Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

SP-1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spunky , dík za info , ty stánky jsem projel snad dvakrát a nikde jsem to neviděl , jak to natahujou a právě to mě zarazilo , jinak hrávám s MR2 s 30kulovým graviťákem , tak vím jak to padá Crying or Very sad , no já jsem hlavně hledal nízkotlak , kterej je schopem jet na vzduch i CO , a má military vzhled a SP-1 je zatím jediný značkovač , ta elektrika je jen bonus a za ty peníze je to fakt super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 9:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádné natahování to nemá, protože tady není hnací plyn "dávkován" úderem "kladívka" na jehlu. Tady ho tam pouští solenoid, což je zjednodušeně řečeno "ventil" ovládaný elektricky. Takže zapneš zbraň ON/OFF tlačítkem a rovnou můžeš střílet. Gravitační zásobník bez problémů používám a z 500 kulí mi netrhla ani jednu. Je ale fakt, že nestřílím na full auto, ale trojkovou dávku graviťák zvládne bez problémů. Jediný problém je v tom, že se v gravitačním zásobníku občas "šprajcnou" kuličky a musíš se zbraní zatřást, aby napadaly do kolínka. V tom je obrovská výhoda el. zásobníku - máš jistotu, že je vždy ve zbrani kulička, a že v rozhodujícím okamžiku vyletí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Rbull,

proč rejpeš, vždyť to všichni hrajem pro zábavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilgott



Založen: 20. 12. 2006
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SP-1 nevypadá vůbec zlejen je škoda že el. zásobáky jsou na hodně kulí.Koukal jsem jestli by k tomu stačil turbo loader ten by to mohl zvládat i na full.Jak je na tom s přesností v základu?Může někdo napsat svůj test střelby jak dopadl.Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilgott



Založen: 20. 12. 2006
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a ještě jedna věc ten antisoft je nutnost používám CO tak abych věděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V základu střílí dobře. A antisifon by byl víc než vhodný, ikdyž použitý regulátor by se měl podle výrobce s vniknutím tekutého CO2 vypořádat. Nejlepší antisifon je hadice a flaška na zádech ve vertikální poloze s ventilem směrem nahoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cartman



Založen: 08. 10. 2006
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kedze sp1 je elektropneu, tak si myslim ze to pracuje na rovnakom principe jako ION. myslim ze z tohto obrazka sa da jednoducho pochopit jako funguje:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dík , fakt mě to nebylo jasný jak to funguje , hodnej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dík , fakt mě to nebylo jasný jak to funguje , hodnej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spunky



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 8:30 am    Předmět: Porucha Odpovědět s citátem

Zdarec lidi.
Mám problém - přestala mi střílet SP1. Když připojim bombu, zapnu gun,tak při stisku spuště si to jen ufoukne (vzduch uniká do prostoru z baterií v rukojeti) a k samotnému výstřelu už nedojde (je jedno jestli je to vzduch nebo CO). Když jsem to rozebral, je na plošném spoji takovej oválnej nesmysl (předpokládám že je to nějaká ta pojistka poškození zbraně vysokým tlakem) z který to uniká při stisku spuště uniká a do samotné zbraně nejde nic. Z toho usuzuju, že problém je právě v té pojistce - v návodu píšou, že když dojde k přetlakování zbraně či vniknutí kapalného CO2, zbraň automaticky odpojí přívod plynu aby zabránila poškození. Jenže taky píšou, že se poté zase sama odblokuje, takže u mě to asi nechodí.

Kdyby náhodou někdo věděl, v čem je prolem, dejte vědět. Předem dík

Exclamation Spunky Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dady



Založen: 15. 10. 2006
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 11:17 am    Předmět: Re: Porucha Odpovědět s citátem

- skus novu 9V bateriu...
- skontroluj si nastaveny mod na dane medium ktore pouzivas (co2 alebo vzduch...vysvetlenie vid vyssi eprispevky...)
- alebo to je vada regulatora...

tak snad pomoze...viac ma nenapada...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spunky



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 1:17 pm    Předmět: Re: Porucha Odpovědět s citátem

- Baterii jsem zkoušel dát novou
- mód jsem zkoušel přehodit tak 100x

Hold půjde holka na reklamačku, ale díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dady



Založen: 15. 10. 2006
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ak mozem poradit:

POZOR aj verzia s modmi (davka 3, full auto, semi) ma v manuali uvedene ze je to len SEMI-AUTOMATIC!!!...preto je viac nez vhodne pri kupe odskusat co ma dana verzia SP1 vlastne v sebe (vyssie su uvedene aj postupy ako na to...)...a nie vzdy sa spolahnut len na slova predavajuceho...

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 11:45 am    Předmět: Zkouška ohněm Odpovědět s citátem

Tak jsem měl možnost prubnout SP1 na celodenní akci. Můj dojem byl, že koupí jsem rozhodně neprohloupil.
- za celý den ani jedna tržená kule (vystříleno něco málo přes 1000 kulí)
- přesnost se základní hlavní je vynikající
- hrál jsem s 50tkovým gravitačním zásobníkem - zvládal i trojkové dávky. Jediný problém byl, že se kule občas sekly a se zbraní se muselo zatřást - nemoc 50tkovejch zásobníků. (Dá se to vyřešit - být neustále v pohybu Smile ).
- zbraň je lehká a v kombinaci s hadicí a vzduchovou lahví na zádech, jsem její váhu za celý den vlastně ani nepocítil.

Co dodat - pokud nebudou poruchy, tak je to velmi dobrá zbraň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caroprd



Založen: 16. 04. 2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Mám .....zatím

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

w.i.go napsal:
Na CO2 mi ta zbran v podstatě nejede ani s antisyfonem ani bez něj , prostě to fachá jenom na vzduch ( jedině že bych měl nějakou vadnou ) Cool

fuguje tato zbran na co2 nebo musím pořídit vzduch je tato zbran o hodně lepší na vzduch nez na CO2
_________________
Dvakrát měř a pak sežń nekoho kdo bude řezat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosi napsal:

- fakt to netrhá kule když se používá gravitační zásobník


kule by to melo trhat naprosto minimalne diky low force boltu, ktery pokud kule neni na svem miste, taxe o ni zasekne ale nerozbije ji. Kdyz uz se povede ji rozbit, tak to je zpusobeno poskozenou kulickou a ne zbrani.

video http://youtube.com/watch?v=ThA2M3ZpVOw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spunky



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Caroprd napsal:

fuguje tato zbran na co2 nebo musím pořídit vzduch je tato zbran o hodně lepší na vzduch nez na CO2


Zbraň funguje na obojí! Včera jsem odehrál celý den na CO2 a bez problému. Každopádně vzduch je lepší volba a v zimě bude asi potřeba - při rychlejší střelbě se zbraň znatelně ochlazuje.


PS: Jinak koule to vážně netrhá !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dady



Založen: 15. 10. 2006
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar...
spozoroval som pri strielani z mojej SP1 maly unik co2/vzduchu po odstraneni gripu...fps vyzera byt v poriadku...
vsimol si niekto nieco podobne...?

mozno to bude len micro line, nestihol som to este rozobrat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud pri vystřelu, tak to odpouští solenoid...

prosím, můžete někdo napsat jak je to s úsťovkou, kolik jste nastavily,, případně při jakým tlaku a vliv na spotřebu? příspěvky v USA forech o IONu (je to téměř stejný) jedou vesměs do 280 fps, tak bych rád měl pár informací z našich končin a podmínek. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na většině akcí je stanovená úsťovka do 300 fps. A čím vyšší úsťovka, tak tím o něco vyšší spotřeba. Pokud nemáš radar aby jsi si před hrou úsťovku přeměřil, tak dej radši o něco méně, protože stačí použít jiné kuličky s o trochu větším průměrem a může ti jít rychlost dost nahoru (a naopak).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dady



Založen: 15. 10. 2006
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ffooxx napsal:
pokud pri vystřelu, tak to odpouští solenoid...


a je to v pohode...?...resp. robi to teda solenoid v kazdej sp1...?
dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, je to v pohodě, bolt je vzadu drženej tlakem plynu, a při výstřelu (pohybu boltu vpřed) se to množství odpustí pryč,,, odpouští všechny markery co maj ventil

chrono mám, ale nemám SP-1 (ani ION), líbí se mě, a schází mě info od někoho, kdo střílí těch 300 fps z praxe, ve smyslu - na akci jsem vystřílel 300 kulí, a z flaše 47cci naplňěný na 2500psi, mě v ní zůstalo 1000 psi, gun nastavenej na 295fps,,, třeba
jj na kuličkách záleží, taky čekám až budu mít hotový finy za empire twister , ale to patří jinam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.paintball-online.com/paintball/Smart-Parts-SP1-Stock-Adapter-Plate_prod_STSP1SA
http://www.paintball-online.com/paintball/Smart-Parts-SP-1-Double-Trigger-Kit_prod_TRSP1DT

začínají dělat nějaký tuning díly Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 6:38 pm    Předmět: Nákup SP1 Odpovědět s citátem

Ok, nasral jsem se a jdu si objednat SP1. Rád bych si totitiž zahrál s vlastní zbraní a ne furt ji šteloval a spravoval.

Můj dotaz je, co k tomu bych měl pořídit - dotaz na ty co ji měli v ruce či co ji dokonce mají. Chci si dát průhlednej kolimátor a mám tuhle lištu http://www.paintballshop.cz/zbozi/8421-tactical-rail-handle-7-8-fits-7-8
Dále chci opěrku (mám z MR2, pude nějak přidělat? nějakej adaptér) a hlaveň, nejlépe s výkrutem (či jak se to řekne). Nějaké postřehy co a jak? zejména s přiděláním toho kolimátoru. Jinak samozřejmě hadice a s CO2.
Díkes
PS: Co ten plast je to aspoň trochu pevné aby mě to hne dněkdo nerozstřelil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 10:34 pm    Předmět: SP1 Odpovědět s citátem

Ten plast je pevnej až dost, toho se bát nemusíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevíte kolik kuliček cca se tak vystřílí na jednu baterii? Řešim jestli mam jít do nabíjecí baterie či to nemá smysl. Abych na každou akci kupovla baterku se mě ale fakt nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
berny.michal



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Postřekov

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
kule by to melo trhat naprosto minimalne diky low force boltu, ktery pokud kule neni na svem miste, taxe o ni zasekne ale nerozbije ji. Kdyz uz se povede ji rozbit, tak to je zpusobeno poskozenou kulickou a ne zbrani.

video http://youtube.com/watch?v=ThA2M3ZpVOw


ten low force bolt má i SP8 nebo jen SP1?


Naposledy upravil berny.michal dne čt červen 26, 2008 4:08 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Borodov
ADMIN


Založen: 31. 05. 2007
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SP-8 ma el. oko, ktere kontroluje zda je kule na svem miste. Nedovoli vystrelit dokud kulicka plne nezapadne tam kam ma.....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, tak včera konečně dorazila SP1 (po dvou měsících čekání na pražáky a jejich totální nekomunikaci nakonec do dvou dnů od brňáků - perfektní domluva, excelentní servis).
Večer vystříleno 250 kulí dnes 500+. Trhla jen jedna v hlavni a to ještě kvůli tomu, že jsem do okruhu pustil a opět částečně vypustil plyn. Ve zbrani tak bylo příliš málo tlaku. Přesnost střelby proti mému původnímu Viktorovi úžasná. Na 20 metrů byl soustřel kulí cca 5-10cm. Co mě hodně překvapilo byl fakt, že gravitační zásobník stíhá podávat i dávku (testováno včera i dnes na cca 50 ranách full auto) o 3-burst ani nemluvím s tím zásobník nemá problémy vůbec.
Velmi levné kule s ploškami střílí SP1 rovně do nějakých 10-15m, pak už je vidět nekvalita a jejich "rozlet". Dnes jsem testoval Frostbite a ty lítaly do cca 40-45m rovně (kolem 30m soustřel do 15cm), což je na budovy až zbytečná přesnost, ovšem v lese ideální.
Sama SP1 má oproti spyderům či tipmanům jiný zvuk, který je proti tipmanům a spyderům kovovější a tišší (s defaultní hlavní). Do zbraně jsem si pořídil dobíjecí baterii GP20R8H za cca 190,- s daní a zatím pořád drží. Pochopitelně používám hadici a přestože to dnes byla kropící akce v nejrůznějších polohách neměl jsem s tlakem, zasněžováním a vůbec s CO2 žádný problém.
Lepší test přesnosti můžu zkusit až se zastřeleným kolimátorem, ale i bez něj platí, že jakmile se na nějaké místo do 30m SP1 zastřelí, nemá protivník bez změny stanoviště moc šancí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2008 11:24 am    Předmět: Baterie Odpovědět s citátem

Zdravím, jen jsem se chtěl zeptat, jestli SP1 s tou nabíjecí baterií maká jak má a kolik si toho s ní na jedno nabití vystřílel ?
Polda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Strana 2 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate