Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

A5ka - viklání hlavně
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 2:21 pm    Předmět: A5ka - viklání hlavně Odpovědět s citátem

Na nově koupené zbrani, i když je hlaveň plně zašroubovaná do té objímky, tak se hlaveň nepatrně pohybuje na všechny strany. Nejvíc zřetelně zprava doleva a zpátky /horizontálně/, vertikálně ta vůle není tak silná. U originální hlavně to nebylo moc poznat, ale teď jsme koupili 16" hlaveň a tam je toto "kývání" a to, že hlaveň na zbrani nedrží naprosto pevně, zcela zřetelné. Přitom, jak jsem říkal, hlaveň je v závitu objímky došroubovaná "na doraz". Na samotné objímce se nedá poznat, zda se takto pohybuje ta objímka v tělu zbraně nebo ne. Každopádně obě poloviny těla zbraně jsme sešroubili až na doraz - na maximum, co se dá, není tam nic, co by nasvědčovalo tomu, že poloviny těla zbraně k sobě nedoléhají. Ve schématu A5 jsem viděl, že by tam měl být "o" kroužek, č. ozn. č.: 02-40. Tento "o" kroužek jsme ale pohledem ani fyzicky v těchto prostorech (uvnitř objímky ani u závitu na hlavni) nikde nenašli a z toho schématu mi moc není jasný, kde by ten "o" kroužek měl být.
Prozatím jsme nedělali rozborku polovin těla zbraně od sebe, skrze případných sporů o záruku. Dále, problém se týká jak originální, tak dokoupené hlavně All American 16", přitom, když jsme obě tyto hlavně zkusmo namontovali do jiné zbraně - X7, žádný problém s vikláním hlavně nenastal a vše bylo OK.
Nesetkali jste se někdo s tímto problémem? Nevíte, jak by se dal vyřešit? Za odpověď předem dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to mám taky. Hlaveň se vyklá i se závitem ve zbrani. Je to kov na kov a žádný těsnění mezí tím, tak se to dá čekat. Tohle je asi ta největší blbost, kerou bych tippmann A5 vytknul. Řeším to tak, že tam dám obyčejnou kuchyňskou gumičku kolem dokola dílu 02-69 barrel Adaptoru a pak teprve spojím obě poloviny zbraně k sobě. Chce to sílu, aby to pořádně drželo ale problém je pryč. => samozřejmě se tím i zvýší přesnos, protože pokud se halveň hýbe, je jasné, že se to projeví na přesnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to nechapu me se s origo ani s tippmann pathfinder hlavni 14" nehne ani o milimetr ... co pouzivate za hlavne ? .. neni problem spis v neorigo hlavnich ? .. a nebo ze by vadna serie barrel adapteru ? ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 7:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžu taky do klubu "vyklavých hlavní"?
Nejspíše se vyrobyla vadná serie...
Mám to samé a taky nevím -
Začal jsem to řešit v PB shopu - a gumičkou to není ani dle mě a ani podle nich - napadlo mě že to může dělat vrstva barvy, která se dostala mezi obě půlky - ( jenže kdyby to bylo jen tím, tak se to nekejve nahoru a dolů Idea )
Rozebraný jsem to měl komplet a není tam znát žádný nedostatek mat. - nebo tření a nebo gumička - Tak abych to shrnul - taky si nevím rady a s tou gumičkou je Good nápad, ale neřeší to problém dlouhodobě ( nechce se mi na to neustále myslet když jí budu rozebírat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není to hlavněma, ale barrel adaptorem. Jak říkám, je to celkém jasné už z pohledu na rozebranou zbraň, proč se to kýve => je to kov na kov a A5 je prostě dělané na rychlou rozborku a takhle to pak vypadá.. Nehýbe se mi to nijak razantně a jen doleva, doprava (díky tvaru toho adaptoru je vcelku nemožné, aby se kývala i vertikálně), ale když se u ústí hlavně hýbne o 0,5mm, tak je to na 30m už pěkná výchylka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel mě se kýve i vertikálně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Barrel adaptor - krásný slovo, já tomu říkám objímka. Taky jsem si myslel, že to bude v tomto dílu. Akorát teda mě je divný, že podle Vašich názorů se jedná o normální nepříjemnost u A5 - drobná konstrukční vada?
Každopádně za odpovědi dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kontrolní otázka? Když vymezíte vůli mezi tělem zbraně a adaptérem se závitem, tak v čem je problém, když pak hlaveň šroubujete do závitu přes okroužek? Adaptér zůstane napevno v těle a neni potřeba jej při čištění hlavně vyndavat... Jedinej problém je např. u flatline, která neni šroubovaná, ale právě na ten bajonet, kterej se častym vyndavánim a zandavánim ojebe a pak se to viklá...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já ho nevyndávám často, ale při důkladném čištění tak po 3 - 4 hrách. Když si spočítám přibl. 2 - 3hry za měsíc, A5 mám dva roky, tak to mám tak 20 - 30 rozloženo složeno. Sad

Jak už jsem ale psal, objímku obmotám izolačkou, nebo kuchyňskou gumičkou (o-kroužek je moc širokej) a pak je to ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me je to blbost aby se s normalnim laufem u nove zbrane viklala hlaven. Moji A5 mam rok a zatim ani mikron vule!!! Bych to reklamoval.
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem byl v Paintball shopu u Vladana a s kamosem jsme kupovali pro nej novou A5ku. Tak jsem se zeptal ohledne tohoto problemu a tam vubec nic nevedi, ze by se to delo natoz vadna serie. Tedy jeste zadna reklamace. Byt to nema a tak jsme zkusili tu novou A5 jak na tom je s vaklem a vubec nic!!! Ani mikron vule.
Bych s tim neco delal protoze vakl v laufu neni drobnost a sam si delat nejaky vymezovaci tesneni neni reseni. Jak znam z vlastni zkusenosti lidi v Praze v shopu urcite se budou snazit pomoc.
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkně kecaj - jsem to s nima probíral před 13. lednem - a jetě jsem jim říkal že jdu vtomhle stavu hrát.
Až budu mít cestu tak se tam stavím - ale rozhodně to nebudu posílat poštou se šíleným zvozníkem - jak mi doporučovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi to bude nejlepsi a chti to udelat na pockani. Alespon ja takhle vsechno vyresil. (ne s A5 ale Spyder). Nevim odkud si ale jezdit z dalky 2x je peknej voprus!!!!
Drzim palce a dej vedet jaks dopad at si udelame obrazek.
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fido



Založen: 28. 09. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sem se teď byl kouknout na svou A5 s AA 14" a neviklá se ani trochu, tak nevím no Rolling Eyes Ale jestli to dělá i s origo tak bych to reklamoval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 25. 01. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám taky stejný problém, byl sjem s A5 16"AA v Praze a tam ěm řekli, že to jako reklamaci brát nemůžou, že je to věšc konstrukční (ořech) a dkyž to zkoušeli na nových kusech se jim to taky hejbalo...

Doporučili polejt závit barvou, že se to vytěsní...

Mě se to hemba docela pekelně a nevím co s tímSad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jsem z toho magor aby bylo normalni viklani laufu na nove zbrani!!!! Jako kdyby bylo normalni si kupovat auto a byly volny kola.
Ja jsem se opravdu ptal a stojim si za tim co mi tam rekli, u nasi nove zbrane (set s Egripem) nebyl vakl ani mikron!!! Jestli je to tak tak hraji levou Twisted Evil
_________________
www.cernysvine.cz


Naposledy upravil Marty dne út leden 22, 2008 2:38 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám doma teď novou A5 dovezenou z USA a také se nevyklá. Drží jak přibitá Smile. Ale na mé, 1,5roku staré má trochu vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taham ji uz rok za lauf, mam na nem popruh a dost strilim a nesetrim ji a zadna vule!!! Ale je fakt ze ji nerozdelavam zatim jen jednou kdyz jsem kuchal ven respose. Treba to ma vliv - casta rozborka.
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Flashe určitě se nenech takhle odpálkovat to jsou jen jejich přiblblí keci, aby se s tím nemuseli sr..t
Kdo má slabší náturu tak je poslechne. Tenhle přístup už jsem od nich zažil taky u jiné závady, hlavní je se nenechat přesvědčit o evidentních kravinách.
Hlavně pro ně je každá reklamace ztráta, minimálně na dopravě takže se ti budou snažit nakecat různý pohádky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 25. 01. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Pro Flashe určitě se nenech takhle odpálkovat to jsou jen jejich přiblblí keci, aby se s tím nemuseli sr..t
Kdo má slabší náturu tak je poslechne. Tenhle přístup už jsem od nich zažil taky u jiné závady, hlavní je se nenechat přesvědčit o evidentních kravinách.
Hlavně pro ně je každá reklamace ztráta, minimálně na dopravě takže se ti budou snažit nakecat různý pohádky.


Tož dík, du jim tam zavolat - Do Siberky bych to potřeboval mít v cajku:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim s Rajkem, taky bych pritvrdil!!!!
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno příští týden jedu do prahy ( několikrát )
a tak je tam jistě přepadnu Twisted Evil
Je to jasný že budou mít výmluvy - pořád jsou to prodejci něčeho.
A ti jak všichni víme musí prodávat - a nejlepe všechno co mají ( i znají ).

Já mám štěstí že jsem tech. typ - tak se nenechám okacat hovadinama -
pokud se vymění vořech za jiný a závada bude stále na příjmu - tak je to jasné - výměna zbraně bez pardónu.

Zase Idea Exclamation musím uznat - že mi nezávazně bylo nabídnuto právě ta výměna. ( pokud zbraň pošlu nebo přivezu). Tak bych ještě neházel špínu na nikoho.

No dám zprávu jak to dopadlo .....

Entr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jedna věc - jsou prodejci ( paintballshopy ) - kteří sledují vlákna na tomto webu - tak si myslím že jsou stejně pomalu v obraze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Flash napsal:
Mám taky stejný problém, byl sjem s A5 16"AA v Praze a tam ěm řekli, že to jako reklamaci brát nemůžou, že je to věšc konstrukční (ořech) a dkyž to zkoušeli na nových kusech se jim to taky hejbalo...

Doporučili polejt závit barvou, že se to vytěsní...

Mě se to hemba docela pekelně a nevím co s tímSad


žádný závit tam není - problém je v vymezení vůle mezi "ořechem" a tělem zbraně. Je tam jen jaký-si bajonet, který je i konstrukčně z určen na častou rozborku. ( často - rozumím "ne každodení rozebírání" - prostě norm. provoz )
Už jenom to že je vnitřní část těla zbraně, částečně zastříkaná říká za vše - kde to skládaj dohromady.

a vymezit vůli barvou? kdo to říkal - byl malomocnej ? To byla dobrá pakárna Shocked
jenom idiot může lepit 3 díli do sebe - které by se orig. měli rozebírat.
Lepí se šrouby na přítlačáku a podobným věcem.
A pro možnost jen - opravdu vymezit vůli - né přilepení dílů do sebe - tak to taky nejde, protože zaschlá barva se drolí.

někdy příjdou fakt s dobrejma hovadinama - jediný co by šlo - je jak zde navrhujou - vymezit vůli těsnicí gumou ( jenže pořád to řešit při každé rozborce, se mi opravdu nechce. )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 25. 01. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zitra tam zas zavolam......dam vedet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém vyřešen, jelikož zřejmě jde o vadu výrobce. V šopu R.P.R. paintball, kde jsme A5 s viklavou hlavní koupili, nám ji po předestření argumentace ze zdejšího fóra bez problému v rámci reklamace vyměnili za nový kus s tím, že problémovej kus si pořeší sami. Spokojenost.
Všem diskutujícím dík za pomoc při hledání příčiny problému a jeho řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

škoda jen, že jsem ztratil záručák Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ted jsem zvedavej jak tohle vyresi v Praze??? Laughing Az tam Trakere pojedes dej vedet jaks dopad.
Jinak chovani k zakaznikovi v R.P.R. super!!!
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To s tím záručákem by neměl bejt žádnej problém pokud na záruku máš stále nárok tak by ti měli vystavit duplikát jedinej zádrhel je že pokud už jsi někdy vyžadoval záruční opravu kterou jsi měl potvrzenou v tom starém tak už ti jí do duplikátu nedopíšou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 25. 01. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 11:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marty napsal:
Tak ted jsem zvedavej jak tohle vyresi v Praze??? Laughing Az tam Trakere pojedes dej vedet jaks dopad.
Jinak chovani k zakaznikovi v R.P.R. super!!!


Dneska jsem jim tam volal a mel jsem jim napsat ofidcialni reklamaci, coz jsme udelal..ufidime co se bude dit...kazdopadne zatim tvrdi, ze se o reklamaci nejedna...

Zatim byl jejich pristup taky super, snad se to nezmeni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate