Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

ZGP předělání z 12g b. na 8g b. výměnou

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 1:31 pm    Předmět: ZGP předělání z 12g b. na 8g b. výměnou Odpovědět s citátem

Zdar střelci
Zkoušel někdo z vás předělat ZGP,z 12g jednorázové bombičky na 8g (sifonovou) výměnu bombičku?Nevím jak vás,ale mě nebaví dávat 13Kč za 12g ,když můžu mít za 18 až 20Kč 80g.To je trochu dost nepoměr!Je jasný že na 8g nedám tolik výstřelů,a musí se častěji měnit bombičku.Stejně bych to rád předělal. Smile


Naposledy upravil 33hans dne ne únor 07, 2010 5:37 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dočki



Založen: 25. 05. 2009
Příspěvky: 6
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já asi nerozumět řeč tvýho kmen Very Happy ?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

skus http://www.pgp.mysteria.cz/pl_12g_bombicka/pl_12g_bombicka.htm
Jinač český sifonky jsou asi kratší, tak asi vypodložit?? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 5:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ono to bude chtít do toho ZGP asi pevnou perforaci. Protože ta plnitelná bombička nepůjde tím prvním výstřelem perforovat. Jinak se spíš používalo napojení na kyvety nebo větší plnitelné lahve (občas jsou ty redukce na aukru). Pak samozřejmě není možné tu zbraň nosit v pouzdře (pokud jí používáš jako záložní), ale na trénování střelby to stačí a pro hru si necháš tu bombičku za třináct korun. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
skus http://www.pgp.mysteria.cz/pl_12g_bombicka/pl_12g_bombicka.htm
Jinač český sifonky jsou asi kratší, tak asi vypodložit?? Idea


O předělání 12g jednorázové bombičky na plnitelnou vim,ale to nemá smysl.
1,musí se předělat samotná bombička, a hned začíná problém udržování v čistotě kvůli těsnosti
2,musí se udělat plnička
3,ZGP používá pohyblivou jehlu která je součástí pístku ovládání CO2.Jehla až při prvním výstřelu prorazí bombičku.(jakékoliv předělání musí být co nejblíže originálnímu řešení)

Sifonová bombička má průrazný AL plíšek pod maticí.Hloubka matice od horní plochy po průrazný AL plíšek je 3mm.Tím pádem je jehla krátká aby prorazila bombičku.Vypodložení bombičky je nejmenší problém.


Moje otázka zní jestli se někdo zabýval výměnou jehly za delší nebo jiným způsobem předělání na sifonovou bombičku????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st únor 10, 2010 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Exclamation Už jsem úspěšně ZGP na sif. bombičky předělal Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 7:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gratuluji. Fotky, výkresy, popis?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cestou pevné perforace jsem se nevydal.Nechtěl jsem namáhat závit přítlačné zátky bombičky.Nějaký ten rok provozu se už na něm podepsal.
Chtěl jsem vyrobit nebo sehnat delší jehlu .Po proměření přední části ve které se pohybuje jehla (obrázek A) a sif. bombičky ,mi došlo zě by jen delší jehla nestačila.
Po shrnutí všech pro a proti,vyšla jako nejlepší varianta vyrobit novou přední část (dále značenou B) se zachováním původní jehly.
Nová část (obrázek B) vypadá podobně ,jako původní je však o 2,5mm delší .Není v ní použito původní vodítko jehly(obrázek J).Vnitřní rozměry Vodítka jehly jsou vyvrtány přímo do části B.Zadní část ze strany jehly zůstává rozměrově zachována,až po vnější O kroužek.Celá přední vnější část má průměr 12,5mm.Zářez pro o kroužek je 0,8mm hluboký.Otvor pro těsně je proveden frézkou ,aby průměr otvoru měl 10,2mm a do hloubky 8,5mm,otvor pro těsnění zároveň slouží jako vystředění sif.bombičky a je podélně naříznut (obrázek N).Těsnění není nijak zajištěno,takže při vyndávaní bombička může být vytlačováno zbytkovým CO2 ,proto jsem dodatečně musel provést podélné naříznutí pro odchod zbytkového CO2.Vypodložení bombičky je ze silonu(obrázek prodlužení).

Samotné vedení jehly bylo skáceno o 3mm,jako materiál jsem použil oceloví šroub.Zatím jsem to zkusil jenom jednou.
Přední díly se dají prohazovat podle toho na jaký bombičky se zrovna chce střílet.

http://33hans.rajce.idnes.cz/ZGP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

šikovné..myslím že si pomohl spoustě lidí... škoda že už nemám ZGPko.. Wink
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

33hans napsal:
Cestou pevné perforace jsem se nevydal.Nechtěl jsem namáhat závit přítlačné zátky bombičky.Nějaký ten rok provozu se už na něm podepsal.
Chtěl jsem vyrobit nebo sehnat delší jehlu .Po proměření přední části ve které se pohybuje jehla (obrázek A) a sif. bombičky ,mi došlo zě by jen delší jehla nestačila.
Po shrnutí všech pro a proti,vyšla jako nejlepší varianta vyrobit novou přední část (dále značenou B) se zachováním původní jehly.
Nová část (obrázek B) vypadá podobně ,jako původní je však o 2,5mm delší .Není v ní použito původní vodítko jehly(obrázek J).Vnitřní rozměry Vodítka jehly jsou vyvrtány přímo do části B.Zadní část ze strany jehly zůstává rozměrově zachována,až po vnější O kroužek.Celá přední vnější část má průměr 12,5mm.Zářez pro o kroužek je 0,8mm hluboký.Otvor pro těsně je proveden frézkou ,aby průměr otvoru měl 10,2mm a do hloubky 8,5mm,otvor pro těsnění zároveň slouží jako vystředění sif.bombičky a je podélně naříznut (obrázek N).Těsnění není nijak zajištěno,takže při vyndávaní bombička může být vytlačováno zbytkovým CO2 ,proto jsem dodatečně musel provést podélné naříznutí pro odchod zbytkového CO2.Vypodložení bombičky je ze silonu(obrázek prodlužení).

Samotné vedení jehly bylo skáceno o 5mm,jako materiál jsem použil oceloví šroub.Zatím jsem to zkusil jenom jednou.
Přední díly se dají prohazovat podle toho na jaký bombičky se zrovna chce střílet.

http://33hans.rajce.idnes.cz/ZGP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V editaci jsem změnil jen údaj o skácení vedení jehly (je to 5mm).Původní vedení jehly bylo 8,3mm a jehla byla vedena až k bombičce.Takže moje vedení jehly je jen 3,3mm.Proto jsem volil tvrdší materiál,aby nedocházelo poškození jehly.
Každý kdo si moje předělání chce uskuteční, si musí uvědomit,že určitá možnost opotřebení jehly hrozí!
Mě osobně to zato stojí.Občas hod zkontroluju jehlu.Kdykoli se můžu vrátit na 12g bombičky,ale myslím si že to nebude nikdy třeba.

Když bude mít někdo otázku tak sem písněte.Můžu i poradit z čeho jsem udělal rozebírací klíč(čtyrhranný) nebo jak si udělat těsnění pro bombičky (12g i 8g)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zz3022
Anonymní





PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc pekne.
Návrat nahoru
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nějakou technickou dokumentaci by nebylo mozno poskytnout? Jaksi z toho nejsem 2x moudrej.... Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
nějakou technickou dokumentaci by nebylo mozno poskytnout? Jaksi z toho nejsem 2x moudrej.... Embarassed Embarassed


Uznávám že popis nic moc,budu se snažit dodat výkres. Wink Jinak mám vystříleno tak 30 sifonovek i nějaký šlehačkový bombičky.Z jedný bombičky je 13 výstřelů. Cool Jsem s předělávkou spokojenej a o návratu k 12g bombičkám neuvažuji,protože jediná nevýhoda je že z perforaci dochází až na druhé natažení(silnější průrazný plíšek).
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebylo by tedy lepčí udělat pevnou perforaci? Chci si predelat sheridana p68sc a trochu ho poladit dle pgpmysterie, protoze 13 ran jak uvadis je opravdu malo Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
nebylo by tedy lepčí udělat pevnou perforaci? Chci si predelat sheridana p68sc a trochu ho poladit dle pgpmysterie, protoze 13 ran jak uvadis je opravdu malo Crying or Very sad


Protože mám na ZGP horší závit ve kterém se šroubuje zátka bombičky,tak jsem pevnou perforaci použít nemohl Sad .Ale jde to,nedávno jsem pro Kane dělal ASA adaptér na sifonové bombičky s pevnou perforací http://33hans.rajce.idnes.cz/adapter_na_sifonove_bombicky .Má to na Milsig jako rezervu do kapsy a vystřelí na bombičku 10 ran.
Jinak jestli se ti zdá 13 ran málo ,tak o sifonofkách neuvažuj a používej 12g jednorázovky Laughing
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jestli dáváš 13ran/8g na neodladěnym pgp tak s poladěnym bych mohl těch 20ran/8g vyždímat když na pgpmysteria s toho vyždíme +-35 ran na 12gramovou....
Jinač hezká redukce. Ale kaneovi bych doporucil tahat spis jednorazovou 4oz Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:
No jestli dáváš 13ran/8g na neodladěnym pgp tak s poladěnym bych mohl těch 20ran/8g vyždímat když na pgpmysteria s toho vyždíme +-35 ran na 12gramovou....
Jinač hezká redukce. Ale kaneovi bych doporucil tahat spis jednorazovou 4oz Wink


Zgp jsem ještě výkonnostně neladil tak je možný že se na 20ran dostaneš. Cool Odlehčení kladívka mám v pánu přes zimu + ještě něco k lepšímu výkonu.
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ja jsem ted narazil na tenhle zajimavej nápad
http://picasaweb.google.com/orangeZPG/PlynZLahve#5109955297290245138
vypadá to vcelku prakticky a výroba by nemusela bejt nejhorší
navíc by to šlo udelat trošku delší a zvíšit kapacitu mezi hrama se to jen doplni ze spoluhračovi hadice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
33hans



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt leden 20, 2011 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kystro napsal:
Tak ja jsem ted narazil na tenhle zajimavej nápad
http://picasaweb.google.com/orangeZPG/PlynZLahve#5109955297290245138
vypadá to vcelku prakticky a výroba by nemusela bejt nejhorší
navíc by to šlo udelat trošku delší a zvíšit kapacitu mezi hrama se to jen doplni ze spoluhračovi hadice



Zásobník na CO2 je také řešení. Smile Jen to plnění z hadice není asi reálné.Jelikož je potřeba přepustit kapalné CO2.Snad každý nosí láhev tak aby se kapalné CO2 do hadice co nejméně dostalo.Spíše bych to vyděl na plnící redukci na láhev (malý OZ bez antisifónu nebo kyvetu).Plnění provádět dnem láhve vzhůru aby se přepouštělo kapalné CO2.Otázka je kolik se opravdu přepustí. Question Jelikož nebude zásobník na CO2 podchlazen, dojde rychle k vyrovnání tlaků a tak k neuplnému naplnění.
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt leden 20, 2011 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z hadici je to fakt asi to nepude ale s tou redukci si myslim by mohlo nadoba nebude mit spravnou teeplotu ale kdyz se to obrati nadobkou na zbrani dolu a necha chvilku pod tlakem mel by snad natlacit kapalne co2 dolu a plynne by melo jit vzhuru teoreticky nezbyde mi nez to udelat a ozkouset detajlni info jsem nenasel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2011 12:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

otazka je o kolik vystrelu si polepsis. Nehlede na to ze vymena 12g bombicky bude asi rychlejsi nez se tahat s nejakou bombou a redukcí...
Co botom line? Nebo to rovnou připojit na hadici?
Já teď vyrábim 12g plnitelnou dle pgpmysteria...... Tak uvidime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no planuju to udelat trochu vjetsi nez tu bombicku a poladit dle pgp mysteria takze kdyz se dostanu ke ctyriceti vystrelum tak mi to bude na hru stacit mam to jen jako zalozni zbran
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 11:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pak poreferuj. Já bych měl teda ztrach vyrábět nějaký samodomo kontejnery na co2. Stačí že jsem předělal 88g a 12g bombičku na plnitelnou Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate