Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Jaký kolimátor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dat kolimator kategorie "hracka" na ostrou strelnou zbran muze dat jen clovek toho neznaly. Pokud chces kolimator na ostrou zbran, tak musis koupit original a s parametry odpovidajicimi dane razi a ne jebku za 2 dolary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tubusovy kolimator 40mm nebo otevreny kolimator??
V cem je lepsi vyhled a co by jste mi spise doporucili.
Momentalne mam PBS 30mm
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 2:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ares napsal:
Dat kolimator kategorie "hracka" na ostrou strelnou zbran muze dat jen clovek toho neznaly. Pokud chces kolimator na ostrou zbran, tak musis koupit original a s parametry odpovidajicimi dane razi a ne jebku za 2 dolary.


Já to tam nedal. Je to sice levný kolimátor, ale byl určený pro střelné zbraně. Osobně řeším problém opačný. Získal jsem kolimátor Eotech za 11 tis a je mi líto někam dát Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henda



Založen: 21. 04. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já jsem již hrál s tubusem 30mm, 40mm a otevřeným. A můžu říct, že otevřený kolimátor je opravdu o dost lepší. Není kolem tolik hmoty a člověk má o dost lepší přehled co se děje kolem. Jednoznačně doporučuji otevřený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Záleží o zvyku, samozřejmě s "otevřeným" máš zezačátku skvělý výhled, ale tubus vypadá líp a když se opravdu naučíš mířit oběma očima, tak bez problémů. Prostě víš, kde máš přibližně tečku, veškerý terén ti splyne a fakt tělo nevidíš. Po pár hrách mi zalícení opravdu vůbec nevadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Netopyr



Založen: 06. 10. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj,
trošku oživím téma, koukám po kolimátorech, ale ceny >750,- za kov mi přijdou dost...
našel jsem totok (cca 500kč), tady na foru s tím obchodem jsou dobré zkušenosti, tak snad dorazí co slibují a vpořádku :c)

http://cgi.ebay.com/BSA-Sweet-17-35mm-Green-Red-Dot-Sight-Scope-w-Mount_W0QQitemZ380164519569QQcmdZViewItemQQptZUK_Sporting_Goods_Paintballing?hash=item5883923691

ale otázka je, jestli to má smysl, jestli to není aušus kterej nebudu v zimě používat bo zamrzne a po zimě ho vyhodim :c)
mám T98, tzn. lišta 20mm a líbil by se mi 35-40mm, tubus :c)

diky za názory

Net.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

podle mě je to to stejný co na shopu
http://www.paintballshop.cz/zbozi/5009-red-dot-scope-pbs-30mm-3-8-mount
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob



Založen: 26. 05. 2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam poslední sezonu Aimpoint M2 (kopie) - měli ho i na PBS, a zatim se jeví narozdíl od předchozích kolimátorů celkem jako neprůstřelnej Smile Má to zvýšenou montáž už v základu, takže jestli máš na svy 98 opěrku, tak by mělo jít teoreticky pohodlně mířit bez nutnosti dávat pod to nějakou zvyšovací lištu. Akorát cena trochu horší, tušim neco kolem 1300,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kane



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 256

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám taky kopii Aimpoint a spokojenost,už to párkrát schytal a porád drží:http://www.aukro.cz/item766006612_kvalitni_kolimator_1x32_kov_2_barvy_bodu_s.html
pokud chceš kolimátor tak za 500,kontatuj tohodle prodejce,bracha si jeden od něj koupil a je v pohodě:http://www.aukro.cz/show_user.php?search=Spitam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Netopyr



Založen: 06. 10. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlachla: jj taky mi přijde podobnej, ale ten z východu má mít 35mm, jinak řešený kolejničky, ale hlavně - větší tělo a menší optiku... otázka je, jestli ve výsledku jeho vnější rozměry nebudou stejný jako nějaká 45mm :c)) proto se ptám na názor, abych neušetřil 150kč, ale nepotřeboval jsem k tomu záložní zdroj temelínu a rambovy bicepsy :c)

Jacob: 1300 za to nedam, to je na mě moc (vysypal jsem se za vzduch a hlaveň), to raděj sezonu počkam a aspoň nabudu dojmu, že ho fakt potřebuju :c)

Kane: už jsem o tom prodejci na aukru tady na foru čet nějakou dobrou referenci, ale chce za to víc než za 40mm kov, kterej bych měl navíc za rohem: http://www.paintballshop.cz/zbozi/8041-red-dot-scope-pbs-40mm-7-8-mount
Ten prodejce, co ho doporučuješ na kolík za 500 - za tu cenu je to plast? jakej průměr? spokojenost? nač ho má naroubovanej? je to na 20mm kolejnici?

diky

Net.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja pouzivám tohle:

http://cgi.ebay.com/New-Walther-1-x-45mm-Red-Dot-Sight-Scope_W0QQitemZ220365832588QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item334ed3c18c

Cena je docela příznivá. Když si spočítáš podle kurzu. Je to celokov, montaž na 20mm, spotřeba se těžko určuje ale mě to dva měsíce na hraní vystačí baterie, štelování dobré, jen tedy je vidět že to není original. Že ty šroubky nejsou na středu přesně. Ale pořád zbývá dost místa to doštelovat na všechny strany. Jinak co se týká průstřelnosti, tak jsem si dopředu udělal malé sklíčko, a to dal do té gumy co je kolem. Jinak bez toho bych se o to trochu bál.
A ta velikost, no je to větší to ano, ale já občas do toho koukám jedním okem, a pak se to docela hodí vidět i něco jiného než tu tečku.
A co se týká nákupu nečiní mi problém to nakoupit pro tebe.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Netopyr



Založen: 06. 10. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 7:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jj na tuhle "rouru" jsem už taky koukal, ale trošku se bojím, aby to nevadilo zásobáku - na jakým železe to používáš?

Net.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Netopyr napsal:
jj na tuhle "rouru" jsem už taky koukal, ale trošku se bojím, aby to nevadilo zásobáku - na jakým železe to používáš?
Net.


Železo, dobré slovo Smile Mám to na A5 s tou M4 nástavbou a k tomu 20mm montář.
To:
http://www.paintballshop.cz/zbozi/7111-adjustable-sight-rail-fits-3-8
a
to
http://www.paintballshop.cz/zbozi/4599-carrying-handle-rail

I kdyz jsem oboje koupil přes ebay. Máš pravdu že to může vadit. Já používím malý zásobník na 40. Na 50 už do kolimatoru dost leze. A na BravoOne nebo 98 s cyklonem to leze hodně. Tam je buď potřeba jen zásobník na 30 nebo vyosit nějak kolimátor.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Netopyr



Založen: 06. 10. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

diky za tipy, asi to udělám tak, že si tu 40ku zkusím v paintballshop.cz a pak jí kdyžtak objednám na ebay.com :c) k čemu by nám jinak ty kamený obchody byly, že ano :c))

Net.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám tu 40ku z pbs a myslím že je v pohodě. Cena taky není úplně přehnaná. Kámoš má 30ku a to mi přijde hodně malý.
Mimochodem podle mě je kolimátor pouze otázkou vzhledu. Neznám moc lidí co by přes něj stříleli. Spíš střílím podle oka... ale to je na každým, jak to má. Přeci jen kvéry nemají takovej dostřel a na větší vzdálenost nadsazuješ tolik že ti je kolimátor k prdu. Dneska už bych si ho nekoupil, ale chápu tvé nadšení... taky jsem se na něj těšil. Mno uvidíš sám Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kane



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 256

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to netopyp:Za 500 má tendle-http://www.anareus.cz/detail.php?id=2842 ,nasazenej ho má na T98 ,ale nepoužívá pažbu a spokojenej s ním je Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Netopyr



Založen: 06. 10. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sem koukal, že tam maj vůbec nějaký zběsilý ceny :c))
díky moc za kontakt a referenci, už se mi ozval, tak uvidíme :c)

Net.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice možná off topic, ale Vlachlo udělej si čárku, bo já bez tečky nedávám snad už ani pudovku Smile Máš ale fakt pravdu, že některý lidi (a je jich hodně) se
s kolimátorem nesžijí. Takže jak psal Vlachla: uvidíš sám Wink Apropo na větší vzdálenosti využiješ té svislé osy a pak už jen odhadnout jak vysoko tu tečku nad ten cíl posadit. Takže pořád vlastně střílíš na tečku Wink
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj také se hlásím, takže dvě čárky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
taunus



Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 518

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

musim se pripojit k tomu ze ja bez kolimatoru netrefim ani stodolu. ted mam novou tm15 a zatim bez kolimatoru a jsem marnej . neco trefit. presne. jinak kolimator mam zastrilenej na tm7 tak do 25-30m a pak uz nadsazuji ale stejne do nej koukam. pouzivam otevreny kolimator.
_________________
2x carbine ,1x mk 48 para (sp1 vnitrnosti),2x 26ci/3000psi vzduch ,tiberius T8.1

EX Falcon painball team
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing koukám jak se to pěkně zvrhlo jestli kolimátor jo nebo ne Laughing
Tak si taky přisadím, normálně hraju s kolimátorem a nějak si neumím bez něj představit efektivní střelbu, jenže vzhledem k tomu, že máme v týmu dost velkou absenci ve hracích dnech a navíc nás moc nebaví střílet do vlastních tak se snažíme přimýchat mezi lidi co k nám jezdějí hrát na komerci a to je problém - maj z nás strach a nechtěj s náma hrát, tak jsem tenhle víkend vytáhl starou plastovou pumpu bez kolimátoru a říkal jsem si jak budu hrozně oslabenej oproti těm Xtrám a A5kám co si lidi u nás půjčujou.
Prdlajs lidi se nás bojej dál a já zjistil že jedinej rozdíl je v tom že vystřílím asi třikrát tolik kulí než s kolimátorem Twisted Evil takže asi tak
Když se ho naučíš používat tak to dostaneš tak do krve že ti ani nepřijde že ho tam máš střelba bude stejně rychlá jako bez ale mnohem přesnější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pod to se můžu podepsat. Sám jsem si na kolimátor hodně zvykl a bez něj bych měl cca 3x tak větší spotřebu kuliček Very Happy
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo se na kolimátor vykašli a doháněj to kadencí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Nebo se na kolimátor vykašli a doháněj to kadencí Smile

Ano ten proud kulicek uvidis a to uz nejak ukrotis toho hada co ti jde z hlavne Very Happy
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně si ho pořídil. Neviděl jsem do něj kvůli pažbě tak jsem pořídil ještě nástavbu. Je to taková ta ručka nahoře s drážkou takže v podstatě mířidlo ( plus přední M4) a zjistil jsem že se mi přes to střílí líp, že mi nic nebrání ve výhledu (tělo kolimátoru) ale to nikomu nevnucuju. Žádný dohánění kadencí nepotřebuju. Max když netrefím první tak podle ní šteluju ale s kolimátorem je to stejný. Jinak to střílení na větší vzdálenost myslím třeba na padesát metrů, to už je kvér tak zvedlej že kdybych čůčal do K tak vidím jen oblaka Smile
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když teda o tom mluvíš (těch 50m) tak předevčírem jsem zkoušel nové nastavení zbraně. Na hranici efektivního dostřelu jsem střílel (a celkem úspěšně Smile ) na siluetu stojícího člověka. Tečku jsem měl posazenou cca 2-2,5 m nad cíl (takže jsem nečučál do žádnejch oblak Wink ) A naměřená vzdálenost (pásmem) šedesát jedna metrů. Já bych byl jen nerad, aby někdo nepoznal 'kouzlo' kolimátoru jen proto, protože na fóru přece psali, že je to zbytečný, že je to stejně jen na vozdobu. Ať si to každej zkusí, následný prodej, kdyby to nešlo, nejni problém, poptávka je po nich furt Wink
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky by bylo vhodné připomenout, že kolimátor se dá nastavit. Já mám tečku nastavenou na dostřel kolem 30m. Cokoliv dál zvedám nepatrně nad postavu.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kenny790



Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar já mam kolimátor WALTHER 45mm takže hodně pěknej pohled. mam tam taky jedno sklo navíc pro jistotu tak jak tomá Fery taky ho mám od něho stalo to kolem 1000 s kolejnicí a poštou. jinak tady u nás stojí kolem 1700 jen kolimátor.

http://airsoft.anareus.cz/detail.php?id=1264&kat_id=14
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele Voves, já to taky psal že to chce zkusit. Taky jsem zkusil a zjistil že mě nevyhovuje. Nikomu neříkám nekupovat. Dnes jsem ho taky poslal do světa Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wink
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate