Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

JT Spectra Thermal - problém s vodou mezi skly

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 12:29 am    Předmět: JT Spectra Thermal - problém s vodou mezi skly Odpovědět s citátem

Zdar.
Po jednom intenzivnější číštění masky JT Spectra Thermal (ne, nekoupal jsem ji, jen ostřikoval rosítkem) se mi povedlo dostat vodu mezi skla a bylo vymalováno...... sklo na vyhození.
Díky tomu jsem jednak zjistil že nový termální sklo stojí 690 Kč Surprised a taky jsem si při demontáži vnitřního skla přišel na to že obě skla jsou k sobě spojena oboustraně lepící porézní gumou kterou se ta voda celkem bez problému dostane dovnitř - je tam ta pěnovka aby to dýchalo nebo aby se to za čas posr..o a byl důvod koupit nový sklo?.
Teď mi příšlo nový sklo a rád bych s ním provedl před montáží do masky něco aby se výše uvedené už nemohlo stát.
Nabízí se utěsnit spáru mezi skly nějakým materiálem (třeba neutrálním silikonem) ale nerad bych zmršil další sklo (za ty prachy by mě to fakt mrzelo)..... Mám obavu abych tam třeba neutěsnil nějakou běžnou vzdušnou vlhkost která se tam za určitých teplotních podminek vysráží na vodu.
Takže dotazy:
Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Jsou všechny termální skla spojovány takhle prodyšně - vodopropustně?
Má na to někdo (fyzik Wink ) nějaký názor byť bez praktických zkušeností?

Díky za odpovědi

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 12:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted se mi to stalo taky, mel jsem pres sklo cakanec, tak ho zkousim otrit a on je mrcha mezi sklama Sad Tak cekam jestli to uschne nebo ne.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bu11eT



Založen: 28. 01. 2007
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 3:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2: Cofey

Nemam zkusenosti s maskama na PB (brylemi) ale je to podleme to same jako u lyzarskych kde jsou taky 2 skla.
a pokud pises ze ta voda se ti tam dostala pres to porezni gumove tesneni co je mezi skly tak pokud se dostala tam musi i ven a pokud ne ve stavu kapalnem tak plnym tedy pokusil bych se to v ramci urcitych mezi zahrat treba fenem predpokladam ze ty skla by tuto teplotu mohli snes.

Jinak co se tyce toho utesneni tak to bych nedelal protoze to pak nebude mit tu funkci jako termalni sklo aby se sklo nemlzilo tak musi dychat.
A dalsi vec je ze pokud by jsi to udesnil ted doma kde mas dejme tomu 22 stupnu a nejakou relativni vlhkost vzduchu tak venku v zime by se ti pak ta vlhkost mezi skly co by jsi tam udesnil vysrazela z logickeho duvodu , se snizujici se teplotou se snizuje relativni vlhkost tedy schopnost vzduchu jimat vodni pary a vysrazi se a mam ten pocit ze pri takove normalni vlhkosti je rosny bod cca 13 stupnu.

---------------------------------------------------------------

pokud pisu blbosti opravteme nejsem det vseved a chybama se clovek uci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Termální masky používám na hřišti a je to docela častej jev... když se mi dostane bordel mezi skla, tak ho vyndám, nekompromisně roztrhnu, vyčistim a slepim to univerzálnim silikonem... chce to ale praxi, takže se povede dobře slepit a žtak 3. sklo... když máš to sklo venku, tak ti doporučuju tu mezeru mezi sklama vyspárovat silikonem a bude to v pohode.
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Skylord



Založen: 22. 08. 2006
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To se mi taky stalo, ale abych kůli tomu sklo vyhodil , to mi teda přijde jako blbost. Normálně sem vzal injekční jehlu a přez tu gumu se napích mezi skla, zahříval fénem a stříkačkou vysával vzduch. Po nějaký době sem všechnu vodu dostal ven a díru po jehle zakáp vteřinákem. Dál funguje bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

stalo se mi to same u termalniho skla do masky Proto...... po te vode tam ale bohuzel zustaly mapy, takze maska sla do vecnych lovist (vona stejne stala zaho.no) a vforce morph je uplne vklidu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sys250



Založen: 29. 03. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Vrané nad Vltavou

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se mi to stalo, vodu jsem vysušil na topení a zůstaly po ní fleky, tak jsem skla roztrhnuly vyčistil a nalepil z5. Když se mi to stalo znovu, tak jsem se na to vysral a to tenčí sklo jsem dal do prdele a ejhle, z termálky se stala netermálka a rozdíl nulovej, až na to, že odpadly tyhle problémy z bordelem mezi sklama Cool Very Happy
_________________
http://militarygame.cz
http://www.mereni-regulace.eu

Mé názory a příspěvky NESOUVISEJÍ s názory a příspěvky MG. Vůbec si mě nevšímejte Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sys250 napsal:
Taky se mi to stalo, vodu jsem vysušil na topení a zůstaly po ní fleky, tak jsem skla roztrhnuly vyčistil a nalepil z5. Když se mi to stalo znovu, tak jsem se na to vysral a to tenčí sklo jsem dal do prdele a ejhle, z termálky se stala netermálka a rozdíl nulovej, až na to, že odpadly tyhle problémy z bordelem mezi sklama Cool Very Happy


JJ - taky to dál používám jako singl sklo a funguje to, ale na posledních dvou gamesách (prosinec) jsem mlžil, takže proto ten nový termál....

Mimochodem - jeden kolega mě varoval že termál bez vnitřního skla už nemá tu deklarovanou a odzkoušenou pevnost proti průstřelu jako měl původně. Podle mě je to nesmysl - ještě jsem neviděl křuplý "přední" sklo a to se občas každý koupí v baráku z pár metrů. To zadní (vnitřní) sklo je jen taková pevnější folie...... Nebo myslíte že obě vrstvy spolupůsobí co se pevnosti týká?

Cofey


Naposledy upravil Cofey dne ne únor 04, 2007 4:56 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skylord napsal:
To se mi taky stalo, ale abych kůli tomu sklo vyhodil , to mi teda přijde jako blbost. Normálně sem vzal injekční jehlu a přez tu gumu se napích mezi skla, zahříval fénem a stříkačkou vysával vzduch. Po nějaký době sem všechnu vodu dostal ven a díru po jehle zakáp vteřinákem. Dál funguje bez problémů.


Čau.
Já tam neměl čistou vodu (asi hrozí mapy jak už tu někdo psal) ale po dvojtým headshotu Embarassed Embarassed ta voda byla žlutá..... odpařením neodstranitelné.....

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hogi napsal:
Termální masky používám na hřišti a je to docela častej jev... když se mi dostane bordel mezi skla, tak ho vyndám, nekompromisně roztrhnu, vyčistim a slepim to univerzálnim silikonem... chce to ale praxi, takže se povede dobře slepit a žtak 3. sklo... když máš to sklo venku, tak ti doporučuju tu mezeru mezi sklama vyspárovat silikonem a bude to v pohode.


Čau.
Asi to zkusím zatmelit tím silikonem. Když Ti ty opravený fungují bez problému tak proč by to nemělo fungovat u novýho skla....(pokud tam něco bude kondenzovat quli tomu že se mi tam nějaká vlhkost povede uzavřít - viz. Bu11eT, tak ten silikon půjde demontovat celkem jednoduše).

Díky všem za názory a rady Smile

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo tam nech nekde v tom silikonu pruduch ne? Nejspis jeden dole a jeden nahore.

A co se tyce ty pevnosti to mi prijde jako blbost. To predni sklo musi bejt pevny.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Nebo tam nech nekde v tom silikonu pruduch ne? Nejspis jeden dole a jeden nahore.

A co se tyce ty pevnosti to mi prijde jako blbost. To predni sklo musi bejt pevny.


Zdarec.

Jako myslíš průduch pro vodu aby měla kudy dovnitř ? Laughing

Zkusím to zalepit celý. Odstranit to půjde vždycky...........

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne jako myslim pruduch aby se mohly vyrovnavat podminky podle okolni teploty - unikat pary apod. Malinkatou dirkou na spravnem miste se ti tam voda snad nedostane. Ale je to jen domenka.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate