Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

udržba tippmana A5
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 9:17 pm    Předmět: udržba tippmana A5 Odpovědět s citátem

ahojte všiml jsem si že zde je téma kde co promazat u 98!! mohli byte poradit kde co promazat na tipmanu A5???jak se o něj staráte po hře??třeba známý jej na tvrdo osprchuje vodou,zdá se mně to drastické-ale říká že je to tippman:vydrží!!!chtěl bych více rad jak kdo se o něj stará díky a nevíte kde seženu český manuál k této zbrani mám bohužel english Crying or Very sad ?
PS: ttuto zbran mám cca týden a jsem tady novej tak váš všechny zdravím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Super videa pro začínající - jak komplet rozebrat, vyčistit a promazat A5 ve čtyrech částech:

http://youtube.com/watch?v=bWebAxw8YUU&feature=related

http://youtube.com/watch?v=c4pO1bvXpwA&feature=related

http://youtube.com/watch?v=l71kAMjoGVc&feature=related

http://youtube.com/watch?v=cFAw1Ys7ifM&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

díky je to dobrý!!! ale mám ze zbraně ještě respekt na to abych ji rozebral sám (raděj na důkladnou rozborku to někde strčím do servisu ze začátku)ale určitě jako návod je to dobrý díky!!!a ještě pár otázek! před hrou mažete olejem někde? někdo mně říkal že jak se šrubuje lahev tak tam?dělá ještě někdo něco?a po hře jen čistíte hlaven a kde se dostanete???a svou zbran uskladnujete kde? vadí ji prach??? díky moc za odpovědi a názory kdo se neptá nic neví Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedávej to nikam do servisu, ale pozvi si kámoše, ať ti s tím poradí -> A5 je fakt primitivní. Rozdělíš 2 kusy od sebe a budou na tebe koukat 2 pérka a vnitřek zbraně v kuse..

Když kápneš do závitu pro co2/vzduch, tak se ti promaže vše, co potřebuješ. Po hře prostě vyčistím tam, kam se dostane barva = pokud se dostane do těla, rozeberu celou A5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj díky no a ty pérka jak říkáš nevystřelí na mě??? no ale barva se doufám do těla nebude dostávat často........jinak dík moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedno z těch pérek vyndáš zezadu při vycvaknutí těch dvou rychlo-spojek a další je jen na natahování, to je slabé. Pak je tam malé pérko, které přitlačuje tu pacičku, jak ti drží co2 = na to bacha, ale nemělo by jen tak vystřelit..

Osobně jsem rozebíral A5 tak každý 2-3 hry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kvůli čemu tak často si to rozebíral?když se trhne kulička tak barva je jen roztrhlá v hlavni nebo se dostane i do vnitřku???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, jak se mi to stávalo, ale trhali se mi občas kule už při výstřelu vzadu, nebo v cyclonu, to pak ti to mírně znečistí i vnitřek. Hlavně jsem rozborku bral jako zábavu, takže před akcí jsem rozebral, umyl pěkně do černa, znovu namazal vše, kde se něco pohybuje a byl jsem šťastnej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dobré zkusím to tedy(ale jak jsem psal s tím známým tak to je od známého známý já ho znám spíše zběžně............. Crying or Very sad ) kdyžtak se stavím za tebou Laughing ne sranda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele vůbec se toho neboj . je to jako Lego.
Jen si musíš pamatovat kde co je a pokud máš nákres, tak bych neřešil složitost zbraně.
Až si to zkusíš, tak sám uznáš že to je opravdu hodně jednoduché Wink

P.S. pokud nemášnákres tak je najdeš na webu : v "návodech"
hodně zdaru Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Krasty



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim,
koupil jsem nedavno pouzityho timpana, potreboval vymenit ball latch, tak jsem si ho objednal a prisel mi den pred mou prvni planovanou akci s A5 kou, mohl jsem si vybrat jestli se smirit s tim ze mi z hlavne budou vypadavat kule nebo zbran rozebrat, stahl sem si schema dilu a pustil se do toho. Byla to moje prvi rozborka vubec a az na to ze jsem si povolil cerva na ustovku coz je naprosto zbytecna vec sem neudelal zadnou chybu Smile ( diky tej ustovce pac sem nechal cerva dost venku sem pak trhal 4 z 5 kuli, behem hry mi kluci poradili, at ho zkusim zasroubovat a v poho, s tim sroubkem si ted hraju jen kdyz mam po ruce radar )

Rozborku urcite zvladnes, A5 ka mi opravdu prijde jako zbran pro deti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 66
Bydliště: Holubov/Č.Krumlov

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na dvě půlky to vůbec dělit nemusíš (myslím tělo),stačí,když vyndáš ty kolíky,sundáš rukojeť,botoom line,samozřejmě pažbu nebo tu koncovku,vyšroubuješ červa na regulaci rychlosti a pak to normálně vyklepeš zadem.Někdy to jde docela blbě,ale jde to.Hlavně až to budeš dávat dhromady,tak bacha na tu podložku na kterou tlačí ta pružinka v místě,kde zasunuješ ten botoom line.Ta občas vypadne a je třeba jí tam dát ve správným pořadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě se zeptám na možná hloupý dotaz: jak často vy čistíte a mažete vevnitř A5 preventivně?nemyslím ovšem když se vám barva dostane do těla apod.prostě jako preventivně na udržbu (snad mně rozumíte) snad to už bude poslední můj hloupý dotaz a pak už budu i já radit ostatním Smile !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se mě týče tak mě se dostalo to, že zbraň nemusíš vůbec rozebírat - jen kápnout silikon do přívodu Co2 nebo vzduchu.
A pak to jen rozebrat - něco jako zimní/letní údržba - jinak prý Ne.

Pak se tu naskýtá možnost znečištění uvnitř ( prasknutí kule ) - a to pak musíš chtě nechtě rozebrat.
Sistém vytočení červa a "vyklepnutí " střev ven je 1 varianta, u které si nemusíš být jistý že vše je " uvnitř " čisté ( prach, kousky skořápky atd. ) . Sice proti světlu vnitřek skouknout můžeš - ale nevyrovná se to variantě 2. A pak si rozhodíš seřízení tlaku a to pro ty co nemaj radar je problém - sice můžeš počítat otáčky šroubení ven, ale nikdy se na 100% netrefíš Wink .

Pak je tu varianta 2 - že vše komplet rozebereš.
vidíš při tom i stav gumiček a vnitřních komponentů a máš větší jistotu že vše dobře promažeš ( nebo i zakonzervuješ ) a hlavně vše zbavíš nečistot. - Sice tato zbraň není tak precizně vyrobená a tak jsou tam docela velké vůle - ale jak se o ní staráš tak ti bude sloužit.
Exclamation Hlavně dávej pozor abys zbytečně nezaměňoval šrouby - a dával je spátky do stejných závitů - přece jenom tělo je vyrobené z křehké slitiny - né zrovna dobré pro závity. Exclamation
To je jediný risk pokud jí budeš rozebírat celou - že máš možnost zničit nebo strhnout závity. ( dotahovat s citem ).
To že ti něco vypadne se bát nemusíš - máš obrázek, tak to složí i blb. Wink

Já osobně jí rozebírám ( po dvou akcích ) spíše pro zábavu, protože se mi jen jednou znečistila po rozbití kuliček v zásobníku během hry, do kterého mě zasáhly. Jinak se kule netrhaj ( aspoň u mě ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už jsme u toho, nevíte někdo, kde seženu návod na E-Grip na Tippmann X7? Na stránkách výrobce jsem ho nenašel a ten český, co jsem dostal z PB shopu je asi blbě přeložen do CZ a skoro se podle něj nedá postupovat. Anglina mi nevadí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Co se mě týče tak mě se dostalo to, že zbraň nemusíš vůbec rozebírat - jen kápnout silikon do přívodu Co2 nebo vzduchu.
A pak to jen rozebrat - něco jako zimní/letní údržba - jinak prý Ne.

Pak se tu naskýtá možnost znečištění uvnitř ( prasknutí kule ) - a to pak musíš chtě nechtě rozebrat.
Sistém vytočení červa a "vyklepnutí " střev ven je 1 varianta, u které si nemusíš být jistý že vše je " uvnitř " čisté ( prach, kousky skořápky atd. ) . Sice proti světlu vnitřek skouknout můžeš - ale nevyrovná se to variantě 2. A pak si rozhodíš seřízení tlaku a to pro ty co nemaj radar je problém - sice můžeš počítat otáčky šroubení ven, ale nikdy se na 100% netrefíš Wink .

Pak je tu varianta 2 - že vše komplet rozebereš.
vidíš při tom i stav gumiček a vnitřních komponentů a máš větší jistotu že vše dobře promažeš ( nebo i zakonzervuješ ) a hlavně vše zbavíš nečistot. - Sice tato zbraň není tak precizně vyrobená a tak jsou tam docela velké vůle - ale jak se o ní staráš tak ti bude sloužit.
Exclamation Hlavně dávej pozor abys zbytečně nezaměňoval šrouby - a dával je spátky do stejných závitů - přece jenom tělo je vyrobené z křehké slitiny - né zrovna dobré pro závity. Exclamation
To je jediný risk pokud jí budeš rozebírat celou - že máš možnost zničit nebo strhnout závity. ( dotahovat s citem ).
To že ti něco vypadne se bát nemusíš - máš obrázek, tak to složí i blb. Wink

Já osobně jí rozebírám ( po dvou akcích ) spíše pro zábavu, protože se mi jen jednou znečistila po rozbití kuliček v zásobníku během hry, do kterého mě zasáhly. Jinak se kule netrhaj ( aspoň u mě ).

no díky za rady dám si pozor na vše....určitě budu volit 2.variantu jen trochu nesouhlasím s tím strhnutím závitu!!je to sice z litiny a ty imbusové šrouby se nešrubují do litiny ale mám tam vsazenou matku tudíž si myslím že se tam nemá co ztrhnout!!! ale i tak to na fest dotahovat nebudu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 11:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Též jsem se koukal po návodu na E-grip, ale jak jsme zjistil, k Tippu s E-gripem výrobce dává návod jako na Tippa bez E-gripu. Rovněž na Tipmannových stránkách to bylo asi 14 dní zpátky. Aspoň já jsem návod na E-gripa nenašel, tak to neřeším. Vpodstatě mimo elektrické rukojeti tam rodíl není. Já ho zatím ale nerozebíral úplně, zatím jsem se spokojil se studováním návodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

For Macias:

Jo máš pravdu Very Happy Vůbec jsem si to neuvědomil - mám tam matky taky.

Víš Prodejce mě na to upozorňoval a tak jsem to vzal za své a vůbec jsem nad tím nepřemejšlel že to může být blbost Laughing
Možná myslel aby se matky v " lůžku" neotočili - ale to je hodně málo pravděpodobné... i tak budu dávat šrouby tam kde před tím byli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samo, že Tippmann s E-Gripem je stejný jako ten semi, ale jde mi o to, jak na tom e-gripu nastavit módy, kadenci atd... To z hlavy a z návodu z PB shopu člověk nevymyslí... Smile Asi napíšu e-mail výrobci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

for Commando:
Je tam 5 modů přednastavenejch z výroby, kerý se dají jednoduše změnit cca půl vteřinovým zmáčknutím zapínacího čudlíku. Kolik zmáčknutí, tolikátej mód. Signalizaci, kerej mód přesně je momentálně je tam nastavenej to žádnou nemá, to dle mýho není třeba. Jde to jednoduše vyzkoušet zkušebním nástřelem. Je to semi, response trigger, trojranný dávky, full auto a super full.
Jak to jde popořadě si nevpomenu. Myslím, že asi tak jak jsem to napsal. Response - dvakrát vystřelí, při zmáčknutí spouště a při vrácení spouště. Auto je asi 13 nebo 15 kulí za vteřinu. Superfull je asi 20 kulí za vteřinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen mala otazka. Cim mazete cyklon? A kde vsude?

Ja namazal nejakou vazelinou co jsem nasel doma, namazal jsem spodni cast cyklonu, aby to dobre po tom plastu klouzalo. A pak jsem nevedel jak promazat tu tubu. Nakonec jsem tam kapnul trochu oleje aby ten pistek tam lital dobre.

Ono jak vic veci tam neni co mazat, je jen otazka jeslti vazelina je dobra. Jestli by nebyl lepsi nejaky tuk nebo tak neco.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery napsal:
Jen mala otazka. Cim mazete cyklon? A kde vsude?


Mažu vazelínou od TechT (vypadá jak klasická vazelína, je ale hodně čirá a krásně se nanáší. mažu tím celou A5, olejíčky už nepoužívám, a tak krásně tichý chod cyklonu jsem docílil až s tímhle. Styk ratchet a toho druhýho mažu opravdu hodně (jak je to vazelína, tak se to vůbec nesnaží lézt z cyklonu mimo).
Jednoduchá ukázka promázání cyklonu je zde v dolní části:
http://www.techtpaintball.com/vortexinstall.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nazdar nevíte kde patří malinkaté těsněníčko jeho tlouštka je 1 mm a průměr je 5 mm! nemůžu přijít na to kde patří díky za návrhy jo a mám tipmann A5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 6:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

macijas napsal:
nazdar nevíte kde patří malinkaté těsněníčko jeho tlouštka je 1 mm a průměr je 5 mm! nemůžu přijít na to kde patří díky za návrhy jo a mám tipmann A5

Napada me u cyklonu, tam jak je ta hadicka. Tam jsou 4 male krouzky. Tedy na kazdem sroubku dva (nahore a dole).
Jinak mozna jeste nekde jsou takhle male, to si nevzpominam.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

macijas napsal:
nazdar nevíte kde patří malinkaté těsněníčko jeho tlouštka je 1 mm a průměr je 5 mm! nemůžu přijít na to kde patří díky za návrhy jo a mám tipmann A5

Jestli máš problém sestavit gun - tak na webu jsou návody ke zbraním a tam máš komplet náhled kde co je dle orig. návodu ( tedy pokud ho nemáš )
Pak nevidím problém to rozebrat a složit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no sestavený ho mám ale prostě mně přebývá jedno těsnění.........vše funguje zatím jak má takže uvidím až to začne něco dělat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
siky



Založen: 09. 07. 2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jarda napsal:
Na dvě půlky to vůbec dělit nemusíš (myslím tělo),stačí,když vyndáš ty kolíky,sundáš rukojeť,botoom line,samozřejmě pažbu nebo tu koncovku,vyšroubuješ červa na regulaci rychlosti a pak to normálně vyklepeš zadem.Někdy to jde docela blbě,ale jde to.Hlavně až to budeš dávat dhromady,tak bacha na tu podložku na kterou tlačí ta pružinka v místě,kde zasunuješ ten botoom line.Ta občas vypadne a je třeba jí tam dát ve správným pořadí.


Takže chapu to dobře že kdyš chcu ten vnitřek vyklepat ze zadu tak musím vyšroubovat červa na ustovku na doraz.nekde jsem četl že se nesmi vyšroubovat uplne ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

siky napsal:
Jarda napsal:
Na dvě půlky to vůbec dělit nemusíš (myslím tělo),stačí,když vyndáš ty kolíky,sundáš rukojeť,botoom line,samozřejmě pažbu nebo tu koncovku,vyšroubuješ červa na regulaci rychlosti a pak to normálně vyklepeš zadem.Někdy to jde docela blbě,ale jde to.Hlavně až to budeš dávat dhromady,tak bacha na tu podložku na kterou tlačí ta pružinka v místě,kde zasunuješ ten botoom line.Ta občas vypadne a je třeba jí tam dát ve správným pořadí.


Takže chapu to dobře že kdyš chcu ten vnitřek vyklepat ze zadu tak musím vyšroubovat červa na ustovku na doraz.nekde jsem četl že se nesmi vyšroubovat uplne ven.


Vyšroubovat ven ho můžeš ale já ho spíš šroubuju dovnitř abych ho nestratil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

macijas napsal:
tracker napsal:
Co se mě týče tak mě se dostalo to, že zbraň nemusíš vůbec rozebírat - jen kápnout silikon do přívodu Co2 nebo vzduchu.
A pak to jen rozebrat - něco jako zimní/letní údržba - jinak prý Ne.

Pak se tu naskýtá možnost znečištění uvnitř ( prasknutí kule ) - a to pak musíš chtě nechtě rozebrat.
Sistém vytočení červa a "vyklepnutí " střev ven je 1 varianta, u které si nemusíš být jistý že vše je " uvnitř " čisté ( prach, kousky skořápky atd. ) . Sice proti světlu vnitřek skouknout můžeš - ale nevyrovná se to variantě 2. A pak si rozhodíš seřízení tlaku a to pro ty co nemaj radar je problém - sice můžeš počítat otáčky šroubení ven, ale nikdy se na 100% netrefíš Wink .

Pak je tu varianta 2 - že vše komplet rozebereš.
vidíš při tom i stav gumiček a vnitřních komponentů a máš větší jistotu že vše dobře promažeš ( nebo i zakonzervuješ ) a hlavně vše zbavíš nečistot. - Sice tato zbraň není tak precizně vyrobená a tak jsou tam docela velké vůle - ale jak se o ní staráš tak ti bude sloužit.
Exclamation Hlavně dávej pozor abys zbytečně nezaměňoval šrouby - a dával je spátky do stejných závitů - přece jenom tělo je vyrobené z křehké slitiny - né zrovna dobré pro závity. Exclamation
To je jediný risk pokud jí budeš rozebírat celou - že máš možnost zničit nebo strhnout závity. ( dotahovat s citem ).
To že ti něco vypadne se bát nemusíš - máš obrázek, tak to složí i blb. Wink

Já osobně jí rozebírám ( po dvou akcích ) spíše pro zábavu, protože se mi jen jednou znečistila po rozbití kuliček v zásobníku během hry, do kterého mě zasáhly. Jinak se kule netrhaj ( aspoň u mě ).

no díky za rady dám si pozor na vše....určitě budu volit 2.variantu jen trochu nesouhlasím s tím strhnutím závitu!!je to sice z litiny a ty imbusové šrouby se nešrubují do litiny ale mám tam vsazenou matku tudíž si myslím že se tam nemá co ztrhnout!!! ale i tak to na fest dotahovat nebudu


no já sem strhnul šrouby hned tři se mi to celí nějak zezačátku povolovalo tak sem to chtěl dotáhnut na fest a tři šrouby v hajzlu a musim říct že dostat ty matky vem byla největší pakárna musel sem sehnat takovej spešl vytahovák a dát tam jiný a samozřejmě je to jinej rozměr matky než v evropě takže ta matka se blbě utahuje páč když tam nedáš origo tak se ti v tý díře protáí, páč kdybys tam dal stejně velkou jako je na ní ten výsek tak zas naskrz nedostaneš ta velkej šroub! je to popravdě vymyšlený dost blbě a ty šrouby vydrží hovno fakt na ty závity opatrně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 11:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery napsal:
Jen mala otazka. Cim mazete cyklon? A kde vsude?

Ja namazal nejakou vazelinou co jsem nasel doma, namazal jsem spodni cast cyklonu, aby to dobre po tom plastu klouzalo. A pak jsem nevedel jak promazat tu tubu. Nakonec jsem tam kapnul trochu oleje aby ten pistek tam lital dobre.

Ono jak vic veci tam neni co mazat, je jen otazka jeslti vazelina je dobra. Jestli by nebyl lepsi nejaky tuk nebo tak neco.


já to mažu něčim na bázi silikonovýho oleje a zatim si nemam nač stěžovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate