Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Q-loader v MP pravidlech je to Padesátka či nikoli?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 8:04 am    Předmět: Q-loader v MP pravidlech je to Padesátka či nikoli? Odpovědět s citátem

Zajímalo bymě jaký status má v pravidlech MP Q-loader jestly se da považovat za malí (50ku ), přesto že má kapacitu 100 kuliček nebo velkokapacitní zasobnik(200). Je to jediná aleternativa K elektrickým zásobníkum u netypmenu se vihodou vímněny zasobníku za zásobník a nevyhodou nekompatibylity s ostatnimy zásobníky.

diky za seryozní dyskuzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 8:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je větší než 50, to je jasné ne?

Také máme v týmu Q-loader seřízlý na 50 kuliček.

Jediným řešením není, co takhle rip clip?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

heleď ty pravidla jsou jen obecný a hlavně starý tak dva roky a né jen já bych ocenil jejich úpravu , což se stejně děje na jednotlivých akcích , ale již je tolik různých modifikací , že je opravdu nutný se věnovet pravidlům jednotlivých akcí .

teď k tvé otázce , podle toho jak to je teď nastavený na akcích kde je požadován 50kový zásobník , tak asi neuspěješ , jedině , že by jsi měl povolení od pořadatele v tom , že tam budeš mít jen 50 kulý , ale potom to ztrácí víznam ho mít . Nebo že budeš "kulomet " , ale zase budeš muset splňovat jiný požadavky .

Sám jsem ho měl a dal pryč i proto věčný dohadování , vysvětlování atd. , prostě to není 50ka Smile

samo se dá domluvit vše , ale musíš potom počítat s tím , že budeš mít třeba povoleno míň munice na misi/akci .

teď se rozjíždí tak trochu

zásobník/munice
30/180
50/150

a dá se to udělat jako lehká podpůrná zbraň

100/200

ale musí mít vzhled kulometu , váha nebude důležitá .

pak je zde samo sebou kulomet , ten má max200kulový zásobník a munice se mu již na většině akcí nosí v muničních bednách

pravidla se opravdu vyvíjí , ale není nikde nic daný jako finální pravidlo , vše si ošéfuje pořadatel jednotlivích MPB akcí
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, sice větší je, ale jeho nabití, tedy znovu naplnění se v boji děla sakra těžko. Navíc se ten zásobník blbě nosí, když je tak veliký.

Nevím kolik lidí ho má, řekl bych že málo. A když si uvědomím, že ten kdo investuje nemalá peníze, aby mu nikde nekoukala bandaska, vyladí ho a pak by nemohl přijet, protože má v zásobníku víc kulí.

Já osobně bych ho na akci povolil. Nemyslím, že se se to rozmůže. Stejně jako se příliš nerozmohli kulomety. U Qloaderu je limitní cena a možná poruchovost a u kulometu jsou to pak pravidla.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rip clip je varialnta ale se řezanim do zbraně. Někdo si holt nechce znehodnocovat vibavení nějakjema samo doma úpravama. A navic jak uš řekl Fery v boji to těško doplniš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já teda nevim, ale tuba Q-loaderu stojí stejně jako Milsigáckej na 18 kulí - 590 kč a pak už ti stačí jen klička na natočení munice dovnitř. To mi zrovna jako nějaká pálka nepřijde.

PS: Co brání v tom mít více tub a před hrou je naplnit? Já taky u K4 nenosím jeden zásobník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

takže jedna tuba 600 jenže nepotřebuješ jen jednu tubu 3 to uš maš 1800 to uš je dost na řezani a stejně jich spíš pořídíš vic kuli to mu že ti nikdo jinej nemůže dát kuličky.

tobě třeba stačí padesat v jakejkoli situaci a s jednou tubou si vistačiš někomu třeba ne. tohle nemá bejt diskuze jak velky zásobníky nebo kolik munyce ale otom kam zařadit Q-loader pac zase to není dvoustovka a je sjinejma nekompatybylni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Snažím se tu jen vyvracet argumenty (cena, plnitelnost, velikost, ...) a porovnávám s jiným mechanickým zásobníkem (milsig). Nic víc, nic míň. Wink

Nevím, jaké je přesně pravidlo kulometu. Musí být kuličky vysypány v bedně? Normálně bych do ní vložil 3 Q-tuby, jestli se tam teda vejdou a máš vystaráno. Pak už jen stačí přivázat na zbraň tříkilovou čínku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st duben 28, 2010 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ano cena milsig zasobniku hm ten je snad pouze pro milsig. přikadně nějake pochybne upravi. tady sem se spis chtel zeptat na názor na aleternatyvu k cikolonu a ripclipu k netipmmenum a hlavně bez nějakyho řezaní. Jinak muj nazor na milsigi je modni nepoužitelna záležitos dokad někdo nevimisli něco ala first strai do všeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No čekal jsem větší dyskuzi. Hlavně mne zajimal názor organyzátoru akcí. Zatím můžu poděkovat akorát Frymu diky za odpověť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1) Pokud bych někdy pořádal další hru a oznámil, že bude podle M-P pravidel - není co řešit... Qloader je větší než 50 tzn. pokud nesplňuje navíc pravidlo kulometu, tak tam nemají co dělat.

2) Nejvíc Qloaderů co jsem kdy viděl na akci pohromadě bylo 5. Z toho mi vyplívá, že pokud tam bude např. 50 lidí, tak 10% z nich nesplňuje pravidla a to je pro mě akceptovatelné.

3) Abych to tedy shrnul z mého pohledu - Qloader nesplňuje pravidlo pro limit, ale pokud s ním nedorazí více lidí než je zdrávo (každý ať si doplní sám) jsem ochoten ho akceptovat. O to více, pokud mi to daní hráči dají vědět předem.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Picasso



Založen: 01. 11. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakožto nadmíru spokojený uživatel Q-loaderu mám problematiku počtu kulí dle pravidel pořadatele vyřešenou. Mám kule nasypané v 50-kových zásobníčcích a tyto natočím do jednotlivých Q-podů. Pravidla tak dodržím a jsem v pohodě.
Většina scénářů stejně v rámci zkvallitnění hry stanovuje limity kulí na hráče a tím pádem hra jako taková není o bohapustém kropení, ale o taktice a o snaze omezený příděl kulí upotřebit co nejefektivněji Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dojc



Založen: 21. 09. 2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Nová Paka

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Též jsem spokojeným uživatelem q-podů a poněkud nechápu přístup některých pořadatelů, pakliže mám qpody naplněné 50kulemi, těžko s tím můžu ve hře něco dělat(tedy podvádět) a tudíž podle mně splňuji pravidla, řezat ho na polovinu je sic možné ale tak trohcu prasečina. Pakliže má pořadatel pochybnosti není problém zásobníky přede hrou zkontrolovat ta polovina je vcelku dobře rozpoznatelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně s těmito zásobníky nemám problém i jako organizátor a naplnění na polovinu je akceptovatelné
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jester_1



Založen: 21. 06. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také jsem byl uživatelem q-loaderu a vím, že existuje ještě jedna možnost. Na ose s pružinou je závit a po něm se posunuje matka, která vytváří doraz a zamezuje přepnutí pružiny. Stačí tanm dát trubičku, která omezí natažení právě na 50 koulí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate