Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

věci z usa - shipito.com - zkušenosti, názory?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lopéz



Založen: 02. 10. 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: chlum/pha

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 9:32 am    Předmět: věci z usa - shipito.com - zkušenosti, názory? Odpovědět s citátem

zdravíčko, vzhledm k slabému dolaru se nakupování v americe jeví jako skvělá příležitost.. ale jen do té doby, než jsem si přečetl pár souvisejících dskusí Sad

ale teď k věci. našel jsem službu shipito.com (majitelem je údajně čech žijíci v usa - taky proto má web českou mutaci), která zákazníkům přidělí adresu v usa (na ně s vaším jménem) a po obdržení balíku jej pošle kamkoliv do světa. cena je $ 8.50 za balík + poštovné do cílové země (to by nemělo přesáhnout $ 100 - záleží na váze). a navíc může zprostředkovat platbu! takže žádné kreditky..

máte zkušenosti s touto službou? a druhá věc, která mě zajímá je, jestli má vůbec nějaký smysl ji využívat? pořád nechápu ty věci okolo celnice a placení daní..

příklad: objednám si věci v americkym e-shopu. ty nechám odeslat na "svou" adresu v usa a provedu platbu prostřednictvím shipito.com. ti mi po obdržení věci zašlou do čr. a dál se bude dít co? připomínám, že balíček je pouze přeposlaný..

díky za vaše postřehy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Patrně už asi odpověď na své otázky Lopéz nečeká, ale mám další novinky z tohoto tématu a nejsou moc příjemné. Od 1. dubna tohoto roku (2011) vstoupí v platnost novela zákona o DPH (novela zákona č. 235/2004 Sb) a s ní i změna týkající se dovozu zboží ze třetích zemí. Dosud byl bezcelní limit a limit pro placení DPH 150 EUR a ten se touto novelou snižuje na 22 EUR. Týká se to naštěstí pouze DPH, Clo má limit stále 150 EUR, ale i tak je to řacha nepříjemná, když si uvědomíte, že DPH je 20% Evil or Very Mad
Odkaz na téma:
http://www.lupa.cz/clanky/nakupy-v-zahranici-podrazi-kvuli-dph/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele jak to tedy je? Budu si kupovat něco za 70dolarů. To mi zboží nepřijde domu, ve schránce bude jen nějakej lístek a budu muset někam letět kvuli dph?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vafi



Založen: 24. 02. 2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě poslal Celní úřad mailem formulář, kde jsem jim musel napsat, že to je pro vlastní potřebu, co v zásilce je (bylo to napsaný na krabici Very Happy) a chteli i kopii finanční transakce (PayPal). Na základě toho mi napsali kolik dělá celní dluh. Po uhrazení mi to normálně poslali na dodací adresu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
Hele jak to tedy je? Budu si kupovat něco za 70dolarů. To mi zboží nepřijde domu, ve schránce bude jen nějakej lístek a budu muset někam letět kvuli dph?
Máš 2 možnosti:
1) Dostaneš vyrozumění, zajedeš si pro to do Prahy na celní oddělení pošty. VYčíslí ti clo a DPH, seběhneš 3 patra dolu se složenkou, zaplatíš, vyběneš nahoru a dostaneš zboží.
2) Dostaneš vyrozumnění, pošelš doklady, dostaneš složenku domu, zaplatíš a přijde ti zboží.

Jsem na to celkem zvědavý, protože to bude obrovský nárůst zásilek pro celní řízení :-/[/list]
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No sami celníci v tom ještě nemají úplně jasno, zvažují možnost vše zjednodušit, že by jsi celní dluh uhradil při dodání pošťákovi, pokud to tedy bude jasné z dokladů u zásilky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko, Ty jsi nositelem špatných zpráv Crying or Very sad
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
t_k



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
No sami celníci v tom ještě nemají úplně jasno, zvažují možnost vše zjednodušit, že by jsi celní dluh uhradil při dodání pošťákovi, pokud to tedy bude jasné z dokladů u zásilky.


zdar,
vono to funguje už dávno - pokud si celníci usmyslí že máš hodnotu přes 150EUR (bude 22) a nemáš tam doklady tak ti pošlou dopis a můžeš jim emailem zaslat doklady (faktura,ebay, paypal) a oni to dodaní/proclí

nikdy jsem neplatil nic předem - pokud bylo dph tak při vyzvednutí balíku byla složenka (dph)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne tohle je něco jiného, jde o to že když bude někde na balíku nebo v balíku uvedena hodnota která bude celníkovi připadat adekvátní tak z ní vypočte DPH a tobě tuhle částku naúčtuje a ty jí zaplatíš při předání balíku na poště v místě bydliště nebo doručujícímu pošťákovi.
Tahle možnost zatím není, ale díky tomu že se od dubna bude platit pomalu za každej balík ze třetích zemí (mimo EU) bude to záhul a celníci si to budou chtít zjednodušit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taunus



Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 518

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to se bohuzel diky tomu uz nevyplati nic poradne kupovat z usa ci ciny. je to naprosta koko...a a uz nevi jak by stahli lidi z prachu -
_________________
2x carbine ,1x mk 48 para (sp1 vnitrnosti),2x 26ci/3000psi vzduch ,tiberius T8.1

EX Falcon painball team
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele a jak to mají s clem a dph v Německu? Mam tam ségru tak bych to vzal oklikou Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vzhledem k tomu ze sjednocujeme s EU tak bych rekl ze stejny jako to bude tady. nehlede na to ze do nemecka treba, ZBRANE NEPOSILAT
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scháním co nejlevněji chrono...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 1:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
scháním co nejlevněji chrono...

na facebooku bezela akce na slevu 500.- v paintballshopu pri odkazani se na fb. bylo to na ten klasicky bily radar.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta akce v pbshopu uz je stara.
Jeste otazecka zbozi stoji 70usd a posta 22usd
to dph platim i s postou nebo jen za tu vec....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
Ta akce v pbshopu uz je stara.
Jeste otazecka zbozi stoji 70usd a posta 22usd
to dph platim i s postou nebo jen za tu vec....

Jen za věc.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: so duben 09, 2011 12:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemůžu najít vlákno s UHF Puxingama.
Nyní je nejnižší kurz CZK vůči USD za poslední dva roky, takže nejvhodnější doba pro ty co o tom uvažují.

Já koupil cca měsíc zpět na http://www.radiogearpro.com/main/.

Dodání bylo cca 10-11 dní. Označení zásilky jako "toy samples", bez DPH a clení.
Návrat nahoru
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Varování
Česká pošta (pobočka celní pošty na Plzeňské) momentálně zkolabovala, a nedokáže zpracovat jakékoliv zásilky přijaté ze třetích zemí (možná vůbec žádné ze zahraničí, ale to nemám potvrzeno)
Od jedné hodiny po půlnoci z 30.3. na 1.4. mi momentálně leží balík na Pražské celní poště a ještě jí nedokázali za dvanáct dní přidělit ani skladové číslo.
Další špek je, že jakmile dovolíte České poště, aby vás zastupovala jako deklarant při projednávání na celním úřadě "upisujete se ďáblu" nikde totiž není pořádně sepsané jaké a jak vysoké poplatky se za tohle zastupování platí. Pár zmínek na stránkách České pošty je, ale rozhodně to nejsou všechny poplatky které zaplatíte navíc k DPH a případnému clu. Nechci šířit poplašnou zprávu, ale tahle cena se pohybuje v řádech několika set korun a to tam není započítáno skladování pokud se celní řízení protáhne nad 20 dní.

Velmi si každý rozmyslete co a odkud budete nakupovat, momentálně se na poštovním úřadě v Praze na Plzeňské topí v balících a nikdo ani pošta ani celníci, netuší jak tohle skončí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hmmm .) tak to si to objednam do nemecka, dobre vedet takove zpravy
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsi mě moc nepotěšil, Rajko Sad No, ještě to ani neodešlo z USA, tak to tam necham chvilku ležet, než se to uklidní ...
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ra.rasch.ek napsal:
To jsi mě moc nepotěšil, Rajko Sad No, ještě to ani neodešlo z USA, tak to tam necham chvilku ležet, než se to uklidní ...

No až se něco změní dám vědět. Zatím jediný způsob jak se vyhnout české poště je to posílat po moři (pokud používáš Shipito) Polonez Parcel to doručuje z Polska přímo do baráku a přes poštu to vůbec nejde. Bohužel ta doprava trvá tak dva dva a půl měsíce, ale zase je téměř nejlevnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko nevím proč to tak máš, ale došly mi zrovna 2 balíky z thajska.. jeden letecky a druhej po moři a žádný zpoždění se nekonalo.. jestli je to i "nízkou cenou" nevím, ale zdá se, že to funguje...
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

supersonic.firestorm napsal:
Rajko nevím proč to tak máš, ale došly mi zrovna 2 balíky z thajska.. jeden letecky a druhej po moři a žádný zpoždění se nekonalo.. jestli je to i "nízkou cenou" nevím, ale zdá se, že to funguje...

Hmm to je docela zajímavý. A kdy ti je odesílali? Já jsem mluvil s člověkem co dělá přímo na celním úřadě pošta Praha a dostalo se mi komentáře, že už se jim balíky válí i po chodbách. je možné že to co je do těch inkriminovaných 22 Euro projde bez problémů. a co je nad je prostě beznadějně zadrženo. Dokonce už jsou tak hustý že každý balík rozbalují, ale ne celníci kteří na to mají ze zákona nárok, ale pošťáci - jeden takovej mi ještě teď leží doma Evil or Very Mad Je na tom sice samolepka celního úřadu, ale razítko už je jen pošty -tím naprosto regulérně porušují poštovní tajemství - jestli ještě něco takového existuje Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aleš
Pohanský Pes


Založen: 23. 05. 2007
Příspěvky: 71
Bydliště: kdesi na kopci v Humpolci

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2011 3:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Balík který ja zadarmo si tam taky počká nebo ten projde bez problému?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2011 6:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no hoidnota byla na hraně, ale vypadá to že to prošlo bez kontroly a posílali mi to tejden resp. cca 14 dní zpátky... takže balíky do tý hodnoty 22 éček asi nekontrolujou vůbec..
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2011 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aleš napsal:
Balík který ja zadarmo si tam taky počká nebo ten projde bez problému?

No ono záleží jakým způsobem ověřují hodnotu balíku (pošťáci). Jestli jim stačí, že je někde na zásilce napsáno, že hodnota je nula nebo to řeší stejně jako celníci. Ty na tenhle špek nikdy neskočili a když si to ho všimli (těch balíků je spousta a chodí přes jedinou pobočku), tak po tobě chtěli doložit skutečně zaplacenou cenu. A to znamená, že by si ho tam stejně nechali a čekal by jsi až na tebe přijde řada.

Edit: tak teď jsem kontroloval všechny balíky které mám na cestě (jsou 4) a u jednoho kterej má nadepsanou hodnotu 20 dolarů se jim to stejně nezdálo a zadrželi ho taky, takže čekám že mi každou chvíli zazvoní pošťačka na barák a přinese lejstra z úřadu abych podepsal plnou moc pro zastupování při celním řízení Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2011 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera to bylo i ve zprávách

Čas : 14:00 minut

http://voyo.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-12-4-2011.html
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Martysto



Založen: 06. 07. 2010
Příspěvky: 74
Bydliště: Mrákotín /Vysočina/

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je taky nejake to info http://www.lupa.cz/clanky/snaha-neplatit-dph-vyhnala-nakupy-v-zahranici-k-rekordu/
_________________
smartys - FALCON painball team

Tvůj přítel v boji je velice důležitý, dává to nepříteli možnost vystřelit i na někoho jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevíte jak je to s tou plnou mocí. Přišlo mi to teď domů tak co s tím. Zatím jsem to tedy neviděl, ale jak mám postupovat dál?
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery napsal:
Nevíte jak je to s tou plnou mocí. Přišlo mi to teď domů tak co s tím. Zatím jsem to tedy neviděl, ale jak mám postupovat dál?
Až budeš mít čas tak zavolej dám ti podrobný návod Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate