Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Multicam
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ravenek



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 3:54 am    Předmět: jeste dodatek Odpovědět s citátem

Plus ten multicam komplet co daval nademnou Honcka z ebairsoft je cinska kopie bundy a kalhot primo od Crye (u Crye stoji budna 119 dolaru, gate 115 a chranice v cene nejsou), takze si muzete domyslet ze to bude stat za hovno. Pokud chcete multicam pouzivat, musite mit original, jinak dostanete do nasich podminek hodne bidne maskovani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 4:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ravenek, musím s Tebou souhlasit, ACU - ARMY COMBAT UNIFORM a BDU - BATTLE-DRESS UNIFORM je střih, ale co se rip-stop týká, tak to je způsob šití, nikoliv materiál. Ripstop je tkanina zkonstruovaná z vláken o různé pevnosti, která se pravidelně střídají, což v případě roztržení brání dalšímu trhání materiálu. http://www.abc-industries.net/Mining/Pictures/9%20x%209%20RipStop.jpg

Takže jde spíš o to, zda vezmeš maskáče jen ze 100% bavlny - TROPIC, nebo ze 35-45% bavlna / 55-65% polyester - COMBAT, či 50% nylon / 50% bavlna - ARMY a v neposlední řadě ze 65% polyester / 35% bavlna - FEDERAL. Aspoň takto dělí materiálově svoje výrobky firma TRU-SPEC.

Osobně beru jen materiály ARMY a FEDERAL - do našich podmínek je to ideální kombinace materiálů. Nebledne to, drží to, nemačká se to.

Např. TROPIC je vhodný do teplého klimatu, ale nevýhodou je blednutí materiálu, mačkavost a srážlivost - prostě nevýhoda bavlny.
COMBAT je v podstatě stejný složením jako FEDERAL, ale není ušitý rip-stop systémem, proto hrozí jeho větší roztrhání.

Tomu, že jsi utrhl kapsu u otevírání suchého zipu, se mohu jen pousmát. Ale rozhodně to nebylo šitím rip-stop systémem, ale buď Tvou neskutečnou silou nebo udělaly soudružky v čínské továrně někde chybu Laughing

_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mozna, opravdu mozna pojedu na US zakladnu v nemecku do skladu, chce nekdo z okoli meho ( ne pres celou zemi ) abych se koukl na neco konkretne?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Picasso



Založen: 01. 11. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Při uvažování o typu maskáčové uniformy jsem měl jasno hned od začátku. Volba padla na MC. S rozhodováním, kde a od koho koupit to bylo těžší.
Na jednu stranu lákavé ceny různých výrobců např. Helikon a jiní a na druhou stranu zavedené a zkušení výrobci jako např. TRU-SPEC a další.
Nakonec jsem vybral dražší, ale rozhodně kvalitnější TRU-SPEC. Výrobce mi za proinvestované peníze nabízí prvotřídní kvalitu a orginiál maskovací vzor a né žádnou kopii.
Vše je otázkou volby, dostupnosti a velikosti peněženky. Já nelituji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M4JK



Založen: 08. 10. 2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Bernolákovo

PříspěvekZaslal: čt červen 10, 2010 11:26 am    Předmět: Re: Doplnek Odpovědět s citátem

Ravenek napsal:
hlavni vlastnost Multicamu je ta, ze dokaze "menit barvu" podle okolniho prostredi, coz kopie nemaji

ako to myslis? mozes to niak priblizit Idea

Ravenek napsal:
Ja osobne doporucuji objednavat po netu od firmy Propper, patri k licencovanym prodejcum Multicam a vyrabi uniformy primo pro US Army (spolecne s American Apparel). Originaly sice nesezenete (je zakaz prodavat armadni zbozi USA za hranice).

Propper je supa, to mozem potvrdit akurat ma prekvapuje ten zakaz predaja armadneho tovaru do zahranicia, to mam potom uniformu ilegalne ?! Very Happy
_________________
Gladiators
Automag Classic
BT TM7
Empire Trracer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 3:45 am    Předmět: Re: Doplnek Odpovědět s citátem

Ravenek napsal:

Multicam sam o sobe je registrovany produkt firmou Crye, to co se da bezne koupit jsou jen kopie ktere nemaji vlastnosti Multicamu (hlavni vlastnost Multicamu je ta, ze dokaze "menit barvu" podle okolniho prostredi, coz kopie nemaji).

co myslis tym "menit farbu"

Ravenek napsal:

Takze muj nazor je ze Multicam rozhodne ano, ale original.

mutlicam je urceny do podmienok afgu a stredneho vychodu - zlozenie farieb. struktura patternu je podobna aktualnemu vzoru chloro pre fleck.

v afgu su ine podnebne i vegetacne podmienky

Ravenek napsal:

Dalsi vybavu pak brat od Condor, vesty jsou ukrutne drahe tak jsem to resil obycejnou Coyote MOLLE vestou a od Condor bral akorat Multicam sumky.

Condor?
To ako vazne?
Condor je lacna varianta vystroje, vyrabana vecsinou z cordury 600 (na rozdiel napriklad od Pantacu kde je cordura 1000) a kvalitativne to nieje nic moc - mam Low Profile Plate Carrier od Pantacu aj od Condoru a condor je uprimne dost ubohy...

coyote a multicam spolu? skor tak khaki a multicam, pripadne nejaku desert, ale coyote je priliz silny kontrast (a ano mam aj coyote, viem porovnat)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 3:47 am    Předmět: Re: Doplnek Odpovědět s citátem

M4JK napsal:

Propper je supa, to mozem potvrdit akurat ma prekvapuje ten zakaz predaja armadneho tovaru do zahranicia, to mam potom uniformu ilegalne ?! Very Happy

myslim ze je to tak ze priamy dodavatel pre armadu nesmie dodavat urcite druhy vystroje a vyzbroje (napriklad optiky, kolimatory, uniformy) zahranicnym zlozkam - pretoze pre USA su vsetci potencialny nepriatelia Smile (asi)
toto sa na sekundarnych kontraktorov nebude vztahovat
ale to len tipujem podla toho ako mi niektore veci necheli poslat z USA prave kvoli embargu aj na lacne veci ale od specifickeho vyrobcu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mnenit barvu misli asi toto slovi crye zvolen odstiny a kombynace barev aby reflektovala odstíny okolního prostředí.

Jinak se říka že polaci vivíjeli svuj como grom spolecne s crye a jejim multycamem a vzhledem ktomu ze ze sem nikde nezaznamenal žalobu na porušení autorskej prav tak natom asi neco bude.

jinak neni tam žadny korlo zazračny barvi nebo nějakej nastřik kterej by to zlepšoval jen dobrej viběr barev (je to vícebarevnej vzor ne jako třeba tříbarevnej wodland).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono mutlicam nieje ziaden zazracny vzor - je to jednoducho len dobra kombinace barev pre step,polostep pripadne pust a polopust.

polska armada aktualne operuje a planuje operovat v tychto typoch oblasti tak je jasne ze do tohoto vzoru investovali.

inak ked si clovek porovna tvarove zlozenie tak je to velmi podobne flecktarnu - aj velkostou i rozmiestnovanim bodov (moj osobny nazor)
rozdiel je ten ze fleck ma viac vertikalne orientovanie, kdezto mutlicam viac horizontalne (podla poslednych vyskumov je clovek viac citlivy na veritkalnu os ako na horizontalnu - dovod je jednoduchy - vecsina veci co nas v nasom okoli zaujima ma vertikalny charakter, kdezto krajina ktoru moc pozorovat nemusime ma horizontalny)

inak fakt nechapem preco do lesov ludia beru mutlicam, tam je idealny tmavsi vzor so svetlymi skvrnami (mutlicam je svetly vzor s tmavymi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vojaci z "Afgu" si ode mě opisovali adresy prodejen kde koupit fake taktické vesty of rákosníků. Dost dobře nechápu k čemu ti je originál taktická vesta, pokud neplánuješ, nosit v ní 40 kilo zásobníků a nechat se tahat za flígr když tě střelej do nohy. Mám vestu za 900 korun a za tři roky používání jsem s ní neměl jediný problém a možná by vydržela i kdyby mě za ní někdo opravdu táhnul. A multicam je do našich podmínek - čili jaro, podzim, baráky, tráva, březové háje a křoví naprosto ideální. Jenom někde v smrčkách je moc světlej a tam stejně není vidět na krok.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 2:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vybavenie ktore ma nieco vydrzat by sa malo vyrabat z kvalitnych materialov. moj osobny pohlad na vec je ze Condor nedosahuje kvalit Pantacu - cena nieje az tak velky rozdiel a rozdiel v kvalite citit.

a vesta za 900korun - ak ti to vyhovuje v pohode, ja radsej hladam veci kde pomer kvalita a cena ide smerom ku kvalite a som ochotny dat za to aj viac. (babicka mala na toto hezke prislovi "Lacne maso zerou psy")

a tych vojakov z afgu som uplne nepochopil - hovoris o profesionaloch? mozes to nejak rozviest?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 5:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta, on multicam není zázračný vzor, to jen marketing z něj dělá zázrak, neboť drahé peníze za vývoj se nějak musí vrátit.

co se multicamu a coyot spojení týká, mám malou polní v coyot provedení a celkem to spolu jde.
K tomu Condoru - mám od nich velký batoh a max. spokojenost. Ale vestu jsem pořídil od Blackwater. Nicméně i Condor vyrábí vesty 1000D.

A kam se multicam hodí - naše jaro a podzim - naprosto v pohodě, baráky a zbořeniště - ideální, pískovny také, tmavý les - v malých smrčcích se schováš i v bílém triku, ve vzrostlém lese bez nízké vegetace je to jedno, tam jakmile se hneš od stromu ke stromu jsi stejně vidět.

Já osobně jsem zastáncem multicamu, jak jsi jistě pochopil, ale jsem střízlivý v tom, že to není kouzelný plášť, který Tě nechá zmizet.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 6:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja jsem majitelem kopie z Českotřebovského zálesáka. Jméno uvádím záměrně, protože fakt netuším kde to ten týpek tam bere, ovšem co se týká kvality jsou výborné. Asi se nedají srovnat s origo, ale dostačují. Za 800kč za kalhoty i blůzu je to dobré.
Akorát jsem narazil na problém, který se týká materiálu. Jde zřejmě o nějakou verzi kombinace umělina/bavlna. Teď v létě je to dost na pytel. Hledal jsem verzi materiálu Tropic tedy 100% bavlny a zatím jsem nenašel. Jsou vůbec v multicamu nebo ne?

Jinak děkuji Bohse za to vysvětlení verzí materiálů a názvu.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

fery tak skus goretexi ja se vnich ani prezleto nejak extra neparim cos je zajimavi a vkombynaci stim trykem pod vestu je to fak dobra kombynace.

Jinak jak nekde nekdo rikal ze sikovnej clovek se schova i v bylim tryku blbec se neschova ani v hejkaloj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery, není za co. Jestli jsem se nepřehlédl, tak TRU-SPEC maskáče s potickem MULTICAM ve verzi TROPIC nedělá. Střich BDU mají v COMBAT a ARMY, střih ACU ve verzi FEDERAL (ten materiál mám a používám jej celoročně). Osobně bych 100% bavlnu nedoporučoval, ale je to Tvá volba.

Jinak BDU - Combat dělají s přízviskem HUNT - je tam trochu více zelené než u ostatních verzí. Mám košili MC-HUNT a mohu potvrdit, že je více zelená a tím pádem i trochu vhodnější do našich lesů. Bohužel se mi BDU střih nelíbí, resp. ACU nemá límec, ale stojáček a má lépe udělané kapsy, tak do té zelenější mutace nejdu.

Podotýkám, že stále je řeč o firmě Tru-Spec.


Supe, když vidím Tvou češtinu, tak si říkám, zda nejsi 10ti leté děcko nebo cizinec. Plakal bych nad Tvou gramatikou Crying or Very sad
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vegeta: Ano mluvím o profesionálech co byli nebo jsou v afghanistanu. Zajímavé je, že většina z nich úchylkou na "značkové" oblečení netrpěla.

Na jedno - dvoudenní paintballové akce se v klidu spokojím s něčím co nesplňuje požadavky na měsíční nasazení v horách.

A 100% bavlna od TruSpec je sice poměrně tlustá a na léto v tom asi bude docela vedro, ale co se kvality materiálu týče, tak poslední věc, které bych se bál je roztržení. Gatě i blůza jsou fakt kvalitní. To samé se říká o Helikonu, ale nezkoušel jsem, mám od nich jen pončo. A co se třeba EB airsoft týká, jejich hadry v základní verzi jsou šunt, ale taktiky, nebo ty lepší gatě s chráničema už se dají (mám je dva roky a zatím to drží).
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
vegetta, on multicam není zázračný vzor, to jen marketing z něj dělá zázrak, neboť drahé peníze za vývoj se nějak musí vrátit.

to sa musi uznat, marketing maju fest dobry...
Bohse Onkelz napsal:

co se multicamu a coyot spojení týká, mám malou polní v coyot provedení a celkem to spolu jde.

co som skusal tak mi prislo lepsie pouzitie v spojeni s Tan pripadne Ranger Green (ani khaki nieje nijak zle)
Skusim kolegovi co ma MC uniformu hodit moju Coyot vestu a pozrem.
Bohse Onkelz napsal:

K tomu Condoru - mám od nich velký batoh a max. spokojenost. Ale vestu jsem pořídil od Blackwater. Nicméně i Condor vyrábí vesty 1000D.

ja som od condoru zobral vestu v 600D cordure a moc toho nevydrzi
mal som ja maly batoh a zacali sa mi trhat zipsy.
ale mozno som mal len smolu na konkretne vyrobky, tie 1000D vesty od nich mozu byt uz viac v pohode.
btw batoh mam od TacGearu a ten je fakt bozi Smile
Bohse Onkelz napsal:

A kam se multicam hodí - naše jaro a podzim - naprosto v pohodě, baráky a zbořeniště - ideální, pískovny také, tmavý les - v malých smrčcích se schováš i v bílém triku, ve vzrostlém lese bez nízké vegetace je to jedno, tam jakmile se hneš od stromu ke stromu jsi stejně vidět.

suhlas, ved to nieje zly maskovaci vzor, by som povedal ze je viac nez vhodny.
Hellboy napsal:
Vegeta: Ano mluvím o profesionálech co byli nebo jsou v afghanistanu. Zajímavé je, že většina z nich úchylkou na "značkové" oblečení netrpěla.

mna osobne znacka nezaujima, dolezita je pre mna kvalita spracovania, material a vyuzitelnost.
aj tie najzakladnejsie maskace od BW za 300kc su kvalitne (i ked uz dost opotrebovane Sad )

inak k helikonu - kamos od nich ma uniformu a moc si ju pochvaloval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta, na tu coyote vestu když dáš sumky v MC, tak z ní už moc vidět nebude Very Happy samotná děsně svítí asi každá. je pravda, že zelenou jsem k MC nikdy nezkusil, tak nějak se mi to tluče, nevím proč, ale coyote mi k tomu nějak sedí barvou více...

ale jsem rád, že si v podstatě rozumíme
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

toz pravda, sumky urobia svoje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M&Nko



Založen: 26. 09. 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 9:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak přidám i já něco do mlýnku. Jinak jsem se chtěl zeptat na kvalitu výrobců a na kvalitu látek. Našel jsem pár odkazů a chtěl bych slyšet o vašich zkušenostech s nimi. Jestli má někdo zkušenost s Propperem http://www.tacticalgear.cz/armyshop-bluza-propper-multicam-combat-coat-lr/ nebo heligonem a jaký materiál vydrží nejvíce oprání aniž by zlednul. Popřípadně jestli nevíte kolik stojí shipping z USA https://www.epropper.com/
Díky, Matěj.

Historie

Společnost Crye Associates se sídlem v New Yorku vznikla v roce 2000 a o rok později vyhrála konkurz na účast v armádním projektu „Škorpion“, což byla první fáze dlouhodobějšího programu Objective Force Warrior, později přejmenovaného na FFW (Future Force Warrior). Účast firmy Crye spočívala v kompletní renovaci uniforem a vybavení. Jedním z mnoha vylepšení se stal i nový kamuflážní vzor. Společnost Crye vyvinula vzor neoficiálně označovaný jako „vzor Škorpion“ (Scorpion pattern), který se stal základem pro nový maskovací vzor MultiCam™, který nyní vyrábí Crye Precision, což je nově založená odnož Crye Associates.

Vzor MultiCam™ je výsledkem téměř dvouletého usilovného vývoje a testování jak společností Crye, tak armádou. Jak již název napovídá, je navržen tak, aby fungoval ve všech prostředích, a podle původního záměru měla nahradit kamufláž Woodland a tří-barevný Desert. Přestože v armádních zkouškách dosáhla vynikajících výsledků, rozhodla se armáda nakonec pro novou Army Combat Uniform (ACU) šedých barev, která vychází ze vzoru Marpat užívaného námořní pěchotou. Důvodem zrušení zakázky pro Crye byly pravděpodobně finance, jelikož uniforma MultiCam™ je přibližně dvakrát dražší než ACU. Nicméně armáda jednala zjevně nerozvážně, jelikož nyní si na maskovací schopnosti ACU mnoho vojáků stěžuje a naproti tomu na MultiCam™ jsou slyšet pozitivní ohlasy.


Vývoj

Experti firmy Crye Precision strávili stovky hodin pozorováním různých prostředí a sezónních změn, studovali nejrůznější zeměpisné, klimatické a světelné podmínky. To byla první fáze vývoje. Ve druhé fázi pak obrátili pozornost na lidské oko a zpracování optických vjemů v lidském mozku. To, co si mozek uvědomuje (tedy co člověk „vidí“), není zdaleka totožné se skutečnými barvami, které zachycuje oko. Lidský mozek reaguje velmi komplikovaně na různé barevné přechody, chová se jinak při pozorování na krátké a dlouhé vzdálenosti a určité optické vjemy může vůči pozadí zdůraznit a jiné naopak potlačit.

Velkou část vlastní vývojové práce ovšem provedly počítače, které analyzovaly všechny výše uvedené informace. Během vývoje bylo testováno více než sto různých vzorců, ale pro sériovou výrobu byl nakonec zvolen jediný. Na rozdíl od drtivé většiny dnešních maskovacích schémat není složen z velkých, jasně ohraničených barevných ploch tří nebo čtyř barev, nýbrž jde o podstatně jemnější schéma se speciálně vytvořenými barevnými oblastmi a přechody mezi konkrétními barvami. Ve schématu MultiCam™ najdeme spoustu barev. Podklad tvoří odstíny hnědé od střední po světlou žlutohnědou, největší část je složena z odstínů zelené od tmavé lesní po nažloutlou „Lime Green“ a místy se nacházejí také skvrny tmavě hnědé a světlé pískové „pouštní růžové“ barvy.

Výsledkem je, že lidský mozek při sledování schématu MultiCam™ automaticky provede jakési „přizpůsobení“ tohoto vjemu okolnímu prostředí (pozadí). V lese tak získá tato kamufláž celkově zelený vzhled, zatímco na poušti se jeví jako žlutohnědá a na pozadí hor nebo zdí má zdánlivě šedý nádech. MultiCam™ vlastně představuje jakýsi veliký zrakový klam. Vhodně zvolená kombinace barev způsobuje, že mozek vidí barevný přechod tam, kde žádná přechodová barva ve skutečnosti není.
_________________
Life SuxX So get a Hellmet !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cus, vubec si to v cr nekupuj, pokud teda nemas prachy navic Smile

http://stores.ebay.com/US-CAMO-ETC

je to normal firma, zasila i do evropy, do 160 USD se neplati clo adt, cili jenom posta a mas to za 1/2 ceny co tady. jinak jsou tam i tabulky co se trvanlivosti tyce ohlehne materialu.

edit: shipping stoji 16.20 USD
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už to tady bylo řečeno - Tru SPec je OK, Helikon je OK, čína je jak se jim to povede. Jám mám pár věcí za pár kaček a jsou v pohodě a pár věcí je zase na maděru, obzvlášť laciný gatě se trhají jak můžou. Na druhou stranu za litr mám už dva roky taktický kalhoty včetně neoprenovejch chráničů a začali se drbat až teď, přičemž i od Helikonu stojej 2x tolik.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 10:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No a hlavně jde o to, že kopie "nefungujou", tak jako origo.A pokud to nemá ty vlastnosti, pro které je multicam multicamem,tak je to k ničemu. Já su jinak zarytej wůdlenďák, ale mám v plánu MARPAT.To jsou podle mě bezkonkurenční maskáče do střední Evropy.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tím myslíš co, že nefungujou jako origo?
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo,přesně tak.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tos mi moc neodpověděl. Myslíš, že ta originál látka má nějakou zázračnou optickou vlastnost, která ji činí nějak lepší než jiná látka potištěná úplně stejným vzorem? Já bych na to moc nevsázel. Základem multicamu není látka, ale to, že tam jsou dost bizarní barevné přechody, které splývají dohromady a trochu matou oči. A třeba Tru Spec je pokud vím oficiální výrobce s licencí od Crye.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud si někdo v MC lehne do záhonu s ředkvičkama a čeká zázraky, pak je úplně jedno, jestli má na sobě originál od Crye nebo montérky z Baumaxu Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 4:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal to asi vystihl nejpřesněji Laughing

A k tomu origo či neorigo Multicamu - nezáleží na jaké látce to je, jde hlavně o to, jak je to provedené, aby to mělo vlastnost toho optického klamu, o kterém píše M&Nko. Tím se ale dostávám ke zcela zásadní otázce - paint je o vzdálenostech v řádu metrů či desítek metrů, realita o stovkách metrů či km - a v tom vidím zásadní rozdíl. Na vzdálenost 20-30m si člověka po delším pozorování všimneš, na 300-400m uvidíš pouhým okem kulové (pokud nepůjde nepřítel v reflexní vestě).
Proto, ač jsem zastáncem a nositelem multicamu, netvrdím, že je to kouzelný plášť, ale je to velmi kvalitní a univerzální maskování.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
swoop



Založen: 05. 06. 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno a okolí

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 10:55 pm    Předmět: Re: Doplnek Odpovědět s citátem

vegetta napsal:

mutlicam je urceny do podmienok afgu a stredneho vychodu - zlozenie farieb. struktura patternu je podobna aktualnemu vzoru chloro pre fleck.

v afgu su ine podnebne i vegetacne podmienky


To není pravda. Multicam je vzor, určený pro UNIVERZÁLNÍ použití v různých podmínkách. V Afgánistánu se použít dá, samozřejmě.. jako skoro všude. Díky vhodně zvolené textuře a skladbě barev "přejímá" barvy prostředí.. Alespoň origo od CRYE by měl..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 11:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no jasne, urcite bych si vzal multicam do džungle .)

k tomu vzoru, myslim ze pres masku/sklo je kazda skvrna co ma stejny barvy s prostredim dobra Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate