Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

úsťová rychlost - Tippmann X7 Phenom

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 10:05 am    Předmět: úsťová rychlost - Tippmann X7 Phenom Odpovědět s citátem

Mám problém s Phenomem. Koupil jsem ho na podzim a kdyz jsem s nim zkousel poprve strilet, tak jsem se pokousel seridit ustovku. Zkusil jsem pritahnout pruzinu, ale i pri plnem pritahnuti pruziny jsem se nedostal rychlosti nad 280-290. Mel jsem za to, ze by to mohlo jit vytahnout na vic?

Druhy problem je, ze ustovka se pohybovala v rozmezi od 240-290 coz mi prijde jako sileny rozdil vzhledem k tomu, ze by mela byt nizsi. Zacal jsem se o to starat az nyni, protoze jsem do toho zacal vic rypat a zjistovat informace.

Vzhledem k tomu, ze je zbran vicemene nova, rad bych se zeptal, zda mi pomuze reklamace (zda je to duvod k reklamaci) a co s tou ustovkou, zda jste na tom stejne a je to "vlastnost" phenoma a pokud chci vic, tak musim tunit.

Pokud tu na foru nejaky takovy prispevek existuje, tak se omlouvam, ale nenasel jsem ho a vyhledavani z nejakeho duvodu nefungovalo vubec.

Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jedes na vzduch nebo co2 ? u co2 neni kolisani tlaku nic neobvyklyho
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, na to jsem zapomněl - jedu na vzduch. Hlaven mám tuto http://www.paintballshop.cz/zbozi/9533-rifled-barrel-14%22--t98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak se to nemůže chovat. Je to podle mě pojebané. Phenom drží úsťovku dobře.
V čem by mohl být problém ale vůbec netuším. Co se týče FPS tak přes 300 jsem to nikdy nedal. Max 295. Zbraň od výroby není dělaná na to aby tomu osolila více. Více ti poradí asi ostatní.
Návrat nahoru
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atc_grom napsal:
Jo, na to jsem zapomněl - jedu na vzduch. Hlaven mám tuto http://www.paintballshop.cz/zbozi/9533-rifled-barrel-14%22--t98

To že ti to kolísá tkhle moc určitě dobré není, ale bude se to při reklamaci hodně špatně prosazovat. A další věc je nízká úsťovka za to může hlavně hlaveň kterou používáš. ta ve srovnání třeba s AAčkem snižuje ÚR o 40 - 60 FPS, podle toho jaké používáš kuličky. A tím se dostávám i ke kolísání ÚR - může, ale nemusí to mít na svědomí použitá munice pokud je hodně nekvalitní (plošky, důlky nebo nestejný průměr) tak má za následek i takhle brutální výkyvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za reakci, AA jsem sháněl, ale nesehnal, netušil bys, kde ji koupit? Co se týká těch kuliček, tak ty byly v pohodě - nový, bez plošek, průměr snad také stejný (to jsem neměřil - pouze od pohledu), pravidelný tvar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak mě ještě napadlo jakej máš regulátor kolik dává výstupní tlak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je věc, který vůbec nerozumím - je tam originál co tam byl při prodeji a nic jsem s tím nedělal. Netuším ani jak změřit ten tlak - myslím, že tohle by mohli ověřit a vyzkoušet právě při reklamaci v servisu a tím bych vyloučil tuhle možnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemá Phenom náhodou svůj vlastní regulátor?
_________________
Shadow Company Orlová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wan-Chuan



Založen: 04. 04. 2010
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má svůj vlastní.
Je to nízkotlak.
_________________
KRLESS !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 1:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

atc_grom napsal:
Díky za reakci, AA jsem sháněl, ale nesehnal, netušil bys, kde ji koupit? Co se týká těch kuliček, tak ty byly v pohodě - nový, bez plošek, průměr snad také stejný (to jsem neměřil - pouze od pohledu), pravidelný tvar.

Ono AAčko je sice nejvyhlášenější, ale má také své limity, hlavně pokud chceš hrát i v jiných než ideálních povětrnostních podmínkách. Takže pokud ho nemáš nikde po ruce tak hledej jiné varianty. Jakákoliv hladká hlaveň s průsvitem .687 by byla ideální (dnešní kuličky jsou většinou menší než před 5ti lety) v Čechách je k mání dobrá hlaveň Marksman (ale je ukrutně dlouhá) pak se na Ebayi dá sehnat hlaveň JJ performance nebo JJ ceramics (ale ty už také končí a spíš se doprodávají sklady) nebo Lapco a tam je to hlavně o tom co se ti víc líbí a nebo srovnatelné výsledky jako AAčko mají hlavně od Nero (s Marksmanem jediná dostupná hlaveň v ČR)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono jde take o to, abych si polepsil oproti tomu, co mam ted.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak tedy co navrhujete? Vzit zbran na hriste a jeste jednou to zmerit a otestovat, dat to rovnou do servisu at to otestuji oni a nebo neco jineho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

atc_grom napsal:
Ono jde take o to, abych si polepsil oproti tomu, co mam ted.

Všechny ty výše jmenované jsou lepší než ta co máš teď.
Jinak sežeň někoho kdo ti půjčí třeba to AAčko nebo Marksmana naláduj pořádné kule (momentálně jsou dobré PBS titanium premium winter - žluté s červeným proužkem) a změř si jak to střílí na radaru a pak se rozhodni co dál. Pokud by to dál kolísalo jak popisuješ tak bych to donesl na reklamaci a trval bych na opravě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

začnu nejspíše výměnou hlavně. Porozhlédnul jsem se po těch hlavních, o kterých jsi psal a na výběr jsou následující:

http://global.ebay.com/PAINTBALL_LAPCO_BIGSHOT_ASSAULT_BARREL_14_A5_X7_687/330492847203/item

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPII.dll?ViewItem&item=360281783882

http://www.paintballshop.cz/zbozi/10409-marksman-barrel-18%22--a5

http://www.rprpaintball.cz/item.php?ID=5759

Vzhledem k tomu, že se jedná o různý hlavně, tak bych zde potřeboval poradit jak s délkou, tak v případě poslední hlavně (Nero) s průměrem. Momentálně mám 14" hlaveň, ale zvažuju jestli třeba nejít do delší. Nechám si rád poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a pak by tu teoreticky byla jeste tato hlaven:
http://www.estrategopaintball.com/store_online_product_detail.asp?ref=08010001#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem si koupil tuhle sadu se třemi inserty http://www.rprpaintball.cz/item.php?ID=5960. délka 14
Jsem moc spokojen, je pravda že jsem zatím použil jen inserty 0.686 , 0.683. ale použití správného insertu sníží rozptyl. např :
26.9.2010
zbraň: A5 (vytažená z krabice )
střelivo: Marbalizer
CO2
Vzdálenost terče 30 m
10 ran
0.683 rozptyl cca 18cm
0.686 rozptyl cca 22cm (šest zásahů se skoro dotýkalo, ulétlé byly jen dva)
0.688 rozptyl < 40cm ( některé nešly ani do terče a to vpravo i vlevo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

také jsem nad tímto uvažoval - podle čeho vybíráš inserty? podle používaných kuliček?

Kule se v této hlavni netrhají? 14" je myslím ideál, vážně uvažuju o této hlavni, ale ještě chvíli počkám, zda se nevyjádří ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám také NERO 14, a jsem spokojený...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 7:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

phenom má sice svůj regulátor ale měl jsem na tom jednou půjčenou flašku na nízkotlak a střílelo to hodně mizerně takže můj názor je že phenom zas tak úplně nízkotlak neni ! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

atc_grom napsal:
také jsem nad tímto uvažoval - podle čeho vybíráš inserty? podle používaných kuliček?

Kule se v této hlavni netrhají? 14" je myslím ideál, vážně uvažuju o této hlavni, ale ještě chvíli počkám, zda se nevyjádří ostatní.


Inserty dávám podle kuliček, zatím jsem používal Marbalizery a tuším Torobaly. S volbou insertu ještě trochu laboruji ale v podstatě by kuličky neměly volně propadnout ale ani se zaseknout v insertu. Zkouším to tak že vezmu samotný insert a nechávám kuličku propadnout , pokud nepropadne zkusím do insertu fouknout , kulička by měla vylétnout. Samozřejmě koule jsou různé a není stejný výsledek ani u té samé koule pokud ji zkusíš víckrát v jednom insertu, ale pokud zkusíš víc kulí (10-15) postaneš nějaký obrázek.
Pokud máš možnost měřit úsťovku, jde vybrat inzert podle rozptylu úsťové rychlosti, ale to podle mě není tak vypovídající a už se do toho míchá i chyba měřáku a nedokonalost zbraně.
Ideální se zdá, v klidu pokud možno s opřenou zbraní a do pořádného terče (stačí dostatečně velká např. bílá deska s vyznačeným středem ) poslat pět deset ran a prostě změřit rozptyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M4JK



Založen: 08. 10. 2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Bernolákovo

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Michalled23 napsal:
měl jsem na tom jednou půjčenou flašku na nízkotlak a střílelo to hodně mizerně

atc_grom nemas na vzduchovej flaske nizkotlaky regulator? Co som sa docital na tomto fore tak Phenom nema operacny tlak na urovni nizkotlakov iba sa tym hodnotam priblizuje a regulator na vzduchovej flaske mozno netlakuje dost na vyssiu ustovku.
_________________
Gladiators
Automag Classic
BT TM7
Empire Trracer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
atc_grom



Založen: 22. 01. 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle popisku lahve http://www.paintballshop.cz/zbozi/12239-pbs-48ci-3000psi-hp-air-system by problem v tomto byt nemel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate