Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Mordloch 2010
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No55 napsal:
No všeobecně bych to nesváděl na mapy... mapy prostě byly jsou a budou takové jaké jsou, jen lidi by se s nimi měli naučit pracovat porovnávat číst z nich o něco lépe a roupoznat jejich charakter Smile a tím nechci aby znělo něják povýšeně, ale zkuste si vyrazit do neznámeho terenu s tou nejhorší mapou co najdete a zkuste někam dojít. GPS v tomto směru já moc rád nemám bo člověka akorát zakrnuji Smile

No je pravda, že mapa samotná za to nikdy nemůže je to jen kus papíru, ale také je pravda že je obrovský rozdíl v použití mapy. Pokud chci táhnout vandrem 10 a víc kilometrů jedním směrem nebo jednou trasou, tak mi k tomu bude stačit turistická mapa 1:50 000 protože budu mít dost času a prostoru k "naladění" se na tuhle mapu, ale pokud se mám přesně orientovat na 2 kilometrech čtverečních ve velmi členitém terénu s omezeným časovým limitem, tak je k tomu potřeba také adekvátní mapa na kterou jsem zvyklý, protože každá zacházka třeba jen 500 metrů se může stát osudnou.
A o tom já tady mluvím o potřebě sjednotit standart map, aby už nebylo možné se vymlouvat na nepřesnosti použité mapy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

máš recht. Na LV jsem si zakoupil pěknou turistickou mapu ( vycházejí z vojenských ) s ještě hezčím názvem " Máchův kraj ". A byla mi s prominutím k hovnu, páč na tuto hru tam nebyly zakresleny spousty maličkostí, dle kterých se můžeš řídit. A měla dost velké měřítko - pro pěškobus který jde po cestičkách dobrý, ale na hry je předchozí zdroj map asi nej. Rajko ty si měl mapu na LV Tam sem viděl ( oproti mé super originální ) všechno a měl jsem přehled. Já se v mapách orientuji dobře, ale bez podkladů jsem jako bez nohou.
Pokud jde o mě asi budu tisknout v nějaké Digitální tiskárně ( v Reklamce ) pro co nejlepší rozlišení + zalaminování.
Pro tento účel bych doporučil pořadatelům alespoň hrubé hranice herního prostoru ( to abych věděl co vše si mám do předu připravit ).
Pokud se tohle vše dodrží je to jen v té součástce mezi chodníkem a mapou.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate