Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Milsig K-Series - průvodce, problémy a řešení

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: ne září 12, 2010 11:23 pm    Předmět: Milsig K-Series - průvodce, problémy a řešení Odpovědět s citátem

(obrázky jsou miniatury, odkazují na větší verze)

Milsig (výrobce) K-Series (řada) je kompletní cenová platforma PB značkovačů od firmy Milsig, nahrazující předchozí generaci K4/5.
Výkonově není jakkoliv oddělena – všechny modely obsahují totožný funkční mechanismus, liší se pouze doplňky.

Mechanismus…

…staví na osvědčeném principu in-line blow-back (stejně jako např. Tippmann C98, deriváty 98ičky, A5, X7), avšak s rozdílným přístupem k funkční části válce a jehly (podobný např. Spyder konstrukci). Systém mechanismu je zcela mechanický (nevyžaduje baterie), vysokotlaký (nevyžaduje LP/HP regulátor), pracující v rozmezí tlaků 650-1000psi (další hodnoty možné, avšak neověřeny).

Základní funkční částí je Power Tube (PT), dále front bolt spojený s rear boltem/hammer (kladívko) pomocí cocking tube/cocking handle (táhlo).

PT má 2 možné vstupy pro pohonné médium – spodní se standardizovaným ASA závitem a boční s unikátním závitem. Boční vedení p. média z ASA v pažbě je realizováno tlustostěnnou hadičkou s vývodem na pravém boku PT.

Ball detent (blokace dvojího nabití) je zastoupena, stejně jako u některých modelů Spyder, gumovou „špičkou“.

Závit hlavně je kompatibilní s konkurenčním závitem (Carbine, A5, X7, X7 Pheo.) firmy Tippmann, avšak koncová část má jinou délku, tudíž není identický.
vlevo: závit A5; vpravo:závit Milsig


Napojení nový druhů pažeb je realizováno pouze pomocí ocelových spojek.

Změna dílů v průběhu let…

závit hlavně – žádná změna
ball detent – Žádná změna
krytka ball detentu – Původně plastová s bíle barveným nápisem „Milsig K-Series“; nově kovová s vybroušeným stříbrným nápisem „Milsig K-Series“
receiver (tělo) – nově přidán jeden stahující šroub navíc, jiná metoda barvení
grip (rukojeť) – pouze ergonomická změna
mag release (ovládání vyhazování zásobníků) – vlevo: staré; vpravo: nové (změna ergonomie, hmatník v kovovém provedení)


pažba – změna stylu napojení k tělu
PT – žádná změna
air nozzle (tryska) – 3 různé verze: vlevo: plastová 2008 s vnějším těsněním, prostřední: kovová 2009 bez těsnění, vpravo: plastová 2010 z nových materiálů


front bolt – 3 různé verze lišící se v detailech. 1. obrázek vlevo: 2008, 1. obrázek vpravo: 2009, 2. obrázek: 2010 (stejný materiál jako 2010 Air nozzle).


cocking handle (táhlo) – vlevo: starší; vpravo: nové (mírně pozměněná konstrukce)


hammer (kladívko) – vlevo: starší, prostřední a vpravo: nové ( ze 2 kusů, přítomno větší těsnění, hlubší žlábek pro záchyt)


valve (ventil/válec) – existuje upravená verze


striker pin (jehla) – nahoře:starší, dole: nová (prodloužená)


hammer spring (hlavní pružina) – bezpočet různých délek, od zhora: nejnovější verze 110%, nejnovější 100%, starší 110%, starší 100%



Problémy a jejich možná řešení…

    1. Kulometí
      1.1. Přesvědčit se, že pohonný plyn má dostatečný tlak. Banalita, ale spousta lidí na to zapomíná. Je to jako na technické podpoře u počítačů, tam je vždy první otázka: „A máte to zapojené v elektrické síti?“
      1.2. Zkontrolovat veškerá těsnění. Poškozená vyměnit. Když si nejsem jistý, tak měním.
      1.3. Zkontrolovat stav vnitřních dílů mechanismu. Ano, jednou mi z PT vypadl malý šroubek a zůstal mezi kladívkem a PT… od té doby je PT o pár deetin milimetru kratší.
      1.4. Zkontrolovat spoušť, respektive záchyt kladívka a pružinu u záchytu. Opravdu nemá cenu zde experimentovat. Trvalo mi pár týdnů, než jsem se dovtípil, že slabší neznamená lepší.
      1.5. Zkontrolovat pružinu za kladívkem. A taky v PT za jehlou.
      1.6. Zkontrolovat jehlu.

    2. Netěsní
      2.1. Pokud plyn prochází přes hlaveň je problém v těsnění na jehle, v těsnění na válci, v jehle samotné.
        2.1.1. U úplně nové jehly je třeba 3-10 výstřelů, než se těsnění „zaběhá“.
        2.1.2. Zkontrolovat těsnění na válci (zvláště to blíže boltu).
        2.1.3. Někdy je třeba jehlu úplně rozebrat a vnitřní zavity obalit teflonovou páskou.

      2.2. Netěsnost kdekoliv jinde znamená vyměnit těsnění, popřípadě celý díl. Propíchlá hadička u bočního vedení se špatně přetěsňuje.

    3. Nestřílí (I-Grip/ mechanická spoušť)
      3.1. Baterie, baterie a ještě jednou baterie… Zkontrolovat, vyměnit.
      3.2. Zkontrolovat jestli jsou všechny díly na svém místě.
      3.3. Zkontrolovat stav dílů. Přetržené dráty, zamáčklé spínače, vyteklý kondenzátor atd…
      3.4. I-Grip není vodotěsný. Fakt není!
      3.5. Natáhnout a odjistit… Asi jako bod 1.1.

    4. Při problémech s dvojím nabíjením, propadáváním kuliček a častém rozbíjení kuliček v hlavni je třeba nejdříve zkontrolovat blokaci (dvojího nabití), následně front bolt a nakonec hlaveň.

    5. Při rozborce/sborce je třeba dát všechny díly na původní místo a do původní polohy. Už jsem viděl otočený válec, otočený bolt, zbraň bez pružiny atd… Tohle není Ikea, tady šroubky nepřebývají.

Závěr…
…spoustu lidí zajímá, jak na tom K-Series ve skutečnosti je. Její špatná pověst ji předchází, stejně jako fakt, že je to jediný v ČR komerčně dostupný systém spodního podávání. Nikde netvrdím, že mám patent na rozum anebo, že moje názory jsou dogma. Proto berte moje doporučení hlavně jako subjektivní názor jednotlivce.

Kupovat si K-Serii k jinému účelu, než pro její spodní podávání považuji za plýtvání (zvláště po letošním 2010 zvýšení cen). Ano, může zde být integrovaná tlaková láhev v pažbě, či hezký vzhled…, což jsou vlastně jediné další argumenty pro koupi. Ale její výkon v poměru k ceně nepatří zrovna k nejlepším.

Pokud se už tedy někdo rozhodne ke koupi kompletního systému (spodní podávání, tlak. láhev v pažbě), přináším následující rady.
13cui (5oz) vzduchová láhev s regulátorem PBS (s jakýmkoliv dlouhým) je stejně dlouhá jako plně vysunutá pažba. Tento stav byl pro mne nevyhovující, takže jsem přistoupil ke koupi regulátorů Myth, což má za následek kratší pažbu, ale také nižší výkon (výstupní tlak Myth regulátoru je cca 650psi).

Počet výstřelů na plně naplněnou láhev (existuje pouze 3000psi/200bar varianta) je zhruba 120 (lze až 150, ale opravdu záleží na nastavení). Tzn., že je nutné mít těch láhví velkou zásobu nebo stále vozit velkou přepouštěcí láhev.

Zásobník pro spodní podávání má ve svojí poslední verzi tabulkovou kapacitu 20rd, což je sice slušné, ale stále je to jen 1/5 100rd tuby. To, že se často nevejde do stávajících sumek, už je pouze maličkost. Použitý zásobník se navíc nedá jen tak zahodit (tedy dá, ale já na to finančně nemám…), což jen dále navyšuje „logistiku“ manipulace. (Samozřejmě se dá uklidit na místo, ze kterého byl vzat, ale věřte, že spousta lidí ho ve stresu vytáhne při nejbližší příležitosti znovu.)

Proto nejen kvůli výše uvedeným věcem doporučuji vlastnit a nosit ještě jeden značkovač (ideálně s 50rd cyklonem). Před koupí si pořádně rozmyslet, jestli mám odvahu čelit všem problémům spojeným s používáním K-Series. A hlavně jestli si to můžu dovolit z materiálního/časového hlediska (každý vystřílený zásobník je nutné znovu natočit a nabít… a nabíjení není o 3s sypání kuliček z pytlíku).


Určitě jsem na něco zapomněl, takže diskutujte a já budu průběžně editovat hlavní příspěvek.
(obrázky z http://www.milsig.ca , http://www.milsig.eu)

_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne ne únor 27, 2011 3:17 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SynysterGates



Založen: 31. 08. 2010
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkný návod, díky.

Chci se zeptat, nedávno jsem odšrouboval tu pancéřovou hadičku co vede od spoušti ke rukojeti ( omlouvám se za neodborné vyjadřování ) a jak jsem ji oddělal, spadlo mi do klína těsnění ( kroužek ) který by se velikostně do toho závitu nevešel, jedině nějak pomačkaný. No řekl jsem si že to asi nebude z tama. Ale od té doby mi při naražení láhve uniká cočko na 2 ( nejspíš jen ) místech. Myslíš že to bude jen prasklé, nebo špatné těsnění? V PB jsem začátečník, tak tomu ještě moc nerozumím. Pošlu to do servisu ať to spraví, jen bych chtěl dopředu vědět jestli to bude to těsnění. Jinak ve zbrani jsem se nerýpal, ani do ní nijak nezasahoval.

Předem díky.

obrázek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SynysterGates: predpokladam ze slo o bily krouzek? celkem tvrdy, negumovy?
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SynysterGates



Založen: 31. 08. 2010
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lumik napsal:
SynysterGates: predpokladam ze slo o bily krouzek? celkem tvrdy, negumovy?


Ne, byl černý, celkem tvrdý, ale ohýbat se dal. Jen měl větší průměr než závit, to mi přišlo divné, jak by se tam vešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SynysterGates: takze byl pod spojkou na hadicce u pazby?
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SynysterGates



Založen: 31. 08. 2010
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejspíš to bylo z tadyma. Protože jsem odšrouboval tu hadičku.

Omlouvám se za velikost fotky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SynysterGates: áha, tak to jsem Vam spatne rozumel.
koncovka do zbraně te pancerove hadicky (bottom line) ma pred zavitem zarez kolem celeho obvodu, do ktereho patri klasicky krouzek jako je na lahvi. gumovy nebo urethanovy. pokud nemate, da se (nouzove a docasne) zatesnit i teflonovou paskou.
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SynysterGates



Založen: 31. 08. 2010
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

lumik napsal:
SynysterGates: áha, tak to jsem Vam spatne rozumel.
koncovka do zbraně te pancerove hadicky (bottom line) ma pred zavitem zarez kolem celeho obvodu, do ktereho patri klasicky krouzek jako je na lahvi. gumovy nebo urethanovy. pokud nemate, da se (nouzove a docasne) zatesnit i teflonovou paskou.


Takže tím bude asi způsobeno to unikání. A jak je možné že to uniká i tudy :

Může to být tím, že jsem měl tu hadičku opačně? Ted myslím tu hadičku která propojuje bombu v pažbě se zbraní ( ta co je na fotce )

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 3:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SynysterGates: na bocnim vedeni to sycet muze taky. samozrejme. jako vpodstate kdekoliv jinde.
pokud mate standardni hadicku, pak jste ji opacne mit proste nemohl - koncovky jsou vpredu a vzadu naprosto odlisne.

pokud chcete presne zjistit kde medium unika, tak namichejte mydlovou/jarovou vodu a kapnete ji na spoje. to odhali kazdou netesnost.

edit: nemohl by tuto diskusi nejaky mod oddelit od Noxova uvodniho prispevku (velmi pekne zpracovano)? predem dekuji.
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SynysterGates



Založen: 31. 08. 2010
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

lumik napsal:
SynysterGates: na bocnim vedeni to sycet muze taky. samozrejme. jako vpodstate kdekoliv jinde.
pokud mate standardni hadicku, pak jste ji opacne mit proste nemohl - koncovky jsou vpredu a vzadu naprosto odlisne.

pokud chcete presne zjistit kde medium unika, tak namichejte mydlovou/jarovou vodu a kapnete ji na spoje. to odhali kazdou netesnost.

edit: nemohl by tuto diskusi nejaky mod oddelit od Noxova uvodniho prispevku (velmi pekne zpracovano)? predem dekuji.


Mám standartní hadičku co byla ke zbrani, přesně jako je na fotce. A šrouby sedly normálně, takže asi budou stejné.

No ted už to zjistovat nebudu, zítra to jde do servisu do pbshopu. Snad jen vymění těsnění a bude to OK. Nevím co jiného by se mohlo pokazit jen tak samo než těsnění. Poslední dobou mi docela střílela bomba při odpojování, takže možná tím tlakem se to tam někde trhlo.

PS : s tím rozdělením taky souhlasím, nevěděl jsem že se to tak rozroste. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SynysterGates: tak to si v pbshopu pisete se mnou.
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SynysterGates



Založen: 31. 08. 2010
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

lumik napsal:
SynysterGates: tak to si v pbshopu pisete se mnou.


Tak to je teda "haluz".

Nakonec to pošlu poštou na Vaši adresu, do Prahy se nejelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate