Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Suspík, aneb máme rádi naše kuličky :)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To co naposledy napsal Hellboy mě nahrává na otázku .. co v případě, že člověku co nepoužívá "doporučenou" ochranu zraku (podobné experimenty s ochranou zraku) při vší smůle vystřelím oko .. co pak?

Kdo bude na vině a jak se to bude prokazovat? Co v případě, že pak budu zažalován s ublížením na zdraví? Sice teď může mít silná slova (nikoho konkrétního nemyslím) .. ale pak může postižený (trefím ho do oka s doživotními následky) přijít k rozumu a bude svalovat vinu na mě .. třeba, že sem neměl doporučené FPS?

Jaká je vůči tomu obrana? Známe české soudy a tady bych se obával, že to nakonec může odsrat střelec .. třeba, že sem neměl na dotyčného vystřelit, když sem viděl, že nemá ochranu zraku .. a pak už je to tvrzení proti tvrzení.

Co na to náš právník? Wink

Osobně si myslím, že toto už jsou extrémy .. a nakonec se bude na každé pořádané akci podepisovat prohlášení, že je každý zodpovědný za svou ochranu, vybavení a zbraň .. aby byli krytí organizátoři i případný nešťastník, který takového extrémistu trefí a zdravotně ho poškodí Sad
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

víte já mu řikal kup si aspoň ty co nosí švestič a venca ale né on musí být drsný airsofťak tak utratil 1600 za vistřelený oko no řekněte sami není to dukaz ,že blbost je nekonečná Very Happy .

Nechci uražet kluka odnás z týmu se keterým to věčinou jde ale pořád mu je 16 a máme za něj nějakou zodpovědnost.
Když příjde stakovou píčovinou která je o jeho zdravý jen aby byl drsnej jak šmirgl papír tak je mi važně špatně a myslim si o něm jen to nejhorší

Doporučil bych všem pořadatelum aby kontrolovaly (alespoň) hrače mladčí 18 let v čem hrajou (jako masku) a nebo písemné potvrzení od rodiču že jejich dítě muže hrát bez brílí respektive ve slunečních. Já bych si tohle na triko nevzal(neboď určitě všichni víme že paintball je Kategorie D proto by to mladší 18let neměly mít v ruce a nebo bi měly mít zotpovědný dozor starší 18 let takže až někdo maldýmu vystřelí oko tak to bude pruser všech ale hlavně pořadatelů a bohužel i našeho týmu teda alesoň jednoho z nás a pravďepodobně našeho nejviššího)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 4:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vida jak jsme se dostali od
suspiku až k linčování Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím, všude se píše že se nemá používat značkovač bez ochranné masky na paint s atestem což předpokládám tyhle brýle nemají. Potom bych chtěl vidět borce co bude hrát bez masky (v brýlých), přijde o oko a ještě by se htěl soudit se střelcem že ho trefil. Myslím že v tom případě by se proti němu postavili (alespoň v to doufám) všichci co byli okolo a u soudu mu "nakopali prdel".
Co mě štve třeba víc je, že (kupříkladu u Alíků) na větší akci se, alespoň namátkově, nekontroluje úsťovka. Ono pak můžu mít na xichtě co chci ale když přijde borec co má 500fps a narve mě z metru tak to stejně odseru já bo jsem podepsal hru na vlastní nebezpečí.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bod83



Založen: 16. 10. 2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to máš pravdu že by se měla ústovka kontrolovat alespon namátkou.bylo by to zdlouhavé před hrou kontrolovat všem ústovku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
habakuk



Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Sloup

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Používám stejný brýle jako si pořídil Mlaďas ,ale pouze na některý hry kde není moc střílení a operuje se na velké ploše. Samozřejmostí je že brýle jsou vzadu stáhnuty šňurkou a na hlavě je blembák i tak jsou na helmě připraveny brýle kdyby to moc lítalo. Na hru v budovách a kráčí vzdálenosti zásadně masku nebo její brýle. A pokud je ti 16 tak na to ser odpovědnost za tebe maj ostatní a nechtěl bych pak vysvětlovat rodičům proč ma syn chromí voko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
3bola



Založen: 28. 12. 2008
Příspěvky: 117
Bydliště: Black Dogs Teplice

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

habakuk napsal:
A pokud je ti 16 tak na to ser odpovědnost za tebe maj ostatní a nechtěl bych pak vysvětlovat rodičům proč ma syn chromí voko.



Moje řeč,pod 18-tým rokem bych nepouštěl na hřiště nikoho bez ochranné masky.Žádný brýle ani žádný brejle z masky..Prostě jednou už je to předepsaný,tak by to mělo bejt.Na pěknej průser si zadělává akorát pořadatel..když se něco stane,tak si pište že nějaká televize a rodič nešťastníka rozjedou kampaň,že se z toho pos*rem nakonec všichni..
Pořadatel akce,či velitel skupiny by si měly rozmyslet koho a v jaké výbavě na hřiště vůbec pouští.Doporučuju uďáálat nové vlákno s touto tématikou Marklar
_________________
www.cernypsiteplice.webnode.cz
BLACK DOGS TEPLICE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

habakuk napsal:
Používám stejný brýle jako si pořídil Mlaďas ,ale pouze na některý hry kde není moc střílení a operuje se na velké ploše.


Takhle sem si to presne prestavoval, kdyz sem je porizoval. A od rodičů si papír klidně podepsat nechám, protože oni mi je na to kupovali. Kanče to že mi je 17 neznamená, že budu v 18-ti nebo 21 rozumější. Věk sem netahej. Ty brejle chci spis na hry, kde se moc nestřílí a jako že těch je hodně.
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bod83



Založen: 16. 10. 2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
habakuk napsal:
Používám stejný brýle jako si pořídil Mlaďas ,ale pouze na některý hry kde není moc střílení a operuje se na velké ploše.


Takhle sem si to presne prestavoval, kdyz sem je porizoval. A od rodičů si papír klidně podepsat nechám, protože oni mi je na to kupovali. Kanče to že mi je 17 neznamená, že budu v 18-ti nebo 21 rozumější. Věk sem netahej. Ty brejle chci spis na hry, kde se moc nestřílí a jako že těch je hodně.


hele ale věk do toho musíš tahat protože teprve až ti bude osumnáct tak ručíš sam zasebe. a stejnak to může kolem tebe pár nevinných odskákat. a když ti bude 17 a méně tak když se neco stane tak to nekdo zatebe určitě odskáče s pokutou nebo dokonce si sedne na pár let. a múže se tu rozjet to co v nemecku že bude problém si zastřílet i v normálních ochranných pomuckách a dotoho už taháš nás všechny takže si myslím že s tou maskou bych hrál a to tvrďáctvý bych hodil za hlavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak, taháš do toho (až se něco posere) všechny okolo.
Btw Mlaďasi ví rodiče o tom že ty brejle co ti koupili na paint, vůbec na paint nejsou a že se ti s velkou pravděpodobností až tě někdo dobře trefí něco dost špatnýho stane??? Asi ne, viď? To bys jim měl říct, než ti něco podepíšou... to by knim bylo fér. Fakt nevěřím tomu že brejle za 800 vydržej zásah z brokovnice na 10m. Jedině že by se do nich žádnej brok netrefil.

Kdysi mi tatík vyprávěl jak na vejšce se spolužákem byli koukat na tenis, seděli u sítě, a najednou lup a kámoš to koupil na oko (a měl dioptrický brýle) a do čtrnácti dnů oslepl na obě!!! Tak bacha!
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
habakuk



Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Sloup

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlachla je vidět že jsi se o ty brýle vůbec nezajímal a hned soudíš. Jsou to střelecké brýle tedy určeny primárně na střelnici dle normy kterou splňují musí vydržet výstřel z brokovnice ze vzdálenosti 10m, což jak uznáš sám je větší ochrana než co mají brýle určené na paintball.

Jinak toto téma je úplně k ničemu stejně to bude záležet na organizátorech her co dovolí a co již ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nemesishard



Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 70
Bydliště: Puchov

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

habakuk napsal:
Vlacha je vidět že jsi se o ty brýle vůbec nezajímal a hned soudíš. Jsou to střelecké brýle tedy určeny primárně na střelnici dle normy kterou splňují musí vydržet výstřel z brokovnice ze vzdálenosti 10m, což jak uznáš sám je větší ochrana než co mají brýle určené na paintball.

Jinak toto téma je úplně k ničemu stejně to bude záležet na organizátorech her co dovolí a co již ne.


No ale moj nazor je ze sa to neda porovnavat alebo mi chces povedat ze si ochotny to skusit tu ranu z brokovnice? Very Happy

a celkovo ocom je tato diskusia: o tom ci si niekto lepsie zahra paintball lebo ma brile ?alebo otom ze ostatny si zahraju horsie lebo myslia nato ze je tu sanca ze tomu hracovi tie brile zlezu alebo inou gulkou sa zhodia a nejaka dalsia gulka vleze tam kde este predtym bolo ocko? Smile

heh ako sa tak pozeram na tie ochranne okuliare tak si neviem predstavit ako to testovali, ze to vydrzi ranu z 10m . mozno tak na figurine ale na zivom a svojpravnom cloveku pochybujem Very Happy a ak aj ano tak by som si rad pozrel jeho zdravotny stav po tej rane Very Happy
_________________
Tekvickovi bratia
military paintball team Puchov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem je použil několikrát , přinesli my jiný pohled na hru a to doslova .
Před samotným koupením jsem si přečetl kde co a hledal jsem k tomu jakýkoli informace , po koupi dostali brejle testovací deku , bez poškození , prostřelení .

Koukněte ne test odolnosti : http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=119


A koupil jsem si Advancr V12 právě proto , že pěkně sedí na ksichtu ( mají takovou pěknou obroučku ) .

Opravdu ty brejle co si koupil Mlaďas zavání průserem , hoši výstřel se těžko bere zpět . Do zázemí , kde má být " bezpečno " mám taky takový softácký brejličky , právě pro to , že si hoši strašně rádi hrají se spouští Smile .

Většinou si je hráči pořizují a to si uvědomme všichni na akce kde není prioritním úkolem všechny vystřílet ale splnit úkol v rozsáhlím prostoru a většinou je to i se zátěží ( batoh atd. ) . Nebo na uzavřené akce .

Věk hráčů je všeobecně problém k tomu se nemá cenu vyjadřovat , stejně jako samodomo zasahování do zbraní kategorie D , ani jedno z toho není moc košér , nemám nic proti ani proti jednomu jen se to musí dělat s rozumem a odpovědností .
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
habakuk



Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Sloup

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Většinou si je hráči pořizují a to si uvědomme všichni na akce kde není prioritním úkolem všechny vystřílet ale splnit úkol v rozsáhlím prostoru a většinou je to i se zátěží ( batoh atd. ) . Nebo na uzavřené akce .

Ano teď jsi to napsal uplně přesně.


Naposledy upravil habakuk dne st červenec 01, 2009 8:38 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosi napsal:
Většinou si je hráči pořizují a to si uvědomme všichni na akce kde není prioritním úkolem všechny vystřílet ale splnit úkol v rozsáhlím prostoru a většinou je to i se zátěží ( batoh atd. ) . Nebo na uzavřené akce .

Věk hráčů je všeobecně problém k tomu se nemá cenu vyjadřovat , stejně jako samodomo zasahování do zbraní kategorie D , ani jedno z toho není moc košér , nemám nic proti ani proti jednomu jen se to musí dělat s rozumem a odpovědností .


Rosi máš můj souhlas a to včetně toho věku. Sad Právě na takovýhle uzavřený akce sem si je pořídil. Tam potom klasický z PB masky casto překážej. Mám normálně svoje brejle z masky, který chci nosit dál na akce tipu kdo všechny vystřílí vyhrál, nebo akce s prioritou nějakýho střetu. O otevřených akcích vůbec nemluvě. Tam bych si ty ESS ICE za boha nevzal. Jsem mladší, ale trochu toho rozumu taky snad mám. Rolling Eyes Timhle končim u tohodle tematu a byla pěkná blbost to sem vytáhnut. Sad
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nemesishard



Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 70
Bydliště: Puchov

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja si myslim , ze to je uplne v pohode , ze si to sem napisal Smile aspon som sa nieco nove docital .
a to s tym pouzivanim brili na respawne mi pride celkom dost rozumne .
veru budem ich aj ja mavat po ruke myslim tie take ochranne skulky Smile
_________________
Tekvickovi bratia
military paintball team Puchov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

čeče to neni vůbec blbej nápad, stím respem. taky občas čumím jak puk když všude kolem respu lítaj kule jak borci laděj. asi nějaký "proti blbosti" pořídím.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlachla netvrdil si náhodou do teď, že ty brejle nejsou na PB a že nic nemůžou vydržet. V žádnym případě ne zásah z brokovnice z 10m? Tak proč si je kupovat ne? Zbytečně vyhozený prachy přece, když ti to zrak neochrání. Něco co stojí 800 to nemůže dokázat! Rolling Eyes Rolling Eyes Mimochodem nejlevnější PB masky stoji snad 400 mám pocit. Rolling Eyes A to už je vážně můj poslední výblitek k tomuhle. Rolling Eyes Prostě mi nedalo si rejpnout. Laughing
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achsiik



Založen: 13. 06. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je fakt, že kule lítaj kolem hlavy i na respawnu, kámoš už mi i střílel u hlavy a vůbec mu nevadilo, že mám jeho hlaveň 10 cm u držky...jen se ohnout a .... nejlépe masku vůbec nesundavat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tady nejde o odolnost skla to je bez dizkuze ale jde o typ brýlí rosi, švestič, venca atd... používají bríle chranící oči ze všech stran a směrů zatím co mlaďasovi bríle jsou naprosto običejný sluneční se zvíšenou odolností já hrál airsoft 1 rok a za tu dobu jsem to dostal i když jsem měl bríle do oka třikrát prostě jak mile je mezi okem a brílemy mezera tak si tu mezeru dřív nebo pozdělji kulička najde a v tom je ten pruser navíc nevěřim že ta gumička je udrží v každý situaci na nose prostě i stou gumičkou si mužou odskočit par centimetru který rozhodnou
Tj. http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=119 JO
http://www.army-shop.cz/index.php?action=item&id=6443&prevaction=category&previd=75&pr NE

ps mlaďas nepsal jsi nahodou že je chceš tahnout na AP nic proti ale to je pravě druh akce kde o to oko na beton příjdeš a na secvičovaní tuplem

a promiň musim sem tahat věk protože sice je jedno jestli ti je 17 nebo 18 za rok nezmoudříš ale v zakoně to jedno není a ve chvíly kdy ti někdo oko vystřelý neodsere to jen on ale pořadatelé,jeník,tví rodiče a buch ví kdo další a to že o oko v těchle brejlích příjdeš bych se klidně vsadil btv. kdy jedeš do papírny udělame ten slibovanej test !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 3:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukam, ze je tady spousta novych lidi a zacinaji tady vysilovat s ustovkou a nejakejma hristema. Vetsina z nas tady na "hristich" nehraje a rekl bych, ze zakladatelum, tohoto webu je americky pristup "hriste a 300fps" znacne proti srsti, stejne tak jako me.

Ustova rychlost u nas v CR omezena neni. Je omezena kyneticka energie strely a ta je pri ustove rychlosti 300 o docela dost mensi, nez pozaduje zakon, takze pokud ma nekdo ustovou rychlost vetsi, teoreticky nic moc neriskuje. Sklo masky vydrzi podstatne vetsi rachu, nez pri 300 fps. Nekde uz jsem to tu kdysi psal, testuje se to tremi ranami na stejne misto pri tusim 400fps z asi jednoho metru, nebo neco takoveho, takze riziko, ze vam praskne sklo, kdyz vas nekdo z dvaceti metru streli do hlavy s ustovkou klidne 350, je temer nula.

No a to ze maji tyhle bryle balistickou ochranu jeste neznamena, ze kdyz vas v nich nekdo trefi z brokovnice do hlavy, tak vas nezabije. Znamena to, ze vam pak felcar muze vyriznout oko a nekomu ho transplantovat Smile Mladasovi brejle zasah kulickou na 100% vydrzi, sam jsem je testoval, ale i kdyby mu ty brejle poskocily pri zasahu byt jen o 5mm od ksichtu, je to dost mista na to, aby mu tam vlitla tuna bordelu, pricemz to, ze vam do oka nevleti cela kule, ale jenom kusy skorapky a pul litru barvy se tomu oku bude libit uplne stejne malo.

A pruser pak bude mit predevsim organizator a strelec, protoze kdyz se to dotahne do extremu, tak ani Alej prokleti v pronajatem prostoru v Milovicih ani nahodou nesplnuje zakonne podminky na bezpecnost, takze by Jaroslav musel resit jak je mozne, ze pustil hrat nezletileho bez souhlasu a bez vystroje do hry, potom jak je vlastne mozne ze to neni cele nejak oplocene siti, aby tam nemohla verejnost, to same pak strelec - jakto, ze nosi zbran na verejnosti, jak to, ze na verejnosti strilel a jeste po nechranenem cloveku atd. atd.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 6:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

TO:Hellboy

JJ souhlasím , a protože dost hráčů co jsou zde registrovaní nehrají v sítích ( komerce na ofico hřišti ) , tak by si měli uvědomit , že jakýkoli úraz co by se někdy prošetřoval právě z těchto ( a nebojme se říct černých akcí ) bude velkej průser a to i pro celou komunitu .

A proto by si i jednotlivý velitelé týmů , pořadatelé a já nevím kdo všechno ještě , mohli uvědomit tento pro někoho zanedbatelný , pro někoho podstatný problém a věnovat se tomu na akcích a trochu dohlížet .

Jelikož všichni chceme hrát svobodně bez zásahů orgánů , tak se podle toho taky chovejme a mějme na paměti alespoň základní bezpečnost při hrách .

Jo a skořápka z kule dělá s měkou tkání divy Wink .
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravdu díš Hellboy, místní sebranka si čím dál víc začíná pohrávat s myšlenkou 300 fps. Nj prostě strach, v tom případě doporučuji se na paintball vykašlat nebo jít na nafukovačky. Tento portál je určen pro MPB, čímž také chápu, že nebudeme řešit komerční výmysly Amíků. Jak píše HB, v zákonech ČR o úsťové rychlosti střely není ani zmínka a teď přesně nevím, jestli pro paintballové zbraně je limitována kinetická energie (někde se to tu řešilo, přesněji úprava v kategorii D ke kategorii C – „s výjimkou paintballových zbraní“). Masky jsou testovány na daleko více než 300, HB píše 400, no podle mě je to 450 fps (1,5 x max. udávané provozní hodnoty). Poděkujme našim milovaným a všemi uctívaným zaoceánským sousedům z USA za tuto spásnou a vše řešící hodnotu ... (sry HB, prostě jsem si musel rýpnout)

Co se týká střeleckých brýlí, ať si je dospělí klidně nosí, ale mladší 18 let nikoliv. Dokáži si živě představit, jaké tóčo by rodiče dokázali rozpoutat. Z jedné strany si říkají „Ať se s kamarády baví. Rizika víme, souhlasíme.“, pak přivezeš jejich dítko s vystřeleným okem a už tě nesou v zubech k soudu. V týmu jsme měli 14 letého kluka a dávali jsme mu pěknou sodu za každou kravinu, za což nám jeho otec byl více než vděčný, no chtěl ho vrátit v kompletním stavu. Proto mladší 18 let by měli nosit kompletní masku a přetrpět nepohodlí, než dojít k nevratnému úrazu a zadělat na průser svému týmu, kamarádům, potažmo celé PB scéně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Koukam, ze...

ty jo poprvý co na 150% souhlasim s hellboyem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně jak píše Rosi, jen bych ještě dodal že by si toto měli uvědomit hlavně samotní hráči, že tím nemusí uškodit jen sobě ale širokému okolí a hlavně paintballu!
Btw. Masky jsou atestované (papírově) na 300fps, pak až někdo někomu něco udělá a zjistí se že měl 500fps tak oba budou v prdeli.

To Mlaďas: Tý brokovnici nevěřím, a nepsal jsem že bych si ty brýle bral do her. Jen na resp kvůli možnému zásahu.
A taky si musím rýpnout, neodpověděls mi na otázku s obeznámenými rodiči.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 7:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pardon nějak mi zazlobil net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 8:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A ten suspik má mít atest na kolik FPS? Laughing
Můžu bez něho v budoucnu hrát?
Nebo na pytlíka použít homologovanou masku?

Jen že je to trochu od původního tématu.
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 8:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
A ten suspik má mít atest na kolik FPS? Laughing
Můžu bez něho v budoucnu hrát?
Nebo na pytlíka použít homologovanou masku?

Jen že je to trochu od původního tématu.


Alespoň 500 fps, aby se ti nerozsypaly kuličky Very Happy Homologovanou masku nepoužívej, pak nebudu vědět kam dřív mířit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Laughing Laughing Laughing
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Njn zase kecy o ničem. Asi zavedem pravidlo do 300 fps hodný američan dodržující pravidla a nad 300 fps ošklivý terorista kašlající na všechno Laughing

Hlavně aby ti ten suspík seděl a byl pohodlnej, zásah kuličkou by měl vydržet každej. Spíš se zajdi poptat někam do shopu a vyzkoušet aspoň přes trenky, přeci jen je to dost individuální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate