Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Jaký maskáčový vzor nosíte do českých lesů?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rip stop neni lepsi do tepla ani vlhka .. ma jen tu vyhodu ze diky prositi do ctvercu se nezacne trhat kdyz si udelas dirku Very Happy
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No dobře to je mi samo jasný,ale ty maskáče mají jiný složení, normální jsou bavlněný, kdežto ty ripstop jsou půl na půl bavlna a umělotina.
Jde mi o to jestli je ta látka prodyšnější případně vodoodpudivější nebo jak se to zkrátka nosí v létě. Máte je někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja osobne nosim Flecktarn, ale tu novsiu variantu tzv "Chloro" ktore su svetlejsie o nieco oproti povodnemu flecktarnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

r-s maskace acr by mely teoreticky byt lehci, rychlejischnouci. pocitove vsak velky rozdil mezi lehkou a tezkou latkou neni. osobne bych rekl ze neni znat vubec.
r-s by sice mel trhliny zpomalit, ale osobne preferuji latku tezkou - r-s bluza se mi na knofliku prodrela v pracce Evil or Very Mad

s jungle botama od prabosu osobni zkusenost nemam, ale bavil jsem se s jednim "tichym profesionalem" od acr ktery intentivnim zpusobem uzival jak nase ceske, tak jejich us vzor a s prabosy byl velmi nespokojen co do konstrukce. pokud mepamet nesali, tak vec uzavrel tim, ze propadly ve chvili kdy mel moznost prabos srovnat s americkymi.
ja mam zkusenost jen s americkou verzi, a pominu-li ze starsi verze maji velmi tvrdou podrazku, kterou je treba dohnat dobrou vlozkou, tak je povazuji za naprosto neznicitelnou botu. nevyhodou je horsi fixace kontniku oproti celokozenym botam.
co se tyce vodopropostnosti, tak tyto boty jsou vyrabene s filozofii aby rychle schly, i za cenu ze budou rychleji promokat. a takova je i praxe.
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.bullarmyshop.cz/velikosti.asp?

dole máš vlastnosti materiálů

a RIP-STOP není látka ani materiál, ale způsob šití

osobně si z té tabulky kupuji jen FEDERAL nebo ARMY

100% bavlna je naprosto nevhodná
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

lumik napsal:
- r-s bluza se mi na knofliku prodrela v pracce Evil or Very Mad



to byla asi blůza od kongů, ne?

to je tak, když si někdo kupuje sratchky od polských a podobných výrobců

jinak PRABOS vyrábí mraky bot, v práci jsem fasoval od nich boty do lesa a spokojenost
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jay Jay napsal:
Díky díky.. já vím, není to přecejen až tak životne duležité, jaký vzor.. ale uspokojí to srdéčko Laughing a člověk se cítí pak vtom dobře Very Happy
Ten CADPAD a MULTICAM se mi strašně líbí.. tak okouknu shopy, co je levnější, dostupnější na dopňky atd.. Jak něco najdu dám vědět..
Jinak nějaké zkušenosti s CZ Shopy? Ohledně materiálu a životnosti, popřípadě doporučení Very Happy. Nerad bych dostal kus vietnamskeho hadru který se rozpáře při prvním kroku Shocked


vždyť nikde není psáno, že musíš mít jen jedny maskáče...do jehličí si vem digital woodland, do listnáče a všude jinde Multicam, když se Ti líbí

já osobně mám multicam a max.spokojenost
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, paintball a NINJA, to je už i na mne moc Laughing
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 8:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lumik napsal:
....ja mam zkusenost jen s americkou verzi, .....


A nevíš kde by se daly sehnat? Myslím originál? Druhovýrobu nechci, mám s tím obecně špatné skušenosti.


ps: a už mi proboha nikdo neodpovídejte, že ripstop je jen způsob prošití.... to vím do pytle taky. Mě prostě jde jen o to jak se to nosí a jestli to někdo už nasál.... Chci si koupit lehčí verzi maskáčů na léto do hicu a vlhka,tak abych si nenasál šitku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bohse: zbytecne rychle zavery... kdyz si muzu vybirat, tak sahnu zasadne po originalu.
pugi: original bud pres cloveka co taha veci z nemecka - byvaji na plzensku. nebo armyshop v holoubkove (u rokycan) - nema vzdy vsechno, ale kdyz narazite na cerstve doplneny hrabak jde vyziskat za pakatel vynikajici kousky.
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim ze Helikon vyraba dobre veci v Marpate aj a Multicamu za docela stravitelne ceny.

osobne radsej holdujem skutocne profi obleceniu pre armadu, predsalen musia splnit apson nejake standardy.

inak multicam do tmaveho lesa nebude 2x najlepsi, aspon podla mojej skusenosti je viac vidiet ako fleck, v svetlom prostredi kde je vela slnka je MC dobry, ale v tme aspon mne bije dost do oci jeho svetla farba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: so prosinec 04, 2010 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://tigerstripeproducts.com/airforcetiger.htm

tak jsem si udělal radost a koupil si světlou verzi digi-tigrů. A musím říct že vypadají moc dobře - je jasné že do lesů to nejni, ale to vůbec nevadí.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 2:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vidim ze americka armada ma dalsi vzor - kua ved u nich uz clovek nepozna kto k nim patri a kto nie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to má již delší dobu - jde o vzor letectva
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jj. opravdu to neni novej vzor. cely us krom navy by chteli snad multicamy, ale ty jsou drahy tak se zavedlo tohle, asi to tu uz nekdo psal. ty multicamy co jsou v Acku si vetsina lidi porizuje na svy naklady, to mi prijde zabavny
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono hlavne ved oni zmenili za poslednych 8-10 rokov uniformy 2x 3x?
a vyhral digital (ACU) potom crye adekvatne uplatil a vyhral dalsiu sutaz a danovy poplatnik zaplat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

digital vyhrál - pro jeho menší náklady na výrobu ( v tom velkém objemu ), jenže Marpat je bez pochyby jednička v maskování a tak se objevil i přes " drašší " náklad i tato výstroj ( myslím že marines používají Marpat pro jeho nej, maskování ) A letectvo využilo možnost se odlišit když výrobce tigrů odpověděl na digi dobu svým uprgradem. Co se týká pestrosti maskování - je to i díky několika složkám armád v americe. A veelký záběr působení po celém světě ( i s vlasním dovybavení jiných armád )..
Takže když to vezmeš kolem a kolem ( v americe je 50 států - to je více než v EU ) - tak toho zase tolik není.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/


Naposledy upravil tracker dne ne prosinec 05, 2010 6:00 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 4:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ACU (army combat uniform) su "maskace" (to len taka technicka poznamka Smile ) a pouziva ho armada

sedy digital sa vola Universal Camoulfage Pattern

btw aktualny americky vojak ma pohorky a mutlicam (inak ak sa pozrete na multicam je to trosku horizotalne natiahnuty flecktarn vo svetlejsich farbach)
http://en.wikipedia.org/wiki/File:MultiCam-trans.jpg

marpat - marine pattern - je woodland idea v digitale.
niekde v janes alebo inaom podobnom casaku som cital, ze vojenska vystroj by nemala mat viac ako 3 farby a to kvoli nakladom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 5:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ACU - jo máš pravdu - pořád si pletu ty jejich skratky - jednou jsem si milně zapamatoval že ACU je maskovací vzor ( digitál ) a ne a né se toho zbavit. Vím že jde o střih.
Pořád ale platí že klasika digitál vyhrál díky meším nákladům ( Marpat má o moc dražší vývoj ale je prý lepší ).
Taky sory.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavý bude další vývoj poté, co na svou verzi multicamu přešli Britové.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo ty vypadají fakt použitelně.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2011 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady nějakých 50 stran digitálů z celého světa, ale AČR tam nenajdete Laughing

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?92206-Digital-Pattern-fills-the-world......

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
six-feet



Založen: 01. 11. 2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 10:50 am    Předmět: woodland ..... Odpovědět s citátem

Zdravím, z těch všech informací tady jsem tak trošku zmatený a tak se zeptám přímo.... jaké nejlepší oblečení je, když hrajeme převážně v lese (světlý, řídký), občas v budovách? Digital nebo multicam??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je fakt těžké říct.
Já osobně mám multicam. Když je suché listí, nebo tráva, nebo v suchém hnědém lese je multicam velmi použitelný. Ideální když do toho svítí slunce a vytváří takové fleky světlého. Dobré taky v borovém lese, kde je to dole taky hodně suché.
Budovy jsou taky výborný, u těch budov co hrajeme je většinou takový bordel, suchá tráva. V tom jsi téměř neviditelný.

Ale jakmile vlezeš do zeleného, jako smrková školka nebo třeba zelená tráva. Tak jsi vidět jako prase na odstřel Smile
Druhé problém vidím v noci. Multicam je prostě díky tomu že je světlý moc vidět. V našich lesích, kde je většinou spíš tmavo a tak je v noci moc vidět.
Proti je taky cena.

Jak jsem jednou říkal, multicam jsem si pořídil po té co mi spolubojovník (Hellboy) zmizel doslova v kusu suchého drnu. Musel jsem ho dvakrát hledat a to Hellboy není zrovna malej. Většinou tě stejně prozradí pohyb, protože číhání a schovávání si v paintballu moc neužiješ.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
six-feet



Založen: 01. 11. 2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V noci nehrajeme, takže takový problém odpadá Very Happy co se týče budov, tak snad skoro u všech budov, kde se jede PB je bordel Very Happy

tak jo, asi bych to zkusil s tím Multi .... a uvidíme Smile
díky za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já k tomu jen doplním, že výrobců multicamu je dost a také se dost liší kvalitou. Můžeš mít taky uniformu, která se po dvou vyprání podobá bílému prostěradlu... Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pravda veliká pravda. Ty z číny ebairsoft.com a ebay stojí za prd. Jako můžeš narazit na dobrý kus, ale většinou se to sepere, nebo to má o trošku jiný vzor. Já jsem koupil nějaké divné kopie v České Třebové v Zálesáku. Ale jsou fakt překvapivě dobré, peru na ruby, a barva drží výborně. Rozhodně se vyplatí si přidat, protože ty čínské se buď samy roztrhají nebo seperou.
Zase naopak doplňky jsou ty čínské v dobré kvalitě. Tedy ne nějak extra, ovšem stačí a ta cena je výborná. Tohle tu už psal Hellboy.

Jednu věc jsem zapomněl a to materiál. Ty co mám jsou 50% bavlna 50% polyester. Tohle složení má za následek že jsou pevné, neroztrhnou se snadno, rychle schnou ALE v létě je v nich kruté teplo. Jakože tedy mě je v nich teplo. Já se dost potím a ten odvod tepla a potu z toho polyesteru není dobrý. Tohle jsem bohužel poznal až v létě.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
six-feet



Založen: 01. 11. 2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak je jasné, že nebudu brouzdat po shopech a hledat nejnižší cenu, ale taky nejsem ochoten dát za to nějakou astronomickou částku .... omrknu, kde budou mít slušný materiál za dobrou cenu .... nějaká doporučení online shopů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

není nad starej dobrej woodland Wink .
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2011 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
není nad starej dobrej woodland Wink .
no to se muzes zeptat Dvorzaka jak ho "kryl" na krvavce v boruvci, ty velky fleky sou strasne videt, ceskej les je proste specifickej, ted sem narazil na ruskou DIGITALNI FLORU a jejich SURPAT a myslim, ze tohle je do naseho prostredi hodne zajimava volba
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne čt listopad 10, 2011 3:47 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate