Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Jak vytáhnout z A5 střeva

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 7:44 pm    Předmět: Jak vytáhnout z A5 střeva Odpovědět s citátem

Arrow zdravim všecky přemejšlel jsem o kompletní předdělávce těla A5 chtěl bych to nechat vyřezat pomocí CNC ale když už tak bych chtěl to tělo udělat jako monolit nikoli půlený.
otázka tedy zní lze z A5 nějak dostat vnitřek aniž by se muselo tělo půlit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1) odjistit páčkou Tombstone adaptér a vytáhnout
2) sundat spoušť
3) odstranit End cap
4) jak Rajko správně poznamenal - zašroubovat (nebo vyšroubovat) šroub od štelování ÚR
5) vytáhnout celý vnitřek
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne so únor 20, 2010 6:35 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak díky za rychlou odpověd Very Happy ono popravdě taky sem to moh vyzkoušet ale bylo mi pohodlnější a jak se ukázalo i rychlejší se zeptat, ono se to hodí i když si nechceš rozesrat poladěný míření když čistíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale A5 má kladivo s venturou spojenou takovým drátem, který běhá ve svý dráze, která nedovolý vytažení vnitřností...
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Ale dovolí jen musíš zašroubovat šroub na štelování úsťovky dovnitř powertuby nebo ho úplně vyšroubovat ven pak to zadem vytáhneš všechno. Jo a nezapoměň na tombstone ten musí taky ven. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě jeden dotaz snad si ho někdo povšimne. neměl by jste někdo nějakou podrobnější technickou dokumentaci na A5 nejlépe s rozměrama a podobnejma parametrama? předem díky TERORIST Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak koukam že na tohle nikdo nereagoval takže nejspíš podklady pro program na cnc budu muset vykreslit sám Very Happy
ale záby mě napadl jiný dotaz a ten už by se moh setkat s větší odezvou Very Happy
takže dotaz zní: daj se někde koupit kompletní střeva od nějaké nízkotlaké zbraně zkoušel sem někde na netu najít třeba vnitřnosti z phenoma ale bezúspěšně.
když už sem se totiž dal do rozkreslování plánů na novej kvér tak bych mu možná chtěl dát střeva z nízkotlak ale k tomu třeba spodní podávání ocením proto jakýkoliv tip nebbo nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, přemýšlíme o stejných věcech. PBShop nějaké ty základní díly k ostatním Tippmannům má a třeba by byl ochoten i něco dovést. Dále pak http:\\www.paintball-sport.cz měl vždy v nabídce všechny možné a nemožné díly pro Tippmanny.
Prozatím si ale myslím, že je u nás na takovéhle díly moc brzo.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak on muj nápad je taky v kolíbce zatim tak poptávam kdo by co dved a kde by se co dalo sehnat, už sem si sehnal člověka kterej by mi napsal program pro CNC a i mi to vyřezal a na tělo mam sehnanej duralovej hranůlek což si myslim že by nemuselo bejt vubec špatný. jen bych právě potřeboval všechno rozměřit a tak protože k tomu musim vykreslit všechny podklady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 4:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Rajko: kláním se hluboce až k zemi a mlátím svou nechytrou hlavou o zem - samozřejmě ty střeva jdou krásně vytáhnout, což jsem si ověřil až teď při jarní rozborce Embarassed A je to veliká výhoda, když máš nějakou tu nástavbu, že nemusíš nic sundavat a tak ... A měl bych ke střevům jednu otázečku: je nějaký způsob jak se dostat na pružinu pod jehlou? Měl jsem vyndaný ten válec z PT a pak už mi to přišlo nerozebyratelný. Mám totiž takový problém, že když dám odlehčené kladivo, tak mi (zřejmě) díky nízký váze nepustí dost tlaku do zbraně a při nějakém rychlejším poklesu tlaku v lahvi (konkrétně při testovací střelbě padesát ran za sebou), se kladivo nechce moc zajišťovat v natažené poloze. Tak bych právě zkusil polaborovat s tou pružinou na jehle, než začnu přidávat závaží ... jen se na tu mršku dostat Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Když vytáhneš z PT ten kus hliníku (tělo ventilu) tak stačí zatlačit na jehu a mělo by ti to všechno vyskočit v místě kam se zasouvá Tombstone pokud se ti to nebude chtít vysypat tak malým šroubovákem vydloubni ten o-kroužek a podložku pod kterou už je pružina a jehla. Všechno je to na té straně kde se zasouvá tombstone.
Jinak s pružinou na jehle u Tippmanna radši moc nelaboruj spíš je nutný v případě odlehčení kladiva dát tvrdší pružinu na kladivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale když dám tvrdší pružinu na kladivo, tak sice dostanu větší sílu při úderu na jehlu, ale zase to médium bude muset přetlačit větší odpor, aby se kladivo natáhlo, čili tady asi nula od nuly pošla. Když ale o kousíček zkrátím tu pružinu pod jehlou, tak akorád budu potřebovat menší tlak na otevření ventilu, což?
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale taky riskuješ to, že ti nebude jehla dostatečně těsnit.do techtle tunikgovejch věcí bych se moc nepouštěl.Kamarád si je pořídil a hned mu to začalo blbnout.Pro A5 se to snad ani nevyplatí spotřebu ti to stejně nijak výrazně nesníží.
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
Ale když dám tvrdší pružinu na kladivo, tak sice dostanu větší sílu při úderu na jehlu, ale zase to médium bude muset přetlačit větší odpor, aby se kladivo natáhlo, čili tady asi nula od nuly pošla. Když ale o kousíček zkrátím tu pružinu pod jehlou, tak akorád budu potřebovat menší tlak na otevření ventilu, což?

Ne ne určitě takhle ta rovnice nefunguje, samozřejmě je určitá hranice za kterou tvrdost pružiny na kladivu nelze navýšit, ale vždy při použití těch tuningovejch pružin máš jistotu, že nějaká zabere a umožní ti normálně střílet (nebo to tak aspoň bejvalo Wink )
Jinak pokud zkoušíš ladit vnitřní mechanismus Tippmanna po vzoru PGP mysteria tak ne že by se to nedalo, ale na A5ce ten rozdíl pravděpodobně vůbec nepoznáš pokud ti ta zbraň před laděním fungovala tak jak má a nebaštila nějak výrazně víc media než ostatním. Tyhle odlehčovací kůry mají hlavně umožnit u A5 dosáhnout vyšších kadencí při Full auto režimu, jinak jsou to spíš zbytečně vyhozený peníze a zbytečný nervy při seřizování (není to žádná prdel) celý mechanismus musí být vyvážený, když někde něco ubereš tak jinde musíš zase přidat a jen málo kdo ví kde a co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono to v podstatě funguje, padesát kulí rychle za sebou, jako při té zkoušce, v praxi nedávám ani v té nejzběsilejší přestřelce. A na tom lehkým kladivu mě fascinuje jak to minimálně kope, tudíž kua vzrostla přesnost Twisted Evil A tý pružině při přitlačování tý jehly nepomáhá tlak média co jde z láhve/hadice do systému?
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná pomáhá ale asi dost nepatrně,Hlavní je stejně ta pružina.Já bych ji radši nezkracoval.
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem skoušel ladit Carabine. Odlehčil kladivo co to šlo a zvětšil průtok média. Měnil všechny možný pružiny a nikdy to nestřílelo líp než v továrním provedení. Je sice fakt že to míň kopalo ale taky to míň střílelo. Prostě pokud opravdu nevíš kde a jakou úpravu udělat tak se na to radči vyprdni.
(Když jen odlehčím kladívko a za něj dám pak tvrdší pružinu tak to stejně bude kopat stejně??? )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vovsíku Laughing určitě tlak media má hlavní podíl na dotěsnění jehly jenže ta pružina má zase na svědomý správné usazení jehly v dosedacích plochách, takže když jí změkčíš tak ti hrozí, že ne vždy po výstřelu si ta jehla sedne tak jak má.
A udabluda co se snižování kopu týká tak, pokud pohyblivá hmota mechanismu bude snížená, tak bude i spětný ráz při výstřelu nižší. Jenže tahle energie je potřebná i k otvírání ventilu, takže se musí nahrazovat právě tvrdší pružinou za kladivem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajza



Založen: 27. 09. 2009
Příspěvky: 94
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoj chlapi, popravdě já moc nerozumím odlehčování kladiva, přeci jen hrajeme military PB a zbraň co necuká mě potom přijde jako airsoftka, já zase do A5 sehnal něco málo tvrdší pružinu, sice mám trochu větší spotřebu média ale s funkcí jsem jakž takž spokojenej. Jinak přemýšlím o nový power tubě, (nemám úplně nejvíc nejstabilnější fps rozmezí cca až 30 fps) mohli by jste mi doporučit výrobce?
_________________
Black dogs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 4:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bajza napsal:
...zbraň co necuká mě potom přijde jako airsoftka...
jasně a auto co pořádně neplave po silnici, taky není pořádná stopětka škodovka ... Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bajza



Založen: 27. 09. 2009
Příspěvky: 94
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 6:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak když to vezmu s nadsázkou tak můžeme rovnou hrát laser game... bez cukání, bez zvuku.. 100% přesnost.... Mimochodem 105 jsem měl asi 4 roky a to člověka vychová na silnici Very Happy
_________________
Black dogs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 7:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli Bajza uvažuješ o koupi nové powertuby tak doporučuji tuhle
http://www.paintballshop.cz/zbozi/8295-ndz-power-tube-with-bolt--a5-x7
s tou máme nejlepší zkušenosti, ale pamatuj, že dobré výsledky nezáleží jen na výměně powertuby Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý výsledky závisí na tom - netunit střeva... Laughing

Voves pravdu nemáš... Very Happy
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate