Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Jaký kolimátor
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OGAR



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 2:55 pm    Předmět: Jaký kolimátor Odpovědět s citátem

Zdar chci se zeptat jestli má někdo někdo zkušenosti s kolimátorem kretý přibližuje cíl 2x..... a jaké má výhody a nevýhoy oproti normálnímu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 12:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar.
Mám ho a používám ho. Stále s čočkou, tzn. s tím přiblížením - nesundávám ji ani do budov.
Efekt 2* přiblížení je zřejmý a znatelný ale použití pro MP je diskutabilní - čekal jsem od toho víc - myslím tím větší přínos pro přesnost než jaký to má (aspoň na moji hru) v reálu.
Díky čočce není zrovna krátký a čočka ve svém největším obvodu přesahuje ve svislém směru dole přes rovinu railu - tzn. že pokud bys to montoval bez zvýšené montáže tak se Ti ta čočka opře o rail zbraně, respektive bez zvýšení nějakým dalším railem to na gun s čočkou nenamontuješ. Blbě se to slovy popisuje - hodil jsem si do profilu jednu fotku ze které je to snad zřejmé: http://www.military-paintball.cz/support_scripts/galerie_fotografii.php?cat=pers_gallery&rid=317&img=4&dir=1
Nese to sebou jednu nevýhodu na začátek, že Tě ta optika nutí dívat se jen jedním okem jako do klasického puškového dalekohledu protože při pohledu oběma očima (tak jak se normálně míří přes kolimátor) Ti začne to dvojnásobné přiblížení "blbout" oči a vidíš dva červené body Laughing
Ale je to na zvyku, oči+mozek se naučí s tím vyrovnat. Dívám se oběma očima najednou a dokonce se i trefuju.

Když to shrnu tak nákup tohoto kolimátoru bych nenazval přímo vyhozením peněz, ale rozhodně nečekej něco světoborného co nějak výrazně zlepší Tvoji přesnost.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilgott



Založen: 20. 12. 2006
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cof kde ho mají k sehnání a je ta čočka sundavací nebo na pevno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wilgott napsal:
Cof kde ho mají k sehnání a je ta čočka sundavací nebo na pevno?


jj - je sundávací - šroubovací.
Kupoval jsem ho hír: http://www.miridla.prodejce.cz/index.php?a=detail&d=5

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondraus



Založen: 03. 06. 2008
Příspěvky: 104
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych rád pořešil nějaký kolimátor, ale zajímali by mě vaše názory, zkušenosti. Jaký zvolit? Tubusový, nebo otevřený? Výhody, nevýhody...

http://www.miridla.prodejce.cz/index.php?a=detail&d=8
http://www.miridla.prodejce.cz/index.php?a=detail&d=9

Nevybírám přesně mezi těmito dvěma typy a na těchto stránkách. Odkazy jsem zaslal jen pro představu...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no, cose tyce jestli tubusovy nebo otevreny, me se lip hraje s otevrenym. mam Gdot a nemuzu si stezovat. ale je to podle toho jak kterej kolimator komu sedne. chce to vyzkouset Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli chceš něco pořádnýho, tak hledej tady: http://www.eotech-inc.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo to jsou pekny hracky, ale asi taky nebudou zadara Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ondraus



Založen: 03. 06. 2008
Příspěvky: 104
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No co jsem zatím zkoušel já, tak se mi líp koukalo skrz ten otevřený. Rychleji se mi s tím zaměřilo. Ale radši jsem se ještě zeptal na zkušenosti jiných. Víc hlav víc ví, že. Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja pouzivam podla typu akcie. Do budov vacsinou otvorene na kratsej modifikacii zbrane a v prirodnom terene prave ten tubusovy s tym dvojnasobnym zvatsenim. Do budovy to zvacsenie nema vyznam, ale zas otovreny je velmo casto zaripany od rozprsknutych guliciek a horsie sa cisti aby bolo dobre vidno odraz cervenej diodi. Ten tubusak vsak v prirode zboznujem... to dvojnasobne zvacsenie je myslim ze uplne postacujuce pre potreby PB, viac by bolo zbytocne kedze dostrel je aj tak do tych 50m.

TU JE potom nejakych par FOTO co som robil pre potreby pozitivnej recenzie.
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen takovej úchylnej dotázek. Nevadí vám to zvětšení při koukání oběma očima? Nedokáži si totiž představit, že na jednom oku mám dalekohled a na druhém ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera mi došel kolimátor 40mm od PBS bez zvětšení a konstatoval jsem že zvětšení vůbec není potřeba. Stejně PB zbraně nemají takovej dostřel aby k něčemu bylo a navíc přiblížení zkresluje míření. Mmj, docela jsem čuměl jak je ten 40mm tubus velkej!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
......Stejně PB zbraně nemají takovej dostřel aby k něčemu bylo......


Je vidět, žes ještě nehledal oponenta v dobrém maskáči v dobrém křoví Wink

vlachla napsal:
......a navíc přiblížení zkresluje míření. ......


Fakt? Že jsem si nevšiml.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hranicar



Založen: 25. 10. 2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Stod

PříspěvekZaslal: so říjen 25, 2008 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když tady rozebírate kolimátory, tak se chci zeptat jestli jde nějakej namontovat na "Tippmann Bravo One Tactical". Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so říjen 25, 2008 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

doporucoval bych nakup tady kolimatory fire shoot ebay

je to 100% spolehlivy prodejce a ma to same zbozi, ktere koupis v cr, jen levnejsi. Samozrejme neni na ebayi jediny, ale tohohle mam vyzkouseneho. Ma tam i zminovany kolimator s dvojnasobnym priblizenim, myslim za 8 doalru, tubusove i sklickove kolimatory, klasicke optiky, baterky, lasery a montaze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klimes



Založen: 11. 02. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar lidi,
máte někdo zkušenosti s kolimátory od Eotechu?? Uvažuju nad nějakou replikou Eotechu 552. Koukal jsem,že je i víc výrobců, nevíte rozdíl v kvalitě?
http://shop.ebay.com/items/?_nkw=red+dot+552&_sacat=0&_fromfsb=&_trksid=m270.l1313&_odkw=red+dot+55&_osacat=0

http://ebaybanned.com/index.php?cPath=32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob



Založen: 26. 05. 2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já používám 1x30 tubus za 790,- z PBS, vono je to stejně ve výsledku jedno co ti prostřelej, akorát čim dražší, tim víc nas*anej budeš Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to sklíčko taky prostřelili, ale jde to vyměnit. Tak sem tam dal silnější a jsem v klidu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chico



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 245
Bydliště: grupe: S.P.A.S.

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim, neměl by někdo zkušenosti s tímto kouskem?

http://www.colosus.cz/zbrane/kolimator-norconia-r-111-47-pro-rybinu-11-mm/

Dle mého odhadu by měl být kvalitově jinde než ty čínský kusy všude přítomný (zatim sem zpotřeboval 2 číńany za 2 roky a už mě to nebaví Evil or Very Mad ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cenove je jinde, kvalitou stejnej jako ostatni za par stovek. Byl jsem se na nej podivat u prodejce zbrani a streliva, s nemeckou norconii to ma spolecny akorat to jmeno a je to stejne jako kopie walthru, acogu a dalsich vyrabeno v cine a je az podezrele podobnej zrovna waltru co mam na kveru ted Smile . Uz jen to, ze je to doporuceno pro mensi raze a vzduchovky znamena, ze je to delany jen pro maly razy, tudiz ta nejhorsi kategorie. Cinsky fabriky vyrabi ale i kolimatory urceny pro vetsi raze, jen se bezne na netu nedaji koupit. Na paintbal staci cokoliv z ebaye do 20 USD a urcite se neboj, ze by se to rozbilo, s cinou hraje 99,99% paintbalistu a zrovna na kolimatory moc nadavek neuslysis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chico



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 245
Bydliště: grupe: S.P.A.S.

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No podle toho co se dalo sehnat na netu, tak by se mělo jednat o skutečnou norconii - i na jejích stránkách je uveden:

http://www.norconia.de/norc_opt/norc_opt_rfls_dotl.htm#

R111-47

Tý červený poznámky sem si taky všiml, ale myslel jsem, že ve skutečnosti by to platilo asi pro všechny kolimoše v daný cenový. Seš si jistej že se nevyplatí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jako priklad bych uvedl hodinky breytenbach germany. Hodinky vypadaji skvele a kdyz je pak ukazes nejakymu hodinari, ten se podiva dovnitr a rekne ti, ze v nich je strojek za par supu a zbytek je jen pekna krabicka. S norconii je to to same, radoby znacka (kdysi mozna i dobra) ale jinak cina. Za 2 litry to rozhodne nestoji, kdyz obdobne zbozi muzu koupit do 100 kc + postovne. Pokud uz bys chtel investovat do poradneho kolimatoru, coz je na paint nesmysl, tak bys byl v uplne jine cenove relaci a jen velmi malo kvalitnich kolimatoru se da sehnat pod 10000. Jestli nemas moznost nakupu pres ebay, kup nejaky bsacko za 650kacek a za zbylejch 1400 si kup neco jinyho na kver, urcite to bude uzitecnejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chico



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 245
Bydliště: grupe: S.P.A.S.

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak díky, asi si mi ušetřil nějaký peníze.

Jen na doplnění, já už měl:
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1082
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=888

První sem měl odtud - vydržel 2 roky, pak se vysralo zapínání.
Druhý mám týden z honkongu přes kamaráda za polovic, a ten nejde pořádně seřídit, vypadává, a jas 3 poloh je stejný jak na 1, tak na 2,3.
Prostě sem z toho výběru kolimoše celej hin.... Klidně bych si i připlatil, ale jak je vidno, ani to nemusí znamenat kvalitu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ten prvni jsem mel taky, al emel naprosto tragickou tecku, pres kterou nebylo nic videt a diky tomu, ze je strasne dlouhej a uzkej, taxe pres nej i blbe zamerovalo. Tu kopii trijicon acogu znam, ale nemel jsem moznost ji zatim nikde videt v realu a pokud vim, dela se i v 4x32, jako original http://www.opticsplanet.net/trijicon-4x32-acog-scope-with-yellow-center-illumination-for-m4a1-ta01nsn.html

Kolimatoru uz mi proslo rukama aspon 20 a zatim, tedy tri roky se nikomu zadnej nerozbil a vsechny fungujou. Pokud chces neco lepsiho takzkus vybrat neco odtud http://www.opticsplanet.net/red-dot-scopes.html v kategorii nad 350 USD, i od eotechu, trijiconu a dalsich svetovejch znacek se necha do 400 USD vybrat, ale jaxem psal, na paint je to nesmyslna investice.

Zatim nejlepsi, co jsem videl je walther 30mm, kterej ma nejjasnejsi a zaroven nejmensi a nejmin rozmazanou tecku, mel jsem v ruce 4 a vsechny byly super, takze predpokladam, ze se takhle povedly vsechny. Sam pouzivam 40mm walthera, pac se pres nej lip zameruje, ale tecka neni tak jasna a pak mam jeste sklickovej se ctyrma zamerovacima osnovama, ten mi ale az tak nevyhovuje, proste tubus je tubus Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 9:34 pm    Předmět: 30mm vs 40mm Odpovědět s citátem

taky uplne jednoducha otazka. Mam tubusovy kolimator PBS 30mm a chtel jsem se zeptat, zda-li by nebyl lepsi ten 40mm. Jestli ma cenu davat penize do vymeny za ten o 1cm vetsi prumer. Osobne verim, ze by z toho 40mm mel byt lepsi vyhled. Avsak, vyplati se to??
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro náročnější jedince doporučuji tohle:
http://www.oberlandarms.com/index.php?category=Optik&id=LP_07&page=details
Je to zatím dost drahé, ale právě tudy jde vývoj a časem se to jistě zlevní. Měl jsem možnost otestovat vzorek a je to výborné. Všichno o tom bájí, ale všechny odrazuje cena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jardo, já osobně mám 40mm PBS a myslím že výhled je velice slušný. Ale na druhou stranu musím říct že asi půjde pryč protože mi přijde kolimátor úplně zbytečnej a překážející. Bohatě stačí mechanický mířidla.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:25 am    Předmět: Re: 30mm vs 40mm Odpovědět s citátem

Jarda D. napsal:
taky uplne jednoducha otazka. Mam tubusovy kolimator PBS 30mm a chtel jsem se zeptat, zda-li by nebyl lepsi ten 40mm. Jestli ma cenu davat penize do vymeny za ten o 1cm vetsi prumer. Osobne verim, ze by z toho 40mm mel byt lepsi vyhled. Avsak, vyplati se to??


Zdravim. Tenhle 40mm PBS mám a nemůžu si stěžovat. Co sem koukal u lidí na ty 30mm od PBS, tak je to znatelnej rozdíl. 30mm je vážně strašně málo. To už bych hrál radši bez něj. Osobně mi to vadilo.
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alangorax



Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zacinal jsem na PBS RD 30, byl hodne malej, mireni s nim bylo "pomale", pak jsem koupil PBS RD 40 a naprosta spokojenost, nekolikrat jsem dostal i do skla zasah, a prezil ... Po roce jsem ho ale sundal a hraju bez nej, s gunem jsem se natolik szil ze ho nepotrebuju ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 11:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Zatim nejlepsi, co jsem videl je walther 30mm, kterej ma nejjasnejsi a zaroven nejmensi a nejmin rozmazanou tecku, mel jsem v ruce 4 a vsechny byly super, takze predpokladam, ze se takhle povedly vsechny.

Tak já mám přesně opačné zkušenosti, i když není na paintballové zbrani, ale na ostré. Už druhý kus má stejou vadu a vypíná se. Na paintball by to možná stačilo, ale tady, kde jsou větší otřesy to nezvládá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate