Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

SP-1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hlodavecz



Založen: 09. 01. 2007
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánbu zaplať.

Já si snad rovnou koupim jednu do zásoby...
_________________
Shoot First. Ask Later.
Kéž by to bylo tak jednoduchý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hmmm to vypadá už pěkně.. hlavní plus vidím ve volitelným kolínku a opěrce v základu.. Wink
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt březen 10, 2011 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tiez som si hovoril ze vdaka bohu za nahradne dielce
a konecne vyrobca pohol siskou a urobil z toho kvalitny celoprodukt a nie len poloprodukt.
jedine co mohli zlepsit je umiestnenie a velkost regulatoru. ako tak na to pozeram, siel by dat do pazby Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2011 2:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

inak premyslal som nad tou spotrebou pri full auto a podla mna vychadza z konstrukcie solenoidu a samotneho mechanizmu

jedna vec je ze unika viac vzduchu pri cykleni solenoidu (priliz rychly cyklus a spetny vyfuk pri pohybe boltu)

a druha vec je podla mna sposobena zotrvacnostou boltu.

uvahy? kontrapunkcie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2011 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

spotřeba:
mrkni ke mě do galerie obrázků, měřil jsem spotřebu ION s 13cci flaškou, na druhým obrázku je pomalá střelba střídaná s rychlou, z 99,9% je to fyzikální vlastnost plynu při rychlé změně tlaku, a navíc je to tím markantnější čím vyšší tlak v láhvi je, proto na 300 bar nedáš lineárně víc ran než na 200 bar láhev, pokud nemáme potřebu jít do hry opravdu na max. , tak plníme tyhle malý láhve na 2300-2400psi (stačí na 70ran X7, 100 ran ION, aspoň je to zábavnější)


mechanismus IONu (SP-1) je velmi jednoduchej, jako základní úloha v pneumatice/hydraulice, a v podstatě stvořenej na bastlení (připravenej výrobcem na postupný „zlepšování“ a tím další prodej), nový GoG nástupce IONu je „vytuněný ION“ osazený Hollow boltem a úpravou ventilu, aby při výstřelu uzavřel napouštění vzduchový komory, s bastlem lehce dosažitelný na starým ionu doma, mám to přes rok na papíře.

solenoid je uzpůsoben pro vyšší operační tlak (průmyslový mají kolem 100psi, hlavně proto mají "speedy" druhej LPR) , ale jinak je to 3/2 ventil (třícestný dvoupolohový) bez serepetiček s jednoduchou funkcí,,, mohli bysme polemizovat o rychlosti přestavění šoupátka uvnitř, tam bude malý "prosak" navíc, než přeskočí z polohy otevřeno do uzavřeno(propjení P-A se změní na A-T), tu chviličku "profukuje" , mžikově propojí P T A (P-přívod tlaku,T-odpad,A-pracovní,ovládaný kanál,prostor před boltem) , ale ten mžik mají i průmyslový ventily (a možná i delší), řádově to zde budou max. jednotky milisekund

mechanismus samozřejmě zvládne maximálně nějakou opakovací rychlost, cyklů za sekundu, ale ta je sakra veliká a s QEV ještě větší, asi tttttatatatataaaaaaa ,,,, pokud by se nějak podařilo rozkmitat bolt mezi polohama vpředu/vzadu vzduch uteče, jinak bude veškerý vliv jen na špatnou střelbu:
1. příliš krátká doba čekání boltu vzadu, vliv na žravost žádná (board asi nedovolí)
2. pokud se moc zkrátí dwell, tak to bude blbě střílet
---
3. a pokud se moc prodlouží dwell, tak stoupne spotřeba, ale jen u boltů, který nemají funkci utěsnění napouštění vzduchový komory v době výstřelu, takže např. základní bolt.

Bolt, kterej má 2 o-kroužky vzadu je něco jinýho (stačí do základního vysoustružit drážku a nacpat o-ring), měl jsem tam základní bolt jen chvilku, tak teď neporovnám, ale s tímhle je velmi snadná přestavba na manual-semi bez baterek, s větším bastlením i na přepínání manual/elektro,,, pokud se přidá QEV, vše se ještě zlepší, zrychlý se pohyb boltu vpřed, vzduch už téměř není odpouštěn přes solenoid, ale přes QEV. Pokud se osadí „správný“ QEV se závitem na odfuku, tak jde napojit CyklonFeed s vrtáčkovou úpravou a jede se,,,,,,,,, pokud se víc zapojí soustruh, jde předělat ion na jednotrubkový closed bolt, ale to je opravdu extrém, mám to jen virtuálně ve 3D,,,,, nehoním kadenci, nastaveno 10 bps a hraju zásadně na fullauto i se 40tkovým zásobníkem, prst na spoušti tohle ukočíruje, že si dám jednu ránu nebo „dávku“ jakou chci,,,,,,


Při boltu s dvěma o-kroužkama vzadu má na spotřebu vliv jenom operační tlak, čím víc, tím víc vzduchu je v komoře pro výstřel, to je potřeba pro dosažení chtěný fps, a taky se větší množství vzduchu odpustí z předboltu. Myšleno ideálně zjednodušeně, že objem x tlak je množství , protože v tlakový láhvi máte taky jen určitý množství = objem x tlak (např. 0,8 litrů x 3000psi)

ffooxx
_________________
P90 , bull-pup ..... to je to pravý!!!!! ale, nemám no,,, ION,lehký bolt 2 tail o-rings, APE board, QEV+Cyclone Feed 98, EmpireTwister+fins, 13cci+GuerrillaMyth
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2011 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

budem si to muset precitat asi pozornejsie, lebo na konci som sa citil lehce zmaten
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sry, skáču ve vyjadřování všelijak,,, mám k pneumatice blízko, tak rád „vylepšuju“. Ale prosím neberte to jako dogma nebo návody, je to jen názor a námět do diskuze, sic mám něco i vyzkoušený, při nových zkušenostech a názorech (všech) si rád pohled na věc rozšířím a poupravím,,,,,,
_________________
P90 , bull-pup ..... to je to pravý!!!!! ale, nemám no,,, ION,lehký bolt 2 tail o-rings, APE board, QEV+Cyclone Feed 98, EmpireTwister+fins, 13cci+GuerrillaMyth
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak konečně se opět začala prodávat Sp1, sice pod názvem G1 ale ja to ona Smile ............http://www.paintballshop.cz/zbozi/12713-g-1-black
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

clovece Smile uz daaavno Smile
asi mesiac od zadu som z US obejdnaval nejake nahradne dielce Razz v ramci zasielky

ale su tam drobne rozdiely - v G1 sa uz zo zakladu dodava predfrezovane telo na oci. myslim ze software na boarde je trosku novsi a je tam viac modov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2011 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

První zmínky byly ještě dřív, ale je tady dost lidí, kteří s USAptákama nekomunikují a tady se rozhodně měsíc neprodává Smile.
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2011 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli koukám po netu dobře, tak má klasický fullauto bez namačkávání, a s kolínkem nakřivo ,,, že bych začal uvažovat ,,,,
_________________
P90 , bull-pup ..... to je to pravý!!!!! ale, nemám no,,, ION,lehký bolt 2 tail o-rings, APE board, QEV+Cyclone Feed 98, EmpireTwister+fins, 13cci+GuerrillaMyth
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2011 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no ja po tom hlavne kukam z toho dovodu ze to pojde zas do neico narvat... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hlodavecz



Založen: 09. 01. 2007
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2011 4:48 pm    Předmět: Díky Foxi Odpovědět s citátem

Díky Foxi za slušně udělanej rozbor. Bastlení je ráj. Nemáš náhodou info na úpravu , resp. doplnění toho základního boltu o druhé těsnění v číslech/nákresech?

Dík Hlod.
_________________
Shoot First. Ask Later.
Kéž by to bylo tak jednoduchý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prosím poraďte čim to že mi u SP1 utiká medium vrchem solenoidu a hlavní?
Předem díky za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

unika ti medium neustale alebo len v pripade vystrelu?
v pripade vystrelu je odfuk z vrchu solenoidu normalny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ne ne právě to fučí hned jak připojim lahev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydra



Založen: 16. 08. 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď jsem opravoval jednu SP-1 a taky to pořád foukalo solenoidem a hlavní hned po připojení a pak jsem zjistil, že solenoid je prasklý, takže koukni jestli to není i tvůj případ (výměna vyřešila oboje najednou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ok mrknu na to, dá se případně někde sehnat jen solenoid bez desky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydra



Založen: 16. 08. 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bohužel se mi to nepovedlo, musel jsem koupit BH, naštěstí jsem to neplatil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak na solenoidu sem nenašel žádný viditelný známky poškození, fučí to z té malé ďourky co je navrchu a z hlavně. vubec mi nenapadá čim by to mohlo bejt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

solenoid netesni
pod tou odfukovou dirkou je uvnitr takovej malej kolecko s cudlikem uprostred, rozeber ho a vycisti bordel co tam je, pripadne zkontroluj jestli neni cudlik posrkabanej/prasklej/zpuchrenej (si uz nepamatuju z jakeho materialu je) a neni poskrabana plocha do ktere ma tesnit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK zkusim na to mrknout a děkuju za typ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak sem vyčistil veškerej bordýlek a všecko z vršku už to nefičí ale udělal sem si jinou pakárnu, strhnul sem jeden ten šroubek co spojuje solenoid a fičí to ed kolem něj. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

v takom pripade mas smolu. odporucil by som kupit BH a budes s tym mat menej srania sa...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TERORIST-Z napsal:
tak sem vyčistil veškerej bordýlek a všecko z vršku už to nefičí ale udělal sem si jinou pakárnu, strhnul sem jeden ten šroubek co spojuje solenoid a fičí to ed kolem něj. Evil or Very Mad


pokud to neni praskle cele, kup neco takoveho
http://www.loctite.as/?p=productsMore&iProduct=132&sName=Tekuty-kov--Loctite-3473--500-g

(je to jen tip, dela to hromada firem i v mensim baleni a urcite se to bude hodit i jinde)
naseparuj ten sroub napr silikalem, rozmichanej ten tmel namatlej do diry kde byl predtim zavit a nech do druheho dne, jestli to je strzene tak ze s tim nic delat nejde a je na vyhozeni tak tohle by mohlo drzet. zkouset ale jen kdyz by jsi ten solenoid jinak vyhazoval aby jsi mi pak nenadaval ze jsi to domr**l jeste vic Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cesar77



Založen: 20. 02. 2011
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 11:32 am    Předmět: Lišty Odpovědět s citátem

Už někdo zkoušel sundat ty boční lišty... ja to zkoušel jen tema šroubkama z boku každá drží na dvouch... ale přijde mi že bud jsou přilepený nebo z druhý strany přišroubovany a tady ty šroubky jsou tam jen na oko, což mi přijde jako hovadina, ale amici jsou schoný všeho... díkes za info
_________________
Cesar
[N.A.R.] Nasrat a Rozmazat
Není důležité zučastnit se, ale vyhrát Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 12:06 pm    Předmět: Re: Lišty Odpovědět s citátem

Cesar77 napsal:
Už někdo zkoušel sundat ty boční lišty... ja to zkoušel jen tema šroubkama z boku každá drží na dvouch... ale přijde mi že bud jsou přilepený nebo z druhý strany přišroubovany a tady ty šroubky jsou tam jen na oko, což mi přijde jako hovadina, ale amici jsou schoný všeho... díkes za info
Jsou přilepený. Ale dolu jdou Smile
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

přesně taky sem s tim zápolil jsou chycený šroubkama a prolepený Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Případně s tím odehraj jednu sezónu s narvaným světlem, laserem atd. Dolů to pak půjde i bez šroubování... Laughing
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
emon007



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar chlapi, koupil jsem jetou sp1 a po našroubování co2 to funí přes regulátor. Tam co jsou ty 3 dírky na odfuk. Regulátor jsem čistil, složeno 100% správně. Nějakej nápad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 9 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate