Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

plnění z velké láhve

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dlouhy chlap



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 4:07 pm    Předmět: plnění z velké láhve Odpovědět s citátem

ahoj lidi, mám dotaz -stadardně plním lahve z hasičáku s 6kg náplní.Láhve nechám zchladit a poté plním.Nyní mám možnost získat velkou láhev na CO2 předpokládám 15 nebo 30 kg chci se tedy zeptat,zda i při použití této lahve je třeba malé lahve na zbraň chladit nebo zda půjdou naplnit jen tlakem z velké lahve. Předpokládám,že budu muset chladit,ale říká se "líná huba holé neštěstí"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobni zkusenosti s plnenim nemam, ale myslim si, ze na velikosti nezalezi - tlak bude stejny, resp. zavisly na teplote. Co je ovsem dulezity je fakt, ze takto velka lahev dost mozna nebude mit stupacku (tj. vnitrni trubku pro odebirani kapalneho CO2 ze dna - maji ji hasicaky, lahve ne) a tim padem ji budes muset pri plneni naklonit, polozit ci uplne obratit vzhuru nohama, abys z ni dostal kapalne CO2 a ne jen plyn. Kdyz to tak udelas, je dost mozne ze nebudes muset chladit, potoze ti pomuze tlakovy rozdil dany gravitaci a fakt, ze plyn stoupa nahoru, zaroven si ale budes muset dat bacha na preplneni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chladit pb láhve vůbec nemusíš. Zchlazením pouze docílíš většího množství přepuštěného media, což by se ti mohlo v letních vedrech vymstit a uletět ti pojistka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

30 kilové lahve má Liger na komerčním hřišti a stoupačku mají (jen nevím jestli ji tam namontoval dodatečně nebo je tam už od začátku)
Nachladit by jsi ty lahve měl stejně, protože tlak je tam stejnej jako u 6 kilového hasičáku a tvrzení, že lepší je nechladit je pěknej nesmysl sice se ti opravdu může stát, že potom přefoukneš, ale současná investice by měla bej jak do přepouštěcích ventilů tak do váhy to se ti pak nemůže stát že vyrazíš do boje s polopráznou nebo přefouknutou lahví Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ciza



Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, ja plnim ze ctyriceti kilove flasky od svarecky. Chladit musim protoze pokud ji nedam do lednice, tak tam nikdy nedostanu potrebnejch 340g. Mam 12OZ lahev. Hlavni pak je opravdu dodrzet hmotnost media u PB lahve, kterou mas a nemelo by se ti stat, ze pojistka uleti. Me se to zatim nestalo a doufam ani nestane. Laughing Plnim to z polozene lahve a kdyz je poloprazdna, tak spodek necim podlozim aby bylo dno vejs nez PB lahev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dlouhy chlap



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

díky za vaše rady, když já mám problém - lahve mám zchlazený ,ale z hasičáku do nich najednou nedostanu víc než 20-50g.Pokud je hasičák plnej napustím tak 2 láhve najednou bez problémů, ale potom už to na ostatní zchlazené lahve přicmrndává jen po tom malém množství,jako kdyby hasičák ztratil veškerý tlak Zkuste mi poradit co dělat fakt mě to začíná dost nudit cmrndat to po tak malém množství . Ještě mě napadlo jakou teplotu by měl mít hasičák (současná venkovní teplota je dostačující ?? nebo je třeba aby byl v teple?? fakt nevím) prosím prosím prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snake_cz



Založen: 31. 12. 2006
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to vypadá že tvoja velká láhev nemá trubičku a do flašek přepouští akorát plyn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dlouhy chlap



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to by se ale změnilo, kdybych velkou láhev otočil - nebo ne ?? No uvidíme - podle váhy by tam měly být ještě min.2 kg tak že je možná problém v tom.v pondělí zajedu do LBC a nechám ji naplnit znova a pak uvidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dlouhy chlap napsal:
díky za vaše rady, když já mám problém - lahve mám zchlazený ,ale z hasičáku do nich najednou nedostanu víc než 20-50g.Pokud je hasičák plnej napustím tak 2 láhve najednou bez problémů, ale potom už to na ostatní zchlazené lahve přicmrndává jen po tom malém množství,jako kdyby hasičák ztratil veškerý tlak Zkuste mi poradit co dělat fakt mě to začíná dost nudit cmrndat to po tak malém množství . Ještě mě napadlo jakou teplotu by měl mít hasičák (současná venkovní teplota je dostačující ?? nebo je třeba aby byl v teple?? fakt nevím) prosím prosím prosím


A to se ti stane i když plníš víc lahvý za sebou? taky jsem si kolikrát myslel že to ještě není možný aby hasičák byl prázdnej ale pak jsem zjistil že když nezavřu ten hlavní ventil na hasičáku a nechám to zavřený jen přes ty kuláky na tom plnění tak mi to třeba po tejdnu nebo 14 dnech uteče takže asi takhle Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dlouhy chlap



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to asi možné - používám sice jen tu jednoduchou redukci,ale jak přivezu hasičáky tak to vyzkouším a zkusím si "zapamatovat" kolik lahví naplním.Po dnešní akci jsem tak zničenej,že se mi nechce ani přemýšlet natož něco zkoumat či dělat . Tak že díky - snad jen info - kolik lahví jste schopni z hasičáku naplnit,případně kolik CO zůstane v hasičáku bez možnosti jej z něho vytáhnout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martas



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Uh Hradiště

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dlouhy chlap napsal:
Pokud je hasičák plnej napustím tak 2 láhve najednou bez problémů, ale potom už to na ostatní zchlazené lahve přicmrndává jen po tom malém množství,jako kdyby hasičák ztratil veškerý tlak


Pokud ty láhve plníš hned po sobě, tak to bude nejspíš tím, že rychle odebírané CO2 ochladí hasičák a tím v něm klesne tlak. Né že by nějak rapidně, ale už to asi nestačí na naplnění malé láhve. Zkus chvíli počkat (cca 10-20 minut to by mohlo stačit) než se hasičák zase ohřeje na okolní teplotu (nedoporučuju zahřívání nijak urychlovat ). V hasičáku asi vždycky něco zůstane, protože stupačka určitě není až na dno, ale mělo byto být jen malé procento. 6kg hasičák vystačí na naplnění 12 láhví po 500 gramech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cus lidi, problemek, nekdo tu uz natuknul vyse ale zeptam se, ja plnim z 20kg linde lahvi, cili nemaj stupacku, otacim je vzhuru nohama na takovych 80 stupnu, a presto mi zustava v ty lahvi cca 4kg, maly lahve mrazim, ale pousti mi to po 50 gramech. plni nekdo z lahvi od linde? by me zajimalo jestli tam neni nejakej zadrhel, ci tam neni nejaka polotrubice, regulerne mi to tam fouka pouze plnynny CO2, pritom to mam vzhuru nohama a stoupacku to nema. dik
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tedy od Linde neplním ale pouze upozorním na to že to jsou pořádní vydřiduši. Není jediný odběr od Linde který by byl v pořádku ať už se jedná o helium,LPG nebo Co2. Vždy chybí část náplně, od jistý doby si necháváme přímo na místě láhve převážit. Tak pozor na ně
Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 5:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

na neberu CO2 od linde, jen mam jejich lahve Smile to ze to jsou zlatokopove vim, 20kg lahev mi chteli naplnit za 920 kč
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate