Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Granát Test č.1
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 4:43 pm    Předmět: Granát Test č.1 Odpovědět s citátem

Řekl jsem si že zkusím vytvořit granát do kterýho by šla dát pb barva. Zatím jsem udělal poloviční velikost s megou a předčilo to moje očekávání. Myslím že při použití většího dělobuchu to bude celkem mazec. Chtěl bych zkusít namíchat tu kupovanou barvu co to udělá. Na první test jsem použil jen mouku Wink

Video z testu zde:
http://www.youtube.com/watch?v=SlTKnq4Rut0



Btw: u toho videa jsem si málem pěkně nabil hubu Smile
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem teď vyráběl granát plněný moukou. Jakým způsobem jsi dělal tu dutinu vevnitř?
_________________
Shadow Company Orlová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

NAvhlne ti ten pirát s tou moukou je to super Very Happy
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rychtoň



Založen: 06. 09. 2010
Příspěvky: 536

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pablo od nás z týmu do toho dával igelitovej sáček s nějakym lektvarem obarvenej potravinářskym barvivem.Mělo to i docela dobrej rozptil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
NAvhlne ti ten pirát s tou moukou je to super Very Happy


Nenavlhne když tu petardu navlíkneš třeba do palce z gumové rukavice. Wink
_________________
Shadow Company Orlová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

možná by proti vlhkosti stačilo i petradu jen vymáchat ve vosku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím že ten prst z rukavice je jednodušší než tavit vosk, pak to v tom koupat a sušit Smile
_________________
Shadow Company Orlová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

granát je udělanej z papírový trubky z role tiskovýho papíru (je docela silná, asi tak třikrát než hajzláková) pak jsem ji celkem dost navrtal takže jako celek má slušnou pevnosta a při výbuchu je křehká. Trubku jsem "vystlal" igelitem a pak naplnil moukou... dělobuch je taky omotán igelitovou folií... obal granátu je olepenej papírovou páskou, tzn náplň nepadá (i kdyby se protrhl igelit) a je to celkově křehký
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsem si dělal granáty na Syberku, tak jsem je dělal podobně, rulička z hajzláku, naplnit hrachem a moukou Smile Jen bych se musel zeptat červenejch, jak vypadal výbuch Smile Byl nedostatek ruliček, tak jsem netestoval.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aile



Založen: 04. 09. 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel někdo tyhle granáty ? http://www.ji-paintballshop.cz/granat-s-trecim-zapalovacem~z07118.html

Má to cenu do nich cpát kuličky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skoušeli sme tam nacpat kule musiš to trochu nařiznout zvrchu ale rozptyl stal za prd ale z hrachem to docela de cena se taky dá ale v konkurenci z ruličkou od hajzláku nemá šanci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A jen tak mimochodem z bezpečností to je supr kolegoj to bouchlo v ruce před obličejem kdyz ho chtl po odrazu od zdi v marny snaze hodit ho zpátky
a bez problemu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 6:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, po několika letech různých testů a variant granátů je toto tak trochu cesta do slepé uličky...

Takže, veškeré varianty granátu s PB nebo jakoukoliv potravinářskou barvou, obarvenou kaší a já nevím čím ještě jsou bohužel víceméně nefunkční.
A to hned z několika důvodů...Pokud pominu složitou výrobu a dobu trvanlivosti, tak asi nejzásadnějším problémem je, že Mega barvu rozmetá na drobné kapičky, které jsou jako zásah neprokazatelné a navíc v trochu rozpoznatelném množství pouze v těsné blízkosti exploze. A pokud jste viděli jak mega bouchá víte, že až v horních dvou třetinách s čímž souvisí také ideální poloha dopadu takovéhoto granátu pro max účinost a to je bohužel na stojato.

Další problém je u všech papírových variant s pevností a trvanlivostí vlivem vlhkosti + složitá výroba jak jsem již zmiňoval. Rulička tol. papíru je pro granát velice malá a vyrábění jakýchkoliv ruliček náročné.

Prostě a jednoduše požadavky pro granát jsou jasné...
hrajeme všichni na zásah, takže nemusí barvit, ale stačí zásah + délkově určená zona zásahu. př. granát má účinost poloměr 5m od epicentra výbuchu a tzn. že všichni kdo jsou od granátu do vzdálenosti 5m jsou vyřazeni. pokud ještě někdo dostane zásah "střepinou" i na větší vzdálenost je také vyřazen.


Funkčnost, jednoduchost výroby, odolnost, cena

Z tohoto nejlépe vychází granát který tvoří sádrový odlitek s povrchovou úpravou proti navhnutí a razpadání. To je podle mě cesta kterou se ubírat.

Zatím se nejlépe jeví sádrák tohoto tvaru a velikosti:



Snad jediné co zvážit a odzkoušet je jestli by nebyl ještě vhodnější atipycký tvar pro zvýšení účinosti....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravdu díš Mihale.. mám udělanou formu a granáty odlývám rovnou trochu duté s prostorem na megu.. tu tam prsknu zabalenou do igelitu nebo jinak izolovanou proti navlhnutí a je to... pak už je jen na vás jestli chcete real trhací (škrtací) pásek s očkem nebo tam necháte jen megu a škrtnete s tím o škrtátko umístění např. na taktice...
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jen si říkám co asi na to ti, kterým už takhle vadí že po nás zůstává barva na tromech atp. (která časem oprší) když zůstane les plnej sádry. Přeci jen se ten roztrhanej "eko" papír po pár deštích začne rozkládat a zmizí ale ta sádra??
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hydratovaná sádra je v podstatě sádrovec, což je nerost a tím pádem do přírody vlastně patří Wink. Krom toho jak navlhne velmi rychle se rozdrobý na prach.

Zajímala by mě ta "povrchovou úpravou proti navhnutí a razpadání" , co konkrétně používáte ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hroch napsal:
Hydratovaná sádra je v podstatě sádrovec, což je nerost a tím pádem do přírody vlastně patří Wink. Krom toho jak navlhne velmi rychle se rozdrobý na prach.

Zajímala by mě ta "povrchovou úpravou proti navhnutí a razpadání" , co konkrétně používáte ?


Hroch nesouhlasím... dělám se sádrou každý den va fabrice na sádrokarton... A v cz je myslím jediný důl na sádrovec veškerá ostatní sádra v cz je vyrobena z odpoadního energosádrovce z elektráren. My např. požíváme enegrosádrovec z elektrárny Mělník..
Jinak máš pravdu že se sádra rozkládá většinou rychle povrvětrnostními podmínkami.. a ještě dodává minerály okolí..
Jinak jde samozřejmě vyrobit i sádrová hmota která odolává vlhkosti... ale ta se zase pomaleji rozloží..
Jinak je u nás ve fabrice dokázáno že se sádrová hmota rozloží dříve jak papír!!!


Naposledy upravil Pavlas dne pá duben 15, 2011 12:32 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja vyrabam sadrove granaty z modelarskej sadry a ta ma po vytvrdnuti pekny hladky az leskly povrch ktory sa napriklad pri obtreni o maskace neodiera takze si myslim ze to vydrzi aj nejaku tu vlhkost Smile
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reinn napsal:
Ja vyrabam sadrove granaty z modelarskej sadry a ta ma po vytvrdnuti pekny hladky az leskly povrch ktory sa napriklad pri obtreni o maskace neodiera takze si myslim ze to vydrzi aj nejaku tu vlhkost Smile

přesně jakýkoliv nátěr utlumí vniknutí do vlhkosti do sádry... Nejlepší a nejednoduší pokud vám nejde o barvu je natřít granát rozředěným lepidlem herkules (je ekologicky nezávadné a vodou ředitelné), které poté funguje jako penetrace a nepropustí vlhkost a poté se dá natírat čímkoliv.. A i samostatnou sádru můžete obarvit přidáním potravinářského barviva nebo vobou ředitelnou barvou .. a poté nemusíte nic natírat.. My co vyrábíme sádraky v TT je ničím poté už nenatíráme a v klidu půl roku vydrří a bouchají jak steklé... stačí jen izolovat tu megu.. Wink

a pokud to nažeděné lepidlo přidáte rovnou do sádry funguje jako pojidlo i jako penetrace zárověň... takže kombinace sádra + barva + lepidlo = vlhkosti odolný obarvený granát... tím vám pak odpadá barvení a máte vše hezky připravené...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RG-F1 v akci..... Shocked




tohle jsme házeli na syberce. Modrým se to moc líbilo Very Happy

Návrat nahoru
Aile



Založen: 04. 09. 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No dostat tim kusem sádry někam do těla, to bych Vám poděkoval :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas s Mihalem. Přijde mi, že při hraní v lese jsou granáty a ještě navíc s dosahem jen 5m spíš k nasrání, protože ty dva a půl metru od epicentra dokáže než to bouchne skočit i tlusťoch jako já a kdyby byl poloměr větší, tak třeba na sibérce by závěrečný boj o hrad vyřešil jeden granát hozený doprostřed základny Smile

Do baráků je to ale super, tam se bez toho snad ani nedá obejít, ale na druhou stranu, já bych ani neřešil tu sádru. Mě by úplně stačilo hrát jen na petardy. V baráku není potřeba házet moc daleko, což je jediný plus toho odlitku, že se s tím líp hází.

Pyromany tím ale stejně neodradím Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Výhodu těchto nebo podobných granátů, oproti holým petardám vidím v tom, že jejich větší rozměry a váha sama o sobě limituje množství které je možné (efektivní, rozumné) nést do hry.
Vzít si dvacet petard není problém, ale dvacet takovýchhle granátů ....
Komu by se s tím chtělo tahat i kdyby to pravidla akce povolovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: so duben 16, 2011 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mpmorava
Ta forma vyzera dost dobre, kde sa to da zohnat? alebo je to domaca vyroba? Smile
...ja pouzivam take plastove "granaty" v ktorych sa predavaju airsoftove gulicky a je s tym docela vela zbytocnej roboty, hlavne to musi byt rozdelene na minimalne 3 casti aby to slo dobre oddelovat a tym padom je o nervy to vzdy dat dokopy a zaistit kym sadra nestuhne (je to taky nejaky cudny tenunky a makky plast)
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: so duben 16, 2011 9:53 pm    Předmět: Sádrák Odpovědět s citátem

Nejlepší a nejednodušší řešení je prostě sádrák Wink Pokud se dutina uděla větší a dá se tam nějaká barva pro efekt a označení výbuchu pak jedině dobře a Megatřesk je dostačující. ručim vám za to, že po výbuchu na místě nezůstane zhola nic Laughing Laughing Laughing

http://www.uloz.to/8678778/p4170130-jpg
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mne to pride dost nebezpecne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 6:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ASmani to používají 1000let, nepoužívají zdaleka tak odolné brýle a neslyšel jsem že by byl problém, sádra lehká a relativně měkká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
mne to pride dost nebezpecne...


není - ozkouseno na vlastni kuzi nepocetnekrat
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jedine riziko vidim v tom ze ti to niekto hodi do hlavy no pravdepodobnost je minimalna Smile samotny vybuch a "crepiny" su neskodne, uz som to testoval Wink
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sádrák je v pohodě,stejně už většina Mp hráčů používá blembák a ti co ne,tak brzy začnou Wink
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate