Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Problém s SP1 - kolísá úsťová rychlost nebo nestřílí

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nevecny



Založen: 02. 01. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 4:44 pm    Předmět: Problém s SP1 - kolísá úsťová rychlost nebo nestřílí Odpovědět s citátem

Zdravím,

pořídil jsem novou zbraň (SP1 semiauto) a nějak ji nemůžu rozchodit. Používám vzduch, po přepnutí modu dwelu na vzduch nestřílí, při zmáčknutí spouště pouze „odfoukne“ vzduch do ručky a nedojde k žádnému pohybu boltu. Při přepnutí dwellu na CO2 (1x bliknutí) střílí normálně. Úsťová rychlost nastavena podle radaru na cca 290fps (ale při střelbě kolísá až k cca 260fps). Bolt bobře promazán, o-kroužky v pořádku, použita nová alkalická baterie s dostatečným napětím.

Chtěl jsem zbraň otestovat při hře ale než jsem vše nachystal, tak po cca 20minutách v mrazu kolem -5 stupňů prvních několik výstřelů jen „vyplivne“ než začne střílet normálně a po chvíli začně opět jen „plivat“ kuličky (bolt se při výstřelu pohybuje). Nepomůže ani výměna za novou baterku (vyzkošeno 1x Energizer a 2x Duracell). Po chvíli již nestřílí výbec, jen „plive“ kuličky.
Po zahřátí na pokojovou teplotu opět střílí i s baterkou se kterou předtím nestřílela (baterku jsem nechal na mrazu).
Bojím se, že bude zrada někde v boardu.

Díky za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U mě bylo 90% problémů baterkou. Ale to nevypadá, pokud jsi měnil za 3 nové. Možná bych sadil na to mazání, jestli se ti bolt "nelepí". Další možnost je výstupní tlak regulátoru. Sice 290fps, ale může to být hodně a neotevře ti solenoid. Zkus stáhnout tlak. Ale pokud je nová, tak bych zkusil reklamaci.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nevecny



Založen: 02. 01. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mazání by mělo být v pořádku, používám mazadlo který by mělo být i do -20st. Úsťovku jsem už zkoušel snižovat a problém nefungujícího modu na vzduch trval.
Přijde mi divný, že na mod vzduch nefunguje a odpouští vzduch jen do ručky a na mod CO2 funguje (i když jen v teple). Pokud jsem dobře hledal, tak mody dwelu jsou jen odlišná doba otevření solenoidu. Měla by fungovat na oba mody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přeci jen bych ještě zkusil další baterii. Nejlépe nějakou kvalitní alkalickou. SP1 jak už psal rarach je opravdu velmi vybíravá. V opačném případě s ní šup do reklamace.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jop, baterka nebo moc maziva, co bolt "přilepí".
CO2 dwell je delší, takže tam bude pak dost energie na odtržení a výstřel, HPA je kratší a tam to už nemusí stihnout "odlepit" a výstřel.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nevecny



Založen: 02. 01. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2011 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mazivem to nebude, zkusil jsem něco na bázi silikonu a problém trvá. Zkusil jsem i jinou baterku a nic. Holt půjde na reklamaci a uvidím.
Díky za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 1:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hm tu bacha - ake mazadlo? presne. pretoze neni ani tak dolezite aka je baza, ale ako sa chova k tesneniam - ci ich nabobtna alebo nie.

technicka otazka - ked sa natlakuje zbran, co sa stane so zaverom zbrane?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nevecny



Založen: 02. 01. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V mazadle bych chybu asi neviděl. Kamarád v tom mrazu hrál s Proto Rail (ještě nižší pracovní tlak než SP1) a zbraň fungovala naprosto bez problémů.

Když zbraň natlakuju, tak se bolt normálně natáhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate