Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Identifikace nižšího velení v poli

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pedro



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 92
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 9:37 pm    Předmět: Identifikace nižšího velení v poli Odpovědět s citátem

Po zkušenosti na letošním MPCC bych měl návrh pro vrchní velitele do budoucna. Vůbec by nebylo špatný řešení, kdyby se nižší velitelé v poli označili ještě jednou páskou na rameni (mně osobně by se líbila růžová barva:-)) Všichni by tak věděli, kdo je napojenej na vrchního velitele a koho by tím pádem měli vyslyšet, když po nich něco chce.

Ano, dvakrát jsem se totiž letos na Koře doruda nasral.

Situace prostá: Po křídle mi běží patnáct protivníků, první obranná linie padla, hrozí průlom a zmizení v lese. Potřebuju je nutně a velmi rychle odříznout. Začnu křičet na asi desetičlennou skupinu svých "spolubojovníků", aby se rozběhli a křídlo užavřeli, čímž by zbytku armády dali čas na postřílení soupeřů z boku. Ani jeden člověk se nedal byť jen do klusu. Všichni vyjeveně koukali a dostalo se mi vysvětlení, že někde před nimi, možná někdo ještě je.

Řešení: páska na rameni, dostatečně sdílnej signál, že by bylo dobré vyhovět.

Nesežral jsem všechnu moudrost světa, ale když dostane rozkaz Mastodont (prakticky vzato velitel úseku) přepošle ho mně(veliteli skupiny) a já ho pošlu lidem kolem mě, kruh by měl být uzavřený tím, že se lidé seberou a rozkaz bez keců splní.

Přestože se to stalo za celý den pouze dvakrát (jinak kolem všichni kmitali a dalo by se říci uspěšně pod Bohoušovým velením plnili úkol) zmiňuji to tu, aby skvělý zážitek úplně nepřehlušil některé herní nedostatky, na kterých, když se zapracuje, budou akce ještě lepší.

Díky všem za super sobotu a šanci na Koře si zahrát.
_________________
Vítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také jsem už jednou něco takového prosazaval a dokonce jsem na dané akci byl i vyslyšen (velitelé se navíc omotali černou páskou - ona stejně není moc vidět) na tuhle akci už jsem si na to bohužel nevzpoměl hlavně z důvodu že většina mnou vybraných velitelů jsou notoricky známé tváře.
Ale je pravda že pro hry kde se lidi moc neznají to má určitě své opodstatnění a nemělo by se na to zapomínat. jen je důležité se včas dohodnout jakým způsobem a efettivně (není to vždy dost dobře vidět a pokud by to bylo zase moc křiklavé přitahovalo by to nežádoucí pozornost protivníka) toho velitele označit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 11:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud si dobře pamatuju tak to bylo na Syberii a fungovalo to.
Ovšem na Coře zůstala v původním složení snad jenom Jeníkova skupina a Melody boys jinak jednotlivý lidé byli posíláni na úseky kde je bylo nejvíc potřeba a skupiny sestavené na fórech prakticky přestali existovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to oznaceni pomoze, ale mozno by stacilo na zaciatku rozdelit na teamy a ustanovit hierarchii - at vsetci vidia a pocuju kto ma aku ulohu. na MPCC vela ludi ani netusilo ze nejaky velitelia usekov existuju...

je to len nezvyk na strukturu veleni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

růžovou nebrat, z růžové mám kopřivku Confused
_________________
rockový festival na lontu - www.horbojopen.cz
Post coitum omne animalia triste est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To není podle mě dobré řešení, protože by to přitahovalo kuličky jako magnet železo. I označování zdravotníků je nešťastná záležitost....
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no podle mě, stejně se i nižšího velení chopí známé tváře a tak je to spíše o xichtících Wink .
Když se budu koukat zpět na MPCC, tak vojáci neměli problém s identifikací nejvyššího velení v okolí ( nebo se zeptám jako se i u mě stalo, když jsem byl pro úkol " Přeřazen " ). Prostě to chce chtít jezdit na co nejvíc akcí a všímat si velitelů a již zaběhlých hráčů - pak se vtom vyzná i začátečník v MPB jako jsem já
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 4:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
To není podle mě dobré řešení, protože by to přitahovalo kuličky jako magnet železo. I označování zdravotníků je nešťastná záležitost....


Jen ty zdravotníky označujme, ať umírají často a co nejdříve Wink
Osobně si myslím, že pokud je tu "trend" neoznačovat celé armády páskou, ale rozlišit je maskováním, tak Pedrův návrh na růžovou (či jinou barvu) je trochu proti tomuto "trendu". Přikláněl bych se spíše k označení hodnostnímu na maskáčích - např. 3 hvězdy hlavní velitel "armády", 2 hvězdy nižší velitelé "praporů-rot" nebo zástupci hl.velitele, 1 hvězda velitelé "družstev".
Ta hvězda není samozřejmě dogma, je už jedno co to bude. A k rozdělení posloupnosti velení-rozdělení armády použít systém jako je-byl v české armádě: Pluk-Prapor-Rota-Četa-Družstvo-Bigoš Very Happy
A zároveň si myslím, že zapamatovat si 5-7 jmen-přezdívek a obličejů (sice pod maskou) není takový problém pro pěšáka, aby mohl dostatečně fungovat a poslouchat.

_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 5:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sudéta Óre má tohle od prvopočátku.. červená domovenka SO prostě velí...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate