Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

tlumice na paintball zbrane
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
camouflage



Založen: 09. 10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 4:16 pm    Předmět: tlumice na paintball zbrane Odpovědět s citátem

Jelikoz se mi povedlo zrealizovat docela dobry tlumic na gun,chystam na napsani teorie a praxe tlumeni zvuku vystrelu u paintballovych zbrani.
zajima to nekoho?
fredy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

urcite zajima ... mas treba video nebo navod popis fotky atd ? ...
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Skimer



Založen: 24. 07. 2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Kout na Šumavě

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky bych se přidal ze žádostí o bližší info Twisted Evil
_________________
El diablo, cazador de hombres!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to též zajímá Wink
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proba



Založen: 14. 05. 2007
Příspěvky: 31
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim ze je tu hodne lidi co to zajima Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechápu co se pa PB zbrani dá ještě tlumit. Další tlumení podle mě musí nutně způsobit ztrátu rychlosti kule. A navíc to utlumení bude jen pár dB a téměř neznatelné. Opravte mě, pokud se mýlím....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to taky zajímá Smile

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Nechápu co se pa PB zbrani dá ještě tlumit. Další tlumení podle mě musí nutně způsobit ztrátu rychlosti kule. A navíc to utlumení bude jen pár dB a téměř neznatelné. Opravte mě, pokud se mýlím....


Myslím že toho k tlumení na některých gunech je spousta a vzhledem k jejich vysoké hlučnosti je spíš otázka úspěšnosti tlumení jestli to bude jen o pár dB.
Ztrátu UR to nutně znamenat nemusí - záleží na způsobu tlumení. Uvidíme s čím kolega camouflage příjde Smile

Tak sem s tím, prosím Smile

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já zkoušel na normální pistoli ráže 22LR střílet přes PET lahev fungovalo to jako regulerní tlumič (ale s podzvukovýma nábojema). Tak jestli to nebude něco podobnýho. Nebo jak tady někdo psal - střílet pod peřinou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A stejně si myslím, že tlumič u PB zbraně je jen na okrasu. Pokud jste někdo slyšel reálněj tlumič na ostrý zbrani, tak mi asi dáte za pravdu. Při použití správnýho střeliva je slyšet jen cvakání závěru a stlačenej vzduch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 11:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
A stejně si myslím, že tlumič u PB zbraně je jen na okrasu. Pokud jste někdo slyšel reálněj tlumič na ostrý zbrani, tak mi asi dáte za pravdu. Při použití správnýho střeliva je slyšet jen cvakání závěru a stlačenej vzduch.


No já Ti asi nerozumím. Ale možná to bude tím že jsem neslyšel "reálněj tlumič na ostrý zbrani" Wink .
Co jsi chtěl sdělit těmi posledními dvěmi větami? Confused Souvisí to nějak s tlumením výstřelu PB zbraní?

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 1:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na reálný zbrani se tlumí hlavně třesk spojený s výstřelem. Zvuk stlačenýho vzduchu a cvakání závěru tam zůstane vždycky, s tím už se nic nedá dělat. Takže mi nějak není jasný, co se dá ještě na PB zbrani tlumit. Slyšel jsem o tlumiči na PB zbrani, který tlumil, ale jen o pár dB, takže nic moc. Ale PB tlumiči toho moc nevím, tak třeba mě to překvapí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 8:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně jsem na zbrani (TLX) bez tlumiče s hlavní s dobrým volumizérem (Armson) slyšel více rachot závěru než samotný výstřel. Takže musím jen souhlasit, že výstřel klidně ztlumit můžete, ale hluk vám stejně bude zbraň vydávat. Rána závěru je opravdu podle mého jen nepatrně menší než zvuk v hlavni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Lopéz



Založen: 02. 10. 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: chlum/pha

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Rána závěru je opravdu podle mého jen nepatrně menší než zvuk v hlavni...


no u mojí mr1 je to spíš naopak. už jsem uvažoval, že bych tam někde nalepil proužek gumy nebo něčeho, co by to cvakání závěru trochu tlumilo. na druhou stranu to zas budí respekt Laughing (edit: aspoň myslím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak co bude s tou teorií o tlumení zvuku? Docela mě zajímá, co se u PB zbraně dá ještě vymyslet....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zatim to vypada jen na plky Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
zatim to vypada jen na plky Smile

Hmmm asi nám nezbyde než dál střílet přes polštář Confused .......ostrýma Twisted Evil
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hlodavecz



Založen: 09. 01. 2007
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 2:44 pm    Předmět: Tlumení MR1 Odpovědět s citátem

Čau, já jsem si vyrobil tlumič k MR1 ze starý plastový trubky od vysavače, která se přes 1cm vrstvu molitanu navlíkla na porting SP AA16". Když jsem hlaveň (bez kulí) ucpal prstem, znělo to tiché "Fump-cvak" uplně sqěle. Hlasitost odhaduji do 30dB. Ale jak jsem to zkoušel v TT s kulema, hlasitost byla nemile téměř původní, z 90dB na 80dB. Sice to docela dobře vypadalo, nicméně zbýval problém s čištěním laufu. Barevnej maglajs prosákl portingem a pak se nějak nechtěl nechat odstranit.
Hrál jsem s tím celej den. Nakonec jsem to sundal. Má to smysl do lesa, na hlavni s "dlouhým" portingem, na zbrani jiné úrovně než MR1.
Jestli dostanu do ruky milsiga, nebo SP1, tak to ihned zkusim a třeba se zase ozvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen tak mimochodem:
Podle zákona o zbraních je tlumič řazen do doplňku zbraní kategorie A. Je tedy zakázaným doplňkem zbraně, který lze používat pouze s udělením výjimky Policie ČR.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:11 pm    Předmět: Podle zákona o zbraních je tlumič řazen do doplňku zbraní .. Odpovědět s citátem

No vida, zrovna dneska jsem střílel z MP7 s tlumičem. Luxusní záležitost. I se standartním střelivem byl slyšet jen stalčenej vzduch a dopad střel. Btw, zajímalo by mě, jestli camouflage používá pro svůj tlumič taky nějaku subsonický kule Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:55 pm    Předmět: Re: Tlumení MR1 Odpovědět s citátem

hlodavecz napsal:
............... Když jsem hlaveň (bez kulí) ucpal prstem, znělo to tiché "Fump-cvak" uplně sqěle. Hlasitost odhaduji do 30dB. Ale jak jsem to zkoušel v TT s kulema, hlasitost byla nemile téměř původní, z 90dB na 80dB. ................


Zdar.
Důvod funkčnosti tlumení s ucpanou hlavní a nefunkčnosti při real výstřelu přesně ukazuje kde je problem.

Nemá smysl se snažit tlumit hluk který uniká přes porting protože ten hlavní randál dělá expanze plynu před ústím v okamžiku, kdy odsud vyletí koule (ikdyž porting hlavně určitě trochu ztišuje, to určitě ano)

I tlumiče na klasických palných zbraních řeší tuto část výstřelu, a to systémem jedné větší expanzní komory a pak několika přepážkami které "rozeberou" původně velkou tlakovou vlnu na několik menších.

Případné díry v plášti tlumiče které jsou na některých kusech k vidění jsou na tlumičích které jsou dvouplášťové a mají provrtány otvory ve vnitřním plášti mezi jednotlivými tlumícími přepážkami. Těmito otvory unikají expandující plyny které se "zastaví" o přepážky do meziprostoru vyplněného kovovou vlnou a otvory ve vnějším plášti ven = větší tlumící efekt.

To hlavní jsou tedy přepážky s dírou uprostřed o něco větší než je projektil.

Ne že bych byl tak chytrej Wink , jen trocha brouzdání po Netu.

Začnu na tom dělat, protože můj gun by teda utlumit potřeboval Twisted Evil velmi, velmi moc.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 8:16 pm    Předmět: tlumič Odpovědět s citátem

Mě už nějak není jasný co se dá ješě utlumit. Resp. něco se asi utlumit dá, ale rozdíl může být jen pár decibelů a to nemá význam. Spíš může tlumič na zbrani dobře vypadat a to taky není k zahození. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Heckler:
No Tvuj ION možná jen šeptá Wink , ale jak tady už několikrát bylo napsáno, jsou PB guny které jsou hlučné dost.

Moje MR2 i T9 dělají randál jako kráva a rozhodně to není hluk boltu nebo uderníku......

Btw,snažím se najít v Tvých příspěvcích k tomuto tématu něco přínosného. Ale nic jsem nenašel. Sorry ale jen machrování jak střílíš s ostrýma zbraněma.......... Rolling Eyes

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frosty



Založen: 03. 01. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 12:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tlumic je v realu dobra vec, ale ve valce, my si rekneme simulace valky je lepsi randal, nebot cim vetsi randal, v jakem koliv smyslu je vetsi respekt a strach od nepritele.
Snad to pochopite ja uz usinam Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim s Frostym. Tlumic je sice dobra vec, ale pokud ho vsichni budou mit, tak to nenude ono. Bez tlumicu, kdyz je poradnej rachot je to takovy vetsi psycho. To po sobe zrovna muzem strilem spuntovkama. Ty jsou uplne tichy Laughing
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě zase vždycky potěší, když v Milovicích projíždí rodinka na kole a v blízkém baráku se strhne přestřelka Twisted Evil To pak jen poslouchám "Ježišmarjá!" nebo "Tady se zas válčí.." a když se ještě kouknu na ty výrazy, tak se mi chce fakt smát Laughing Prostě ten kravál má něco do sebe.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tak - zvuk musí bejt......jenže pokud jseš na "čekané" a zalezlej v křoví a vystřelíš tak to je jako kdybys zvedl ruku a zařval - " TADY JSEM ! "....pro to bych rád někdy tižší chod PB pistolky. A v tom jsou good ti Ioni a jim podobným - .

Tady jsem se dočet technické vymoženosti a postupy jak utlumit tento občas nežádoucí rámus.
Já shodou okolností mám A5tku, na kterou jsem si vyrobil vlastní předpažbí - nelíbí se mi tenká hlaveň - a spíše jsem chtěl nějaké to dělo Wink - prostě jsem rozšířil opticky hlaveň.

Když se na mé předpažbí podívám tak vlastně je zhotoveno tak že by to MĚLO tlumit výstřel ( aspoň dle názorů zde ) - má myšlenka tlumit výstřel nebyla a ani to nefunguje ( možná tak o 5DB - je to prostě skoro to samé ) a spíše my šlo o design gun.

Mám dva pláště a oba mají otvory pro " výdechy hlavně " - předpažbí je duté - a co nejlépe tlumí zvuk..?...... - no přece ty přepážky Wink s mezivzdušním prostorem..

Vzhledem k hlasitosti by bylo nutné udělat opravdu nějaký morbidní tlumič
, který esteticky oddělá Váší zbraň a vůbec na manipulaci by to bylo také špatné...
No pro shrnutí ... něco co se tu navrhuje jako možnost mám vyzkoušené a nic - dle mě tlumič na PB pistolku je hloupost. Možná když jí obalíte 200 kusama PE tašek a necháte dírku pro hlaveň a pro prst k mačkání spouště. Smile Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2 tracker:

Jestli Tě správně chápu tak pokud by to mělo fungovat jako tlumič tak Ti tam chybí to nedůležitější - expanzní komora a pak několik přepážek před ústím hlavně. Kapíši?
Pro názornost obrázekhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/ReflexSuppressor-WP-Drwg.png

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže zvuk vychází trochu jinak - než - li u klasické zbraně - u PB zbraně která přenáší zvuk je i vodítko zvuku - i hlaveň a vůbec celé tělo.....
Zde žádný náboj nevybuchuje, ale jak sám víš - zde je rána odezbraně do kuličky a to je ten randál.
Dále před kuličkou máš ( většinou ) plastový píst, který ti uzavírá částečně zvuk vnikajicí do hlavně - a náraz pístu na kuličku je oproti jiným mechanizmům ve zbrani tichý. - tak to už můžeš brát jakousi pomyslnou přepážku, kterou bys použil na konci hlavně ( nemyslím tím plnohodnotnou )

Tím pádem si myslím že odhlučnění konce hlavně - ( u ústí ) je opravdu pro PB pistolku nic moc - když ti rezonuje komplet gun.

Odhlučnění PB pistolky je dle mě nejlepším způsobem - oplastování komplet a nebo používat nízkotlaká střeva a nebo zbraně.

Ale třeba se mílím. Jen že zkusil jsem už něco podobného vyrábět a vůbec to nepomohlo - spíše jen ten kryt hlavně ( u mě předpažbí ) tak trochu ztišil zvuk - ale opravdu málo Wink .

Jako příklad uvedu A5tka která má kompletní kapotáž ( která se prodává a dost krytů je i na těle ) je trochu tišší nežli A5tka v základu - právě díky tomu " zakrytování ". je to něco jako když máš " zaplastovaný " kompresor - rámusí méně a tak to je bohužel i s PB zbraní, která nemá s vytvořením zvuku vůbec nic společného se zbraní na ostré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja uz mam s vyrobou a pouzitim tlumice na pb vlastni zkusenost a nemuzu rict ze to nefunguje, ale ani ze to funguje tak, jak bych chtel

vytvoril jsem tlumic z novodurove trubky s prumerem cca 7 cm kovove sitky a vatelinu. sitku jsem stocil do valce, pres ni natocil latku (aby kule pres porting netahali vlakna vatelinu do hlavne) nekolikrat obtocil vatelinem a zafixoval niti. na zbran byl ukotven dvema presne osoustruzenymy a vyvrtanymi krouzky a tlak z portu unikal do prostoru mezi tyto dva krouzky a nasledne pres vyvrtane diry v plasti tlumice. cely tlumic byl pretazen pres usti hlavne o cca 10-15cm, a na konci byl dalsi krouzek, o neco malo vetsi nez kulicka (miry uz si nepamatuju je to rok a tlumic i s kverem je prodanej) a znova vyvrtane diry na odvod tlaku

pri strelbe s tlumicem doslo k utlumeni zvuku, ale ne tak, jaxem predpokladal. podotykam, ze bt 4 assault ma mizerne portovani, takze s lepe portovanou hlavni by mohl byt vysledek lepsi.
Zmenu v presnosti jsem pri zkouseni nezpozoroval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate