Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Přechod z Co2 na vzduch, následně zklamání.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DjPooh



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Plav (Č. Budějovice)

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2008 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no dve dvacitky doma mam, ale uz to ted asi nevyzkousim.. ale stalo se mi to jen jednou a to ani nebyla takova zima. jen kolem 0. Treba kdyz poprve tuhle zimu snezilo, tak jsme hrali asi v -4 stupnich a strilelo mi to nejlip co jsem zazil Smile

No a zimy uz nebudou, takze vlastne o duvod minpro prechazet na vzduch Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2008 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, sleduji tuto diskuzi již od začátku a je mi Vás trochu líto, že výhodu vzduchu vidíte jen v tom, že je možno s ním hrát za nízkých teplot.

Shrnu pár fakt: Vzduch je čistější, než co2 = je šetrnější ke zbrani, vzduch nemění skupenství = netřeba antisifonu/expanzní komory, CO2 může ve zbrani zamrznout = zničit těsnění. CO2 má nestálý tlak, takže úr bude vždy kolísat a dostřel s přesností taky.

Je toho pár, co jsem si zrovna vzpomněl. Sám jsem šel na vzduch kvuli levnějšímu provozu a jednoduchosti. Jedno plnění vzduchu vyjde cca na 6,-kč, což je oproti CO2 minimum.

Pokud by mi zbraň se vzduchem střílela hůř, než s co2, tak bych si pořádně pohrál s pružinama a těsněnímy, než bych dosáhl optimálního výkonu, popřípadě bych nechal odborníka, aby se mi na ni koukl, ale určitě bych to tak snadno nevzdával. (vzhledem k tomu, že je zde toto vlákno usuzuji, že to taky jen tak nevzdáváte Smile, a držím vám palce, ať to dopadne jak to dopadne Wink )

Já jedu na vzduch cca 2 měsíce a zatím jsem maximálně spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne duben 06, 2008 1:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale ono to tak je, pokud se budeme bavit o ÚR 300FPS tak je fakt, že při kadenci kterou běžně použiji při military stylu hraní bude víc než dotatečně přijatelné CO2, protože správně seřízená semi auto zbraň tohle dokáže i při -5stupních celsia
Takže je to čistě o provozních nákladech a toleranci k rozměrům lahví s hnacím mediem (vzduch se nemůže rovnat CO2 co se do rozměrů týče) a možností jejich plnění
Takže to znamená, že když mám vzduch tak bych do COčka nešel, ale pokud mám COčko tak bych si to sakra rozmyslel jestli to budu měnit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 06, 2008 2:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Plně souhlasím s Rajkem. Střílím od začátku s CO2 a nemám s ním v podstatě žádný problém. Ani jeden zámrz, žádné zničené těsnění, expanzní komoru mám atd. Záleží na tom jakým stylem se hraje. Navíc 12oz láhev mi krásně vyhovuje rozměry a nemám důvod si ji dávat na záda a propojovat ji hadicí, která by mi překážela když někam lezu. A 15Kč za naplnění mě též nerozhodí. Nejsem proti vzduchu. Spíš nemám důvod měnit.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
CO2 má nestálý tlak, takže úr bude vždy kolísat a dostřel s přesností taky.


Fascinuje me, jak hluboko je tento konkretni predsudek zakorenen. Kdy uz si konecne vsichni uvedomi, ze srovnavate REGULOVANY vzduch s neregulovanym CO2?? Rolling Eyes
Skutecnost je naopak takova, ze CO2 je pro bezne pouziti dost stabilni i bez regulatoru, coz je uz z principu u vzduchu vylouceno... Kdyz pak ma nekdo vetsi naroky, muze si k CO2 pridat regulator a ma to samy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dlouhy chlap



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 7:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

další souhlas s rajkem / střílím na CO2 druhou sezónu a prostě čistě z ekonomických i praktických důvodů bych neměnil při dobře seřízené zbrani prostě není problém, při našem způsobu hry není problém a vzhledem k tomu, že plnění lahví vzduchem je v mnoha lokalitách značný problém tak to hovoří pro CO2
Vzhledem k tomu, že si plníme lahve sami tak nás plnění 12oz lahve vychází na nějakých 9kč. Než být vděčný našim hasičům, že nám lahve budou plnit a otravovat je tím každých 14 dnů, tak zůstáváme u CO2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 8:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já jsem přešel na vzduch a také jsem čekal trošku „zázrak“. Dostřel zbraně se snížil, takže jsem musel jít do lepšího těsnění, do tvrdší pružiny a nakonec jsem se dostal na stejnou úroveň. Jen s tím rozdílem, že přesnost je o něco lepší. Především při rychlejší střelbě, neříkám nějaké Full Auto, ale někdy je tam potřeba víc poslat kuliček.

Navíc pro mě je i dobrý komfort pro doplňování vzduchu. Stále vidím, kolik mi ještě zbývá a kdy musím doplnit. Není to žádný moc velký argument, prostě jen moje poznámka.

Ale jeden fakt stoji za prd, a to že opravy vzduchového systému jsou pěkně drahé. A vlastně i to pořízení jsou děsný prachy.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zodiac



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha 5 Radotín

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam stejnej problém Mad , přešel sem na vzduch a ústovka mi klesla na 240fps s maximalne dotazenou pružinou , zatim sem vypodlozil pruzinu nejakym kusem kartonu a zda se mi ze se to zase o neco zlepsilo , jinak chystam koupit tvrdsi pruzinu . Mam lahev dye throttle s vystupnim tlakem podle vyrobce přibližne 800psi a zbran T68M4 http://www.dyematrix.com/manuals/DyeManuals/Throttle_Manual.pdf
Krome tý ústovky to sřílí přesnějc - žádný výkyvy tlaku jako že by jedna kule šla vejš druhá níž apod , mužu si kontrolovat během hry kolik mi přibližně zbejvá ran , v zimě mi to nezamrzá a z hlavně nelítá sních a nedělá to témeř žadnej obláček plynu jako v dělá cočko v zimě nebo v dešti . A taky vzduch zvláda mnohem vetší kadenci oproti cočku který se nestíha odpařovat a neničí mi to těsnění. Wink
_________________
Kdo se bojí , nesmí do lesa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jacob



Založen: 26. 05. 2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podobnej problem jsem pozoroval na regulatoru center flag 400 3000 psi, vypada to ze dava mensi vystupak nez 750, kdyz jsem lahev napojil na zbran(vyzkousel jsem jich vic - K4 Pro, tippmann 98 ACT, tippmann A5, spyder Xtra 07) nedostal jsem 300 ani z jedny.. na nizkotlaku jsem to jeste nezkousel, zejtra to zkusim a napisu. Je mozny ze jsou to vadny kusy nebo tak, nebylo by to poprvy a obavam se ze ani naposled co jsme z paintballshopu privezli nakej zmetek... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zodiac



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha 5 Radotín

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jacob napsal:
Podobnej problem jsem pozoroval na regulatoru center flag 400 3000 psi, vypada to ze dava mensi vystupak nez 750, kdyz jsem lahev napojil na zbran(vyzkousel jsem jich vic - K4 Pro, tippmann 98 ACT, tippmann A5, spyder Xtra 07) nedostal jsem 300 ani z jedny.. na nizkotlaku jsem to jeste nezkousel, zejtra to zkusim a napisu. Je mozny ze jsou to vadny kusy nebo tak, nebylo by to poprvy a obavam se ze ani naposled co jsme z paintballshopu privezli nakej zmetek... Evil or Very Mad

jo jo chce to skusit dat tu lahev na nejakej gun kterej ma budik na vystupní tlak - brzy to taky udelam a pak to sem napíšu.
_________________
Kdo se bojí , nesmí do lesa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 4:32 pm    Předmět: regulátor Odpovědět s citátem

regulátorem to být může, kupoval jsem dva HP, brachovi INSPIRE na 3000psi flašku, dava 850psi v pohodě a rychle, 13bps na X7 no problem celej zasobak, a sobě Guerilla Myth 4500psi taky HP a chová se dost blbě, při flašce naplněný nad cca 2000 psi při puštění vzduchu (mám potápěčskou 1,7l s redukcí) skočí na 600psi a pak během půl minuty nastoupá na 1050psi, ale po odběru(výstřelu) nastane to samý, a při tlaku k 1500psi ve flašce začne brzdit už u 500 psi,,, mám proto ještě druhej inline reg (cocker trilogy jede kolem 300 psi a spider pilot na 450psi) , ještě jsem se nedostal k tomu ho rozdělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob



Založen: 26. 05. 2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cuz, mel jsem mensi vypadek netu, ted to konecne pustili tak posilam vysledky testu.

Zkousel jsem regulator Centerflag 400 3000 PSI na par vysokotlakejch gunech s budikem, na vsech to ukazalo cca. 450 PSI. Jinak podobnej problem jsem ted pozoroval na CO2 on/off ventilu od smartpartu - dava vystupak 500 PSI.. Tipoval bych ze mas stejnej problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zodiac



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha 5 Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jacob napsal:
Cuz, mel jsem mensi vypadek netu, ted to konecne pustili tak posilam vysledky testu.

Zkousel jsem regulator Centerflag 400 3000 PSI na par vysokotlakejch gunech s budikem, na vsech to ukazalo cca. 450 PSI. Jinak podobnej problem jsem ted pozoroval na CO2 on/off ventilu od smartpartu - dava vystupak 500 PSI.. Tipoval bych ze mas stejnej problem.

A kolik ten budík ukazoval s cočkem (bez on-off )nevíš ? Jinak 450-500psi se mi zdá hrozně málo .
_________________
Kdo se bojí , nesmí do lesa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlk napsal:
OK omluvu beru.
Problematika CO vs Vzduch je veliká alchymie.
To co jsi napsal je celkem pravda.
Záleží na kulích,hlavni,zbrani, pak až teprv na médiu.
Bohužel se mi asi nedostala do ruky přesná zbraň na vzduch.
Za to už jsem viděl dost přesných zbraní na CO.
A pokuď máš lepší přístup ke vzduchu, pak OK.
Jinak si myslím, že to namá smysl.
Moc peněz za málo muziky.
Připouštím, že vzduch je trošku lepší z mnoha důvodů, ale přecházet z CO na vzduch a čekat zázraky je nesmysl.

Těšilo mě pánové VLK

Uplne suhlasim. Aj ked mne sa uz presna zbran na vzduch do ruk dostala, bohuzial tam neslo pouzit CO2, cize sa nedalo porovnat. Porovnavat vsak mozem u seba na A5, kde naozaj nejaky zavazny rozdiel necitim. Jedine sa mi to zda na vzduch take menej kopave (take deluxnejsie strielanie). Pouzivam to podla potreby... na dlhe pochody zvacsa vzduch, do budov a nocne prepady zas radsej CO2. Jednoznacne vsak asi radsej CO2 (9oz) priamo na zbrani. Pocas zimnych treningov zas bez debat siaham po vzduchu, kde vidim jeho hlavnu (ak nie jedinu) velku vyhodu. To ze je CO2 agresivnejsie k tesneniam za par halierov ma nejak neflustruje, zvlast ked som to doteraz nemal sancu nejak pocitit. Keby vsak poslednou dobou nesli tie vzduchove flase tak dole, urcite by som do toho nesiel, lebo ta cena pri drahych vzduchovyh flasiach za ten rozdiel podla mna tiez nestoji.
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate