Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

rozne okolo CO2

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
---pj---



Založen: 29. 05. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 3:27 pm    Předmět: rozne okolo CO2 Odpovědět s citátem

A ja by som mal par otazok, niektore skor zo zvedavosti ako realne pouzitie ale predsa mi to neda nespytat sa Smile
A nepiste ze sa to pyta kazdy zaciatocnik LEBO JA UZ ZIADEN NIESOM !!!! Uz na tomto fore citam niekolko hodin denne
dobre dva tyzdne a o tomto mi chybaju infosky SmileSmileSmile

- co sa stane ked prestrelim a CO2 flasu naplnim prilis? poistka mi odtrhne ruku? Smile Len to vyfuci alebo realne hrozi riziko ze mi to vystreli oko?
- co sa stane s do plna naplnenou CO2 flasou ked ju necham v aute pekne polozenu na palubovke pocas horuceho leta? Smile) bum??
- ako v horucom lete transportujete flase na akciu? schovane v kufri ci plnite rovno na mieste?
- kolko zhruba stoji starsi pouzitelny hasicsky pristroj?
- kolko zhruba stoji oficialne naplnenie CO2 hasicskeho pristroja?
- aby mi hasicak niekto oficialne naplnil je nutne robit nejake atesty??
- ked budem mat na hadici rychlospojku budem potrebovat na flasi ON/OFF ventil? asi iba pri plneni, vsak?
- ako je to s chladnutim flase a zbrane pocas strelby? predpokladam ze chladne, lebo ak sa rozpina plyn dochadza k znizovaniu teploty? som mimo? ak ano tak je to chyba mojej ucitelky fyziky Smile
- aky tlak je vo flasi a aky tlak je v hadici? je tam rozdiel? vlastne mi ide o to ci je v zbrani vzdy rovnaky tlak az kym nedojde CO2 alebo sa tlak kontinulalne zmensuje? Alebo nebodaj je tlak stale rovnaky pokial je vo flasi tekuty CO2?

chobotiny, vsak? ale mna to zaujima tak pekne odpovedat!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
POtkan



Založen: 30. 09. 2006
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 10:54 am    Předmět: Re: rozne okolo CO2 Odpovědět s citátem

- co sa stane ked prestrelim a CO2 flasu naplnim prilis? poistka mi odtrhne ruku? Smile Len to vyfuci alebo realne hrozi riziko ze mi to vystreli oko?
mas malu sancu na prilisne naplnenie, ale potom ked to je tak su to ludia ktorym to 'snezi' (i ked to je aj tym ze su lamy a nemaju 100korun na antisifon)

- co sa stane s do plna naplnenou CO2 flasou ked ju necham v aute pekne polozenu na palubovke pocas horuceho leta? Smile) bum??

najskor poistka, ale toto by robil len blazon

- ako v horucom lete transportujete flase na akciu? schovane v kufri ci plnite rovno na mieste?
v kufri, nenaplnene, naplnene, podla okolnosti

- kolko zhruba stoji starsi pouzitelny hasicsky pristroj?
1000sk, zozenies i za menej, i za viac, hastex ma nieco pod 2000

- kolko zhruba stoji oficialne naplnenie CO2 hasicskeho pristroja?
okolo 100sk za 6kg, ci kolko su tie klasicke hasicske

- aby mi hasicak niekto oficialne naplnil je nutne robit nejake atesty??
teoreticky, prakticky nie

- ked budem mat na hadici rychlospojku budem potrebovat na flasi ON/OFF ventil? asi iba pri plneni, vsak?
nepotrebujes on/off a pri pouziti na chrbte to mne osobne skor vadilo

- ako je to s chladnutim flase a zbrane pocas strelby? predpokladam ze chladne, lebo ak sa rozpina plyn dochadza k znizovaniu teploty? som mimo? ak ano tak je to chyba mojej ucitelky fyziky Smile
je to studene, hodne studene, mozes si to prikladat na rany Wink, ale pozor na 'popalienie' z nizkej teploty

- aky tlak je vo flasi a aky tlak je v hadici? je tam rozdiel? vlastne mi ide o to ci je v zbrani vzdy rovnaky tlak az kym nedojde CO2 alebo sa tlak kontinulalne zmensuje? Alebo nebodaj je tlak stale rovnaky pokial je vo flasi tekuty CO2?
neni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
---pj---



Založen: 29. 05. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

perfektne, vynikajuce Very Happy

dik za dokonalu odpoved, ten hastex mi dost pomohol lebo som nemohol najst firmu v okoli kde sa da kupit cisto flasa, vsade iba hasicaky tak si to omrknem , este raz dik moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
POtkan



Založen: 30. 09. 2006
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

---pj--- napsal:
perfektne, vynikajuce Very Happy

dik za dokonalu odpoved, ten hastex mi dost pomohol lebo som nemohol najst firmu v okoli kde sa da kupit cisto flasa, vsade iba hasicaky tak si to omrknem , este raz dik moc


skor inzeraty pozeraj, hastex je posledna moznost, pretoze za tu cenu mas normalne 2, 3 4 flase
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
---pj---



Založen: 29. 05. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj ale minimalne uz mam nazov firmy co to vyraba a mam podla coho hladat, ked som dal do googla len CO2 flasa tak to nenaslo nic zaujimaveho

a co je haluz prave cez tu firmu som sa dozvedel ze kamos ich na orave distribuuje tak skocim za nim ci nema nejaky second hand Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže, tady:
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?p=67030#67030

jsme nakousli pár témat, která se sice už probírala tucetkrát, ale proč si je ještě jednou nezopakovat a neshrnout na jednom místě.

V minulosti se snad už finálně vyřešilo téma tekutého CO2 a tak se můžeme věnovat dalším věcem:
1) Je výkonostně lepší CO2, nebo vzduch.
2) Je CO2 "špinavé".
3) Je používáním CO2 zbraň "ničena" více, než vzduchem?

Pokud by ještě někoho zajímalo něco dalšího, připište.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate