Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Kolimátor
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2006 7:42 am    Předmět: Kolimátor Odpovědět s citátem

Zdravim vás všechny, jsem rekreační hráč, mám Spyder TL-X a hlaveň Armson stealth 16'' a momentálně hledám pro mě vhodný kolimátor samozřejmě s dobrým poměrem cena/výkon. Poraďte prosím, potřebuji se trefit na první ránů a kolejnici mám mimo kolínko, takže průhled mám čistý. Já sám jsem si vybral neprůhledový kolimátor Dye Izon, nebo Magnum z paintballsportu, má s ním někdo zkušenosti?? Bojím se toho, že je neprůhledový a že mi bude při střelbě trvat, než "nastavim" oči abych tu tečku vidlěl na cíli.. moc díky za komentáře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já sám jsem si koupil plastovou křapku za 300,- a i když funguje, někteří moji kamarádi mají u tohoto problémy se stabilitou nastavení zaměření, praskají jim těla kolimátoru při dotažení na kolejnice, někde s tím ťukneš a je zaděláno. Odolnost, kvalitu bych přirovnal u zbraní ke Spyderům Victor, kde ty plastíky prostě praskají. Takaže jednoznačně doporučuji celokov. No a z valstní zkušenosti, jelikož tento levný je v podstatě neprůhledový, doporučuji průhledový. Při srovnání je to znatelně příjemnější a i výhodnější při míření za překážkou do boku a při nižší viditelnosti. Celkem pěkně je udělaný je níže uvedený, mají ho na oba typy kolejnic. A cena je super. Čehokoliv vyššího bych se nebál.

http://www.paintballshop.cz/zbozi/5009-red-dot-scope-pbs-30mm-3-8-mount
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ty plastovy kramy za tri kila jsou na prd Smile
zasah kuli naprimo ze vzdalenosti deseti metru a mene mu staci aby celej ten plast popraskal... ja ho mam momentalne na novej kolejnicce (kus hlinikovyho profilu z nejakeho vraku cehosi...), a jeste pridelanej izolackou.
a je to nouzove reseni, nez budou volne penize na ten co tu daval vladik jako odkaz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cartman



Založen: 08. 10. 2006
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 2:46 pm    Předmět: Re: Kolimátor Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
... kolejnici mám mimo kolínko, takže průhled mám čistý...


clovece, ako si dal kolajnicu na TL-X Question ja som to este nikde nevidel Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už TL-X sice nemám, ale známej tam má kulatinu přišroubovanou do těch dírek na zádi a na ní si namontoval ližinu a je hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cartman



Založen: 08. 10. 2006
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 3:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
Já už TL-X sice nemám, ale známej tam má kulatinu přišroubovanou do těch dírek na zádi a na ní si namontoval ližinu a je hotovo.

vedel by si postnut fotku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2006 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno já tam mam čtvercovej vyfrézovanej profil kterej se nastrčí zezadu (musí se odendat závlačka na natahování). Obejme to vlastně prostor zbraně mezi kolínkem a natahováním, jeden šroub u kolínka drží stabilitu aby se nástavec nepohyboval dopředu dozadu. Drží to fakt perfektně. Pak neni problém našroubovat nebo přivařit ližinu. Fotku pošlu, teď mam zbraň v práci kvůli pažbě.
Jinak jsem koupil Red dot scope 1x40 a prostě paráda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Varder



Založen: 08. 08. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolím si vznést i svůj dotaz... přemýšlím nad kolimátorem na A5... co jaké máte (máte-li) doporučení z těchto altenativ:

http://www.paintballshop.cz/zbozi/5011-red-dot-scope-pbs-30mm-7-8-mount - nejlevnější kov, jaký jsem našel

http://www.paintballshop.cz/zbozi/6461-walther-red-dot--1x35 nějak jsem krom ceny a méně poloh jasu nepochopil, v čem je rozdíl od předchozího

http://www.paintballshop.cz/zbozi/5917-nc-star-red-dot--1x45 rozdíl je jen v klapkách? a ty jsou opravdu výhoda, nebo spíš překáží?

http://www.paintballshop.cz/zbozi/4583-king-arms-red-green-dot-scope-5l jev tomto kolimátoru nějaká obrovská kvalita, že stojí tolik?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ten prvni ma prumer 30mm druhej 35mm, treti 45mm... a to jsem vycetl jenom podle tech linku co jsi sem daval.... ani se mi to nechce rozklikavat.... Mad
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to Fanas:
hele, ty jsi přece jenom jasnovidec... Wink

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Varder



Založen: 08. 08. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji, možná jsem se úplně jasně nevyjádřil... co byste mi doporučili... vycházejte z předpokladu, že jsem nikdy kolimátor neměl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cim vetsi prumer tim lepsi ...... takze jako omezeni ber prachy. ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2007 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jsem kupoval pro sebe a par znamych kolimatory a optiky tady, super ceny a spolehlivy prodejce [url] http://stores.ebay.com/fire-shoot-store_W0QQssPageNameZstrkQ3amefsQ3amesstQQtZkm [/url] a poridil jsem odtud walthera 45mm za 2 USD + cca 600 posta Smile. Upozornuju, ze je to uplne to same, co nabizi pb shop, jen o 10 mm vetsi v prumeru. Je to kovovy, narazu, vode odolny a nemlzi se to, pac je to plneno dusikem. Kamos poridil walthera 30mm, ale prijde mi to dost maly prumer, ta 45mm je na mireni skvela. Protoze soucasny kver sel do sveta pred tremi dny i s kolimatorem, dnes jsem objednal toto: [url] http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=015&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=250123278380&rd=1&rd=1 [/url] Vzal bych si opet toho walthera, ale na sp - 8 potrebuju neco trosku zvyseneho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2007 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno a co udelat nejakou hromadnejsi objednavku ? Surprised)
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bohuzel, efekt uspory by se dostavil zrejme az s hodne vysokym poctem objednanych kusu, uspora na postovnem je temer nulova, na kazdem dalsim kusu jsou to cca 2USD. Bohuzel asiati si dotuji nizkou cenu vyrobku vyssim postovnym a o jeho snizeni nechteji ani slyset Sad. S narustem celkove hodnoty pak muze (ale nemusi) nastat problem s clem a dph, coz pri objednani par kusu nehrozi.

A jeste jedna vec, proc bych se snazil hromadne objednavce vyhnout: muze se stat, ze se zasilka ztrati, poskodi, nebo to proste neklapne uplne podle predstav zucastnenych a pak ten, co to bude vsechno vyrizovat, bude "ten spatnej". A pokud uz se do tohoto nekdo pusti, tak bych doporucoval vybrat od objednavajicich penize predem....

Myslim, ze idealni je, aby si kazdy dal dohromady objednavku pro sebe+par znamych, udelal registraci na ebayi, paypalu a do 14ti dnu to ma doma. Neni to nic sloziteho, kdyz jsem to zmaknul i ja Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ares napsal:
S narustem celkove hodnoty pak muze (ale nemusi) nastat problem s clem a dph, coz pri objednani par kusu nehrozi.


Zdar

Mám troch u jiné zkušenosti - dle celního úřadu pod který spadám já jsou problém kusy, nikoliv hodnota zásilky. Pokud se zásilka tváří jako soukromá - tzn. zboží pro vlastní potřebu, tak podle povahy zboží hledají nějaký přijatelný počet kusů které jsou podle nich uvěřitelné pro soukromou potřebu.
Pokud si necháš poslat jedny hodinky za 3000 USD tak je proclíš, zdaníš a nosíš.
Pokud si necháš poslat 1000 kolimátoru za 2000 USD si dovedu představit problém jak jim budeš vysvětlovat tu soukromou spotřebu....... Podle mě bys mohl mít problém už s více než dvěma kusy.
Víc kusů začnou vnímat jako obchodní zásilku a chtějí živnosťák atd.....
Nechal jsem si poslat od výrobce nějaké kuličky abych je vyzkoušel (4 druhy po dvou krabicích - tedy 16.000 koulí - cca 48 kg balík) a celníkům se to zdá pro soukromou spotřebu moc a podezírají mě z toho že to chci prodávat Shocked a nechutně na tom zbohatnout........ Laughing Laughing Laughing
Pokud bys narazil na "moje" celníky s těmi kolimátory tak nevím jak by to dopadlo.........

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

njn, kdyz narazi clovek na vola a jeste celnika, tak to je potom peklo. Pokud vim, tak v prvni rade je smerodatna hodnota uvedena na zasilce, z te se pocita clo a dph. Do hodnoty, myslim 45 EUR, se jedna o zbozi male hodnoty, ktere clu nepodleha, ale dph by se melo platit vzdy. Kdyz mi prisly kolimatory posledne, tak jsem neplatil ani dph-zrejme kvuli tomu, ze to bylo oznaceno jako dar a taky diky mizive hodnote, uvedene na baliku-cca 10 USD. Az mi to dorazi ted, pisnu jak to dopadlo.

btw. nevidim problem, proc bych si jako soukroma osoba nemohl dovezt klidne 100 000 kolimatoru, pokud je radne proclim a zdanim, a neni duvod, proc by se v tom mel celnik stourat. Celnik se ma starat o to, aby bylo procleno a zdaneno, a pokud je pak budu prodavat, tak by to mel resit financni urad, i kdyz se mozna pletu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cofey napsal:

Nechal jsem si poslat od výrobce nějaké kuličky abych je vyzkoušel (4 druhy po dvou krabicích - tedy 16.000 koulí - cca 48 kg balík)


pls, odkud to bylo, cim to jelo a kolik to stalo? Docela bych si chtel objednat nejake strelivo, ktere se v CR neprodava a zatim mi odrazovala cena dopravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhodně už na dopravě to bude stát víc než nejdražší kuličky na našem trhu Confused
Asie, lodí - sběrná námořní služba LCL
Se všemi poplatky v přístavu ( CUSTOM CLEARANCE FEE – poplatek za clení, T.H.C. - Terminal Handling Charge – poplatek za konsolidaci zásilky do námořního kontejneru, B/L FEE – poplatek za vystavení B/L, TRUCK FEE – poplatek za doručení zásilky do přístavu), pojištěním, dopravným po moři, dopravou po suchu do ČR to zatím dělá 903 USD. A to se ještě projeví clo a DPH takže ve finále to odhaduji na 1113 USD - tedy cca 23.000 Kč a to je ta nejdraží kulička (1,43 Kč/ks) jakou jsem kdy viděl (a to jsem je ještě neviděl ) - když to tak počítám tak přemýšlím proč jsem se do toho vlastně pouštěl Rolling Eyes

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 7:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
takže ve finále to odhaduji na 1113 USD


L O L
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A když seženu v US týpka, kterej si tam koupi přes net zboží a pošle mi to jako dar, který pojistí na 20k, projde mi to bez poplatků?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
A když seženu v US týpka, kterej si tam koupi přes net zboží a pošle mi to jako dar, který pojistí na 20k, projde mi to bez poplatků?


tak to je otazka, podle toho, co to bude a jaxe celnik vyspi, kazdopadne prvotni urceni ceny vychazi z toho, co je na baliku. Ale kazdej balik jde pres rentgen, takze kdyz se to celnikum nebude libit, otevrou to a domeri, coz je asi docela pr.el, protoze kdyz ti vypali dph a clo z jejich "cenikove" ceny tak by se ti to vyplatilo koupit tady. Idealni a temer neprustrelna varianta pro zaslani zbozi vyssi hodnoty je asi jen jedna-napsat, ze se jedna o pouzite/poskozene zbozi a do baliku hodit nejakou fakturu z USA, kde bude jasne uvedena pozadovana cena. To ze by nas supervzdelany a spickove placeny celnik zjistoval v USA, jestli je ta faktura prava, toho bych se asi nebal Smile

jestli je 20k 20000kc, tak to zcela jiste neprojde

btw, mrkni sem http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=552
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jinak co se tyka "kamaradu" z usa, kteri by vmam neco poslali, tak existuje sluzba, kterou nabizi bud borec nebo firma, ted si nejsem jisty, na ktereho se objedna dane zbozi a ten vam to preposle jako darek (nejak tak to myslim funguje), ma tam myslim i dodatkove sluzby jako zkontrolovani zasilky a jeste neco takoveho. kdyz bracha onehda kutil prehravac, tak na neco takoveho narazil, pokud by mel nekdo zajem, tak zkusim pozjistovat a sehnat link
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
admix



Založen: 28. 03. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

www.zasilkovasluzba.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už to někdo testoval? Vypadá to dobře .. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

admix napsal:
www.zasilkovasluzba.com

jij to je myslim ono, diky, nemusim hledat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar Smile

Má někdo zkušenost s kolimátorem který má dvojité zvětšení - jako například tento http://www.miridla.prodejce.cz/index.php?a=detail&d=5&PHPSESSID=5974c56d122422ccdf25c440ff48872e ?

Mám pocit že by se to mohlo hodit (hledání a zaměřování malých "trčících" cílů za krytem - hodlám tím osadit velmi přesnou zbraň), ale než do toho vrazím prachy tak bych znal rád názor uživatele, případně i neuživatele...... teoretika Wink

Airsoftovou recenzi http://airsoft.martinjeu.com/view.php?cisloclanku=2007042601 jsem četl - ale co je dobré pro airsoft nemusí být nutně dobré pro MP, že jo. Třeba to kam mu lítali kuličky Smile mě asi zajímat nebude - to vidím i přes obyčejný kolimátor.

Díky za názory

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"


Naposledy upravil Cofey dne st leden 23, 2008 3:29 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skimer



Založen: 24. 07. 2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Kout na Šumavě

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám ten PBS red dot scope 30mm na Xtre matte black a pohoda...na míření si zvykneš hned, i přes zásobník to není tak hrozný a díky první ráně neztratíš moment překvapení a neprozradíš hned svou pozici Twisted Evil

2Cofey: tenhle vypadá úplně přesně jako ten od PBS...akorát že je tám ta čočka před tím...kterou jak tam píšou jde sundat a pak je z něj normální 1x30
_________________
El diablo, cazador de hombres!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to Skimer:

Klasický kolimátor 30 mm mám a tím pádem i zkušenosti s ním

Ptám se právě na ten efekt s čočkou dvojnásobného přiblížení a jeho + a - při použití v MP.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 9:00 pm    Předmět: kolimator Dr Optics - replika Odpovědět s citátem

nesetkali jste s eněkdo s tímhle kolimátorem?
jedine co tam píše je:
Jde o kolimatory s montaži na RIS . Ma automaticke nastaveni svetlosti podle okoli. Ma cidlo na svetlo. Takze se vam nestane ze sviti naraz malo nabo moc , pri prechodu ze tmy do svetla a naopak. Dobra optika. Potazen antireflexni vrstvou proti odleskum

Nikd ena webu nemůžu sehnat bližší info, pude mě to na spydera mr2?
obrázek tady
http://aukro.cz/item331931737_kolimator_dr_optics_novy.html#photo

Dik za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate