Svestice na jeho zkusenosti z vysoke vojenske skoly... je to smutne kdo nas ma za nase penize branit. Vsadim se s tebou, ze poddustojnik Svestic by radsi prisel ke mne abych ho do boje vedl, nez cely generalni stab i s rezkou v cele Laughing Laughing Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vojtech napsal:
ve valce neexistuje "nepouzivali" .

jejich pouziti samozrejme muzes omezit, napriklad volbou terenu bojiste.... a nikdo si tu nemysli, ze tvorime terminatory a ramba, jen zvysujeme svou zivotaschopnost v boji, ktery treba nikdy nenastane.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BTW, ted jsem zrovna cetl zajimavy clanek rozebirajici plany mnohymi zde oblibeneho Ruska na pripadny konflikt - atomovky nepotrebujeme, staci v polsku vybombit chemicke fabriky a elektrarny, coz udela stejnou paseku. Ruske pokryti Polska je asi ze dvou tretin. Proto chteji polaci patrioty. Po Gruzii je na rade Ukrajina, obzvlaste Krym. Pokud by ji Rusko obsadilo, mame ho za dvermi, pricemz slovaci jsou podle politologu dost prorusti (sorry bratia Smile ) a v takovem pripade mame bratry slovany za dvermi a nase armada se dvema letadlama, jednou rezatou ruskou raketou, protichemickou jednotkou, ktera bude zrovna v Polsku a paraganama co jsou v Afganistanu bude mit s ruskym imperiem docela problem Smile Ono to sice vypada jako scifi, ale vetsina okolnich zemi se na to docela intenzivne pripravuje, krome nas. U nas byla zlodejna vzdycky popularnejsi nez nejaka obrana a tak se radsi v armade hodne krade. Mluvilo se o vyhledu do roku 2050. BTW, nas prezident je velky kamarad s ruskymi oligarchy a planuje se prodej znacneho mnozstvi strategickych podniku prave jim. Trio Klaus, Bem Hrebicek tak mozna valce zabrani tim, ze v okamziku utoku u nas bude vetsina veci stejne patrit rusum Smile

Asi bysme meli koupit Chucku Norrisovi nejakou peknou chalupu v Tatrach a dat mu ji jako dar. Pres nej nikdo neprojde a kdyz poletej rakety, tak je odfoukne zpatky do Moskvy Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolím si s vámi trošku nesouhlasit ohledně použitelnosti naší armády. Naši vojáci se doposud do ostrých střetů nedostali. To se teď změnilo díky misím, které ačkoliv nejsou primárně útočného charakteru, vojáky stejně tlačí do krizových situací. Kdo sleduje zprávy, tak ví o čem mluvím.
Máme jedny z nejlepších chemiků na světě, ale dost často se ke mě dostávají informace i o výjimečné všestrannosti našich vojáků oproti armádám jiných zemí. A to se netýká jen používání a opravy techniky.
Na seznamáckých diskuzích 95% lidí křičí, že jsou to vrazi a žoldáci, když se nechají vysílat na mise kde bojují po boku s Američany. To je blbost. Co chcete dělat s vojákem, který neumí zabít? A jeli by jste do války zadarmo? Hrozí jim smrt a jsou za to dobře placení. Mají jistotu, že jejich rodina je slušně zajištěná. Navíc těmito misemi získávají cenné zkušenosti. Musíme jim dát akorát čas.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Casu neni nazbyt... nepritel nasloucha..... koukam, ze je to tu tezky OT Laughing
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já ti Jaroslave rozumím a v tom, co říkáš, s tebou souhlasím. Ty mě ale ne, když reaguješ na něco, co je mimo můj příspěvek a teď už trochu i téma. Neříkám přeci, že jsou běžní míroví čeští pěšáci lepší paintballisti. Když použiji takovouto tvou demagogii Smile naopak, jako bych napsal, že i dobře trénovaný paintballista asi těžko obstojí na místě specialisty (i českého) nasazeného v Avganistánu, či jiného někde při bankovním přepadení, demonstraci apod. To je zavádějící argument jiným směrem.
Já mluvím stále o jednom. Otázka tohoto tématu. Paintballista chce být jako voják, zažít jeho zkušenost svými prostředky a ty si k tomu přizpůsobit. A to je dle mého těžko možné, přesněji naivně nemožné. Bavíme se tady totiž o zkušenosti bojové, tam, kde se střílí. To chce ten paintballista. Určitě se tady Predator SK a jemu podobní neptají na to, v kolik vstává voják, jaká je jeho rozcvička apod., když mluví o přiblížení se reálu. Teď už mi rozumíš?
A zároveň když mluvím o PB komunitě, nemluvím o tobě, ale o běžném, průmerném jejím členu. Ty jím rozhodně nejsi a tak to nemůžeš podle sebe měřit. Pasuj si toto, co říkáš na běžného paintballistu. Každý přeci nebere paintball jako přípravu na boj, pro většinu je to pořád jen víkendová hra.
A co se týká obrany proti mocnosti, jako jsou Rusové. To si asi jen někdo hodně naivní může myslet, že bychom se i s tou sebelepší vlastní armádou ubránili sami. V tomto jsme odvislí na zájmech jiných hráčů a doufejme, že rovnováha, o niž tito jisto jistě stojí je založena na stabilitě v západní evropě. A tam si myslím ČR patří. Tohle už je ale polemizování o něčem jiném. Na to si založme spolu s Hellboyem jiné téma Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave, pouze jsem reagoval na to ze Hellboy psal o valce, kdyby se cosi nepouzivalo. Rekl bych ze kdyby byla valka, vzdycky pouzijes to, co ti da nad nepritelem prevahu.
A ad ostatni: Nase armada muze byt legendarni skupina zabijaku z cizinecke legie, ale pokdu bude poslouchat rozkazy, bude poslouchat zaroven nase momentalni zakonodarce. tedy i jejich vuli. nejsem si proto jist jestli je dulezitejsi mit vycvicene zoldaky, nebo jejich pouziti schopne "velitele" .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prave jsem smazal jiz druhy, velmi obsahly prispevek, ktery jsem napsal v reakci na ty vase blaboly. Bohuzel po precteni prvniho jsem dosel k nazoru, ze za zverejneni nekterych veci bych mohl byt popotahovan a u druheho jsem usoudil, ze by to stejne nemelo cenu, protoze stejne neni mozne tuto debatu rozsoudit. Mozna jednou ukaze cas, kdo mel pravdu.....

pro predatora sk, pisni mi PM, mam nejake materialy, ktere by te mohly zajimat. Taktika ma 225 MB Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jidas
Team Marklars


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 8:51 pm    Předmět: :) Odpovědět s citátem

neda mi se nezapojit...Wink osobne bych zde nemluvil o cele ACR... pokud pisete o realnem nasazeni/zkusenostech, tak vam z cele armady zbude par jednotek (hlavne SOG a 601 z Prostejova) zbytek je jen velky zeleny moloch, vcetne pilotu, kteri pri obdrezni info, ze budou nasazeni v realnem konfliktu hromadne odchazeji do predcasneho duchodu..to je ale jine tema.. Tim chci rict, ze neni moc lidi, kteri by sem mohli napsat, a ti co mohou sem urcite nenapisou, pac nejsou zvedavy na nas lamky v maskacich a grilem na parkovisti, jak se jich budeme vyptavat zda to museli zmacknout...
Ale jinak si mysim, ze lidi co hrajou nas MP maji daleko vetsi sanci na preziti v pripadnem konfliktu, protoze si na ty ostre akce alespon hrajou. a z praxe vedi ze volnej plac neprebehnou napric, ale radsi delsi cestou podel zdi... O tom jak se kdo ale zachova, nakonec rozhodne psychika jednotlivce. Nekde sem cetl, ze za druhe svet. valky lidi naseho typu odstranovali jako prvni a to z jedineho duvodu, aby se tito lide nestihli "zformovat" a postavit se na ucinny odpor.
_________________
الحرية لسوريا
حيث كان الله في عون
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate