Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

sp1 nebo tippmann a5
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
crepina



Založen: 12. 06. 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 11:22 am    Předmět: sp1 nebo tippmann a5 Odpovědět s citátem

ahoj vsichni mam a5 na vzduch a chci prejit na sp1 je to dobra volba nebo mam zustat u tippmana.jeste mam dotas na jak dlouho vydrzi 48vzduchova lahev a muzu pouzit vzduch co jsem mmel s vystupem 800psi dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protože mám SP1, tak Ti můžu doporučit jedině SP1. Je to spolehlivá zbraň a u nás v týmu jí má 5 lidí. Dokonce jeden na ní přešel z tippmanna X7.
Na tuhle lahev jsem vystřílel zatím jen 400 kulí, protože do hry jich víc nenosím, ale vzduch ještě nějaký zůstal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Polda napsal:
Protože mám SP1, tak Ti můžu doporučit jedině SP1. Je to spolehlivá zbraň a u nás v týmu jí má 5 lidí. Dokonce jeden na ní přešel z tippmanna X7.
Na tuhle lahev jsem vystřílel zatím jen 400 kulí, protože do hry jich víc nenosím, ale vzduch ještě nějaký zůstal.



Né né ... lepší je A5tka

U nás v týmu jí mají všichni Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď vážně ...

crepino podal jsi tu otázku moc obecně.
Musíš nejprve vědět co od gunu chceš, jaké máš možností, jak hraješ a pod.

A5tka je dobrá zbraň na tunění, páč SP1 má navrchu vejce jako hrom a má více kosmic design. ( i když se najdou " předělávačí " velice zdatní a tak mění vzhled SP1dniček na velice zdařilé modely - viď Poldo )
A SP1 mi příjde více spolehlivá. ( i když mám a5tku seřízenou a upravenou tak že neznám problém ). Prostě u A5tek se více najdou majitelé s konstrukčními problémy....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
crepina



Založen: 12. 06. 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj vsichni dekuji ze pisete
dneska jsem se byl podivat v shopu na sp1 ale byla jen v semi skoda jeste jednou dikes za vase reakce hoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

skoda ze neni nejakej klon techle dvou zbrani. stacil by tipac na nizkotlak ale to nejde kvuli cyklonu myslim
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jde Wink

Jen si ho musíš zakoupit ale vypadá to děsně - je tam několik vehyklů navíc Confused

nějaké obrázky najdeš zde : http://kexo.edoma.sk/forum/viewtopic.php?t=737
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

crepina napsal:
ahoj vsichni dekuji ze pisete
dneska jsem se byl podivat v shopu na sp1 ale byla jen v semi skoda jeste jednou dikes za vase reakce hoj


je hodne divny, ze byla jen semi. ja myslel, ze evropska verze, vyjma anglie, ma standartne moznost semi/full auto. jen se musi vedet, jak to prepnout Smile. a5 rozhodne neni spatna, ale obcas prijde kus, u ktereho je problem prakticky ve vsem a strili az po hooodne upravach a vymenach dilu. At je to cyclon, ventura, vrklajici se hlavennebo nedejboze egrip. Zase nektere kusy funguji bezvadne, jako napriklad jednomu kolegovi u nas v tymu, nekolik let bez sebemensi opravy. Sp1 mame u nas taky a az na ten plechovkovy zvuk nemuzu nic vytknout. V tuto chvili by moje volba byla sp1 pred a5kou, i kdyz se prakticky neda upravit. V pripade vetsi porce penez TM7, coz je ale zase nekde jinde, nez sp1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
jde Wink

Jen si ho musíš zakoupit ale vypadá to děsně - je tam několik vehyklů navíc Confused

nějaké obrázky najdeš zde : http://kexo.edoma.sk/forum/viewtopic.php?t=737



oprava, myslel jsem v zakladu, chtel bych se zeptat kdyz uz jsme u toho, zvladne to pohanet i cyklon v pohode?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Cactusius



Založen: 22. 05. 2006
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 8:58 pm    Předmět: A5 neznám SP 1 mám Odpovědět s citátem

No vzhledem k tomu že A5 nevlastním a mám SP1 kloním se spíš na stranu sp1... Rozborka SPčka je naprosto primitivní a dá se zvládnout během 2 minut... a to rozložit a zase složit. Tohle s A5 nezvládneš ni boha. Nevím jak moc koušou kule A5 ale SPčko minimálně. Je teda fakt že moc upradů na ní není ale jak už kdosi psal,člověk pokud je šikovný může si vyhrát dle libosti. Já osobně používám sklopku z sa.58 a dokončuji výrobu zásobníku díky kterému tam budu moci mít normální kolimátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
jde Wink
Jen si ho musíš zakoupit ale vypadá to děsně - je tam několik vehyklů navíc Confused

Ja nizkotlak mam a musim ho skovavat za poradne velikou maketu zasobniku, aby tam necumeli ty trubky Smile
Nemel jsem A5 bez nej, takze ti nemuzu rict jestli je to bez nej lepsi nebo horsi.
No ja osobne bych doporucil spis TP. Hlavne ty upgrade a muzes z toho udelat i zbran. Ale je to vic penez to uznavam.
Ja osobne bych ti ale doporucil X7. Vzhledove je to uplne jinde nez A5. Uz to vypada dobre jen to koupis. Sice take musis jeste treba pazbu nebo hlaven. Ale pak uz jsi uplne v pohode. Kdezto u A5 schanis nejake bud cele kity nebo nekoho kdo ti ohne ten kus hliniku. Ale zase cena je o kousek vys.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 8:44 am    Předmět: Re: A5 neznám SP 1 mám Odpovědět s citátem

Cactusius napsal:
Rozborka SPčka je naprosto primitivní a dá se zvládnout během 2 minut... a to rozložit a zase složit. Tohle s A5 nezvládneš ni boha. .

Tomu musím odporovat : rozhodně u A5tky mám rozborku během pár vteřin.... Vyjmu 3 piny ( cca 4 sec ) vyndám zátku ( cca2 sec ) konec hadice ( cca 2 sec ) otočím gun směrem " dírou " dolů a vše vyklepnu do dlaně..... a je to - Máš venku komplet střeva a pokud nemáš nějakej šílenej tunning jako já, úplně v poho jde toto použít během boje a vysokého stresu Wink

Nic méně trhaj se mi kule, jen když použiju nějaké staré např 4 týdny v tupě a někde hozené v báglu a to je pak nasypu do zbraně a zkouším co nejvyšší kadenci - potom se mi trhne...jinak se nepamatuji.

Jinak A5 vs X7mička ... opět jde o věc vkusu.
osobně jsem stál před rozhodnutím jakou si zakoupit - pokud tyto Gany přirovnám k autům, tak A5tka je klasickej off-roud a x7mička je SUV.

Já jsem typ, že bych si vzal do terénu off-rouda s rámem, a nehledím na to že je to hranaté - To SUV je hezké plastové a hlavně nové.
U X7mičky mi prostě vadila ta " větší " mohutnost a navýšení oplastovaných dílů - i když to vzhledově nevypadá zle. U A5tky kde máš jen " základní " tvar a máš prostředky, můžeš vytvořit cokoliv. X7mička je přece jenom více připravená na zakoupení Tunning dílů v orig.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 8:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak já krmim SP1 všim co mi přijde pod ruku a šlape jak hodinky. V polovině listopadu, jsem dokonce sesypal zbytky všech kuliček za celou sezónu a kupodivu se mi netrhla ani jedna a to i přes to, že bylo celkem chladno a některé kule jsem měl ve sklepě pár měsíců.
Určitě jsou hezčí zbraně, ale pro její spolehlivost na ní nedám dopustit a jelikož jsem ještě neviděl SP1, která by dělala neplechu ( u ostatních zbraní jsou občas kusy, které se s...u, ať děláš co děláš) můžu jí s klidem doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo to musim souhlasit, žádný problém, sežere snad vše. Hlaveň sem měl špinavou jen jednou a to mám podezření že mě do ní trefili.
_________________
Smart Parts SP-1 Tactical, Red-Dot scope 30mm, 16" Palmers pursuit barrel, tlumič trinity, BT F.E. 98 stock, SP1 stock adaptér, Q Loader, Xenon Flashlight 210 lumens, vz.multicam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Alfe trefili! Měl jsi v ní oranžovou barvu a střílel si těmi zelenými sra*kami Wink
Jako majitel SP1 musím říct, že jsem se zatím nesetkal s bezúdržbovější zbraní. Spokojený jsem i s tichostí po výměně tovární (i tak dost přesné) hlavně za All American.

Začínal jsem na spyderu, viděl a měl možnost hrát s tippmanny, tiberiem, ale SP1 bych nevyměnil.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal napsal:
Alfe trefili! Měl jsi v ní oranžovou barvu a střílel si těmi zelenými sra*kami Wink
Jako majitel SP1 musím říct, že jsem se zatím nesetkal s bezúdržbovější zbraní. Spokojený jsem i s tichostí po výměně tovární (i tak dost přesné) hlavně za All American.

Začínal jsem na spyderu, viděl a měl možnost hrát s tippmanny, tiberiem, ale SP1 bych nevyměnil.


Ale vyměnil, zrádče, už máš Phenoma Very Happy

Jinak s SP1 spokojenost, jen bacha na baterku, ale to řeší 2x GP200mAh a nemam problém. Údržba lehká a když ji podpoříš rozumnou elektrikou nebo Rip Clipem (2 varianty přidělání - s vrtáním a bez), tak jsi uplně vklidu. Bral jsem ji hlavně proto, že je to nízkotlak a prostě mě to k té elektrice víc táhlo Wink

A5 je dobrá a za ty prachy dostaneš, což je dle mě hlavní výhoda, mech podavač. A velká rozšiřitelnost sokoupitelným příslušenstvím (drahý jak sviň).
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Však on je to taky přesně ROK starý příspěvek Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo, jde to dopředu Wink
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vsetky X7 a A5 su bleee Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SP1 má stejnej závit hlavně jako A5? A antisifon má už v základu,nebo se musí dokupovat?
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám A5tku - jsem sní zpokojenej, ale po nástupu SP1čky doporučuji spíše nekupovat Tipmanna A5.
Zase když se podívám dále rozhodně bych bral novou X sedmu.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj s X7 jsem naprosto spokojen. Až na odrbanej ratchet nebo jak se to píše v cyclonu za více než rok žádný defekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Burnes napsal:
SP1 má stejnej závit hlavně jako A5? A antisifon má už v základu,nebo se musí dokupovat?


Nemá. SP1 má závit Ion/impulse tj. Smart Parts. Antisifon nemá, pokud hraješ s hadicí a CO2, tak ani není potřeba.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ta základní hlaveň u SP1 je dostačující,nebo je třeba kupovat jinou?
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlaveň v základu je dobrá, ale samozřejmě ne tak, jako když zainvestueš do AA, HH, ... osobně mma 14" nero a je to znát. Ale pokud srovnáš A5 origo hlaveň a SP1 origo, tak SP1 má o dost lepší.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zakladna hlaven je na pocudovanie dobra. ale dlhsia hlaven cca 14-16 nieje na skodu zakupit

k tej X7 - telo je z akeho typu plastu? lebo co som videl nahradne diely na to tak je to taky tenky hrackarsky plast
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cactusius



Založen: 22. 05. 2006
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako náhodou na základní hlaveň u SP 1 nedám dopustit. Ze všech kvérů co jsem kdy měl(a že jich nebylo málo)tak sp1 má nejlepší základní hlaveň se kterou jsem se setkal. Samozřejmě že jsou i lepší ale na základ fakt dobrá.
_________________
In vino veritas....in pivo taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

také sem stál před volbou sp1 proti A5 a nakonec mě k A5 dotlačil ten šíleně postavenej zásobník u sp1 a taky to že jsem nechtěl v kvéru žádnou elektriku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja myslim ze pneu-elektricka zbran je radovo lepsia ako mechanicka - hlavne co sa setrnosti ku gulickam tyka a sposobu fungovania

co sa vrchneho podavania tyka - je to pre niekoho pozitivum a niekoho negativum.

ale aktualne prerabam teamovym clenom SP1 na rip-clip a je to docela pohodove. mozno to budem robit aj na zakazku Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 10:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
k tej X7 - telo je z akeho typu plastu?


Z kovového, z kovového... Slitina s větším obsahem hořčíku.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate